Michelin Anakee2 - odwrotnie założone?

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
reactor
A1
Posty: 82
Rejestracja: 30 sie 2018, 00:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Michelin Anakee2 - odwrotnie założone?

Post autor: reactor »

Panowie, właśnie zauważyłem dziwną rzecz... I teraz pytanie czy to tak ma być? Mianowicie opony są tak jak by odwrotnie założone. W jedną stronę bieżnik na tyle i w drugą (odwrotnie względem tylnej) na przodzie, tak jak na poniższym filmie przykładowym... To tak ma być?



I tak samo są założone jak widać je na poniższym zdjęciu
Obrazek


O cokolwiek bym nie pytał na forum to dotyczy Suzuki DL650 K5 niebieski (Lak. YC2) 8-)

Awatar użytkownika
bzyku
A+B
Posty: 717
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:04
Lokalizacja: Stalowa Wola i okolice

Re: Michelin Anakee2 - odwrotnie założone?

Post autor: bzyku »

Mojim zdaniem to prawidłowo założone opony. A poza tym powinieneś mieć strzałki na oponie w którym kierunku maja się kręcić. Zazwyczaj tylko z jednej strony jest oznaczenie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Marcin
V-strom 1000 L6 YVB PINGWIN

reactor
A1
Posty: 82
Rejestracja: 30 sie 2018, 00:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Michelin Anakee2 - odwrotnie założone?

Post autor: reactor »

Tak są strzałeczki ale taki malutkie na centymetr, może 1,5cm i nie byłem pewności czy to jest to, bo znajdują się na bieżniku i dodatkowo trzeba się ich mocno doszukiwać... Jeśli to są one, to prawidłowy kierunek wskazują (grotem do przodu)


O cokolwiek bym nie pytał na forum to dotyczy Suzuki DL650 K5 niebieski (Lak. YC2) 8-)

Awatar użytkownika
polokokt
A
Posty: 300
Rejestracja: 09 lis 2017, 23:00
Lokalizacja: Legionowo

Re: Michelin Anakee2 - odwrotnie założone?

Post autor: polokokt »

Ostatnio też Iżu miał ten sam problem z Pirelli, że właśnie wyglądało tak jakby przód i tył były zalożone względem siebie w przeciwnych kierunkach (z tego co pamiętam) a się też okazało że tak ma być.



Chromato
A2
Posty: 165
Rejestracja: 28 sie 2017, 08:26

Re: Michelin Anakee2 - odwrotnie założone?

Post autor: Chromato »

tak ma być, zresztą jaki problem - wpisz sobie nazwę opony w google, wejdź na wyszukane przez niego obrazy i masz tam masę zdjęć motocykli z założonymi oponami


DL1000K6 >> XT1200Z

reactor
A1
Posty: 82
Rejestracja: 30 sie 2018, 00:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Michelin Anakee2 - odwrotnie założone?

Post autor: reactor »

Ok dzięki Panowie, bo już myślałem, że muszę zdemontować koło i lecieć na reklamację.


O cokolwiek bym nie pytał na forum to dotyczy Suzuki DL650 K5 niebieski (Lak. YC2) 8-)

beszcz
A1
Posty: 47
Rejestracja: 31 sty 2017, 14:50
Lokalizacja: 3miasto

Re: Michelin Anakee2 - odwrotnie założone?

Post autor: beszcz »

Moja mistrzyni od wymiany opon, pani Ola ze Straszyna mówi, że przednia opona musi mieć nacięcia odwrotnie jak tylna żeby jak najwiecej wody odprowadzała na zewnątrz a nie pod tylne kolo.


Komar2 > Simson S51 > _ > Honda NC700X > DL1000 L6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”