Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: QraC »

Poszukuje opon typowo szosowych do Stroma.

Po przeszukaniu dostępnych materiałów byłem w zasadzie przekonany do Pirelli Scorpion Trail 2, ale w tamtym roku wyszły Metzelery Roadtec 01, które - przynajmniej w testach prezentowanych w gazetach motocyklowych - wypadły znakomicie.

Czy ktoś z was ma te opony (Roadtec 01) albo jakieś bezpośrednie porównania pomiędzy jednymi i drugimi?


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1233
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: biblo »

QraC pisze:Poszukuje opon typowo szosowych do Stroma.
Możesz też brać pod uwagę Michelin Pilot Road 4 Trial. Słyną z doskonałej przyczepności na mokrym i większej trwałości.


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: QraC »

Biorę pod uwagę. Miałem we wcześniejszym moto Pilot Roady i faktycznie były ok. Co prawda to były dwójki, ale wtedy też miażdzyły na mokrym.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

beszcz
A1
Posty: 47
Rejestracja: 31 sty 2017, 14:50
Lokalizacja: 3miasto

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: beszcz »

Do poprzedniego moto (NC700X) założyłem Pirelli Scorpion Trial 2 i były kapitalne. Tam była z przodu tez 17" ale dawała radę na mokrym i suchym. Jak zjeżdżę moje oryginalne Bridgestony BW w DLu też przymierze się do tych Pirellek.


Komar2 > Simson S51 > _ > Honda NC700X > DL1000 L6

mast
A1
Posty: 66
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:23

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: mast »

Mam scorpiony. Polecam

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
FallAngelpl
A1
Posty: 37
Rejestracja: 24 lut 2017, 18:52
Lokalizacja: Myslowice

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: FallAngelpl »

Podepne sie pod temat jesli moge. Mam pytanko dotyczace opon.
Przy wchodzeniu w prawy zakret czuc jak nawet przy niskiej predkosci dupa ucieka na lewo, w lewy skret juz mniej.
Moto sprawdzony w DosToros zaraz po zakupie - rama cala brak jakichkolwiek uszkodzen, na "wolnej kierownicy" nie myszkuje ani nie sciaga w zadna strone.
Jak sadzicie tylna guma czy moze cos powazniejszego? jesli guma to popatrze co polecicie

Dzieki
Ocena: 5.88235%



hawel
A1
Posty: 22
Rejestracja: 05 paź 2016, 07:58

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: hawel »

Sprawdz czy opona nie jest kwadratowa, bo faktycznie dosc dziwnie wyglada ze na prawym zakrecie jest uslizg a na lewym jest ok. Moze ktos mocno unikal prawych zakretow i opona zrobila sie kwadratowa, Ty moze jezdzisz agresywniej, mocniej pochylasz moto przez co opona uslizguje. Przyznam ze na lewym zakrecie bym sie spodziewal uslizgu, to znaczy bylo by to latwiej wytlumaczyc.

Pozdro



Awatar użytkownika
FallAngelpl
A1
Posty: 37
Rejestracja: 24 lut 2017, 18:52
Lokalizacja: Myslowice

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: FallAngelpl »

witam ponownie :)
oj poprzedni wlasciciel raczej nie pochylal moto w zadna strone :P
kolejne 300 kn wczoraj i juz lepiej sie trzyma - jeszcze ucieka ale nie tak jak na poczatku.
profil wraca do prawidlowego obrysu - Hawel miales racje nie zwrocilem na to uwagi a pod palcami dalo sie wyczuc kant i opona przypominala bardziej

tu maly art :P \__/ z kantem a nie prawidlowe U.

Olukamy jak dotre bardziej , jesli nie to trza bedzie nowa zakupic :)
Pozdro i dzieki



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: QraC »

Zakupiłem Pirelki i po przejechaniu 3.500 km stwierdzam że są świetne. Jazda z plecakiem, 3 kufry w warunkach od 3 stopni i deszczu do 25 i słońca - ani razu nie poczułem się na tych gumach niepewnie. Nie mam nadal co prawda porównania do tych Metzelerów, ale jeżeli różnią się między sobą niewiele - to też są świetne.

Oryginalne założone Bridgestony mogą się schować w piasek....


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Janusz W
A
Posty: 459
Rejestracja: 11 paź 2016, 14:23
Lokalizacja: Rawa
Kontakt:

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Janusz W »

Pirelli Scorpion Trail 2 mam od ubiegłego roku przejechałem na nich ok. 7tyś. km i są super tak jak pisze QraC .



pblaszak
AM
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2017, 11:04

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: pblaszak »

Po wymianie fabrycznych Bridgestone na Pirelli trzęsie kierownicą. Szczególnie w przedziale prędkości 50-90 po odpuszczeniu gazu. W zakrętach nie ma problemów. Macie jakieś porady?
Sprawdzałem wyważenie koła i jest ok. Mechanik zdejmował kufer i gmole .... bez skutku. Serwis sugeruje wymianę łożysk główki ale moto ma dopiero 17 tyś na blacie i nie wyczuwam luzów szarpiąc za lagi :-/



Jaro88
A1
Posty: 72
Rejestracja: 14 maja 2018, 07:24

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Jaro88 »

Panowie a jak się jeździ po piachu i szutrze na tych Pirelli Scorpion Trail 2? Też rozważam wymianę opon. Znaczna przewaga asfalt ale żeby i spokojnie dało się jeździć i na gorszych drogach :)



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Iżu »

QraC pisze:Zakupiłem Pirelki i po przejechaniu 3.500 km stwierdzam że są świetne. Jazda z plecakiem, 3 kufry w warunkach od 3 stopni i deszczu do 25 i słońca - ani razu nie poczułem się na tych gumach niepewnie
Gdzie kupiłeś te gumy i w jakiej cenie?


Iżu

Awatar użytkownika
Hawk1985
A2
Posty: 229
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:56

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Hawk1985 »

Jaro88 pisze:Panowie a jak się jeździ po piachu i szutrze na tych Pirelli Scorpion Trail 2? Też rozważam wymianę opon. Znaczna przewaga asfalt ale żeby i spokojnie dało się jeździć i na gorszych drogach :)
Z takim samym założeniem kupiłem legendarne już Anakee 2, rozważałem też TKC 70, ale wybór padł na anakii
Iżu pisze:
QraC pisze:Zakupiłem Pirelki i po przejechaniu 3.500 km stwierdzam że są świetne. Jazda z plecakiem, 3 kufry w warunkach od 3 stopni i deszczu do 25 i słońca - ani razu nie poczułem się na tych gumach niepewnie
Gdzie kupiłeś te gumy i w jakiej cenie?
A co do zakupu opon (to już drugi komplet w przeciągu pół roku - ale do drugiego motocykla :P ) sprawdziłem lokalne firmy, motogumy.pl , ale jednak najtaniej mieli na allegro u tego sprzedającego http://allegro.pl/pirelli-scorpion-trai ... 52519.html


Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Iżu »

Dzięki :D


Iżu

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Mój wybór też padł na Scorpiony.
Po 17.5 kkm fabryczne Battle Wingi wymagają sporej koncentracji w zakrętach i na mokrym. Zaufanie i komfort psychiczny maleje z każdym przejechanym km. Dupę w zakrętach ratuje tylko kontrola trakcji ustawiona na Max.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: JARON »

:lol: :lol: :lol: a jednak


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: JARON »

Ja na tę chwilę zastanawiam się nad tymi http://allegro.pl/metzeler-karoo-street ... ule_id=201 ale to w przyszłym roku.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Karoo są głośniejsze przez taki profil bieżnika no i bardziej odczuwalne drgania.
Poczytaj jeszcze tutaj : https://www.motocykl-online.pl/testy/Te ... 17,11456,3


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Jaro88
A1
Posty: 72
Rejestracja: 14 maja 2018, 07:24

Re: Metzeler Roadtec 01 vs. Pirelli Scorpion Trail 2

Post autor: Jaro88 »

Z tego testu jednoznacznie wynika, że najlepsze opony to Pirelli Scorpion Trail II, niestety Anakee 2 zostały ocenione jako najgorsze w obydwu testach..
Hawk1985 pisze:Z takim samym założeniem kupiłem legendarne już Anakee 2, rozważałem też TKC 70, ale wybór padł na anakii

Zawsze czytając takie porównania mam niesmak, że najczęściej są to artykuły sponsorowane i pomimo faktu że coś jest naprawdę dobre, trzeba sprzedać coś innego. W efekcie coś co można by śmiało kupić okazuje się że jest słabe..

Abstrahując od powyższego te Scorpiony mi się podobają, cena już trochę mniej :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”