Moto i dron

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: Ciok »

A ten, co mi chcą z handlować to mini 2 ?
Ja kurła sam nie wiem, co potrzebuje. Chciałbym zrobić w miarę fajne zdjęcia z drona może kiedyś jakiś filmik.
Jak zauważyłeś ja nie robię filmów. Wolę zdjęcia i relacje słowno/tekstowe. Z drona też fajne zdjęcia można robić a filmiki to raczej takie krótkie (nie wiem, jak to się fachowo nazywa) 30 -60 sekund +-
Rynny też muszę sprawdzić a włazić mi się nie chce po drabinie :lol:
Młody chce coś kombinować z filmikami, ale to tz młodzieńczy zapał. Nagrać, nagrać a za parę lat postprodukcja. :mrgreen:


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3043
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: gorghu »

Ciok pisze:
01 lut 2023, 22:17

Czym się różni Mini od Mavica, że cana jest duża?
wielkością, prędkością, dodatkowymi funkcjami.
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: Ciok »

Czyli ja na Mini 2 powinienem się ustawiać?
A ten, co mi proponują za te 3500 to Mini 2?
https://www.orange.pl/esklep/drony/dji/ ... ount=false

W ząbek to chyba jakiś włek, bo i Mini i Mavic w jednym.


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: Ciok »

A może tego? Ma trzy wpisane i cena to niecałe 3 tysiące Dron DJI Mini 3 (RC-N1)
https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamer ... RFEALw_wcB


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
Skwari
A2
Posty: 221
Rejestracja: 09 lip 2019, 11:53
Lokalizacja: SC

Re: Moto i dron

Post autor: Skwari »

gorghu pisze:
02 lut 2023, 00:23
Ciok pisze:
01 lut 2023, 22:17

Czym się różni Mini od Mavica, że cana jest duża?
wielkością, prędkością, dodatkowymi funkcjami.
oraz sensorami które zabezpieczą przed ew kolizją. Mini2 ( ma je tylko od spodu). Fly more combo - to zestaw powiekszony o dodatkowe baterie/ smigła, chyba torbe.
Polecam wykupic ubezpieczenie DJ care (naprawa/wymiana drona w razie uszkodzenia....doczytaj jak ze zgubieniem) UWAGA trzeba aktywowac zaraz po 1 uruchomieniu.
Ocena: 5.88235%


Skwari
Burgman125 --> V-Strom650 AL4 --> ???

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1816
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: QraC »

Zależy który Mini i który Mavic.

Przede wszystkim duża różnica to taka, że miniaki traktowane są wg prawa jak zabawki (waga poniżej 250g) i nie trzeba robić na nie żadnych uprawnień i latać w zasadzie gdzie się podoba - oczywiście strefy zakazane i VLOS obowiązują. Mavic, czy to PRO czy AIR to już inna para kaloszy. Większa waga, większe możliwości, inne sensory, inna optyka ale i inna kasa.

Mavic Mini 3 to naprawdę fajna opcja - w nich znajdują się Mini 3 i Mini 3 Pro (pro ma więcej bajerów, tryby autmatyczne, coś tam lepiej w optyce). Ten który wskazałeś za 2999 to mini 3 w wersji z podstawowym kontrolerem (trzeba do niego dołączać telefon i korzystać z aplikacji). Ten droższy kontroler kosztuje 1kPLN więcej.

A może chcesz Mavica Pro 1 w dobrej cenie? Bo się zastanawiam nad sprzedażą :)
Ocena: 5.88235%


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: Ciok »

Ten który wskazałeś za 2999 to mini 3 w wersji z podstawowym kontrolerem (trzeba do niego dołączać telefon i korzystać z aplikacji). Ten droższy kontroler kosztuje 1kPLN więcej.
A z telefonem to żle?
Ja tak z oszczędności, a że potrzeby mam małe, to może by wystarczyło?


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1816
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: QraC »

Nie, wcale nie jest źle. Po prostu kolejne urządzenie do podłączenia żeby wszystko to działało :)
I oczywiście że wystarczy do dobrej zabawy i potrzeb zmontowania filmu.
Ocena: 5.88235%


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Venom
A2
Posty: 185
Rejestracja: 17 paź 2021, 23:05
Lokalizacja: Mogielnica

Re: Moto i dron

Post autor: Venom »

Ja kupiłem mini 2, dwa lata temu, użyłem go na moto nigdy… cały czas się łudzę, ze w końcu nagram coś z moto… ale nie wiem… ;)
Ocena: 5.88235%


Romet ADV 125 FI PRO -> DL650 AK8 Czarny Mat :twisted:

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: Ciok »

Venom pisze:
03 lut 2023, 03:13
Ja kupiłem mini 2, dwa lata temu, użyłem go na moto nigdy… cały czas się łudzę, ze w końcu nagram coś z moto… ale nie wiem… ;)
To może coś w tym temacie.
Parę lat temu kupiłem kamerkę (odpowiednik Gopro) z zamiarem nakręcania filmików z moto. Nakręciłem i zmontowałem na modłę Youtuberów.
Jak oglądałem te swoje "wypociny" to się okazało, że nie mogę znieść tej swojej gęby na ekranie, a moje gadanie przyprawiało mnie o mdłości. Na dwa lata poszła kamerka do szuflady. Potem przez przypadek odkryłem, że kamerka może działać w opcji kamerki samochodowej. Zamontowałem na motocykl i pojechałem w Bieszczady. Potem wyszło, że parę klatek z zapisu wykorzystałem jako zdjęcia w relacjach. Nie wszędzie można się zatrzymać i robić fotki. Kamerka jak znalazł. Niestety do filmów raczej nie wrócę.
Podobnie może być z dronem. Jest plan na robienie fajnych zdjęć, panoram nad drzewami. Co z tego wyjdzie sam nie wiem.


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Online
Awatar użytkownika
pbird
A2
Posty: 287
Rejestracja: 16 sty 2019, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moto i dron

Post autor: pbird »

Mini 2 Fly More Combo udało się kupić z końcem listopada za 2275 PLN. Kupiłem do nauki i zabawy po kilku godzinach rozkminiania na YT. Plany są takie, żeby jednak z nim jeździć i filmować. Zobaczymy co z tych planów wyjdzie.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Moto i dron

Post autor: MrWaski »

Ciok pisze:
03 lut 2023, 10:42
Parę lat temu kupiłem kamerkę (odpowiednik Gopro) z zamiarem nakręcania filmików z moto. Nakręciłem i zmontowałem na modłę Youtuberów.
Jak oglądałem te swoje "wypociny" to się okazało, że nie mogę znieść tej swojej gęby na ekranie, a moje gadanie przyprawiało mnie o mdłości. Na dwa lata poszła kamerka do szuflady.
Oprócz jakości, jest jeszcze kwestia wartości pamiątkowej.
Mam filmiki nakręcone20-30 lat temu i jak czasem je oglądamy to jest naprawdę świetna sprawa i moc wzruszeń. Jeszcze nie wszystkie przeniosłem z taśm na pliki cyfrowe.
Ocena: 5.88235%


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Moto i dron

Post autor: biblo »

MrWaski pisze:
03 lut 2023, 15:23
Oprócz jakości, jest jeszcze kwestia wartości pamiątkowej.
Mam filmiki nakręcone20-30 lat temu i jak czasem je oglądamy to jest naprawdę świetna sprawa i moc wzruszeń. Jeszcze nie wszystkie przeniosłem z taśm na pliki cyfrowe.
Ja mam podobnie, ale te zdjęcia i filmy sprzed wielu lat miały jednak inny wymiar "jakościowy" 8-) Mając ograniczoną ilość klatek na filmie lub długość kasety wideo człowiek bardziej się starał uchwycić najciekawsze momenty ;) A teraz, mając w zasadzie nieograniczony zasób pamięci trzaska się filmy i zdjęcia jak japońscy turyści :twisted: I wracasz z wakacji mając 2000 zdjęć i godziny filmików... które lądują później na dysku na zawsze... :lol: No chyba, że na bieżąco robi się selekcję i zostawia tylko te najciekawsze...
Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: Ciok »

Gadka szmatka. Ostatnio kupiłem 6 TB bo brakło na te "śmieci". :lol: :lol:
A na backup pierwszego, drugie 6.


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

pendzel2
AM
Posty: 13
Rejestracja: 03 lut 2023, 15:15

Re: Moto i dron

Post autor: pendzel2 »

Zaskocze was wszystkich. Bo podczas jazdy można ustawić by dron leciał za nami. To wiadomo prawda? Tak robią ujęcia z biegania np po górach.
Na moto wygląda to tak jak na zdjeciu. Byłem ostanio na Motorradwelt Bodensee i takie coś wychaczyłem na jednym moto. Bardzo ciekawe rozwiazanie do kierowania dronem.



pendzel2
AM
Posty: 13
Rejestracja: 03 lut 2023, 15:15

Re: Moto i dron

Post autor: pendzel2 »

ZDJECIE
Załączniki
20230128_123953.jpg
20230128_123953.jpg (46.23 KiB) Przejrzano 871 razy
Ostatnio zmieniony 04 lut 2023, 00:31 przez pendzel2, łącznie zmieniany 2 razy.



pendzel2
AM
Posty: 13
Rejestracja: 03 lut 2023, 15:15

Re: Moto i dron

Post autor: pendzel2 »

Mini wazy do 250g czyli nie trzeba na niego prawo jazdy. Wszystkie drony powyzej 250g musza byc zarejestrowane i musi pilot miec obowiazkowe zdane kursy wraz z numerem pilota. Takie kursy robi sie na internecie i mozna latac dronem bodajze do 750g czy 1kg. Sam zrobilem. Ale co roku sie to zmienia. Do tego kamera na dronie to dodatkowe problemy, nie wolno latac przy budynkach i lepiej miec uprawnienia na to ze ma sie wiedzę o lotach z kamerami. Też za darmo to sie robiło na necie.
Ja mam certyfikat zrobiony i jest on wazny w calej europie. Jesli ktoś chce na ciezkie drony czyli powyżej 1,5kg czy 2kg to juz sa specjalistyczne kursy.
W tej chwili szukam mini 3 pro, jest to najlepsza opcja na moto i krecenie. Wiecej czujników i lepsze katy nagrywania.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1816
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: QraC »

Nie zmienia się co roku. Uprawnienia jak robisz na A1/A3 i A2 są na 5 lat - nie wiem co później bo moje ważne jeszcze 2 lata. Przepisy weszły chyba w 2020 roku. Obowiązują w całej UE i dzięki temu że są jednolite można bez obaw latać po Włoszech czy innej Chorwacji.
Ocena: 5.88235%


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3043
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: gorghu »

pendzel2 pisze:
04 lut 2023, 00:24
Do tego kamera na dronie to dodatkowe problemy, nie wolno latac przy budynkach i lepiej miec uprawnienia na to ze ma sie wiedzę o lotach z kamerami.
Nie lepiej, tylko trzeba mieć. Nawet jeśli jest to dron "zabawka" ale z zainstalowaną kamerką. Takie Mini 2, ważące 249 gr, gdyby nie kamerka nie wymagało by żadnych uprawnień. A tak, ponieważ ona jest, musisz go i siebie zarejestrować (tzn. musisz mieć nadany nr operatora). Dodatkowe darmowe uprawnienia A1 i A3 pozwalają na nieco więcej "legalnych" lotów. Jednak jest to nadal kategoria otwarta i loty mają się odbywać w zasięgu wzroku (czyli wlecenie za drzewo czy róg domu, kiedy tracisz drona z widoku, jest już wg tych przepisów nielegalne dla takich uprawnień).
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

pendzel2
AM
Posty: 13
Rejestracja: 03 lut 2023, 15:15

Re: Moto i dron

Post autor: pendzel2 »

Dokładnie tak jak piszecie. Ja sie nie zagłębiałem w teoretyczne kwestie. Jak ktoś bedzie zainteresowany to sobie sprawdzi i się dowie.
Ja certyfikat mam i zrobiłem na necie. Dron już wypatrzony. Karty kupione. Hehe bedzie sie nagrywać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”