Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Centrino »

A propo czerwonego seicento, to ten poniżej taki pancerny nie był ;)



JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Tags:

czekol
A2
Posty: 139
Rejestracja: 05 paź 2016, 23:15
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: czekol »

I jak tu się dziwić ze ktoś nie zauważył motocykla....



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Iżu »

Kolejny wypadek motocyklisty, a może bardziej należałoby go nazwać "zdrapką":

http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/ ... ,12247163/

Trzeba być kompletnym bezmózgiem by w stroju plażowym jeździć motocyklem, teraz chłop będzie przez parę miesięcy zwijał się z bólu..

Wciąż obserwuję takich bemyslnych ludzi, najczęściej na ścigaczach, natomiast w segmencie motocykli turystycznych jest o niebo lepiej!


Iżu

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Centrino »



JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Iżu »

http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/ ... ,24617424/

Straszliwego trzeba mieć pecha, by jadąc na zlot motocyklowy trafić na swojej drodze na śpiącego kierowcę w puszcze :cry:


Iżu


Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Centrino »

W odcinku 3 kolizje motocyklowe + bonus w formie pięknej postawy motocyklisty.

Polecam.



JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
kalinago
A2
Posty: 124
Rejestracja: 21 lis 2016, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: kalinago »

Motocykle są wszędzie ?!



Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Pyxis »

Czy na takigo chooja mam wyslac donos na Policje?
Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: prebenny »

Ależ oczywiście, że tak :)

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, nieuzasadnione gwałtowne hamowanie stwarzające zagrożenie, kolejne przekroczenie lini ciągłej (w sumie można podciągnąć pod jazdę pod prąd) i agresywne zachowanie. Ja bym się z tym przeszedł na komendę i wyjaśnił panom w mundurach całą sytuację (z odpowiednim 'backgroundem' powinni wiedzieć jak się delikwentem zająć ;) ). No i bym zapomniał o niezachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Jak to kiedyś koledze powiedzieli 'Pan wsiądzie do radiowozu a my poszukamy paragrafów'.


null

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Centrino »

Popieram @prebenney `ego. Chamstwo na drodze trzeba tępić.
Nie popieram latania z materiałem video z każdą pierdółką jak to niektórzy robią ale jak zachowanie kierowcy stwarza zagrożenie a także jest chamskie to jak najbardziej należy to zgłosić.
W dzisiejszych czasach to chyba nawet nie trzeba się zgłaszać na Policję, wystarczy chyba wysłać materiał na odpowiedniego maila.

@Pyxis - natomiast uważaj z publikowaniem takiego materiału, ponieważ widoczne są numery rejestracyjne samochodu i Ty wg naszego durnego prawa możesz mieć z tym problem.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: prebenny »

@Centrino chyba i tak musisz iść na komisariat podpisać zeznania.

Ja tylko zgłaszałem blokowanie bramy i sam pofatygowałem się, bo ponad pół godziny czekałem a kobita wmawiała mi, że 5 minut (co ciekawe i tak miałem wszystko na kamerce) i kolejne pół godziny się ze mną wykłócała więc za zmarnowanie godziny czasu mojego weekendu stwierdziłem, że się pofatyguje osobiście... A wystarczyłoby powiedzieć 'przepraszam' zamiast się kłócić.


null

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Pyxis »

Mam tez tez morde goscia uwieczniona. Z telefonem w lapie. Juz jak za mna jechal, to widzialem, ze ostep max 2m i z telefonem przy uchu. Jak bym musial ostrzej zahamowac, to na bank by mnie rozjechal.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

czekol
A2
Posty: 139
Rejestracja: 05 paź 2016, 23:15
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: czekol »

Zamulałeś to się zdenerwował :)



Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Pyxis »

Wczesniej jechalem duzo szybciej i wcale odstep nie byl wiekszy (tam jest 70tka), wiec niewiele to wniosilo. Ted odcinek nosi nazwe "droga smierci", co przemawia nader dobitnie do mojej psychiki. :)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Antyks »

Ale nasz Pyxio też taki niewinny nie jest :) Policjanci to dorośli ludzi i nie lubią jak się im przeszkadza w ich ciężkiej pracy jakimiś donosami. Więc na pewno dobrze przeanalizowali by ten fragment .
I pewnie okazało by się że nasz przyjaciel naruszył nieznacznie Prawo o ruchu drogowym : :
- Art.16 par 1 - 4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni - A Pyxio jedzie wyraźnie lewą krawędzią pasa ruchu by temu z tyłu pokazać co nie co.. ( 200 zł + 2 punkty karne)
-Art. 19 ust. 2 pkt 1 Jazda z prędkością utrudniającą ruch innym kierującym . A nasz Pyxio widocznie zwalnia i specjalnie chce przytrzymać kierowcę z tyłu i go zablokować na prostym odcinku jezdni.. Krzyczy by ktoś nie siedział mu na ogonie jednocześnie jedzie lewą krawędzią uniemożliwiając wyprzedzanie + zwalnia do 40km/h :) (mandat – 50-200 zł). I kolejne 2 punkciki :)
- § 86 ust. 5 rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych definiuje:
" Znak P-4 „linia podwójna ciągła” rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią." A Pyxio przejechał . I kolejne 200 zł i gratis 5 punktów.
Co prawda nie zauważyłem u naszego przyjaciela zachować masochistycznych - jednakże jak ma ochotę może zadenuncjować siebie i kolegę w Busiku. Co tam 600 zł i 9 punktów karnych dla człowieka który wyskakuje sobie na najdroższy tor w Polsce :):)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: prebenny »

@Antyks

- Art.16 par 1 - 4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni - A Pyxio jedzie wyraźnie lewą krawędzią pasa ruchu by temu z tyłu pokazać co nie co.. ( 200 zł + 2 punkty karne) - ... :P Generalnie jeżeli jedzie swoim pasem nikt na to nie zwróci uwagi.


-Art. 19 ust. 2 pkt 1 Jazda z prędkością utrudniającą ruch innym kierującym . A nasz Pyxio widocznie zwalnia i specjalnie chce przytrzymać kierowcę z tyłu i go zablokować na prostym odcinku jezdni.. Krzyczy by ktoś nie siedział mu na ogonie jednocześnie jedzie lewą krawędzią uniemożliwiając wyprzedzanie + zwalnia do 40km/h :) (mandat – 50-200 zł). I kolejne 2 punkciki :) - Tam jest podwójna ciągła i zakaz wyprzedzania - a zwalnia, bo kierowca za nim stwarza niebezpieczeństwo


- § 86 ust. 5 rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych definiuje:
" Znak P-4 „linia podwójna ciągła” rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią." A Pyxio przejechał . I kolejne 200 zł i gratis 5 punktów. - Linie przekroczył 'ratując się' po nieuzasadnionym ostrym hamowaniu kierowcy, który go wyprzedził ;)

Wszystko jest do wytłumaczenia :)


null

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Pyxis »

Antyks pisze:Ale nasz Pyxio też taki niewinny nie jest :) Policjanci to dorośli ludzi i nie lubią jak się im przeszkadza w ich ciężkiej pracy jakimiś donosami. Więc na pewno dobrze przeanalizowali by ten fragment .
W sumie masz racje. Po co sobie robic klopot. Jak ktoregos z nas rozjedzie lub zepchnie z drogi (nastepnym razem - bo juz wie, ze taka proba sil bus-motocykl niczym mu nie grozi), to Policja bedzie musiala sie tym zajac z urzedu.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Antyks »

Ależ Pyxio, czy ja gdzieś napisałem że masz nie zgłaszać? Poświęć się dla ogółu i dla naszego bezpieczeństwa. Przecież każdy z nas by tak zrobił ;)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

czekol
A2
Posty: 139
Rejestracja: 05 paź 2016, 23:15
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: czekol »

Trochę sam na siebie ściągnąłeś zagrożenie. Zamiast puścić barana co najeżdża Ci na tył (np. zjeżdżając do prawej), Ty jedziesz przy osi jezdni i jeszcze zwalniasz do 40km/h.

Widziałeś, że koleś ma tendencje do agresywnej jazdy, zamiast ustąpić (jake szanse ma motocyklista w konfrontacji z busem), Ty go sprowokowałeś...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”