Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1554
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: PiotrEm »

karacz pisze:Natchniony dyskusją odgrzebałem larka freebirda, która na starych oryginalnych mapach działa bardzo przyzwoicie, ale już na automapach z karty sd średnio bym powiedział, pobawię się z innymi softami i dam wam znać, a może to tylko wina wolnej karty sd.
Ja miałem larka 4.3AT i zainstalowałem AM w pamięci wewnętrznej. Ale i tak potrafiła się lekko zawiesić. Pomagało kliknięcie w ekran - pojawiało się menu, po jego odstrzeleniu mapa znów ożywała. Jak miałam AM na karcie, to takie przysypianie zdarzało się częściej.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: kaloryferarz »

Pytanie do jeżdżących na telefonach jako nawi. Preferujecie orientację poziomą czy pionową? Robię sobie uchwyt i nie bardzo chce mi się bawić w opcję podwójną (pion + poziom), a nie wiem, którą na stałe wybrać.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: rcs1 »

Pionowa, bo przy proporcjach ekranu telefonu widać większy odcinek drogi.


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

paciks
A2
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2017, 17:57
Lokalizacja: Wrocław/Radomsko

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: paciks »

kaloryferarz pisze:Pytanie do jeżdżących na telefonach jako nawi. Preferujecie orientację poziomą czy pionową? Robię sobie uchwyt i nie bardzo chce mi się bawić w opcję podwójną (pion + poziom), a nie wiem, którą na stałe wybrać.
Wydaje mi się, że to zależy od programu, którego używasz.

W samochodzie jak używam Google Maps i ew. Janosika to zawsze poziomo, więc tak zamontowałem uchwyt na moto.
Ostatnio jednak jak testowałem OSMAnd to z powodu tego, że ikonka mojego położenia była na środku ekranu, a na górze miałem dodatkowe informacje jak np. asystent pasa, to bardzo mało widziałem drogi przede mną, już miałem zmieniać ustawienia uchwytu ale zmieniłem też aplikację na Kurviger Pro, więc na chwilę obecną tel. zostaje poziomo aby się upewnić, że wszystko jest ergonomiczne dla mnie.


DL650 2012

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: Struna »

Ja poziomo - w pionie to bym musiał jakoś mega wysoko windować żeby nie zasłaniało zegarów, a im wyżej ( większe ramię ) tym bardziej się giba i drży, co bardzo nie służy gniazd ładowania.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: bojaco »

Poziomo


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: Old Donkey »

poziomo jak nie pada



Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: Luchow »

Pionowo - jak wyżej, bo widać więcej drogi do przodu.
Ddatkowo mapy google w trybie poziomym wyświetlają się idiotycznie - nie dość, że strzałka twojej pozycji jest nie na środku, ale przesunięta do prawej krawędzi ekranu, to do tego po lewej jest GIGANTYCZNY banner z następnym manewrem, zasłaniający 1/6 mapy. W pionie wygląda to znacznie lepiej.
No i wreszcie - mam uchwyt na kierownicy, koło lusterka - pionowa pozycja tam jest bardziej naturalna, jak woziłem telefon pod szybą to był poziomo, ale mniej to lubiłem. A w czasie deszczu grube krople wody odrywające się od dolnej części szyby Airflow zawracały nad zegarami i waliły prosto w ekran telefonu, co ten wykrywał jako kliknięcia... Nie szło z tym jechać :)


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 528
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: Colto »

Google maps i Locus Map Pro pionowo.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: kaloryferarz »

Dobra, coś zdecyduję.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1554
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: PiotrEm »

Ja dzisiaj z braku laku założyłem taki rowerowy. Daje radę, ale ja jeżdżę powoli (docieram tego mojego semi-subaraka, od czwartku! :D tylko jeszcze nie zdążyłem się pochwalić). Telefon w pionie, uchwyt centralnie na kierownicy, przydałby się kabelek z kątową wtyczką microUSB, ale z prostą też daje radę, tylko telefon wtedy jest bardziej płasko.
A propos telefonu. Naoglądałem się różnych hammerów, blackview, cubotów itp. i doszedłem do wniosku, że najlepszym dla mnie rozwiązaniem będzie goły galaxy S7, no może ew. w jakimś silikonowym etui. Koszt ten sam co nowy pancerny chińczyk, a technika i technologia w górnej półki.
Załączniki
uchwyt.jpg
uchwyt.jpg (8.15 KiB) Przejrzano 4172 razy


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: kaloryferarz »

Z tym oukitelem moim jest problem taki, że jest skurczybyk gruby i 99% uchwytów odpada :) Ale coś już kminię w temacie uchwytu. Jak popełnię takie ustrojstwo, to wrzucę fotki. Koncepcji mam kilka, każda ma swoje plusy i minusy.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: rcs1 »

kaloryferarz pisze:Z tym oukitelem moim jest problem taki, że jest skurczybyk gruby i 99% uchwytów odpada :) Ale coś już kminię w temacie uchwytu. Jak popełnię takie ustrojstwo, to wrzucę fotki. Koncepcji mam kilka, każda ma swoje plusy i minusy.
A nie podpasuje Ci RAM Finger Grip?
http://051367968381834632ab-18425a02a68 ... _28575.jpg
Te boczne chwytaki są długie, utrzymają każdą grubość. Rozstaw jest regulowany. Uchwyt bardzo pewny, zakładanie i wyjmowanie niekłopotliwe. Do zamocowania od dołu dajesz co chcesz. Cena to jakieś 100 zł. Nie wiem czy jest sens kombinować na drukarce 3D. Wyjdzie pewnie taniej, ale tu masz sprawdzone rozwiązanie.


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: Old Donkey »




Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 160
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: MarcinS »

PiotrEm pisze: A propos telefonu. Naoglądałem się różnych hammerów, blackview, cubotów itp. i doszedłem do wniosku, że najlepszym dla mnie rozwiązaniem będzie goły galaxy S7, no może ew. w jakimś silikonowym etui. Koszt ten sam co nowy pancerny chińczyk, a technika i technologia w górnej półki.
Do pierwszego deszczu... wtedy nawigacja w telefonie bez etui robi się całkowicie nieprzydatna. Krople wody skutecznie oglupiaja ekran. Sprawdzone z Galaxy S4 i S6.


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Ocena: 5.88235%


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: Old Donkey »

mam hammera, bez etui, krople deszczu go nie ogłupiają



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1554
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: PiotrEm »

MarcinS pisze:Do pierwszego deszczu... wtedy nawigacja w telefonie bez etui robi się całkowicie nieprzydatna. Krople wody skutecznie oglupiaja ekran. Sprawdzone z Galaxy S4 i S6.
Dzięki za ostrzeżenie, będę musiał to przebadać zanim kupię drugi telefon.
Na razie mogę tylko pomarudzić na wyszukiwanie głosowe przez interkom (freedconn t-con sc v3). Telefonie galaxy A3 (2016) trzymany w ręce - bez pudła, w telefonie w uchwycie na kierownicy i z uruchomionym silnikiem - ni cholery. Rozpoznana fraza jest kompletnie od czapy, więc wyniki wyszukiwania adekwatne.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: Struna »

To dla Ciebie zdziwienie? Przecież masz kosmiczne szumy i zniekształcenia, to czego się spodziewałeś? Okrętu? :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1554
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: PiotrEm »

Spodziewałem się tak trafnego rozpoznania jak przez słuchawkę plantronics z telefonem w uchwycie w samochodzie. Jak sprawdzałem telefonowanie w zamkniętym kasku podczas jazdy, to rozmówca nie narzekał na jakość dźwięku z mojej strony. A szum, o ile jest jednostajny, też łatwo odfiltrować, zresztą ten telefon ma dwa mikrofony i to działa rewelacyjnie (telefonowałem z córką podczas gdy w szkole rozdarł się dzwonek na lekcję - ja ledwo go słyszałem, a córcia mówi, że taki hałas, że łeb urywa - oboje mamy identyczne telefony). Ten freedconn też ma dwa mikrofony. Jutro przetestuję z plantronicsem, oraz przez hełmofon, ale już bez silnika.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1554
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja - coś, ktoś ciekawego? W dobrej cenie?

Post autor: PiotrEm »

W samochodzie
telefon w uchwycie na szybie, podczas jazdy, rozpoznanie podyktowanego celu słabe, np. jedno słowo ok, drugie źle.
J.w., ale przez słuchawkę bt (plantronics) - 100% bez pudła,
Na motocyklu
telefon w uchwycie na kierownicy, silnik wyłączony, hełmofon zamknięty (nie ma szans, żeby telefon usłyszał mnie przez powietrze) - bez pudła
jak tylko uruchomię silnik, to od razu widać, jak google słucha i zbiera jakieś szumy i hałasy i rozpoznanie czegokolwiek ma powtarzalną 0% skuteczność.
Wniosek: obsługa głosowa na motocyklu odpada zupełnie, przynajmniej na moim sprzęcie. Może nowszy soft w telefonie zrobiłby to lepiej, bo nie rozumiem, czemu telefon coś zbiera, gdy jedyny mikrofon jest po bt i jest to potwierdzone, bo jak nieraz zapomniałem, że mam sparowaną słuchawkę i odebrałem telefon normalnie, to rozmówca od razu 'halo halo, czy mnie słychać', bo nie nie było słychać.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”