Kuchnia pod gwiazdami

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: czarny_gawron »

Panowie z racji tego, że trochę dłużej uprawiacie turystykę motocyklowa niż ja, potrzebuje paru porad ;)
A może temat się rozwinie i skorzystają wszyscy.
Niestety jestem delikatnym świrem jeśli chodzi o kulinaria i lubię postać przy garach, chciałby też podczas jakiegoś wypady coś fajnego do zjedzenia przygotować ;) Miejsca na moto bardzo ograniczone, pakowanie patelni garnków odpada, macie jakieś patenty, jakiś sprzęt "specjalistyczny" który pakujecie na wyjazd? Jak zrobić stejka, albo coś więcej niż chińska zupka..
Po terenófce zostały mi graty, ale cholernie to wszystkie wielkie. Mam zajefajnego woka ze stali węglowej (świetna sprawa na ognisko), mam składanego grilla z lidla, kuchenkę z butlą 3kg.. A to nie na moto.
Chociaż wydaje mi się, że z tego grilla można samą kratkę wrzucić do kufra (składana) i już nie trzeba będzie na kamieniu smażyć ;) Z drugiej strony ten stejk smażony na kamieniu z masełkiem czosnkowym... hmm.. W głowie świta też pomysł na małą patelnię zamontowaną z boku na kufrze, ale to na chwilę obecną sama idea.

Jak sobie radzicie, patyki i 100% survival, czy zakrada się luksus który taka bardzo uzależnia? ;)

Dla zaostrzenia apetytu wrzucę taki kanał, który bardzo, bardzo mnie kręci!

https://www.youtube.com/channel/UCVVAnx ... lc7QfPA2YQ

Z góry dzięki za wszelakie podpowiedzi!


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Mały
A1
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2019, 08:35
Lokalizacja: Sulechów Lubuskie
Kontakt:

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: Mały »

Ja użuwam takiego zestawu https://images.app.goo.gl/zADKTTNtu1a7BHRWA https://images.app.goo.gl/Gc7ZG5psHmC6E7Uo7
Dodatkowo mała drewniana deska do krojenia, nóż i sztućce. Kubeczki są w zestawie z garnkami.


Dl 1000 k5... A co za zakrętem zaraz się okaże :D :D :D

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: czarny_gawron »

Mały pisze:Ja użuwam takiego zestawu https://images.app.goo.gl/zADKTTNtu1a7BHRWA https://images.app.goo.gl/Gc7ZG5psHmC6E7Uo7
Dodatkowo mała drewniana deska do krojenia, nóż i sztućce. Kubeczki są w zestawie z garnkami.
A jak to się sprawdza no ognisku? Wytrzymuje temp?
Myślałem nad żeliwną, albo ze stali węglowej.. Tylko znów kilogramy.


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
askryptor
A1
Posty: 86
Rejestracja: 25 kwie 2019, 18:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: askryptor »

Jeśli jesteś kulinarnym świtem to chyba jednak lepiej postawić na kuchnię regionalną. W końcu warto poznać nowe smaki lub choćby podejście do przygotowania danej potrawy, a to często wygląda inaczej niż u mittel-europejczyków.

A jako backup zabierać np. BRS-8 + Quechua MH500, który posłuży raczej do odgrzewania. Co do grilla to chyba lepiej ściągnąć faktycznego grilla z chodnicy (zakupić jakiś wielofunkcyjny, stalowy produkt :) ) i rzucić na ognisko gdy się je już rozpali.

Jak dla mnie wszystko zależy od kierunku, odległości i czasu poświęconego na wyjazd.

Zostaje też takie rozwiązanie :) https://2x2cycles.com/product/the-motogrill/
indian-motorcycle-bbq-3.jpg
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: czarny_gawron »

askryptor pisze:Jeśli jesteś kulinarnym świtem to chyba jednak lepiej postawić na kuchnię regionalną. W końcu warto poznać nowe smaki lub choćby podejście do przygotowania danej potrawy, a to często wygląda inaczej niż u mittel-europejczyków.
Zgadza się w 100%! Jeśli jedziesz do Hiszpanii nie zamawiasz schabowego! ;) Żywisz się tapas'ami, paell'ą, owocami morza popijając jakiegoś krafta.
Ale czasem lądujesz gdzieś w "dziczy" bez zasięgu, z szumem rzeki i trzaskiem ogniska ;) Dobrze jest zjeść coś fajnego, przez siebie zrobionego.


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Trevor
A+B
Posty: 572
Rejestracja: 05 paź 2016, 20:13
Lokalizacja: PK

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: Trevor »

Na ognisko spokojnie wystarczy Ci komplet naczyń ze stali lub aluminium ale anodyzowanego.Hobbistycznie zajmuje die tzw.buszkraftem i używam takich naczyń od lat.Są lekkie i wytrzymałe a do tego kuchenka na kartusze gazowe ale składana ktora mieści się w garści. Do tego mam kuchenke na patyki Samotny Wilk która po złożeniu zajmuję nic miejsca w kuferku.Kubki możesz sobie kupić również składane.
Proponuję wejść sobie na stronę sklepów np.
Skalnik, Kolba ,Laplander, i coś sobie wybierzesz a jeśli nie to przynajmniej będziesz miał pogląd na tego typu urządzenia.


W życiu musi być i dobrze i źle, bo kiedy jest tylko dobrze to niedobrze.

DL 650 2006 oraz DL 650 2011

Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: Pepo »

Trevor dobrze pisze. Ja swojego czasu dużo łaziłem z plecakiem po dzikich ostępach. O każdej porze roku i to co najmniej na 2 dni. Plecak lub oporządzenie militarne wymaga jeszcze większego zastanowienia co warto wziąć bo dźwigać to musisz potem na sobie. Naczynia ze stopów lekkich lub z nierdzewki, kuchenka na kartusze lub palenie ogniska.
Nie jestem zwolennikiem historii Bera Gryllsa i jedzenia co popadnie bo to nie o to chodzi.
Są racje żywnościowe wyposażone w mini palniki lub ogrzewacze chemiczne dla leniuszków.
Racje wojskowe mają to do siebie że są dobrze zbilansowane energetycznie i prawie w pełni wchłaniane czyli .... nie ma po nich prawie wydalania a to w podróży też jest kłopotem.
Taka racja jest też pełnym posiłkiem: przekąska, napój ciepły i zimny, danie główne i deser oraz przyprawy i słodycze.
Trzeba mieć tylko naczynie, nóż i wodę. Ja noże przy sobie mam zawsze co najmniej dwa...
Ogólnie polecam rzeczy militarne lub z demobilu bo na żołnierzach się nie oszczędza a i wymyślali je specjaliści i na testy szła gruba kasa.
Jak planujesz takie żarełko w terenie warto sobie przygotować już substraty w domu w małych pojemniczkach lub w woreczkach które zajmują mało miejsca i łatwo je potem zutylizować w odpowiednim śmietniku po drodze.
To tak na szybko bo pewnie Trevor mógłby godzinami i ja też .... ale to lata doświadczenia, prób i błędów.

Tak z ostatniej mody to nie polecam żywności liofilizowanej.... najpierw spróbuj zanim to weźmiesz na wyprawę.
Lekkie - fakt, małe - fakt, ohydne i wstrętne - też fakt.
Konserwy są ciężkie ale bardzo pożywne i dają mocnego kopa energii. Jak zmokniesz i jest zimno to żaden batonik nie zastąpi ciepłego mięcha z puszki.
Jak coś to pytaj...


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

Online
Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: MrWaski »

Odkopuję temat (złotej łopaty nie chcę, bo już kilka mam...) :mrgreen:

Na wyrypach motórem jedzenie, to dla mnie sprawa drugorzędna. Na kartuszach, bo jestem niepoprawnym minimalistą, gotuję jakieś zupki, na śniadanie na chińskiej tytanowej patelence smażę jajca i wszystko. Na steki można się zatrzymać w knajpie, ale jak pada deżdż, to można i steka przygotować...

Wracając do wykopaliska, chciałem się zapytać, czy ma ktoś pomysł na espresso z kartusza?
Bez dobrego jedzenia się na zlocie obejdę, ale dobrego podwójnego espresso i fajki nie mogę sobie odmówić. Po kilkudniowych wypadach, jak wracam do domu, to potrójne espresso jest pierwszą rzeczą jaką zaliczam zanim wskoczę pod prysznic.

To jak z tym espresso? Jest jakiś minimalistyczny expres do kawy, potrafiący przelać wrzątek w krótkim czasie przez świeżo zmieloną przed wyjazdem kawę? :roll:


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: Lord »

Ja mam na tym punkcje bzika i wożę ze sobą w takiej większej kosmetyczce cały zestaw przypraw od kurkumy, cynamonu, oregano, bazylii, papryki, również wędzonej, pieprzu soli i wszystkiego jeszcze ciut po kawę w ziarnach, Oliwa, płyń do naczyń, mała deseczka , talerz sztućce, do tego ręczny młynek , mała kawiarka, zestaw 2 garczków i ostatni nabytek patelnia żeliwna. Ja osobiście centralny kufer traktuje już jako kuchnie :)

I tam gdzie wszyscy na MOPi'e żrą hot dogi ja w 15-20 min mam swój obiad :)
Załączniki
received_597656189163984.jpeg
received_597656189163984.jpeg (359.33 KiB) Przejrzano 854 razy
received_185266777674162.jpeg
received_185266777674162.jpeg (626.19 KiB) Przejrzano 854 razy
received_101491356355173.jpeg
received_101491356355173.jpeg (278.06 KiB) Przejrzano 854 razy
received_784270843181205.jpeg
received_784270843181205.jpeg (297.51 KiB) Przejrzano 854 razy
received_252123214337773.jpeg
received_252123214337773.jpeg (205.75 KiB) Przejrzano 854 razy
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

Online
Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: MrWaski »

A co z espresso?

To mnie korci: https://pl.aliexpress.com/item/10050058 ... eqjRBEIC02

Co prawda nie wiem czy espresso z tego będzie przypominało espresso, ale cena mnie kusi. Warto spróbować?
Wersja 100 ml dla dwóch osób w sam raz. Albo dla jednej podwójne espresso. Ta wielkość nie powinna zburzyć idei mojego minimalizmu...


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: Lord »

Tak kawiarka o jakiej mówię jest podobna ale z bialetti, nie ma poranka na biwaku bez tej kawy :0
https://allegro.pl/oferta/kawiarka-bial ... rMQAvD_BwE

to ze mała to nieznaczny ze nie dobra z tego wypływa sama esencja naprawdę dobrze kopie z rana :)


DL650A L8

Online
Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: MrWaski »

Jak dla mojego minimalizmu 3 razy za duża... ;) Na 6 osób w sam raz.
Szukam czegoś maciupkiego.

PS
Widzę że są takie 2tz na 100 ml. Muszę się z tematem przespać.

PPS
Jakbym jeździł sam, też bym żeliwną patelenkę woził. Ta tytanowa co ją mam jest leciuchna, ale jajecznicę ciężko opanować, bo szybko się może przypalić.
Pogadamy na Przedzlocie w Czorsztynie. :mrgreen:
Ocena: 5.88235%


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: Xj6 »

Lord pisze:
28 lip 2023, 00:45
Ja mam na tym punkcje bzika i wożę ze sobą w takiej większej kosmetyczce cały zestaw przypraw od kurkumy, cynamonu, oregano, bazylii, papryki, również wędzonej, pieprzu soli i wszystkiego jeszcze ciut po kawę w ziarnach, Oliwa, płyń do naczyń, mała deseczka , talerz sztućce, do tego ręczny młynek , mała kawiarka, zestaw 2 garczków i ostatni nabytek patelnia żeliwna. Ja osobiście centralny kufer traktuje już jako kuchnie :)

I tam gdzie wszyscy na MOPi'e żrą hot dogi ja w 15-20 min mam swój obiad :)
Oczywiści e to zależy kto co woli, preferuje. Ja w życiu jadąc na wyjazd moto, nie bawiłby się w takie cuda. Po prostu mnie to nie kręci. Ale podziwiam kolegę, że mu się chce tak bawić.
Ja przewiduję na wyjazd koszty jedzenia, w tym w restauracjach. Nie każdy je na wyjeździe hot-dogi.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: Xj6 »

Lord pisze:
28 lip 2023, 00:52
Tak kawiarka o jakiej mówię jest podobna ale z bialetti, nie ma poranka na biwaku bez tej kawy :0
https://allegro.pl/oferta/kawiarka-bial ... rMQAvD_BwE

to ze mała to nieznaczny ze nie dobra z tego wypływa sama esencja naprawdę dobrze kopie z rana :)
https://allegro.pl/oferta/9-231-kawiark ... 4056275474

heh... esencja to wypływa z tergo powyżej:) espresso znaczy:) Super wygląd, nieduże i działa świetnie:) a w cenie dwa ceramiczne kubeczki. Pięknie wykonane i niedrogie:)


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Online
Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: MrWaski »

Niestety zdekompletowane - brak sitka.
Jakby co, jak szukałem na ali kawiarki, widziałem bardzo duży wybór różnych sitek i uszczelek do kawiarek w cenie kilku zeta.

Kawiarkę jednak wziąłem. O tę: https://pl.aliexpress.com/item/10050058 ... pt=glo2pol
Zdecydowałem się na stal nierdzewną. Jak dojdzie, zobaczymy smak espresso jakie potrafi zrobić.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: crimson »

MrWaski pisze:
28 lip 2023, 21:04
Niestety zdekompletowane - brak sitka.
Jakby co, jak szukałem na ali kawiarki, widziałem bardzo duży wybór różnych sitek i uszczelek do kawiarek w cenie kilku zeta.

Kawiarkę jednak wziąłem. O tę: https://pl.aliexpress.com/item/10050058 ... pt=glo2pol
Zdecydowałem się na stal nierdzewną. Jak dojdzie, zobaczymy smak espresso jakie potrafi zrobić.
jak już dostaniesz, koniecznie napisz jakie wrażenia i czy dobra kawa - też jestem zainteresowany :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Online
Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: MrWaski »

crimson pisze:
28 lip 2023, 21:08
jak już dostaniesz, koniecznie napisz jakie wrażenia i czy dobra kawa - też jestem zainteresowany :)
Nie omieszkam poinformować!
Na pewno wezmę na zlot. Do 22 września przesyłka z Chin powinna dolecieć.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1201
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: f_ranek »

Przyznam, że nie piłem, ale urządzenie bardzo mnie swego czasu zaciekawiło

https://swiezopalona.pl/produkt/471/zap ... phin-140ml

Obrazek


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
Trevor
A+B
Posty: 572
Rejestracja: 05 paź 2016, 20:13
Lokalizacja: PK

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: Trevor »

MrWaski pisze:
28 lip 2023, 01:32
Jak dla mojego minimalizmu 3 razy za duża... ;) Na 6 osób w sam raz.
Szukam czegoś maciupkiego.

PS
Widzę że są takie 2tz na 100 ml. Muszę się z tematem przespać.

PPS
Jakbym jeździł sam, też bym żeliwną patelenkę woził. Ta tytanowa co ją mam jest leciuchna, ale jajecznicę ciężko opanować, bo szybko się może przypalić.
Pogadamy na Przedzlocie w Czorsztynie. :mrgreen:
Ja dość często zabieram w teren aeropres go. Mały,skladany i dobra kawa z niego wychodzi choć espresso to nie jest ale jak zmielisz sobie więcej kawy to będzie mocniejsza i smakowita.


W życiu musi być i dobrze i źle, bo kiedy jest tylko dobrze to niedobrze.

DL 650 2006 oraz DL 650 2011

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1563
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kuchnia pod gwiazdami

Post autor: PiotrEm »

U nie aeropres go ma honorowe miejsce w kufrze. Ten wynalazek mnie intryguje: Ekspres Wacaco Nanopresso https://www.google.com/search?q=Ekspres ... Nanopresso


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”