Motocykle a fotoradary

Wszystko przepisach, zmianach, aktualizacjach.
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: PiotrEm »

Nie "danych nie spisałem", tylko "zgodnie z RODO zaniechałem przetwarzania i usunąłem na żądanie właściciela". A jak będą dalej drążyć, to "rejestr nie był elektroniczny, tylko papierowy". A konkretnie w papierach wartościowych.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Raptor
A
Posty: 320
Rejestracja: 16 paź 2016, 18:26
Lokalizacja: śląskie

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Raptor »

A za co 500 przeciez to nie Ty prowadziłeś moto i przekroczyłeś predkość ...?


Nie pochwalam przekraczania predkości.


DL650 AK8

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: pyra »

Za to że nie ujawniłeś sprawcy.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Oskar »

Praktycznie wokół własnego komina do150 i więcej ,wiemy gdzie są fotoradary .
Zdjęć pstrylały i to nieraz z mojego doświadczenia jak sprawdzamy z koleszka strzelają powyżej 70 km .Nigdy tfu nic nie przyszło...
Nigdy nie sprawdzałem jak jadę w przeciwną stronę czy bije zdjęcie od tyłu czy jest ustawiony , tylko na pas na wprost tutaj może ktoś z Was wie coś o tym ..
Na 19 w stronę Bielska Podlaskiego jest czasówka 11 km 90 kmNigdy nieprzestrzegalismy zawsze zjeżdżamy praktycznie samego brzegu progu asfaltu mijając kamery nic nigdy nie przyszło..
Najwiej fotoradarów jest na Białorusi
W Norwegii więcej jest zwalniaczy progów niż fotoradarów ale robią w dwie strony zdjęcia
Szfecjia poruszałem się drogami szybkiego ruchu brak fotoradarów było ale powiatowymi były dosyć często
W Romuni. Jak w Romuni luz bluz..

Słowacja masakra bardziej policji się obawiałem niż fotoradarów
Ukraina chyba żadnego niewidzialem
Mołdawia tak samo.
Rosjia na 1500 km może jeden
Dania podobnie jak szfecja
A najfajniej na niemieckiej autostradzie wolna amerykanka chociaż też i na autostradzie są już ograniczenia prędkości
Chociaż cały front przeszedł pod domem zabili. Jest czasówka 3 km 50 km/h w Ciechanowie zdjęcie w tym roku dostałem z powrotu , z Sopotu bo mi się Janosika nie chciało włączyć muzę słuchałem..
Janosik. Podstawa nawet na Litwie działa co mnie zaskoczyło gdzie też się pojawiły niektóre fotoradary działające w dwie strony..

Albo widziałem rolety na tablicę rejestracyjną ale to już przegięcie...

A niestety jest coraz więcej szmalcowników nagrywających nas na kamerki samochodowe i wysyłających nagrania do policji
Co osobiście doświadczyłem za to że wyprzedziłem kapelusika na podwójnej ciągłej bo wlókł się jak ślimak niektórzy poprostu
nas nielubia lub nam zazdroszczą że mamy motocykl..i co zrobisz niektórym ludziom Pan Bóg dał powołanie ale zapomniał dorzucić rozumu. Jak pisał klasyk z tego forum..


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Trevor
A+B
Posty: 566
Rejestracja: 05 paź 2016, 20:13
Lokalizacja: PK

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Trevor »

pyra pisze:
04 gru 2020, 09:30
Tak to mój motocykl, przyjechał kupiec na jazdę próbną. Wyłożył pełen depozyt i pojechał sprawdzić motocykl, danych nie spisałem.
Mandat 500 zł punkty 0
Zawsze to jakaś linia obrony.Przynajmniej punkty się uratuję.


W życiu musi być i dobrze i źle, bo kiedy jest tylko dobrze to niedobrze.

DL 650 2006

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Maarcel »

Z punktami jest tak, że są liczone od daty popełnienia wykroczenia i są przez rok - tutaj akurat nic odkrywczego nie napisałem, ale...
...do konta punktowego kierowcy są dodawane w momencie potwierdzenia, że to my na zdjęciu z fotoradaru.

Ostatnio bawiłem się z GITD w wysyłanie korespondencji nt przypisywanego mi wykroczenia i punkty dopisały się dopiero gdy finalnie zgodziłem się z ich zdjęciem. Jeśli komuś dodatkowe punkty mogą zrobić "krzywdę" to czasem warto powysyłać sobie listy z GITD i przeciągnąć temat dopisania punktów. (Będą też z nami wtedy krócej)

Serdeczności


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Motocykle a fotoradary

Post autor: staszek_s »

Oskar ta czasówka to na moto Cię złapała czy puszką? Czytałem, ze tam kamery tylko z przodu zdjęcia robią, więc niby dla nas bezpieczne. W każdym razie ja się bez Yanosika nie ruszam...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Oskar »

@staszek_s
Jechałem puszką i poraz pierwszy się spotkałem z taką czasówka na 3 km 50 km/h chyba jechalem 73 km /h
Więc typowo yanosikowy haracz teraz jadąc nad może Rużan Maków Mława i dzida do Sopotu .
Chociaż piwo Ciechan całkiem niezłe ale zwiedzać miasta nie będę .


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Centrino »

Oskar pisze:
06 gru 2020, 17:45

A najfajniej na niemieckiej autostradzie wolna amerykanka chociaż też i na autostradzie są już ograniczenia prędkości
W okolicach Hannoveru chyba ze 4 fotopstryki na autostradzie.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: gorghu »

Oskar pisze:
A najfajniej na niemieckiej autostradzie wolna amerykanka chociaż też i na autostradzie są już ograniczenia prędkości
No nie do końca ;) Dość sporo odcinków ma ograniczenia prędkości, jeszcze więcej ma ograniczenie ale tylko przy mokrej nawierzchni. A tam gdzie go nie ma, obowiązuje tzw. "prędkość zalecana". Owszem możesz ją przekroczyć ale wtedy w przypadku jakiegoś wypadku/stłuczki nie dostajesz nic z ubezpieczenia a i bardzo często jesteś obarczony winą. Tak więc coś za coś ;)
A i fotoradarów jest tam pełno. A najciekawsze jest to że od jakiegoś czasu na terenie Niemiec nie można używać urządzeń które wskazują i ostrzegają o takich miejscach (w tym np TomTomów z zaznaczonymi miejscami fotoradarów jako punkty POI).


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Struna »

A ja oni to niby weryfikują? Od dawna mnie to nurtuje...


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: gorghu »

@Struna pytasz o te urządzenia? To tak jak nasza policja weryfikuje gotowość do użycia antyradaru (bo możesz mieć takie urządzenie ale nie możesz go używać) ;)

A ewentualne przekroczenie prędkości przy wypadku - fizyki nie oszukasz (ślady hamowania, zniszczenia, itp)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Smerfciamajda »

Prawo niemieckie w tym przypadku zmieniło sie tak, że Policjant ma prawo zażądać urządzenia do sprawdzenia - czy to nawigacja czy to telefon. A sa przeszkoleni z podstaw jak sprawdzić, czy masz ostrzegacz w GPS włączony, czy w GoogleMaps masz uruchomioną funkcje fotoradar i znają Yanosika. Dyskutować można w sądzie. To samo dotyczy kamer rejestratorów. Nie wolno i tyle.


Niemcy to skrupulatny naród i jak coś robią to dokładnie.



Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Oskar »

Już raz to pisałem ale powiele., może komuś się przyda.

Mapa Here. Którą chyba jako jedyny tak często na tym Forum polecam Wielce szanownym forumowiczom działa tylko z nawigacji.(jak bywasz poza Unią) baaardzo mi się przydała w związku socjalistycznym hihih i ta mapa pokazywała mi gdzie stoją fotoradary na Białorusi gdzie niekorzystałem z internetu oczywiście
Sam byłem zdziwiony a zadziwić Wilka starego nie jest łatwo...
Polecam Here ściągnąć na kom.


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: karacz »

gorghu pisze:
07 gru 2020, 21:34
Oskar pisze:
A najfajniej na niemieckiej autostradzie wolna amerykanka chociaż też i na autostradzie są już ograniczenia prędkości
No nie do końca ;) Dość sporo odcinków ma ograniczenia prędkości, jeszcze więcej ma ograniczenie ale tylko przy mokrej nawierzchni. A tam gdzie go nie ma, obowiązuje tzw. "prędkość zalecana". Owszem możesz ją przekroczyć ale wtedy w przypadku jakiegoś wypadku/stłuczki nie dostajesz nic z ubezpieczenia a i bardzo często jesteś obarczony winą. Tak więc coś za coś ;)
A i fotoradarów jest tam pełno. A najciekawsze jest to że od jakiegoś czasu na terenie Niemiec nie można używać urządzeń które wskazują i ostrzegają o takich miejscach (w tym np TomTomów z zaznaczonymi miejscami fotoradarów jako punkty POI).

chociaż namiastka wolności



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: staszek_s »

Smerfciamajda pisze:
08 gru 2020, 06:39
Prawo niemieckie w tym przypadku zmieniło sie tak, że Policjant ma prawo zażądać urządzenia do sprawdzenia - czy to nawigacja czy to telefon.
Jak ktoś chce to schowa telefon podpięty do audio w aucie i głosowe komunikaty będą a tamtejszy gliniarz chyba rozbierał samochodu na kawałki nie będzie. Z kamerami to fakt, w Austrii się nie odważyłem założyć na kask, w DE też zabronione nagrywanie?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Smerfciamajda »

Staszek zawsze można oszukiwać system czy to drugim telefonem czy Yanosikiem hardwareowym. Pewnie sie uda, tylko po co?
Ryzyko znalezienia jest duże, stres niepotrzebny a konsekwencje moga być bardzo dotkliwe. Wystarczy dostosować sie do warunków. Mieszkałem tam rok i wiem że sa o wiele bardziej zdyscyplinowani i maja dużo większą kulturę jazdy. Wszelkie pomagacze są zbędne a jak ktoś korzysta to znaczy że z premedytacją łamie przepisy więc jest piętnowany. Taka logika tam działa.

U nas Janusze i Sebixy w Passtach tdi i beemkach e36 a przeciw nim Policyjne grupy speed. Do tego brak dróg i ogólny brak kultury jazdy. Gorzej jest tylko w Rosji...

W Niemczech też nie można używać kamer.




Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: staszek_s »

U nas też się uspokoją, jak kary zaczną być wysokie i będzie więcej objazdówek itp, kwestia czasu. Ja mimo wszystko wolę wiedzieć gdzie jest fotoradar bo w niektórych krajach nawet 2-3 km/h więcej może dużo kosztować więc trzeba by jechać tak z 45 na godzinę, żeby mieć pewność a wtedy co bardziej nerwowy karawan będzie trąbił za mną ;) Tak samo odcinkowe, podgląd na bieżąco średniej prędkości na kontrolowanym odcinku jest bardzo przydatny.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Centrino »

W Polsce może szybciej dochodziłoby do szanowania przepisów gdyby były z głową tworzone, zlikwidować nadmiar znaków, ustawiać ograniczenia prędkości w miejscach faktycznie tych ograniczeń potrzebujących, nie stać z radarem w miejscach ewidentnie służącym wspomaganiu budżetu państwa, poszanowanie prawa również przez organy go strzegące. Choć wówczas zapewne nie mogliby mierzyć prędkości bo sprzęt, który mają pozostawia wiele do życzenia. Tych grzeszków oczywiście jest więcej.

PS
Ostatnio dostałem mandat na drodze 3 pasmowej dwu jezdniowej z ograniczeniem 50km/h. Mało tego Policja stała na prawym pasie a wcześniej był znak B-36: zakazujący zatrzymywania. Droga ta znajdowała się wprawdzie w terenie zabudowanym ale już na totalnym zatyłkowiu i wylocie z miasta.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Motocykle a fotoradary

Post autor: Lord »

staszek_s pisze:
08 gru 2020, 08:32
Smerfciamajda pisze:
08 gru 2020, 06:39
Prawo niemieckie w tym przypadku zmieniło sie tak, że Policjant ma prawo zażądać urządzenia do sprawdzenia - czy to nawigacja czy to telefon.
Jak ktoś chce to schowa telefon podpięty do audio w aucie i głosowe komunikaty będą a tamtejszy gliniarz chyba rozbierał samochodu na kawałki nie będzie. Z kamerami to fakt, w Austrii się nie odważyłem założyć na kask, w DE też zabronione nagrywanie?
W Austrii jest tez zakaż nagrywania kary wysokie. Niby można jak turystycznie ale nie daj boże znajda na nagraniu tablice innego pojazdu nie ma wtedy zmiłuj. Również umieszczanie na Youtubie odradzam potrafią scigac nawet za to. Dlatego moje wszystkie nagrania z Austrii leza grzecznie na dysku i chyba nigdy nie ujrzą światła dziennego :) Te same jak nie większe obostrzenia dotyczą filmowania z drona. Tam bardzo powaznie podchodza do zachowania prywatności pod tym względem. Oczywiście można wystąpić i opłacić zgodę ale ceny horrendalne.


DL650A L8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo, przepisy, kodeks”