lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1552
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: PiotrEm »

PiotrEm pisze:
07 kwie 2022, 16:39
BTW, kupując dziś nowe urządzenie wypada już szukać działającego z siecią 3G.
A to ciekawe, nawet gov.pl podlinkował:
https://www.gov.pl/web/5g/przeczytaj-zb ... ic-telefon

To nie ma co się napinać na drogie trackery 4G, poczciwe 2G jeszcze pociągną. A za parę lat upowszechni się eSIM i wszystko będzie do wymiany.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: f_ranek »

Jakoś w te e-sim nie wierzę. Chociaż może jestem starej daty, i pewne rzeczy są dla mnie wciąż ważne...
A skoro sieci 2G nie wyłączają, to starsze telefony nie stracą możliwości rozmów głosowy, czy wysyłania SMS. Jedynie transmisja danych mocno ucierpi.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1552
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: PiotrEm »

f_ranek pisze:
10 kwie 2022, 01:13
Jakoś w te e-sim nie wierzę. Chociaż może jestem starej daty, i pewne rzeczy są dla mnie wciąż ważne...
A pamiętasz, jak na spotkaniach biznesowych kazali wyjmować baterię z telefonu? W którym telefonie masz teraz wymienną baterię (mam na myśli apple/samsung)? To samo będzie z SIMamai.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: f_ranek »

Nie pamiętam, ale ja w biznesie nie pracuję.
Ok, nie mam żadnych konkretnych argumentów, że e-sim się nie przyjmie, ale tak sądzę, bo
1. wszystkie urządzenia korzystające z sieci będzie trzeba wyposażyć w moduł TPM, nowe oprogramowanie?
2. jak mają się taki e-sim na nie wgrywać, każde ma dostać nowy interfejs? Czy będą magicznie działać po wyciągnięciu z pudełka?
3. klucze kryptograficzne przechowywane w sofcie zawsze łatwiej skopiować, niż wyciągnąć ze sprzętu
4. patrząc na opory i błędy we wdrażaniu chociażby płatności zbliżeniowych bez użycia plastikowej karty, to chociaż nie mówię nie, to jednak jakoś świetlanej przyszłości im nie widzę.

Dla mnie SIM ma taką zaletę, że jak zaleję telefon, to mogę go wyjąć, przełożyć do innego telefonu, i zadzwonić z prośbą o pomoc. Chyba, że będą produkowane jedynie wodoszczelne telefony. Mogę go po prostu przełożyć, i dzwonić z innej słuchawki, nie martwiąc się, gdzie jestem i co robię. A jak będę za granicą, to co? Dostanę nowego e-sima, wgram do telefonu, a z dotychczasowym co zrobię?

Parafrazując Twoje stwierdzenie, to telewizja miała wyprzeć kino, ale jakoś kino wciąż ma się dobrze.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1552
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: PiotrEm »

Bardziej chodziło mi o to, że nie będziesz mógł całkowicie wyłączyć transmisji danych, bo zasilania to już dawno nie można (patrz taki lokalizator bierze 0,4 mA w uśpieniu, a mimo to czuwa i reaguje na wstrząsy, to czemu miałby nie czuwać i reagować na mikrofon). Po prostu żeby zakopać chomika w ogródku trzeba będzie zostawiać telefon w kuchni, a nie nosić przy tyłku :-)
Ale zbaczamy z tematu, dobranoc :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1246
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: MrWaski »

Właśnie zakupiłem notiOne GPS PLUS z funkcją e-TOLL.
Czekam na przesyłkę. Jak dojdzie, będę testował.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: f_ranek »

Również kupiłem ST-901, chyba trafiłem na dobry egzemplarz, bo przy przetaczaniu motocykla w garażu dostaję SMS, że wykrył wstrząsy - może to kwestia podskoku na bramie. Podłączone wszystkie trzy kabelki, prąd uśpienia 0,4 mA, więc spoko, aczkolwiek teraz myślę, czy on nie szuka cały czas satelitów, żeby mi zameldować po wstrząsie, gdzie jest. Kiedyś to sprawdzę.

Kartę SIM ogarnąłem sam, 5 zł, na starcie dostałem pakiet 150 GB na dane w Polsce, plus za 3 zł miesięcznie mam 300 MB (PL + UE) i 30 SMS. O ile z danymi to może starczy (póki co 200 km jazdy to jakiś 1 MB zużyło, ale nadal kwestia do sprawdzenia), o tyle SMSy będą na styk pewnie. Zawsze za parę zł mogę dokupić większy pakiet.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1552
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: PiotrEm »

@f_ranek, prąd pomierzysz najtańszym multimetrem. Doskonale widać, kiedy śpi, kiedy się budzi, kiedy wysyła dane (chwilowe 45 mA).
A odnośnie SMSów, to wystarczy Ci na 30-15 powiadomień. Bo po południu i w drugiej połowie miesiąca data i czas mają więcej cyfr i często jedna albo dwie ostatnie załapują się na drugiego SMSa. Dlatego ja mam 5 zł/miesiąc w Play odNowa + stan darmowy w Play (czyt. SMSy nielimitowane) i to dopiero ma sens.
Gdzie kupiłeś? Bo ja szukam drugiego takiego jak mój (dzwoni na zapłon i na odcięcie zasilania).


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: f_ranek »

Na Aledrogo. Ale nie mam gwarancji, że nic się nie resetuje. Mój jeszcze wysyła SMSa przy odłączeniu akumulatora. Kilka razy sprawdzane, więc chyba działa.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1552
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: PiotrEm »

One wszystkie wyglądają tak samo, ale różnią się elektroniką i softem. Ja nawet raz poprosiłem o zdjęcia płytki drukowanej, niestety, też nie dzwonił. SMS jest ok, ale dzwonienie to sobie mogę ustawić takie, że nieboszczyka obudzi.
Bo jak sobie nie pomożesz, to nikt Ci nie pomoże. Taki lajf.
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (336.87 KiB) Przejrzano 747 razy


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: Colto »

MrWaski pisze:Właśnie zakupiłem notiOne GPS PLUS z funkcją e-TOLL.
Czekam na przesyłkę. Jak dojdzie, będę testował.
Miałem to urządzenie dodane do koszyka w ich sklepie internetowym, ale zrezygnowałem.
Urządzenie pracuje w sieci 2G i 3G, którą operatorzy będą po kolei wyłączać.
Napisałem do ich wsparcia technicznego i niestety na dzień dzisiejszy nie mają żadnego rozwiązania tej kwestii.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1246
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: MrWaski »

3G będą wyłączać, ale z tego co się orientowałem, 2G z jakiegoś powodu na razie zostaje... Cóż, jak wyłączą będę miał kolejny zabytek do muzeum. :mrgreen:

PS
https://strefabiznesu.pl/operatorzy-kom ... 3-17387311
2G.jpg
2G.jpg (43.04 KiB) Przejrzano 731 razy


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: Colto »

Pytanie czy 2G obsluży bez problemu ten lokalizator?
Bo jeżeli tak, to można go w sumie kupić.

Ciekawe jeszcze jak to wygląda w innych krajach z dostępnością 2G i 3G?

W tym roku jadę przez Rumunie, Bułgarię, Turcję do Gruzji, zamysł miałem aby pod kątem tego wyjazdu nabyć to urządzenie - podobno działa w tych krajach.

Z drugiej strony zakup urządzenia na ten wyjazd i schowanie go potem do szuflady, bo nie będzie z niego pożytku w PL, nie uśmiecha mi się.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1552
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: PiotrEm »

O wyłączeniu 2G gadają od dawna, a wyłączyli podobno na razie tylko w Australii i USA, czyli na innych kontynentach.
https://gsmonline.pl/artykuly/wspolna-s ... lsce-kiedy
O zastosowani 2G w przemyśle i tzw. służbach można tylko gdybać, ale na pewno skala jest ogromna, konsumenci z tymi swoimi telefonami to margines.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1552
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: PiotrEm »

@Colto, ja postawiłem sobie na starym laptopie serwer lokalizujący Traccar https://www.traccar.org/. Ma on też apkę mobilną, która symuluje sprzętowy GPS. Ona co prawda nie wyśle Ci SMSa, ale pcha dane na serwer. Więc bierzesz stary telefon, instalujesz apkę, dajesz mi jej ID, ja daję Ci dostęp, śledzisz sobie co tam chcesz (ja też :-)), na wyjeździe co noc musisz tylko zadbać, żeby telefon schowany pod kanapą był naładowany i wytrzymał do rana i śpisz spokojnie, bo jak zwiną Ci moto, to razem z tym starym telefonem i będziesz przynajmniej wiedział, gdzie mniej więcej szukać. I jak się przekonasz, czy warto, to zdecydujesz.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1246
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: MrWaski »

Wystarczy że tzw. "ekolodzy" za to się wezmą i 2G zniknie z dnia na dzień... Ot, np. nakłamią, jakoby mrówki gubiły się w lesie i sieć o największym zasięgu w trudnym terenie zniknie. Pojedziemy w góry i błoga ekologiczna cisza ogarnie każdego z Nas. :lol: :lol: :lol:


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: Colto »

PiotrEm pisze:@Colto, ja postawiłem sobie na starym laptopie serwer lokalizujący Traccar https://www.traccar.org/. Ma on też apkę mobilną, która symuluje sprzętowy GPS. Ona co prawda nie wyśle Ci SMSa, ale pcha dane na serwer. Więc bierzesz stary telefon, instalujesz apkę, dajesz mi jej ID, ja daję Ci dostęp, śledzisz sobie co tam chcesz (ja też :-)), na wyjeździe co noc musisz tylko zadbać, żeby telefon schowany pod kanapą był naładowany i wytrzymał do rana i śpisz spokojnie, bo jak zwiną Ci moto, to razem z tym starym telefonem i będziesz przynajmniej wiedział, gdzie mniej więcej szukać. I jak się przekonasz, czy warto, to zdecydujesz.
Pomysł fajny.
Bardzo dziękuję za propozycję, jednak nie skorzystam.
Chodzi o fakt ładowania co noc telefonu, nie jest to rozwiązanie dla mnie.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: f_ranek »

A ludzie w górach będą wysyłali gołębia pocztowego po TOPR czy GOPR.
Ocena: 5.88235%


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: SimOn! »

Na 2G chodzą modemy GPRS np. automatycznych stacji pomiarowych różnego typu (meteo, hydro itp.) Długo jeszcze tak to będzie u dlatego tego nie wyłączą PL.
Ocena: 5.88235%


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

prostyelektryk
A1
Posty: 57
Rejestracja: 18 kwie 2023, 11:20

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: prostyelektryk »

Mam wypróbowane Teltonika FMT100.
Małe, wodoszczelne (IP65), konfigurowalne, można ustawić pobór prądu < 2,5 mA w stanie spoczynku.
I nie chińskie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”