Motocykl pod 'chmurką' na parkingu strzeżonym. Zagrożenia.

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Motocykl pod 'chmurką' na parkingu strzeżonym. Zagrożenia.

Post autor: damianKr »

Witam,

Jak już pisałem w innych postach czeka mnie przeprowadzka do innego mieszkania i muszę się pożegnać z garażem blaszanym.

Niestety realia Krakowa są takie, że prędzej znajdzie się na złoty pociąg aniżeli garaż. Za to udało mi się znaleźć parking strzeżony w cenie 80 zł brutto. Tak sobie myślę, że zawsze to lepiej niż trzymać na ulicy.

Chciałem was zapytać co o tym myślicie ponieważ to również jest jakiś aspekt, który pozwoli mi zdecydować czy wynajmę to mieszkanie. Jeśli okaże się że nowy motocykl mi zgnije po roku to nie bardzo mi się to opłaca.

Przewiduję oczywiście pokrowiec na motocykl. Zimą się nie martwię ponieważ mam gdzie zimować motocykl.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.


V-Strom 650 XT 2019

Online
Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Motocykl pod 'chmurką' na parkingu strzeżonym. Zagrożenia.

Post autor: Smerfciamajda »

Jak bedzie stał pod plandeką ale będziesz go wietrzył czyli jeździł to sie nie przejmuj.
Tym bardziej że na zimę masz gdzie schować.

Ja to najbardziej boję się złodziejstwa i pijanych wandali.



gaily
A1
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2017, 12:50

Re: Motocykl pod 'chmurką' na parkingu strzeżonym. Zagrożenia.

Post autor: gaily »

Trzymam w sezonie pod pokrowcem z http://www.pokrowce.com.pl/pokrowce-na- ... l-k23.html , do tego w miejscu gdzie jest bywa wilgotno z rana. Jakiś większych problemów nie uświadczyłem.



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Motocykl pod 'chmurką' na parkingu strzeżonym. Zagrożenia.

Post autor: kaloryferarz »

Restauruję jakiegoś mercedesa z lat 70-tych. Z różnych powodów po pracach blacharskich, a przed lakierniczymi, stał pod chmurką przykryty pokrowcem z allegro za 150zł przez jesień, zimę i calutką wiosnę. W lato zeszłego roku okazało się, że w zasadzie żadna ruda się nie pojawiła. Dlatego w przypadku Twojego moto korozji bym nie rozważał wcale.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Motocykl pod 'chmurką' na parkingu strzeżonym. Zagrożenia.

Post autor: damianKr »

Jak bedzie stał pod plandeką ale będziesz go wietrzył czyli jeździł to sie nie przejmuj.
Motocyklem jeżdżę codziennie do pracy (przynajmniej w normalnych czasach), więc raczej motocykl nie będzie się dusił pod plandekom. W przypadku dłuższych wyjazdów również mam gdzie zostawić moto.
Ja to najbardziej boję się złodziejstwa i pijanych wandali.
Myślę, że ten aspekt załatwi mi parking strzeżony.

Ja najbardziej obawiam się dwóch rzeczy... gradu i silnego wiatru.
Grad że obije moto, chociaż pokrowiec jest na tyle naprężony, że chyba powinien ochronić.
A wiatr że przewróci mi motocykl.

A są pokrowce które pomieszczą V-Stroma z kufrem 52L i szybą airflow?

@gaily rozumiem że te pokrowce są lepszej jakości niż popularne oxfordy?


V-Strom 650 XT 2019

behemoth
A2
Posty: 232
Rejestracja: 11 mar 2020, 22:18

Re: Motocykl pod 'chmurką' na parkingu strzeżonym. Zagrożenia.

Post autor: behemoth »

@damianKr zobacz taki namiot: https://www.moto-marlon.pl/namiot-na-je ... -3481.html
Jeżeli właściciel parkingu natomiast się zgodzi, to blaszany garaż na moto kosztuje około 1100zł z transportem i osadzeniem go.
Przy dużych wiatrach zostają jeszcze kotwy i przypięcie pasem (tu na forum koledzy mi tak radzili).



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Motocykl pod 'chmurką' na parkingu strzeżonym. Zagrożenia.

Post autor: PiotrEm »

Myślę, że najważniejsza sprawa to oddychalność pokrowca. Jak śpisz na kasie, to szukaj goretexsowych :)
Gradobicie zagraża chyba tylko lakierowi na baku, więc możesz mu uszyć czapkę, np. z folii kubełkowej (odpad budowlany) albo cienkiej karimaty, koc się nie nada, bo będzie zatrzymywał poranną wilgoć.
A na wichurę, to już musisz liczyć na szczęście. Jakieś miejsce osłonięte czyimś nieużywanym samochodem dostawczym?


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

gaily
A1
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2017, 12:50

Re: Motocykl pod 'chmurką' na parkingu strzeżonym. Zagrożenia.

Post autor: gaily »

@damianKr Tak, dużo grubszy i przewiewniejszy materiał, oxford mi wytrzymał niecały sezon, do tego trzymał wilgoć, a tutaj spoko.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”