Kask DualSport

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Kask DualSport

Post autor: Pepo »

MotoMikołaje Mysłowice 2017. Rankiem -1. Słonecznie ale mroźno. Wyjazd między blokami oblodzony więc asekuracja kapciuchami ale nie wyłożyłem. W południe doszło do +1,2 stopnia.

Kask O'Neal Sierra II Orange. Nowy prezent od rodziny !!!

Założyłem zestaw BT-S2 i po kilometrze musiałem skorygować pozycję rozgałęźnika do mikrofonu bo wżynał mi się w skroń. Pomogło.
Daszek to tak dla lansu bo nie regulowany i wysoko.

Pinlock działa rewelacyjnie nawet przy temperaturze ujemnej !!! Reszta szyby to mgła.
Kask lekki jak na swój rozmiar i cichy (nawet chyba ciut za bardzo cichy moim zdaniem).
Włączenie blendy wymaga użycia sporej siły... może się wyrobi.
Przyciemnienie średnie... może dobrze. O tej porze roku słońce jest niskie więc może to złudzenie.
Okulary korekcyjne da się wcisnąć łatwiej niż w LS bo więcej miejsca od żuchwy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Genialna szyba którą można ustawić w kilku pozycjach łącznie z mikro uchyłem przed zatrzaśnięciem co daje przy umiarkowanych prędkościach fajną wentylację.
Wentylacja głowy bardzo dobra (w tej temperaturze aż nadto bo w czoło i czubek głowy trochę "pizgało"). Na "tysiącu" przy wzroście 180 cm i standardowej szybie nie trzepało kaskiem nawet przy 130 km/h.
W nosku kilka klap co umożliwia dopasowanie wlotu powietrza.

Zapięcie DD jak na początek bardzo upierdliwe ... ale ponoć najbezpieczniejsze (w USA nie można stosować Quick podobno). Może kwestia wprawy.

Przetestowane więc. Zestaw BT-2S spasował i udało mi się dobrze rozmieścić mikrofon i słuchawki. Jestem zadowolony z prezentu. Wygląda bardzo dobrze.
Polecam.


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

Lordglaca
AM
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2017, 19:39

Re: RE: Kask DualSport

Post autor: Lordglaca »

Czołem a jak z wiatrem z dołu? Podwiewa coś, czy są jakieś fartuchy zapobiegające hulaniu wiatru w kasku?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Kask DualSport

Post autor: Pepo »

Są fartuchy. Podwójny z elastycznego materiału. Działają dobrze. Przy tak długim "pysku" byłoby to bardzo upierdliwe.
Obrazek


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

Lordglaca
AM
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2017, 19:39

Re: RE: Re: Kask DualSport

Post autor: Lordglaca »

Super dzięki za info i fotkę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”