LS 2 FF399

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Bociaan
A1
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2017, 18:34

LS 2 FF399

Post autor: Bociaan »

Witam szukam opinii na temat w/w kasku może ktoś ma I chciałby się podzielić wrażeniami ?



Awatar użytkownika
markflat
A2
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2017, 19:05
Lokalizacja: Złotów

Re: LS 2 FF399

Post autor: markflat »

Mam METRO EVO FF324 spełnia moje oczekiwania tylko rozmiarówka moim jest zaniżona o jeden rozmiar/ Musiałem wymienić kask na większy.Po pierwszym założeniu i testowaniu po zdjęciu go z głowy , żona stwierdziła że łysina mi zsiniała ustało krążenie ale to tylko kask lekko przebarwił mi czoło .Pinlock działa bez zarzutu kask jest biały i ładnie się prezentuje.


Suzuki Dl 650 AL0 2010 ABS

Canis
A1
Posty: 36
Rejestracja: 09 kwie 2019, 07:46

Re: LS 2 FF399

Post autor: Canis »

Też szukam opinii

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: LS 2 FF399

Post autor: Lord »



DL650A L8

Canis
A1
Posty: 36
Rejestracja: 09 kwie 2019, 07:46

Re: LS 2 FF399

Post autor: Canis »

A coś wiecej?

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: LS 2 FF399

Post autor: Lord »

A co byś chciał wiedzieć więcej cytując prz3kusa :

Minusy:
- tak opinie nie kłamią jest głośny (dla mnie na dłuższe podróże stopery rozwiązują problem).
- nie należny do lekkich, ale w tej cenie szczękowy bezpieczny kask mało jaki jest lekki

Plusy:
- otwierana szczeka do tyłu w upalne dni jest bezcenna (na pewno bym nie kupił kasku z szczeka otwieraną do góry, a miałem taki pożyczony na pierwsze kilometry) tutaj przynajmniej wadę hałasu możesz sobie lekko zniwelować śmiganiem z otwartą szczęką.
- cena/jakość

Czy te minusy już cię nie zniechęciły? Nikt więcej do tej pory się nie wypowiedział więc wątpię że jeszcze ktokolwiek ma lub miał. Pozostają pozostałe opinie w sieci.


DL650A L8

Canis
A1
Posty: 36
Rejestracja: 09 kwie 2019, 07:46

Re: LS 2 FF399

Post autor: Canis »

No właśnie tych opinii też jest niewiele a nie chce wtopić więc pytałem ponownie. W końcu od tego jest forum.

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: LS 2 FF399

Post autor: Lord »

Szczerze zastanowiłbym sie na twoi miejscu jednak nad pełnym kaskiem. Pytanie czy na pewno szczękowiec to jest to czego szukasz. Ma pewnie swoje zalety ale jeżeli musiałbym jeździć z tego powodu w stoperach to bym mocno się nad tym zastanowił.

Poczytaj może to ci pomoże:

scz-kowiec-czy-integral-t553.html?hilit=kask#p7444


DL650A L8

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: LS 2 FF399

Post autor: Dziadek3H2M »

Wtrącę swoje 3 grosze choć nie mam LS2 FF399 ale SHARKa też ze szczęką otwieraną do tyłu. Rozwiązanie takie uważam za najbardziej wygodne. Często w ciepłe dni jeżdżę z otwartą szczęką i jest przyjemnie (wiem, wiem a gdzie dbanie o bezpieczeństwo?) ( ma homologacje jako otwarty i zamknięty). Co mnie dziwi to że poziom hałas przy otwartej szczęce jest mniejszy (mam szybę z deflektorem). To subiektywna ocena, jednak polecam ten kask. Najważniejsze jest jednak aby kask był dobrze dopasowany do głowy i wygodny, to podstawa.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: LS 2 FF399

Post autor: Lord »

Przy otwartej sczence jezdzisz w kominiarce albo chociaz zakrytymi ustami? Wiesz jak to sie może skończyć przy otwartych :mrgreen:

Oczywyscie sczerze ci tego nie życzę ;)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: LS 2 FF399

Post autor: Dziadek3H2M »

Lord wiem i dla tego po dwóch otwartych kaskach kupiłem ze szczęką otwieraną do tyłu. Na dłuższych trasach przy szybszej jeździe, w deszczu, gdy chłodno no i w chwilach rozsądku zamykam szczękę. Przyznaję jednak że wolę jechać w otwartym.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Canis
A1
Posty: 36
Rejestracja: 09 kwie 2019, 07:46

Re: LS 2 FF399

Post autor: Canis »

No i kupiłem tego LS.
Pierwsze km i jest ok
Rzeczywiście wiatr słychać ale musiałem ściszać interkom bo jednak w kasku tym jest ciszej niż w poprzednim szczękowcu.
Na razie mega pozytyw

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: LS 2 FF399

Post autor: Lord »

Daj znać czy powyżej 100km/h będziesz jescze coś slyszal w intercomie


DL650A L8

Canis
A1
Posty: 36
Rejestracja: 09 kwie 2019, 07:46

Re: LS 2 FF399

Post autor: Canis »

Słyszę i to bardzo dobrze
Kask nie jest jakoś specjalnie głośny
Nawet musiałem lekko ściszać interkom bo chyba jest ciszej w stosunku do poprzedniego garnka

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka



addamlca
A
Posty: 387
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: LS 2 FF399

Post autor: addamlca »

Mam dwa(zony i moj)kaski Ls2 FF399 Valliant od roku-postaram sie opisac swoje wrazenia po 9tys km.Zony sztuka przejechala gdzies polowe tego.
FF399 wygral rywalizacje z Nolanem n90.2 bo...bardziej sie podobal polowicy :lol: smieszne ale prawdziwe.

Opisujac kask uwazam ze nalezy podac punkt odniesienia.Ja wczesniej jezdzilem(mam go jako zapas do dzis)najtanszym szczekowcem Rhino-po powrocie(po 30latach!)do motocyklizmu wcisneli mi w sklepie.
Warto tez podac czym sie jezdzi;bo inne wrazenia beda na golasie a inne na...Goldasie :)
Jezdze CBF1000 z fabryczna szyba i 17cm Darkojakiem.Mam 176cm wzrostu.

FF399 jest raczej glosny.Bo porownujac go do Rhino ciszej nie jest.Dla mnie to nie problem bo zawsze mam zatyczki lub sluchawki Xiaomi w uszach.
Zona nigdy zatyczek nie uzywa i nigdy(nawet po dluzszych przelotach autostrada 140-180km/h)nie narzekala ze jest glosny.To pokazuje jak halas jest pojeciem wzglednym.
Wentylacja;gorna jest bardzo wydajna.Tak wydajna ze ponizej 20'C trzeba ja przymykac bo zimno na czubie przy szybszej jezdzie.Dolna wydaje sie duzo mniej skuteczna,ale na wysokosci brody mam w CBFie dobra ochrone przed wiatrem.Kask nie paruje(z pinlockiem)do ok.10'C.Ponizej tej temperatury zdarzalo sie ze parowal ale to po spedzeniu przez kask nocy w kufrach,a wiec byly tez zimne.Tu przydaje sie ze pierwszy stopien wizjera podnosi sie na ok.0.5centymetra a nie na polowe wysokosci jak w wielu innych kaskach.

Jestem okularnikiem-ubieram i zdejmuje kask bez sciagania okularow.

Blenda schodzi tyle ile trzeba i jak dla mnie wpuszcza swiatla w sam raz.

Najwieksza zaleta tego kasku to ''szczeka do tylu'' i... zapierdamy.Doslownie.W cieple dni czlowiek latwo sie przyzwyczaja do jazdy z opuszczonym tylko wizjerem i(ewentualnie)blenda i wielokroc zapomina sie ze to juz 140km/h....a to moze byc nie zdrowe.Za to jak wygodnie :)

Poniewaz kupilismy dwie sztuki to moge cos napisac o precyzji montazu LS.Otoz kask zony od poczatku pracowal lepiej-wszystko chodzilo w nim precyzyjniej.Mimo ze w moim nic sie przez te 9tys km nie zepsulo to 11.2021r wyslalem swoj egzemplarz do sklepu z pretensjami ze ''wszystko sie poluzowalo''i boje sie ze wkrotce sie popsuje.Oczywiscie biadolilem na zapas.Mimo to importer przyjal reklamacje bez szemrania i po miesiacu kask wrocil wyraznie precyzyjniej dzialajacy,ale...zony sztuka wciaz jest lepsza.
Ale widac ze fabryka LS ma jeszcze cos tu do poprawy.

Warto wspomniec cos o kosztach...eksploatacji.Nikt tego w zadnych testach kaskow nie porusza a...taki wizjer do FF399 kosztuje 50pare zlotych,a do kosztujacego podobne pieniadze wspomnianego Nolana n90.2 ponad 150 zlotych,a do takiego Schuberta C3 juz 250 zl.
Tak wiec FF399 Valiant to kask ekonomiczny.
A w ogole blend,wizjerow w roznych kolorach do FF399 dostatek-mozna go zmieniac za nie wielkie pieniadze jak komu pasuje.

www.gmoto.pl/szyba-do-kasku-ls2-ff399-v ... SgQAvD_BwE
Ocena: 5.88235%


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”