Kufer Givi - dodatkowe światło "stop-u"

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kufer Givi - dodatkowe światło "stop-u"

Post autor: Iżu »

Czołem motocykliści, mam pytanko czy któryś z kolegów instalował u siebie dodatkowe światło "stop-u" do swojego kufra centralnego marki Givi ?
Czy warto się w to bawić i jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce ? czy połączenie elektryczne kufra z płytą jest solidne ? czy LED-y montowane w kufrze są trwałe ? jakieś inne uwagi ?
W sumie po zamontowaniu kufra centralnego przysłonięta jest nieco tylna lampa co utrudnia widoczność światła "stop" np. kierowcom pojazdów ciężarowych jadących bliżej za nami, więc może warto takie LED-y zainstalować, co myślicie ?

Pozdrówko


Iżu

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kufer Givi - dodatkowe światło "stop-u"

Post autor: Luchow »



Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Hawk1985
A2
Posty: 229
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:56

Re: Kufer Givi - dodatkowe światło "stop-u"

Post autor: Hawk1985 »

Co prawda na w Givi a w innym kufrze założyłem sobie dedykowany stop i w obecnym kufrze też planuje założyć z tym że nie dedykowany a bardziej skomplikowany (pozycja stop i kierunki :) )
Jedyne czego nie polecam to te styki, po jakimś czasie przestawały łączyć musiałem je przerabiać, teraz zastosuje kostkę hermetyczną taką jak Luchow wstawił w swoim temacie, przy samym stopie wystarczy 2 pinowe http://allegro.pl/kostka-wtyk-gniazdo-z ... 24785.html jakbyś chciał pozycje podpiąć to 3 pin


Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Kufer Givi - dodatkowe światło "stop-u"

Post autor: staszek_s »

Fajnie by było jak byś zrobił małą instrukcję, też się zastanawiam nad kierunkami + stopem.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Kufer Givi - dodatkowe światło "stop-u"

Post autor: Centrino »

W zasadzie nie jest to trudne do zrobienia.
Potrzeba kilka diód czerwonych i żółtych - mogą być gotowe w pasku (z żółtymi może być problem bo chyba szybka jest czerwona i może zmieniać kolor)
Kawałek kabla 4 żyłowego (jeśli robimy stop+kierunki)
Jakieś złącze może być hermetyczne 4 pinowe typu superseal. Albo nawet złącze typu jack 4 pinowe i umieszczone pod kanapą.

I do roboty ;)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”