Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
Hawk1985
A2
Posty: 229
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:56

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Hawk1985 »

Kolego przeczytaj raz jeszcze, tam pisze o anakee 3 a ja mówiłem o anakee 2.
W nazwie różnica niewielka a w jeździe spora ;)

Wytapatalkowano


Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

@Jaro88, wszystkie opony z testu, są z tej samej półki cenowej. Różnice między nimi są niewielkie, ale... najwięcej punktów zebrały Scorpiony. Wszystko zależy od motocykla, stylu jazdy, trasy, asfaltu, obciążenia. U każdego ridera, każda z tych opon, będzie inaczej "pracować" i zbierać punkty. Ja to traktuję jako wskazówkę, a nie jak *wyrocznię* :)


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: gorghu »

Generalnie jak przeglądałem różne testy opon to Scorpiony plasowały się zawsze w ścisłej w czołówce. I tak jak Grzechu pisze. Różne warunki, różne motocykle, różni riderzy. Ale zawsze w pierwszej 3-ce. Tak więc wskazówka jest dość jasna :D Końcem tamtego roku zakupiłem, zrobiłem na nich póki co pierwszego tysiaka. I na razie nie powiem nic złego o nich. Ale prawdziwy test z mojej strony dopiero je czeka ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: QraC »

Kupowałem u tego sprzedawcy co link podał @Hawk1985


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Jaro88
A1
Posty: 72
Rejestracja: 14 maja 2018, 07:24

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Jaro88 »

Dzięki Panowie za cenne informacje :) więc tylko mnie utwierdziliście w przekonaniu, że warto w Pirelli zainwestować. Faktycznie u tego gościa z allegro wychodzi najtaniej. Kupowałem już u niego do wiadra. Nie dość, że szybko przyszły to świerzynki miały coś ok 6mc od daty produkcji. To czekam do pierwszego i kupuję :P



Chromato
A2
Posty: 165
Rejestracja: 28 sie 2017, 08:26

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Chromato »

taka ciekawostka odnośnie pirelli i metzelera, bo nie każdy o tym wie:

Pirelli Scorpion Trail II konta Metzeler Tourance Next
Metzeler od 1986 należy do grupy Pirelli. Wiele opon w ofercie obydwu marek pod względem charakterystyki jest bardzo podobnych. Tak samo jest w przypadku Pirelli Scorpion Trail II i Metzeler Tourance Next. Naszym zdaniem są to niemal identyczne opony w dodatku produkowane w tej samej wytwórni w Niemczech (opony radialne) lub w Brazylii (opony diagonalne). Jeśli więc nie możesz zdecydować się którą z tych dwóch opon wybrać, kieruj się po prostu ceną.

Można się zastanawiać dlaczego Pirelli produkuje dwie niemal identyczne opony konkurujące ze sobą na rynku. Naszym zdaniem jest to idealny sposób na zwiększenie sprzedaży. Nie każdy motocyklista wie że Metzeler i Pirelli to tak na prawdę ten sam producent. Jedni preferują opony Pirelli, a inni Metzeler i pozornie wybierając jedną z tych dwóch marek tak na prawdę wybierają tego samego producenta. W dodatku nowe modele nie są nigdy wypuszczane na rynku w tym samym okresie. Dzięki temu Pirelli zawsze ma w ofercie opony, które są nowością i cieszą się sporym zainteresowaniem.

źródło: https://motogumy.pl/Opony_motocyklowe.a ... p=MOTOCYKL


DL1000K6 >> XT1200Z

Awatar użytkownika
bartini6
A1
Posty: 81
Rejestracja: 06 gru 2017, 21:34
Lokalizacja: Ropczyce / Rzeszów

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: bartini6 »

W swoim dl-u mam te metzelery, fajnie się kleją i co najważniejsze przyjemnie trzymają się na mokrym



Chromato
A2
Posty: 165
Rejestracja: 28 sie 2017, 08:26

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Chromato »

bartini6 pisze:W swoim dl-u mam te metzelery, fajnie się kleją i co najważniejsze przyjemnie trzymają się na mokrym
potwierdzam bartini, ja również śmigam na tych metzach i złego słowa na nie nie powiem


DL1000K6 >> XT1200Z

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Struna »

a do jakich opon porównujecie - nie żebym coś miał do Metzlera ( sam na takich śmigam ) - ale, w sumie jak się nie ma zbytnio punktu odniesienia to można oceniać coś jako świetne, bo się z lepszym nie miało kontaktu.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
bartini6
A1
Posty: 81
Rejestracja: 06 gru 2017, 21:34
Lokalizacja: Ropczyce / Rzeszów

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: bartini6 »

Poprzednie miałem Bridgestone Battlewing... na śliskim na cóż ciężko się jeździło



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Struna »

O, i to cenna uwaga


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Jaro88
A1
Posty: 72
Rejestracja: 14 maja 2018, 07:24

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Jaro88 »

I trudna decyzja mając na uwadze Wasze wcześniejsze wypowiedzi co do wyboru opon. Planuje najwięcej jeździć po asfalcie, ale nie wykluczone, że gdzieś przyda się opona która radzi sobie na szutrze. Ewidentnie nie planuję jeździć typowego off-roadu. Różnica w cenie opon jest nie znaczna, przynajmniej tych pierwszych.
METZELER ROADTEC 01 110/80R19 + 150/70R17 2017r. - 900 zł
PIRELLI SCORPION TRAIL 2 110/80R19 + 150/70R17 18r - 880 zł
MICHELIN Komplet opon 110/80R19 150/70R17 ANAKEE 2 2018r - 779 zł



Awatar użytkownika
bartini6
A1
Posty: 81
Rejestracja: 06 gru 2017, 21:34
Lokalizacja: Ropczyce / Rzeszów

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: bartini6 »

Jaro88 pisze:I trudna decyzja mając na uwadze Wasze wcześniejsze wypowiedzi co do wyboru opon. Planuje najwięcej jeździć po asfalcie, ale nie wykluczone, że gdzieś przyda się opona która radzi sobie na szutrze. Ewidentnie nie planuję jeździć typowego off-roadu. Różnica w cenie opon jest nie znaczna, przynajmniej tych pierwszych.
METZELER ROADTEC 01 110/80R19 + 150/70R17 2017r. - 900 zł
PIRELLI SCORPION TRAIL 2 110/80R19 + 150/70R17 18r - 880 zł
MICHELIN Komplet opon 110/80R19 150/70R17 ANAKEE 2 2018r - 779 zł
Ja bym na twoim miejscu wybrał Scorpion Trail 2. Patrząc na RoadTec to jego bieżnik przypomina mi bardziej oponę typowo asfaltową, może być kłopot z przyczepnością nawet na szuterku, znowu Anakee może buczeć, poza tym wydaje mi się, że to opona już bardziej pod teren. W scorpionach jest chyba taki sam bieżnik co w metzeler tourance next, miałem nie wielkie przeprawy po szutrze i jakoś dawał sobie radę.



Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: JARON »

Obczytałem się ostatnio znów kupę materiałów na temat opon. Mam raczej te same wymagania co ty @Jaro88 i stawiam na PIRELLI SCORPION TRAIL 2 Doskonałe praktycznie na wszystkie warunki asfaltowe i przystosowana do lekkich szutrów. To jest to czego ja oczekuję od opony.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

beszcz
A1
Posty: 47
Rejestracja: 31 sty 2017, 14:50
Lokalizacja: 3miasto

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: beszcz »

Zarzuciłem Pirelli Scorpion Trail 2 na dużego vstorma i po pierwszych 500 km mam wrażenie ze na przy szybkiej jeździe tzn ponad 160 z pełnymi kuframi motor wężykuje. Na fabrycznych BW tego nie czułem. Dziwie się bo w poprzednim motku który z przodu miał koło 17 te Pirelli były idealne. Teraz nie wiem czy opona się jeszcze dotrze czy już tak pozostanie.


Komar2 > Simson S51 > _ > Honda NC700X > DL1000 L6

bado
A2
Posty: 129
Rejestracja: 30 wrz 2016, 09:00
Lokalizacja: Krosno

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: bado »

Nie chcę śmiecić, ale natknąłem sie ostatnio na Metzeler Karoo Street i zastanawiam się czy nie brać, właśnie zamiast PST2, jakie planowałem. Ma być w miarę uniwersal z naciskiem na kulturę zachowania na asfalcie. Podobny charakter jak w Pirelli. Miał ktoś okazję na tym jechać?



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Iżu »

QraC pisze:Zakupiłem Pirelki i po przejechaniu 3.500 km stwierdzam że są świetne. Jazda z plecakiem, 3 kufry w warunkach od 3 stopni i deszczu do 25 i słońca - ani razu nie poczułem się na tych gumach niepewnie. Nie mam nadal co prawda porównania do tych Metzelerów, ale jeżeli różnią się między sobą niewiele - to też są świetne.

Oryginalne założone Bridgestony mogą się schować w piasek....
Wrócę do tematu opon, Qrac ile już przejechałeś na nich od nowości ?
Dalej podtrzymujesz że Pirelli Scorpion Trail II są takie dobre ?
Z jakim rocznikiem jeszcze warto takie gumy kupić by chwilę pośmigać ?
Na allegro jest sporo ofert opon sprzed roku, dwóch czy trzech lat, im starsze tym tańsze.

Kolega Emilian poleca te Michelin Road 5 Trail, jeździł ktoś na tym ?

Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
polokokt
A
Posty: 300
Rejestracja: 09 lis 2017, 23:00
Lokalizacja: Legionowo

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: polokokt »

Pytanie pewnie Izu bardziej, w jakim czasie "zjedziesz" taką oponę? Jak w rok czy dwa lata to właściwie mogłaby być pewnie i ta trzyletnia.
Rozsądnie byłoby się zmieścić do tych +/- 7-8 lat od daty produkcji opony.

PS
A biorąc pod uwagę że chyba za rok czy dwa i tak planujesz sprzedać moto...



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Iżu »

polokokt pisze:A biorąc pod uwagę że chyba za rok czy dwa i tak planujesz sprzedać moto...
To się okaże w praniu.. czytałem że w przyszłym sezonie mają być spore podwyżki cen nowych motocykli, ale pod koniec sezonu pewnie będą podobne wyprzedaże jak obecnie w Hondzie.
W temacie jazdy i trwałości tych opon Pirelli ma ktoś jakieś dłuższe doświadczenia ?

Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: QraC »

Iżu przejechałem na nich około 30.000 km... Zjeżdzam drugi komplet właśnie. Tak, podtrzymuje to co pisałem wcześniej. Bardzo pewnie się na nich czuje, jazda w deszczu nie wprowadza żadnych nerwowości. Prędkości w ulewach na autostradzie do 140 km/h żaden problem. Więcej w deszczu nie jechałem bo sam już miałem jakieś obawy w głowie, natomiast guma nie dawała żadnych negatywnych objawów. Przy mniejszych prędkościach jeździłem kiedyś jeden zakręt coby za każdym razem się coraz bardziej złożyć i z większą prędkością go przejechać (nie padało, ale droga była bardzo mokra) - dalej skończyło się na ograniczeniu w głowie, a nie w sprzęcie.

Z moim stylem jazdy przejeżdżam na nich około 15-16 tysięcy (w tym około 6 tyś km autostrad i full obciążenia motocykla). Boki są tylko trochę zjechane, środek natomiast dosyć mocno. Na pierwszym komplecie po tych kilkunastu tysiącach się trochę wyząbkowały, ale zwalam to na nieprawidłowe ciśnienie w kapciach. W drugim komplecie nie ma tego problemu.

Michelin Pilot Road 5 trail - też się zastanawiałem, nawet miałem kupić w tym sezonie, ale tak mi się spodobała jazda na pirelkach że stwierdziłem że wezmę je jeszcze raz. I wezmę pewnie po raz kolejny gdyż są z tej trójki (Michelin, Pirelli, Metzeler) - najtańsze.

Czy warto kupić dwu, trzy letnie? Od sprawdzonego sprzedawcy ja pewnie wezmę. Zjeżdzam te opony w sezon więc mi to nie robi różnicy... Jak ktoś robi 2-3 tys. rocznie to lepiej niech się zastanowi.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”