Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: kaloryferarz »

Dzięki @Struna za chęć użyczenia. Jutro gram z orkiestrą na procesji, potem obiad, lekcje z dziećmi i do wieczora nie będzie kiedy pojeździć. A w piątek od rana robota i pewnie też nie będzie kiedy pojeździć. Jak do soboty mi nie przyjdzie paczka to pewnie się zgłoszę na testy :) Daleko nie mamy :)


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: Struna »

kaloryferarz pisze:Daleko nie mamy :)
Żeby się nie okazało, że się z widzenia kojarzymy ;)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: kaloryferarz »

Na 99,99% nie. Ja ze Skawiną jestem związany od 3 lat, mieszkanie kupiłem 3 miesiące temu, a bywam trochę tu, a trochę w Liszkach za Wisłą :) Córkę wożę do szkoły muzycznej do Skawiny. A od tego września idzie druga córka.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: Struna »

Ja też nie stąd... Ale już trochę dłużej mieszkam.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Online
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: PiotrEm »

Dzięki, ale w mojej wersji (bezpłatnej, na androidzie 7.0, może to też ma znaczenie) nie ma tych opcji, Ustawienia Routingu zaczynają się od Waypoints in instructions. Jeżeli te w/w są tylko w wersji płatnej, to lipa, niby jak mam coś przetestować, jak nie mogę w tym grzebnąć. A w FAQ już czytałem, że mogę kupić, przez dwie godziny pobawić się i odinstalować, wtedy sklep google zwróci pieniądze. Okresu próbnego full opcji, choćby 1 tydzień, nie ma.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

paciks
A2
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2017, 17:57
Lokalizacja: Wrocław/Radomsko

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: paciks »

PiotrEm pisze: Jeżeli te w/w są tylko w wersji płatnej, to lipa, niby jak mam coś przetestować, jak nie mogę w tym grzebnąć. A w FAQ już czytałem, że mogę kupić, przez dwie godziny pobawić się i odinstalować, wtedy sklep google zwróci pieniądze. Okresu próbnego full opcji, choćby 1 tydzień, nie ma.
Te 2 godziny to jest standard od Google i dot. każdej appki zakupionej - fakt, trochę mało, ale na stronie kurviger masz:
Please note we only offer refunds for unhappy customers in the first 7 days.
Ocena: 5.88235%


DL650 2012

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: karacz »

A czy ktoś próbował zakupić jakieś zamulone navi za ułamek ceny tom toma i wgrać do niej jakieś dobrze zoptymalizowane mapy?



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: bojaco »

Zamulone nadal pozostanie zamulone. Proponuję kupić jednak firmowy produkt np. na raty 0%. Spłata nie odczuwalna albo mało dotkliwa a nie ma poczucia wyrzuconych w błoto pieniędzy. Masz gwarancję, wsparcie techniczne i dożywotnie aktualizacje. Mankamenty map zostają ale coś za coś.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: karacz »

Pytanie czysto hipotetyczne, ja aktualnie navi nie potrzebuję, ale miałem okazję zrobić tripa z TT i jakoś super świetne to nie jest.
A co do tematu rat to jeśli nie stać mnie to nie kupuję.



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: motif »

jechałem 2 dni temu kilkaset kilometrów coś załatwić i miałem włączonego TT 550 i mapy googla jako nawigacje na telefonie,
TT wybrał o wieel bardziej sensowna i w sumie szybszą trasę niż google.
Ocena: 5.88235%



karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: karacz »

Ja miałem na odwrót, ale to była tylko jedna sytuacja więc ja nie jestem wyrocznią w tym temacie, ale biorąc pod uwagę moje główne kryterium przy wydawaniu sporej ilości gotówki jakim jest- ma działać, a niestety z opinii chociażby tutaj na forum dowiaduję się już od dłuższego czasu, że nie zawsze tak jest. Jeśli komuś ten sprzęt pasuje i się sprawdza to jak najbardziej nie neguję wyboru, bo to zapewne dobry produkt, ale z wadami.



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: motif »

karacz pisze:Ja miałem na odwrót, ale to była tylko jedna sytuacja więc ja nie jestem wyrocznią w tym temacie, ale biorąc pod uwagę moje główne kryterium przy wydawaniu sporej ilości gotówki jakim jest- ma działać, a niestety z opinii chociażby tutaj na forum dowiaduję się już od dłuższego czasu, że nie zawsze tak jest. Jeśli komuś ten sprzęt pasuje i się sprawdza to jak najbardziej nie neguję wyboru, bo to zapewne dobry produkt, ale z wadami.
jeżeli już coś ma nie działać to prędzej telefon niż dedykowana nawigacja. Pokaż mi jakiekolwiek urządzenie bez wad...
jednak ani TT ani Garmin nie zawiesił mi się nigdy podczas jazdy, a koledzy z telefonami mieli częste przypadki tego typu.



rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: rasik »

Wracając do tematu TT RIDER chodzi po chyba 400 tylko uwaga na mapy bo aktualizacje do tego modelu to już raczej nie są wspierane przez TT. Można też złapać TT 400 ZA chyba z 500 cebulionow..
Kto co woli ja mam Ridera ze starymi mapami i mi wystarcza dałem chyba 250 PLN za komplet z mocowaniem na kiere kabelek i uchwyt z ładowaniem sam wymieniłem baterię i śmiga. UWAGA nie pokazuje godziny że względu na wadę bufora daty urządzenia, ale mi to nie przeszkadza

Kwestia przeliczenia czy tel z subskrypcja jest bardziej opłacalny nawet jak więcej się lata wokół komina.


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 14 cze 2020, 10:07 przez rasik, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: karacz »

motif pisze:
karacz pisze:Ja miałem na odwrót, ale to była tylko jedna sytuacja więc ja nie jestem wyrocznią w tym temacie, ale biorąc pod uwagę moje główne kryterium przy wydawaniu sporej ilości gotówki jakim jest- ma działać, a niestety z opinii chociażby tutaj na forum dowiaduję się już od dłuższego czasu, że nie zawsze tak jest. Jeśli komuś ten sprzęt pasuje i się sprawdza to jak najbardziej nie neguję wyboru, bo to zapewne dobry produkt, ale z wadami.
jeżeli już coś ma nie działać to prędzej telefon niż dedykowana nawigacja. Pokaż mi jakiekolwiek urządzenie bez wad...
jednak ani TT ani Garmin nie zawiesił mi się nigdy podczas jazdy, a koledzy z telefonami mieli częste przypadki tego typu.
Jasne, że wszystko ma swoje wady,a le tak jak napisałem zależy od osoby, bo niektóre wady są kluczowe, a inne nie.
Wiesz jak ktoś ma stary telefon za kilkaset złotych zapakowany w etui i się grzeje to nic dziwnego. Telefon też ma swoje wady, w mocny deszcz chyba bym nie jechał na nawigacji i ładowaniu, ale z drugiej strony czy wtedy w ogóle bym jechał :)



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: kaloryferarz »

Temat rzeka. Jest tutaj kilka wątków o nawigacjach dedykowanych i tych opartych o telefon. Sądzę, że to dobrze, że mamy taki wybór. Bogactwo (wszelkiego rodzaju bogactwo) bierze się z różnic, a nie z tego, że wszyscy mają po równo. Myślę, że najlepiej byłoby mieć i TT i tel z androidem i aplikacjami. TT na całą trasę typu Kraków - Tibilisi zapięty na stałe do moto. A dla konkretnych punktów na trasie (restauracje, hotele, pola namiotowe itp) - telefon.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: Struna »

@motif - z tym zawieszaniem navi to różnie. Wiele osób wspominało o nagłym wyłączeniu się ekranu tuż przed manewrem, to bodaj w TT się zdarzało.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: motif »

Struna pisze:@motif - z tym zawieszaniem navi to różnie. Wiele osób wspominało o nagłym wyłączeniu się ekranu tuż przed manewrem, to bodaj w TT się zdarzało.
to jak masz włączoną jazdę adventure, ekran się wyłącza dla pobudzenia wyobraźni ;)



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: Struna »

Wal prosto mówi, po czym się zaciemnia a przed sobą masz klif :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: motif »

i masz co potem wspominać. ;)



karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: karacz »

Natchniony dyskusją odgrzebałem larka freebirda, która na starych oryginalnych mapach działa bardzo przyzwoicie, ale już na automapach z karty sd średnio bym powiedział, pobawię się z innymi softami i dam wam znać, a może to tylko wina wolnej karty sd.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”