Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
Awatar użytkownika
bacaoca
A1
Posty: 55
Rejestracja: 17 lis 2016, 18:40
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: bacaoca »

Mam już potwierdzone info z Suzuki Polska.
Każdy serwis ASO ma obowiązek taką akcję przeprowadzić, niezależnie od pochodzenia moto.
Trzeba tylko sprawdzić po numerze VIN czy motocykl kwalifikuje się do akcji serwisowej (dowolne ASO, Suzuki Polska).



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: Iżu »

bacaoca pisze:Mam już potwierdzone info z Suzuki Polska.
Każdy serwis ASO ma obowiązek taką akcję przeprowadzić, niezależnie od pochodzenia moto.
Trzeba tylko sprawdzić po numerze VIN czy motocykl kwalifikuje się do akcji serwisowej (dowolne ASO, Suzuki Polska).
Mój dealer uspokaja że to akcja o charakterze bardziej profilaktycznym, gdyż w Polsce ponoć nie było tego typu przypadków awarii stojana, można więc spokojnie jeździć motocyklem i podjechać na warsztat przy okazji.


Iżu

Awatar użytkownika
KSD
A2
Posty: 152
Rejestracja: 11 paź 2016, 18:13
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: KSD »

Iżu pisze:
bacaoca pisze:Mój dealer uspokaja że to akcja o charakterze bardziej profilaktycznym, gdyż w Polsce ponoć nie było tego typu przypadków awarii stojana, można więc spokojnie jeździć motocyklem i podjechać na warsztat przy okazji.
Jak nie było, jak było :P
Na potwierdzenie, zamieszczam poniżej fotkę mojego osobistego alternatora, wyciągniętego kilka miesięcy temu z DL'a AL2 :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 sty 2017, 00:12 przez KSD, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1233
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: biblo »

No, ale diler wie lepiej :) Tym bardziej, że nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoje słowa... Ciekawe, czy taką opinię wystawi na piśmie :twisted:


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: Iżu »

KSD pisze: Jak nie było, jak było :P
Na potwierdzenie, zamieszczam poniżej fotkę mojego osobistego alternatora, wyciągniętego kilka miesięcy temu z DL'a AL2 :)

Obrazek
O matko serce się kraje jak człowiek widzi to zdjęcie :cry:
Wymieniam ten stojan przy najbliższym przeglądzie, niech tylko to białe g.... w końcu stopnieje

Pozdrówko


Iżu

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: Iżu »

W Hondzie też akcja serwisowa dotycząca poduszek w Goladasach, czyli możliwości zagrożenia zdrowia lub życia ridera.. :

http://www.honda.pl/motorcycles/owners/ ... ecall.html


Iżu

Awatar użytkownika
gzub
A1
Posty: 50
Rejestracja: 06 sty 2017, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: gzub »

Zmienić trzeba skoro za free



scyzor_2007
A+B
Posty: 802
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:50

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: scyzor_2007 »

za free ja wymieniłem



sp2off
AM
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2016, 12:33

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: sp2off »

Dziś moje suzi 650 xt 2016 r pojechało na akcję serwisowa , z Torunia z salonu Wilmat przysłali busa zapakowaliśmy motocykl i zabrali go , obiecali że do końca tygodnia po wymianie odwiozą motocykl z powrotem . Przy okazji bedzie wykonany standardowy przeglad gwarancyjny po roku użytkowania
Płacę tylko za przegląd ( z 30 % rabatem na czesci) natomiast koszt dowozu ok 110 km gratis . Proponuję popytać w innych serwisach czy to tylko Wilmat Toruń ma taka akcję z odbiorem motocykla od klienta czy inne serwisy tez cos takiego ofereuja w ramach kacji serwisowej .



motokras
A2
Posty: 168
Rejestracja: 10 sty 2017, 09:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: motokras »

każdy dealer jest zobowiązany do odbioru i odwiezienia motocykla w rejonie swojego działania...



Pawlak2
A1
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2017, 12:41

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: Pawlak2 »

@motokras Jak to działa? W jakich przypadkach mają taki obowiązek?



motokras
A2
Posty: 168
Rejestracja: 10 sty 2017, 09:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: motokras »

pisząc o darmowym transporcie napisałem o akcji "Wiosna w lutym"

http://www.suzuki-moto.pl/aktualnosci/2 ... na-w-lutym

jeżeli chodzi o akcję serwisową to można to połączyć z wizytą w serwisie przy okazji "Wiosny w lutym" i wtedy transport masz free w obrębie działania konkretnego ASO...

natomiast jeżeli chodzi o wykonanie akcji z alternatorem czy tez kazdej innej to ASO wykona bezpłatnie akcję serwisową po uprzednim sprawdzeniu nr VIN czy dany motocykl podlega konkretnej akcji. nie dotyczy to motocykli z rynku US...



Pawlak2
A1
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2017, 12:41

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: Pawlak2 »

A ile wynosi ten obręb działania? Bo akurat mieszkam pośrodku trójkąta Lublin, Białystok, Warszawa i wszędzie mam ponad 100km.



Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Pawlak pisze:A ile wynosi ten obręb działania? Bo akurat mieszkam pośrodku trójkąta Lublin, Białystok, Warszawa i wszędzie mam ponad 100km.
To dzwoń / jedź i rozmawiaj z tym salonem, gdzie kupiłeś. Nie powinni robić łaski.
Salony dbają o swoich klientów, więc nie robią problemów.
Dla przykładu. Mojego DL po zakupie salon z Wrocka ubrał w klamoty i po kilku dniach przywieźli mi go do domu busem, "na pace" - 100 km. Dodatkowo, zanim centrala dosłała zamówione światła przeciwmgielne, to założyli mi grzecznościowo inny komplet.
Zadowolony klient jest podwójnie cenny.
Po pierwsze robi dobrą reklamę, po drugie chętnie odwiedza własnie TEN serwis, bo wie że tam o niego dbają :)


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
Fatboy
A2
Posty: 217
Rejestracja: 04 paź 2016, 19:26
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: Fatboy »

motokras pisze:każdy dealer jest zobowiązany do odbioru i odwiezienia motocykla w rejonie swojego działania...
Co oznacza rejon swojego dzialania?-bo ja mam motka 15km od serwisu i musze zabulic za dowoz 50zl w czasie akcji - wiosna w lutym


Dyplomacja to powiedzieć komuś spierd...j w taki sposób by poczuł podniecenie na samą myśl o zbliżającej się podróży :mrgreen:

motokras
A2
Posty: 168
Rejestracja: 10 sty 2017, 09:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: motokras »

Fatboy pisze:
motokras pisze:każdy dealer jest zobowiązany do odbioru i odwiezienia motocykla w rejonie swojego działania...
Co oznacza rejon swojego dzialania?-bo ja mam motka 15km od serwisu i musze zabulic za dowoz 50zl w czasie akcji - wiosna w lutym
to że 15km to nie odległość ;) ja przyjmuję ok 50km. jeżeli zabieram 2 moto to wtedy free.. jak jeden to uzgadniany jest zakres roboty. nie moge jechac 50km w jedną stronę po jedno moto żeby przeprowadzic podstawowe czynności zwiazane z akcją... ale zawsze jakoś sie dogaduję ;)

ogólnie "rejon działania" to umowny teren działania dealera...



Awatar użytkownika
Fatboy
A2
Posty: 217
Rejestracja: 04 paź 2016, 19:26
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: Fatboy »

Dzięki za odpowiedż


Dyplomacja to powiedzieć komuś spierd...j w taki sposób by poczuł podniecenie na samą myśl o zbliżającej się podróży :mrgreen:

scyzor_2007
A+B
Posty: 802
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:50

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: scyzor_2007 »

Zawoziłem motocykl z Puław do Piaseczna (110 km.) mimo to że do Lublina mam 48 km .



Pawlak2
A1
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2017, 12:41

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: Pawlak2 »

scyzor_2007 pisze:Zawoziłem motocykl z Puław do Piaseczna (110 km.) mimo to że do Lublina mam 48 km .
Jakieś niemiłe doświadczenia z serwisem w Lublinie? Motocykl kupiłem właśnie w Piasecznie i raczej tam będę serwisował, ale lepiej wiedzieć o alternatywach i ich wadach :)



scyzor_2007
A+B
Posty: 802
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:50

Re: Akcja serwisowa DL650 AL2-AL6 - alternator

Post autor: scyzor_2007 »

W Lublinie serwis jest słaby , jeden mechanik i dopiero co się uczy , podstawy ogarnia , dla tego wybrałem Piaseczno . Znam człowieka który pracował w Piasecznie i odbyłem z nim rozmowe na dany temat . Powiedział że ludzie tam się starają i uczciwie wykonują naprawy . Będąc w danym serwisie sam doświadczyłem milej obsługi atmosfery .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”