Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Ktoś mi kiedyś powiedział :"Jedź tak, abyś był widoczny. Daj się zobaczyć"... i dlatego zawsze mam włączone przeciwmgielne, jadę blisko linii rozdzielającej pasy ruchu, żeby być widocznym w lewym lusterku kierującego pojazdem (oczywiście nie cały czas na wariata, czasem trzeba się odsunąć od linii :)) wtedy jestem też widoczny dla tych z naprzeciwka. Nie przejmuję się tym, że mogę mieć ustawione odrobinę za wysoko światła mijania - wolę żeby psioczyli ale widzieli, niż przepraszali, że nie zauważyli. Staram się utrzymywać 3 sekundowy odstęp od pojazdu z przodu. Taki zapas czasu pozwala na prawidłowe reakcje bez niespodzianek. No i wyrabiam w sobie nawyk jazdy w kamizelce odblaskowej. Byłem sceptycznie nastawiony, ale to działa, i to całkiem dobrze. Ostatnio wracałem z Warszawy. Moto ubrane w komplet kufrów, ja na czarno, kamizelka odblaskowa (pasy) , biały kask, szczęka podniesiona, blenda opuszczona, interkom :) i na trasie między Piotrkowem a Częstochową były 3 zgłoszenia w Yanosiku "nieoznakowany motocykl" :) , wiem, też najpierw pomyślałem, że to nie o mnie chodzi, ale odległość zgłoszenia to między 200 a 500 metrów było... więc to chodziło o mnie :)
Podobnie miałem na trasie w Bieszczady.
Niestety, jadąc motocyklem jesteśmy BARDZO narażeni na niebezpieczeństwo i musimy dbać o siebie za wszelką cenę. To banalne zdanie, ale jakże prawdziwe.
Ocena: 5.88235%


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Tags:

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: rasik »

@Grzechu witam w klubie mnie tez za misia biorą

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: JARON »

Popieram Grzechu wszystko o czym wspomniałeś. Ostatnio też zakupiłem kamizelkę sobie i żonie i wymieniliśmy kaski na białe :) jak jedziemy na dwa moto to dopiero się zastój na mieście robi :lol:


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

@JARON, teraz to Cię chłopaki opindolą, że specjalnie miasto korkujesz :D


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: QraC »

Niestety na takich lewoskrętach nie ma złotej zasady. Oczywiście można minimalizować potencjalne niebezpieczeństwo ale można jechać i 60 km/h i mieć po prostu pecha....

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Iżu »

QraC pisze:Niestety na takich lewoskrętach nie ma złotej zasady. Oczywiście można minimalizować potencjalne niebezpieczeństwo ale można jechać i 60 km/h i mieć po prostu pecha....
No właśnie.. oglądając zdjęcia z miejsca tego wypadku stwierdzam że nie spodziewałbym się skręcającego tam samochodu.. a jak widać trzeba wszędzie i zawsze uważać na puszki, niestety wypadki były, są i będą, ale my sami możemy się w pewnych sytuacjach zabezpieczyć, choćby poprzez rozwagę, myślenie i przewidywanie, oraz odpowiedni ubiór.
Dziś w Krakowie widziałem motocyklistę, jechał sobie Intruderem 800, w kasku, koszulce, krótkich portkach i.. klapkach, pomijam już kwestię bezpieczeństwa, ale na tym sprzęcie ubrany w ten sposób wyglądał jak kretyn :lol:
Ostatnio grzałem sobie autostradą moją Suzi, miałem jakieś 140 km/godz. a za tyłku siedział mi jakiś oszołom w dostawczaku, pomyślałem wtedy co by było gdybym tak musiał nagle zahamować a ten idiota wjechałby mi w tyłek.. odpuściłem i dałem się wyprzedzić, lepiej puścić takiego oszołoma i jechać sobie spokojnie.
Dlatego w sumie nie lubię jeździć autostradami :?


Iżu

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: QraC »

Hm... jedyna opcja na całkowite zminimalizowanie ryzyka to brak wyprzedzania.... Ale to raczej nie pyknie...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Iżu »

QraC pisze:Hm... jedyna opcja na całkowite zminimalizowanie ryzyka
Kolega opowiadał mi dziś o wypadku swojego ojca który jeździł motocyklem do pracy, było gorąco więc jechał swoją 125-tką made in China w zwykłych butach i eleganckich spodniach, miał tylko jakąś kurtkę tekstylną, pech chciał że na skrzyżowaniu "baba" (przeciwieństwo kobiety) nie zatrzymała się mimo znaku "stop" i wjechała w niego centralnie z boku, motocyklista dostał strzał ze zderzaka baby prosto w lewą stopę.. efekt - rozwalone ścięgna, złamana kostka i ogólne potłuczenia, czeka go mozolna rehabilitacja i co najmniej 3 miesiące przerwy w pracy.
Gdyby miał wtedy motocyklowe buty, albo choćby jakieś trekkingi chroniące kostkę zapewne nie doszłoby do takich obrażeń.
Zawsze się zastanawiam widząc ridera na plastiku w taki gorący dzień jak dziś, jadącego w kasku, krótkiej koszulce i spodenkach, czyli bez żadnego zabezpieczenia, po co taki koleś zakłada rękawice ? :mrgreen:
Śmieszy mnie także koleś prawidłowo ubrany od pasa w górę, jeżdżący w krótkich spodenkach bez choćby jakich ochraniaczy kolan.. czy taki motocyklista uważa że należy chronić tylko korpus ? przecież urazy kończyn są najczęstsze przy wypadkach motocyklowych.
Nie rozumiem takiego podejścia, co ciekawe "na zdrapkę" jeżdżą właśnie głównie na ścigach, plastikach i skuterach, tak więc ludziska czasem sami się proszą..

Pozdrówko


Iżu

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Pyxis »

Z tym patrzeniem w lustrko boczne to musze sie sprawdzic, bo pewne czynnosci kierujac robi zie pozaswiadomie.

Zawsze wczesniej wlaczam kierunkowskaz i tez mnie mocno wkoorwiaja kierowcy robiacy to juz podczas manewru. De facto mogli by juz sobie wogole darowac uzycie kierunkowskazu, bo to i tak nic nie wnosi. Swiadczy to o klasie danego kierowcy.

BTW: Ostatnio widuje bardzo czesto motocyklistow ubranych profesjonalnie i jadacych bez rekawic (golutka LWG). Zastanawiam sie, czy naja az tak gruba skore na dloniach, czy to jakis inny powod.

Pozdrowienia z Mielna. :-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Iżu »

Pyxis pisze:Zawsze wczesniej wlaczam kierunkowskaz i tez mnie mocno wkoorwiaja kierowcy robiacy to juz podczas manewru. De facto mogli by juz sobie wogole darowac uzycie kierunkowskazu, bo to i tak nic nie wnosi. Swiadczy to o klasie danego kierowcy.
Zobacz ilu motocyklistów ma to w d.... i w ogóle nie używa kierunkowskazów, a my się dziwimy tym w puszkach


Iżu

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Pyxis »

Zle i dobre nawyki jako kierowca "wleczesz" za soba na wszystkie pojazdy, ktorymi masz okazje kierowac.
Pierdola drogowa bedzie pierdola i w Fiacie 126p i w Mercedesie i na R1-ce. Najprawdopodobniej na tym ostatnim pojezdzie najkrocej. :)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: QraC »

Iżu pisze:Zawsze się zastanawiam widząc ridera na plastiku w taki gorący dzień jak dziś, jadącego w kasku, krótkiej koszulce i spodenkach, czyli bez żadnego zabezpieczenia, po co taki koleś zakłada rękawice ? :mrgreen:
Jak to po co ? +10 do lansu :-)


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

ciekawy film edukacyjny o lewoskręcie i zajechaniu drogi motocykliście ...



Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: gorghu »

[youtube][/youtube]

I teraz najlepsze. Policja orzekła winę kierowcy passata przez niezachowanie ostrożności przy zmianie kierunku jazdy (nie patrzył w lusterka). Nie wiem jak to się ostatecznie skończyło.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Centrino »

No to powiem, że jeżeli koleś przyjął mandat to był głupi.
Prawo o ruchu drogowym ewidentnie zabrania wyprzedzania z prawej strony chyba, że w terenie zabudowanym są przynajmniej 2 pasy w jednym kierunku lub 3 pasy poza terenem zabudowanym. Tutaj mamy 1 pas w jednym kierunku - to po pierwsze a po drugie motocyklista wykazał sie moim zdaniem skrajną głupotą wyprzedzając pojazdy w sumie nawet nie poboczem.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Pyxis »

Motocyklista nikogo nie wyprzedzal. Jechal sobie poza droga, a tu mu facet autkiem wyjechal. Do tego przejechal linie ciagla. :)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Online
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Centrino »

A faktycznie jest linia ciągła :)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
jakubol
A2
Posty: 116
Rejestracja: 30 wrz 2016, 18:47
Lokalizacja: Świebodzin=lubuskie

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: jakubol »

W temacie zakładania kasków , czasem warto zajrzeć do środka , co by dynia nie zwiększyła podwójnie objętości...


http://www.wiocha.pl/1445545,Zaloz_kask


Najpiękniejsza muzyka ,to ryk silnika...

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Pyxis »

Ja po sciegnieciu kasku znalazlem w srodku cos takiego i nie byla to jakas tam osa :-)

Obrazek

Nie wiedzialem, ze mozna tak szybko sciagnac z dynki szczekowca.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Online
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Centrino »

Kiedyś też jadąc sobie spokojnie trafiłem szerszenia szyją (stójką kurtki), ten się odbił i wpadł mi do kasku i ulokował się centralnie pod szybką.
Podczas hamowania widziałem przed oczami jak ten odzyskuje przytomność. Na szczęście zdążyłem się w porę zatrzymać i wywalić go z kasku bo jakby się ocucił to na pewno nie byłby szczęśliwy z sytuacji w jakiej się znalazł. Ja zapewne byłbym jeszcze bardziej szczęśliwy.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”