Kołkowanie opony bezdętkowej

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
macias320
A
Posty: 421
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:00

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: macias320 »

tak dziurka w jakieś 2 - 3 cm od osi opony na tej grubszej części (nie w rowku bieżnika) zaklejona od spodu i ponownie wyważona... czujnik ciśnienia dobra myśl bo gdybym już go miał to bym się zorientował szybciej że coś jest nie tak, tak tylko zdradził się sam gwóźdź swym blaskiem w słońcu.... a w tym momencie po przejechaniu ponad 100 km miałem już 1,8 atmosfery.... a i nie pisałem wcześniej koło tylne...


Było : Honda CB500S 1999 -> Suzuki DL650 2006 ABS -> Honda ST1300

Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: morhot »

Zakołkować u wulkanizatora (nie sznurem do łatania polowego!!!) założyć i jeździć dalej.
Nie ma się nad czym zastanawiać.


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1562
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: PiotrEm »

morhot pisze:
24 maja 2022, 13:16
Zakołkować u wulkanizatora (nie sznurem do łatania polowego!!!) założyć i jeździć dalej.
A czemu to, wulkanizator ma jakieś inne sznurki (kabanosy), czy chodzi Ci o te "grzybki" - łatki z kołkiem?


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Online
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4513
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: Centrino »

Ostatnio byłem u wulkanizatora z oponą samochodową to zakołkował sznurem. Także nie ma wielkiej różnicy między kołkowaniem samemu a u wulkanizatora.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 657
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: andrus75 »

Mi parę lat temu w warsztacie też zakołkował w aucie. W gratisie wepchnął mi podłogę do środka podnośnikiem. Niestety zauważyłem po fakcie. Nie pamiętam ile z taką oponą jeździłem ale nie krótko.

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: morhot »

Kołkowanie u wulkanizatora oczywiście grzybkiem montowanym od wewnątrz opony.


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

RobcioLBN
AM
Posty: 15
Rejestracja: 09 maja 2019, 22:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: RobcioLBN »

A ja zaopatrzyłem się w taki zestaw do naprawy opon, wydał mi się sensowny i bardzo łatwy w aplikacji, ale i tak liczę na to, że się nie przyda 😉





Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: biblo »

Też mam taki zestaw, kupiony od Touratecha. Niestety "poległ" on w starciu z typowym sznurkiem, jak kiedyś na Białorusi przeciąłem oponę połową dużej nakrętki... :cry: Przecięcie było podłużne i ten grzybek nie był w stanie go uszczelnić, bo jest okrągły, a dwa kawałki cieńszego sznurka ułożyły się w szczelinie i było git. Jak złapiesz gwoździa, to pewnie sobie poradzi, no ale nigdy nie wiadomo co znajdzie się na drodze... 8-) Oponę na szczęście udało się potem profesjonalnie załatać u wulkanizatora w Homlu i pojechałem na niej dalej do Mongolii i z powrotem 8-)

Obrazek

Dlatego warto też mieć zestaw ze sznurkiem i klejem. Polecam również zaopatrzyć się w min. 6 naboi z CO2, bo jak opona zsunie się do wewnątrz felgi, to taki kompresorek nie "napchnie" jej z powrotem na swoje miejsce. Do tego trzeba jeb.nąć ;) większym ciśnieniem i łatwo zużyć 2-3 naboje na raz...

Oczywiście najlepiej nie łapać gum :mrgreen:


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1562
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: PiotrEm »

RobcioLBN pisze:
13 mar 2023, 08:48
A ja zaopatrzyłem się w taki zestaw do naprawy opon, wydał mi się sensowny i bardzo łatwy w aplikacji, ale i tak liczę na to, że się nie przyda 😉
O, to ciekawe.
Miałem okazję kołkować kabanosem oponę samochodową. Na filmach wygląda to łatwo i lekko, tymczasem moment przewlekania tego lepkiego kabanosa trzeba wykonać z solidnym rozmachem, bo jak nie przejdzie na wylot, tylko się przyklei tak połowicznie, to jest duży kłopot z poprawką. Warto przećwiczyć na jakiejś starej oponie.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: biblo »

Warto też mieć ze sobą instrukcję użycia, bo jest tam kilka kroków które trzeba wykonać... A jak się to robi bardzo rzadko, to może być problem :)


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: MrWaski »

To działa bez kleju?


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: Struna »

Sam ten "sznurek" ( sznur butylowy ) jest mega lepki.
W niektórych zestawach dają takie mazidło, żeby dodatkowo jeszcze to posmarować, ale z doświadczenia - bez tego też działa.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: MrWaski »

Sznurek butylowy znam. Ja się pytam o te grzybki Robcia.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: Struna »

A to sorry - nie zatrybiłem...


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

RobcioLBN
AM
Posty: 15
Rejestracja: 09 maja 2019, 22:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: RobcioLBN »

MrWaski pisze:
13 mar 2023, 17:16
To działa bez kleju?
Tak. Guma w tych grzybkach jest stosunkowo miękka, a sama noga grzybka ma prawie dwukrotną średnicę w stosunku do średnicy tego lejka przetykającego.

Grzybki w woreczku są wyciapane w jakiejś wazelinie/silikonie... pewnie zabezpiecza to przed twardnięciem oraz daje poślizg podczas przepychania grzybka.

Nagrałem ten film, bo nikt w polskim YouTube wcześniej tego nie zrobił, ale jest dużo filmów z testami tych grzybków... wg mnie jest to ciekawe rozwiązanie, chociaż i tak lepiej żeby się nie przydało.



Online
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4513
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: Centrino »

RobcioLBN pisze:
13 mar 2023, 17:43

...
... wg mnie jest to ciekawe rozwiązanie, chociaż i tak lepiej żeby się nie przydało.
...
Woziłem sznur butylowy chyba z 8 lat i mi się nie przydał. W zeszłym roku potrzebny był 3 razy.
Warto mieć takie coś w kuferku, choćby po to aby nie czekać godzinę na assistance a po tej godzinie pan, który przyjeżdża zdziwiony, że motocykl i kolejna godzina czekania :)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

RobcioLBN
AM
Posty: 15
Rejestracja: 09 maja 2019, 22:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: RobcioLBN »

... otóż to 👍



Awatar użytkownika
pbird
A2
Posty: 287
Rejestracja: 16 sty 2019, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: pbird »

RobcioLBN pisze:A ja zaopatrzyłem się w taki zestaw do naprawy opon, wydał mi się sensowny i bardzo łatwy w aplikacji, ale i tak liczę na to, że się nie przyda Obrazek


Jaki jest pobór prądu przez ten kompresor? Pytam, bo gniazdo zapalniczki jest u mnie zabezpieczone bezpiecznikiem 2A. To jakiś żart jest a nie funkcjonalność. A zestaw chyba lepszy niż z glutem.



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: MrWaski »

pbird pisze:
13 mar 2023, 23:53
bo gniazdo zapalniczki jest u mnie zabezpieczone bezpiecznikiem 2A.
Dlatego na ten sezon szarpnąłem się na to: https://www.amazon.com/gp/product/B0BD4 ... UTF8&psc=1
Zainspirował mnie ten podróżnik: https://www.youtube.com/watch?v=TNqUr4k2d9Q
.
710nM8hjB1L._AC_SL1500_ #m.jpg
710nM8hjB1L._AC_SL1500_ #m.jpg (25.63 KiB) Przejrzano 718 razy
.
W sumie małe (18.8 x 9.6 x 4.2cm, 668g), niezależne od zasilania, ma powerbank 7500mAh, można pompować i wypompowywać sprawnie materace, koła, piłki, worki próżniowe. Na YT są recki i wygląda nieźle. W sumie gabarytami nie przewyższa najmniejszych pompek do materacy, a ma więcej zastosowań. Xiaomi Mi portable ma podobne gabaryty, a jest dużo słabsza, choć 3 razy tańsza. Zobaczymy... jutro, po 9 dniach od zamówienia, kurier DPD zapowiedział się, że spróbuje dostarczyć.
Jedyny minus to cena... z podatkami, cłami i transportem z USA zapłaciłem 128,40 USD. Lubię minimalizować bagaż więc wziąłem. W polskim Amazonie i na Alledrogo nie ma tego towaru. Na Aliexpresie znalazłem, ale w podobnej cenie i bez gwarancji że to nie podróba. W sumie ten amerykański też robią u kitajców.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

RobcioLBN
AM
Posty: 15
Rejestracja: 09 maja 2019, 22:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Kołkowanie opony bezdętkowej

Post autor: RobcioLBN »

pbird pisze:
13 mar 2023, 23:53
Jaki jest pobór prądu przez ten kompresor? Pytam, bo gniazdo zapalniczki jest u mnie zabezpieczone bezpiecznikiem 2A. To jakiś żart jest a nie funkcjonalność. A zestaw chyba lepszy niż z glutem.
...o ile dobrze pamiętam, to zasysał z zasilacza lekko poniżej 2A, ale nie sprawdzałem podczas pompowania koła - myślę, że wtedy pobiera więcej.

W zestawie jest końcówka z krokodylkami... ja tam bym coś takiego podłączał bezpośrednio pod akumulator i podczas pompowania uruchomił silnik.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”