Nawigacja, jaką wybrać ?

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: Maarcel »

QraC pisze:Skoro robią przeceny na topowe produkty tzn. że pewnie wejdą nowsze wersje...
ze zmienioną kolorystyką i liczbą porządkową bez znaczących ulepszeń - za to z wielką kampanią marketingową ;)
Ta cena promo jest przyzwoita, chociaż w mojej ocenia 1000 to taka bariera przy zakupie navi ;)


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Online
Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: QraC »

hm... zależy... niby pomiędzy modelem 450 który mam ja a 550 nie ma wielkiej różnicy (jakieś pierdolety w stylu czytania smsów, aktualizacje przez wifi (imo zbędne)) ale jednak dwukrotny wzrost wydajności w działaniu jest mega zauważalny i zdecydowanie zwiększa komfort korzystania z urządzenia... zobaczymy czym TomTom nas uraczy ;)
Ocena: 5.88235%


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: staszek_s »

Przydałaby się konfiguracja POI widocznych z prawej, na pasku postępu trasy. Da się jakoś dodać do trasy dowolne POI czy własny punkt, w pobliżu którego idzie trasa, żeby to widzieć w nawigacji w trakcie jazdy? Punkty trasy nie mają żadnego opisu ani nazwy...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: Maarcel »

staszek_s pisze:Przydałaby się konfiguracja POI widocznych z prawej, na pasku postępu trasy. Da się jakoś dodać do trasy dowolne POI czy własny punkt, w pobliżu którego idzie trasa, żeby to widzieć w nawigacji w trakcie jazdy? Punkty trasy nie mają żadnego opisu ani nazwy...
Ja odkryłem wiele funkcjonalności navi w trakcie wyjazdu dłuższego ;)
Jak masz punkty pośrednie, to klikając w górnej części na tą flagę mety, zmienia Ci się czas i kilometry do punktu pośredniego ;) sprawdź. Można też przewijać pasek postępu trasy w poszukiwaniu np kolejnej stacji paliwowej, która jeszcze nie wskoczyła na pasek postępu :)


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: staszek_s »

To wiem, ale na pasku masz tylko stacje paliw i punkty pośrednie a ja chciałbym , jak w Sygicu, na przykład restauracje albo parkingi...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: Maarcel »

staszek_s pisze:To wiem, ale na pasku masz tylko stacje paliw i punkty pośrednie a ja chciałbym , jak w Sygicu, na przykład restauracje albo parkingi...
W wersji TT 400 restauracji nie ma, widziałem przy jakiejś wyższej wersji, że były POI, ale nie wiem jakie kategorie.
Parkingi chyba gdzieś były. Muszę sprawdzić w domu, czy nie pokazywały się one tylko w okolicach punktu docelowego.
Ocena: 5.88235%


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: gorghu »

W TT Rider 410 jest wgrana jakaś baza POI. I można ją aktualizować.
Wyszukiwanie następuje w opcji szukaj. Wpisuje tam np "restauracja" i dostaje całą liste. Moge określić np czy ma szukać przy trasie którą jadę, czy na całej mapie czy w pobliżu miejsca gdzie sie znajduję. Taki punkt można zaznaczyć jako pośredni lub docelowy. A. I nie muszę mieć wcale dostępu do neta przy takim szukaniu ;)
ObrazekObrazekObrazek


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: Maarcel »

to już wiem jak spędzę popołudnie, trzeba będzie te POIe wdrożyć do mojej ;) o ile się da ;)


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: staszek_s »

POI są wbudowane, to chyba jest elementem subskrypcji. Rzadko korzystam, bo na ogół mam net i google wygodniejszy ale gdzieś w Albanii może się przydać. Co by im szkodziło dodać wybrane kategorie POI do podglądu na żywo, w trakcie nawigowania? Z drugiej strony tam nie ma za dużo miejsca i zmniejszyłaby się czytelność. Ja trochę marudzę ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z mojego TT400, mimo mulenia :)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: Centrino »

Ale na aledrogo jeszcze są stare ceny :(


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: Maarcel »

staszek_s pisze:POI są wbudowane, to chyba jest elementem subskrypcji. Rzadko korzystam, bo na ogół mam net i google wygodniejszy ale gdzieś w Albanii może się przydać. Co by im szkodziło dodać wybrane kategorie POI do podglądu na żywo, w trakcie nawigowania? Z drugiej strony tam nie ma za dużo miejsca i zmniejszyłaby się czytelność. Ja trochę marudzę ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z mojego TT400, mimo mulenia :)
to w końcu 400 czy 410 ?
ja chyba właśnie tych POI nie mam, a subskrybcja pokazuje mi tylko mapy, fotoradary.


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: gorghu »

@Maarcel: odpal nawigację, wejdź w opcję szukaj (tak jak szukasz miejscowości), wpisz restauracja (lub hotel, muzeum, parking, czy co tam potrzebujesz) i zobaczysz czy nawigacja zacznie ci wyszukiwać i pokazywać punkty. To najprostszy sposób na sprawdzenie czy masz te punkty czy nie ;)
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: QraC »

staszek_s pisze:Punkty trasy nie mają żadnego opisu ani nazwy...
Pisałem kiedyś do supportu w tej sprawie. Odpowiedzieli dyplomatycznie że pomysł im się podoba i rozważą wprowadzenie tej funkcjonalności. Znając życie to jeśli wprowadzą to będzie od nowej wersji a o starej już zapomną.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: staszek_s »

Dlatego też czekam zawsze z ciekawością na nowe wersje, co tam wymyślą.
@Maarcel - musiałbym sprawdzić którą wersje mam ale chyba nie ma większych różnic między 400 a 410.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: QraC »

Staszku co do POI jeszcze jak masz ustaloną w nawigacji trasę wchodzisz w menu -> aktualna trasa -> Dodaj postój do trasy -> Szukaj. W owalnym okienku zamiast opcji "cała mapa" wybierz "wzdłuż trasy". Wybierz użyteczne miejsca i wpisz kategorię która Cię interesuje, np. Hotel, restauracja, warsztat, sklep itp... po znalezieniu przez nawigację opcji kliknij na dole opcję przejścia do mapy ( te dwa kółka) i te wyniki zostaną naniesione na twoją trasę. Klikając w któryś z wyników możesz dodać punkt do aktualnej trasy.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: staszek_s »

o, dzięki, takich manewrów nie próbowałem - przećwiczę w weekend.
Edit
Spróbowałem, wygląda na fajną opcję. Pokazuje POI tylko kawałek do przodu ale to w sumie o to chodzi, żeby w trasie coś znaleźć. Jedyna wada, że to wymaga zatrzymania się i poświęcenia kilku chwil ale może to i dobrze, lepiej nie klikać w czasie jazdy.
Jeszcze z cyklu pobożne życzenia, przydałoby się dodać do podręcznego menu pominięcie następnego postoju, to często robi się w trakcie jazdy jak każe niepotrzebnie zawracać a jest kilka kliknięć.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: Maarcel »

gorghu pisze:W TT Rider 410 jest wgrana jakaś baza POI. I można ją aktualizować.
Wyszukiwanie następuje w opcji szukaj. Wpisuje tam np "restauracja" i dostaje całą liste. Moge określić np czy ma szukać przy trasie którą jadę, czy na całej mapie czy w pobliżu miejsca gdzie sie znajduję. Taki punkt można zaznaczyć jako pośredni lub docelowy. A. I nie muszę mieć wcale dostępu do neta przy takim szukaniu ;)
ObrazekObrazekObrazek
Faktycznie są, ale nie umiem ich wyświetlić, żeby pokazywały się wszystkie na mapie w trakcie jazdy tak jak stacje benzynowe. :)
Rozumiem, że dopiero gdy je wybierzesz i oznaczysz?


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: gorghu »

Tak mi się wydaje, że podczas nawigacji będą się wyświetlać tylko te które oznaczysz jako punkty pośrednie lub docelowy. Nie znalazłem opcji wyświetlania ich na mapie o tak luzem. Zresztą mapa straciła by mocno na czytelności przez "nadziubdziane" punkty


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 266
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Nawigacja, jaką wybrać ?

Post autor: matt28 »

QraC pisze:hm... zależy... niby pomiędzy modelem 450 który mam ja a 550 nie ma wielkiej różnicy (jakieś pierdolety w stylu czytania smsów, aktualizacje przez wifi (imo zbędne)) ale jednak dwukrotny wzrost wydajności w działaniu jest mega zauważalny i zdecydowanie zwiększa komfort korzystania z urządzenia... zobaczymy czym TomTom nas uraczy ;)
Mam 550-kę, działanie jest płynne i szybkie, jednakże kilka razy zdarzyło mi się iż w trakcie jazdy ekran zupełnie ciemniał na kilka sekund - w momencie dojazdu do większego skrzyżowania lub punktu w którym było kilka równoległych dróg.
Wygląda to tak, jak gdyby w momencie kiedy nawigacja jest zmuszona wykonać więcej obliczeń, cala moc jest kierowana na operacje matematyczne kosztem obrazu.
Kiedy zdarzyło się to pierwszy raz, myślałem ze nawigacja się zepsuła - obraz zniknął na prawie 10 sekund.


Old, grumpy man na DL-u 800

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”