Moto i dron

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
viktor_3
A1
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 17:11

Re: Moto i dron

Post autor: viktor_3 »

Ja ostatnio zacząłem wykorzystywać drona w filmikach z wypadów moto. Super urozmaicenie jak się ma czasu sporo. Całkowicie inna perspektywa. Posiadałem wcześnie Dji Phantoma ale ze względu na gabaryty sprzedałem i kupiłem małego sparka DJI. Zajmuje tyle miejsca w kufrze co futerał od gopro. To naprawdę maleństwo. Kręci w 2k. Dla mnie bajka. a i cena tez rozsądna do zestaw combo czyli z kontrolerem to wydatek ok 2200. Używkę wiadomo kupisz sporo taniej. Zabawka świetna. Polecam. W razie pytań proszę pisać to jest mój 3 dron, więc jakies tam doświadczenie mam i chętnie pomogę.



sowator
A2
Posty: 140
Rejestracja: 12 paź 2016, 13:26

Re: Moto i dron

Post autor: sowator »

viktor_3 pisze:Zabawka świetna. Polecam. W razie pytań proszę pisać to jest mój 3 dron, więc jakies tam doświadczenie mam i chętnie pomogę.
Możesz wrzucić filmik albo jakieś fotki? chcę coś kupić bo w tym roku alpy i inna perspektywa by sie przydała. W ekipie mamy normalne kamery i na gimbalu też, kamerę 3D a ja myślę o dronie :roll: tylko nie wiem jaki, żeby było fajnie i ze stabilizacją (szkoda kasy na coś kiepskiego) :oops:


Jak człowiek ma być spokojny, jeżeli mózg składa się z samych komórek nerwowych :roll:

viktor_3
A1
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 17:11

Re: Moto i dron

Post autor: viktor_3 »

Tu jest mój pierwszy filmik gdzie są ujęcia z drona, film właśnie z wyprawy w Alpy. Na moim kanale YT znajdziesz kilka filmów ze sparka to możesz sobie przejrzeć.



Awatar użytkownika
raduch85
A+B
Posty: 686
Rejestracja: 21 mar 2018, 11:17
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Moto i dron

Post autor: raduch85 »

Polecam DJI mavic air. Małe gabaryty, kamera na gimbalu. Cena poszła w dół bo wyszła nowa wersja. Kompaktowy.

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka


Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

Awatar użytkownika
Neno
A1
Posty: 97
Rejestracja: 26 mar 2020, 08:41

Re: Moto i dron

Post autor: Neno »

Właśnie wypuścili Air2, cena jeszcze trochę z kosmosu (podobno u nas jest najdroższy na całym świecie) ale pewnie jak dym premiery opadnie to i cena poleci w dół. Cena oficjalna 3999, ale za 3590 już gdzieś go widziałem.



Jaro88
A1
Posty: 72
Rejestracja: 14 maja 2018, 07:24

Re: Moto i dron

Post autor: Jaro88 »

A coś poza DJI jeszcze warto kupować? Wiadomo te są chyba najlepsze ale i cena też niczego sobie..



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moto i dron

Post autor: Lord »

Ja poszedłem w trochę tańszy sprzęt, ale nie powiem godny polecenia dostępne 4K jedyna wada lub zaleta brak czujników. Czyli latasz tam gdzie chcesz lub ci się pomyliło :) Ale oprogramowanie bogate a cena zdecydowanie niższa.

https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamer ... lsrc=aw.ds

Opcja śledzenia również dostępna czy to za obrazem czy za kontrolerem do wyboru przykładowe 4 sekundy z tego filmu



DL650A L8

paciks
A2
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2017, 17:57
Lokalizacja: Wrocław/Radomsko

Re: Moto i dron

Post autor: paciks »

Jaro88 pisze:A coś poza DJI jeszcze warto kupować? Wiadomo te są chyba najlepsze ale i cena też niczego sobie..
Sam szukałem drona który nie będzie kosztował 4tyś jak te fajne modele od DJI, moim must-have kryterium to składalność oraz, jako dość ważny dodatek - opcje śledzenia.
Ostatecznie drona nie kupiłem ale w cenie <2000zł rozważałem 3 modele:
- DJI Mini ~1700zł w sklepach PL - lekki (250g) i bez opcji śledzenia (!), do turystycznego focenia powinien wystarczyć
- HUBSAN Zino - wspomniany przez Loda wyżej, są dwie wersje różniące się zasięgiem (normalna i Pro) - do dostania w cenie ~1100zł z Chin
- Xiaomi FIMI X8 SE - na papierze wygląda najlepiej i ma najlepszy stosunek cena/możliwości, jest nowa wersja na rok 2020, z chin widziałem ceny ~1600zł

Jeżeli zamawiany z Chin i magazyn poza UE to możliwe 23% VATu.

O Hubsan Zino i Fimi X8SE trzeba poczytać w necie bo software jest gorszy od stworzonego przez DJI więc nie dostaniemy DJI za 50% ceny oraz te urządzenia często przechodzą zmiany (przeważnie na lepsze) oraz mają różne bolączki które mogą irytować, a że consumer-support'em jest przeważnie na niskim poziomie różnie to można się zirytować i warto być na to przygotowanym i świadomym przed podjęciem decyzji o zakupie.


DL650 2012

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moto i dron

Post autor: Lord »

Co do Hubsun Zino to obecnie sa trzy modele: ZINO, ZINO2 i PRO po za moim z błędami młodości ZINO2 ma wydłużony czas lotu mój około 10-15min -Zino2 już około 25 min, czujniki wspomagające lot, zdejmowany gimbal, wydłużony zasięg do 8 km, u mnie ograniczony softowo do 1 km, zwiększone FPS dla 4K do 60. Ale niestety waga ZINO2 juz ponad 900 gram.

Co do supportu nie narzekam, ale reklamować nic nie musiałem , natomiast na stronie dostępne najnowsze firmware, jak i dokumentacja.

A co do zmieniających się przepisów, które nie wiadomo kiedy się zmienia, bo obecnie się nie zmieniły i nie ma na razie żadnej potwierdzonej wiedzy na temat tego jak bardzo się zmienią :) to się dopiero okaże. Ostatni COVID jedynie wymógł CHECK'a od kwietnia w ramach bezpieczeństwa, jestem ciekawy ile osób to robi?


DL650A L8

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Moto i dron

Post autor: Centrino »

A co sądzicie o dronach DJI??
Wiem, że któryś z nich (może wszystkie) posiadają opcję dla laików dronowych (takich jak np ja), że automatycznie obracają sterowanie (nie wiem jak to się nazywa). Chodzi o to, że jak lecę do przodu to skręcając w prawo leci dron w prawo ale jak go obrócę przodem do mnie to sterowanie również się obraca i dron skręci w prawo mimo, że skierowany jest do mnie przodem.
Wiecei może które drony DJI mają tą opcję i jak ona się nazywa??


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: Ciok »

A tu ciekawostka dla miłośników dronów.
http://drony.ulc.gov.pl/


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: lukas76 »

Centrino pisze:
30 gru 2020, 11:42
A co sądzicie o dronach DJI??
Wiem, że któryś z nich (może wszystkie) posiadają opcję dla laików dronowych (takich jak np ja), że automatycznie obracają sterowanie (nie wiem jak to się nazywa). Chodzi o to, że jak lecę do przodu to skręcając w prawo leci dron w prawo ale jak go obrócę przodem do mnie to sterowanie również się obraca i dron skręci w prawo mimo, że skierowany jest do mnie przodem.
Wiecei może które drony DJI mają tą opcję i jak ona się nazywa??
Ja tylko odpowiem na pierwsze pytanie, tylko DJI!


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Moto i dron

Post autor: Centrino »

lukas76 pisze:
30 gru 2020, 18:13
Centrino pisze:
30 gru 2020, 11:42
A co sądzicie o dronach DJI??
Wiem, że któryś z nich (może wszystkie) posiadają opcję dla laików dronowych (takich jak np ja), że automatycznie obracają sterowanie (nie wiem jak to się nazywa). Chodzi o to, że jak lecę do przodu to skręcając w prawo leci dron w prawo ale jak go obrócę przodem do mnie to sterowanie również się obraca i dron skręci w prawo mimo, że skierowany jest do mnie przodem.
Wiecei może które drony DJI mają tą opcję i jak ona się nazywa??
Ja tylko odpowiem na pierwsze pytanie, tylko DJI!
Właśnie bardziej mi zależy na odpowiedzi na drugie pytanie :)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Moto i dron

Post autor: Oskar »

Wogule się na tym nie znam i też o tym ustroistwie myślę poważnie .
Kurde tylko prędkość 70 km /h i czas pracy 34 minut za 4 tysia to już szczyt możliwości ntych zabawek.


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: QraC »

Uwierz mi że przy prędkości 70 km/h naprawdę trzeba mieć wprawę by tym sterować.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moto i dron

Post autor: Lord »

Ja obecnie również przesiadłem sie na Mini od DJI. Przesiadka o tyle bezbolesna że po reklamacji dostałem zwrot całej kasy za poprzedni. (wysypała się elektronika przestał się łączyć). Miniacz w wersji Combo jak najbardziej do moto, małe gabaryty. Brakuje opcji śledzenia, ale jest szansa że w apce alternatywnej Litchi https://flylitchi.com/ w końcu się pojawi :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: QraC »

Jeśli chcecie kupić sprzęt na kilka lat i latać legalnie - na razie się wstrzymajcie.

Nowe przepisy które wchodzą od dzisiaj + przepisy przejściowe do 2023 roku + niepewne informacje dotyczące wstecznej certyfikacji dronów (np. taki mavic 2 za 5k PLN kupiony rok temu może mieć problem aby za dwa lata latać legalnie w pewnych warunkach) = wstrzymanie się z zakupem przez miesiąc, dwa...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moto i dron

Post autor: Lord »

Tak, to wszytko jest nie pewne ale te dwa lata polatam na pewno :) Więcej i tak mu nie daje :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Moto i dron

Post autor: Centrino »

A ja już znam odpowiedź na moje drugie pytanie.
Odpowiedź to: NIE. Nie ma trybu beginner - odpowiedź od dystrybutora.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moto i dron

Post autor: Lord »

A juz zarejestrowany, ponieważ teraz obracam sie w klasie poniżej 250 to szkolenie poczeka :)


DL650A L8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”