Kufer centralny alu, hałas

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
joonathan
AM
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2018, 05:24
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Kufer centralny alu, hałas

Post autor: joonathan »

Na początek nie podam nazwy firmy od której kupiłem kufer centralny aluminiowy, ale mam pytanie: czy ktoś miał problem z hałasem jaki generuje taka aluminiowa puszka? Przy wyższych obrotach wpada w rezonans i tak głośno brzęczy, że słychać nawet w trakcie jazdy z zamkniętym kaskiem. Pierwsze oględziny wskazują na zamek kufra, że to on ma luz i metal uderza przy wysokich obrotach o aluminium.

Czy ktoś miał podobny problem i jakoś sobie poradził?

PS. Jeśli nie w tym dziale to proszę o przeniesienie.


----------------------------------------------------------------------------------------------------
transalp - cbf1000 - fz 1000 - dl 650 - Africa - dl 650 - vstrom 650 15'

Awatar użytkownika
Valdek_Tychy
A1
Posty: 65
Rejestracja: 02 cze 2018, 18:05
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kufer centralny alu, hałas

Post autor: Valdek_Tychy »

Było u mnie podobnie,też zamek hałasował ale kawałek gumowej uszczelki wklejony w miejsce styku pałąka zamku z tym "czymś" na klapie kufra rozwiązał problem


Suzuki DL650 V Strom

joonathan
AM
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2018, 05:24
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Kufer centralny alu, hałas

Post autor: joonathan »

dzięki, dokładnie to jest to miejsce, też wkleiłem kawałek gumy, nie zrobiłem testów drogowych bo leje i leje


----------------------------------------------------------------------------------------------------
transalp - cbf1000 - fz 1000 - dl 650 - Africa - dl 650 - vstrom 650 15'

Awatar użytkownika
pablo
A1
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2018, 13:13
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Kufer centralny alu, hałas

Post autor: pablo »

Ja mam ten sam problem i nie mogę sobie z nim poradzić. Dokładnie przy 4,5 tys. obrotów (na każdym biegu) kufer generuje taki hałas, że ciężko wytrzymać. Poniżej i powyżej tego zakresu obrotów jest cichy. Nie wiem jak go wyciszyć. Gumowa podkładka pod uchwyt zamka nie zmieści się. Jest za ciasno, kufer pochodzi z własnej produkcji. Próbowałem z gumową matą pomiędzy stelażem a kufrem, ale nic nie dało. Czy macie jakieś inne patenty?



Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: Kufer centralny alu, hałas

Post autor: NIKT »

Jak mialem z malym motorku kufer samorobke aluminiowa to pokrywa tak halasowala. Pomoglo wklejenie naokolo pokrywy uszczelki okiennej z casto (ale nie tej gombkowej tylko tej z komora powietrza gumowej)

Boso, ale w ostrogach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”