Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: damianKr »

Jak czyta się o wypadkach które wydarzyły się gdzieś daleko, to tak do człowieka nie dociera... gorzej jak wypadek dotknie kogoś z bliskich...

Dzisiaj zmarł w wypadku motocyklowym mój kuzyn. Rano podczas dojazdu do pracy na zakręcie wypadł z trasy i wpadł pod pędzącą ciężarówkę.
Miał 23 lata, swoje kawasaki Z750 kupił kilka dni temu... ciężko w coś takiego uwierzyć, że ktoś kogo się widziało kilka dni temu już nie żyje.

https://www.wadowice24.pl/nowe/wydarzen ... icach.html


V-Strom 650 XT 2019

Tags:

Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: trombel »

Masakra...

Szczere kondolencje dla Ciebie i jego rodziny :-/


Suzuki DL650A L2 Metallic Fox Orange

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Ciok »

(i)
Bardzo przykre. Młody chłopak.
Szczere kondolencje.


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: damianKr »

Niestety brawura wygrała. Rodzina doradzała, żeby najpierw zrobił prawo jazdy, pojeździł trochę na słabszym motocyklu, nabrał doświadczenia... bezskutecznie.

Do wypadku doszło podczas wyprzedzania kolumny samochodów. W trakcie manewru pojawiła się ciężarówka, próbował schować się między samochody, ale motocykl odmówił posłuszeństwa, przewrócił się i ślizgiem wleciał pod ciężarówkę. W sumie nie wiadomo co zawiniło... czy brak umiejętności, może sam motocykl.

Musiałem dzisiaj podjechać motocyklem na miasto i po takiej wiadomości naprawdę zastanawiałem się czy nie pojechać samochodem.


V-Strom 650 XT 2019

Awatar użytkownika
Tomek 69
A+B
Posty: 549
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Tomek 69 »

Szkoda chłopaka niech spoczywa w spokoju. Szczere kondolencje dla Ciebie i rodziny.


Romet, Ogar, CZ 175, Suzuki Bandit 400 i obecnie od maja 2018 V-strom Dl 650 k 5 czarny

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: crimson »

Przykre zdarzenie, brak słów. Kondolencje


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Iżu »

damianKr pisze:
20 maja 2021, 15:52
Jak czyta się o wypadkach które wydarzyły się gdzieś daleko, to tak do człowieka nie dociera... gorzej jak wypadek dotknie kogoś z bliskich...

Dzisiaj zmarł w wypadku motocyklowym mój kuzyn. Rano podczas dojazdu do pracy na zakręcie wypadł z trasy i wpadł pod pędzącą ciężarówkę.
Miał 23 lata, swoje kawasaki Z750 kupił kilka dni temu... ciężko w coś takiego uwierzyć, że ktoś kogo się widziało kilka dni temu już nie żyje.

https://www.wadowice24.pl/nowe/wydarzen ... icach.html
Wyrazy współczucia dla Ciebie i całej Waszej rodziny, znam tą miejscowość często tam jeździłem na lotnisko.
Niech Kuzyn spoczywa w Pokoju (*)(*)(*)


Iżu

Awatar użytkownika
Suru
A1
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2020, 21:35
Lokalizacja: SBE

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Suru »

Wyrazy współczucia.
Tragedia.


VT750 ace -> VTX 1300S-> VTX 1800F-> H-D Road king -> DL 650A

damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: damianKr »

Teraz jak już myślę o tym na spokojnie to nie wiem czy można było oczekiwać innego zakończenia...

Młody kierowca bez doświadczenia, bez prawa jazdy, duży mocny motocykl, plus do tego duże prędkości.

Nie wiadomo jaką miał prędkość podczas wyprzedzania, ale świadkowie twierdzą, że samochody poruszały się z prędkością około 70 km/h. Kierowca ciężarówki widział go już z daleka jak ślizgał się po asfalcie.

W motocyklu, przód cały zdewastowany: https://beskidzka24.pl/gieraltowice-zde ... iezarowka/

Ehh cieszę się że jak miałem 24 lata to mnie nie było stać na motocykl....


V-Strom 650 XT 2019

Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: morhot »

Moja znajoma... dziewczyna poniżej trzydziestki. Dobrze jeździła, nie świrowała...
Na Zakopiance kierowca puszki przejeżdżał przełączką w poprzek 4 pasów ruchu... Zabrakło jej pół metra...
Na jesieni był identyczny wypadek w tym samym miejscu, też kosztujący życie motocyklisty.

https://dziennikpolski24.pl/glogoczow-s ... 6-15632998

Jeszcze wczoraj pisałem do niej na messengerze :cry:


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Ciok »

:( :cry:


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
Tomek 69
A+B
Posty: 549
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Tomek 69 »

Szkoda dziewczyny niech spoczywa w spokoju. A kierowca puszki powinien iść siedzieć tym bardziej że miał zakaz prowadzenia.


Romet, Ogar, CZ 175, Suzuki Bandit 400 i obecnie od maja 2018 V-strom Dl 650 k 5 czarny

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2459
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Smerfciamajda »

Tomek 69 pisze:Szkoda dziewczyny niech spoczywa w spokoju. A kierowca puszki powinien iść siedzieć tym bardziej że miał zakaz prowadzenia.
W tym kraju nie ma sprawiedliwości i kary.
Trudno ukarać a łatwo się wywinąć.
Moim marzeniem jest aby za rozmowę przez telefon w czasie jazdy był mandat w wysokości 5tys zł a za poruszanie się bez uprawnień 50tys.
Inaczej jak prze kieszeń się nie da.
Ocena: 17.64706%



Online
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Struna »

https://wadowiceonline.pl/wydarzenia/18 ... tocyklista

Kolega, jeszcze w sobotę stroiliśmy jego moto na hamowni, a w niedzielę zginął...


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: damianKr »

https://wadowiceonline.pl/wydarzenia/18 ... tocyklista

Kolega, jeszcze w sobotę stroiliśmy jego moto na hamowni, a w niedzielę zginął...
Ehhh tragiczny początek sezonu, ciągle słyszę o jakiś wypadkach śmiertelnych w Małopolsce.

Jednak mało kto patrzy w lewe lusterko podczas skręcania.


V-Strom 650 XT 2019

Awatar użytkownika
pxj
A2
Posty: 126
Rejestracja: 25 wrz 2019, 21:51
Lokalizacja: Mikołów

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: pxj »

Myślę, że tutaj jest wyjaśniona jedna z przyczyn tego typu wypadków.


W posiadaniu Honda CBF125, Suzuki DL650 K8 i Honda CB500F Honda NC750X żony.

Awatar użytkownika
markflat
A2
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2017, 19:05
Lokalizacja: Złotów

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: markflat »



Suzuki Dl 650 AL0 2010 ABS

Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 796
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Pawian »

damianKr pisze:
31 maja 2021, 12:42
https://wadowiceonline.pl/wydarzenia/18 ... tocyklista

Kolega, jeszcze w sobotę stroiliśmy jego moto na hamowni, a w niedzielę zginął...
Ehhh tragiczny początek sezonu, ciągle słyszę o jakiś wypadkach śmiertelnych w Małopolsce.

Jednak mało kto patrzy w lewe lusterko podczas skręcania.
Niewątpliwa tragedia.

Co do patrzenia w lusterko przy skręcie w lewo, to tylko z uprzejmości lub własnego bezpieczeństwa należy to robić.
To wyprzedzający ma ZAKAZ wyprzedzania pojazdu skręcającego w lewo z lewej strony. Można to zrobić tylko ze strony prawej.

Insza inszość to to, że ludzie czasem skręcają w lewo w polną drogę, do szwagra lub do domu bez kierunkowskazu - bo "oni wiedzą gdzie jadą ...".


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Awatar użytkownika
macias320
A
Posty: 421
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:00

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: macias320 »

pxj pisze:
31 maja 2021, 13:46
Myślę, że tutaj jest wyjaśniona jedna z przyczyn tego typu wypadków.
Fajny film... i nasuwa się prosta zasada, że ze względu na charakterystykę motocykli może dojść do takiego układu na drodze, że kierowca samochodu nie zauważy motocykla, nawet jeśli patrzy w lusterka... ale praktycznie w każdym przypadku gdyby motocyklista poruszał się z prędkością przepisową + max 20 km/h to prawdopodobnie on sam miałby czas jeszcze na jakaś reakcje, i wyszedł by z tego cało.

Ale z drugiej strony - ja jeżdżę w miarę przepisowo zabudowany około 60 km/h poza nim na ogół utrzymuje około 100km/h (wiem, wiem cienias ze mnie :roll: ) - ale lubię taka jazdę i jak na razie nie przekroczyłem na moim DL-u 140km/h., ale najbardziej w tym irytujące jest to, że jak jedzie za tobą prędkością "gościu" w (bez urazy dla posiadaczy - nie wszyscy są tacy sami) audi a4 czy golfie.. no podjeżdża na metr i próbuje za wszelka cenę wyprzedzać... bo przecież motocykl powinien za......lać !!! a on się musi za mną wlec... i to są też niebezpieczne sytuacje... oczywiście jak wyprzedzi to odjedzie najpierw a potem go doganiam i jedziemy dalej razem 90km/h. :D

Takie ja mam odczucia...


Było : Honda CB500S 1999 -> Suzuki DL650 2006 ABS -> Honda ST1300

Graffy
A2
Posty: 209
Rejestracja: 06 gru 2018, 09:33
Lokalizacja: Poznań (okolice)

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Graffy »

Pawian pisze:
07 cze 2021, 23:20
To wyprzedzający ma ZAKAZ wyprzedzania pojazdu skręcającego w lewo z lewej strony. Można to zrobić tylko ze strony prawej.
Insza inszość to to, że ludzie czasem skręcają w lewo w polną drogę, do szwagra lub do domu bez kierunkowskazu - bo "oni wiedzą gdzie jadą ...".
No właśnie nie do końca, jeśli nie ma zakazu wyprzedzania to delikwent skręcając w lewo na posesję musi ustąpić pierwszeństwa.
Znajomy z pół roku temu miał taką akcję, skręcał do siebie a wyprzedzający go "puknął".
Kolega był pewien, że to wina wyprzedzającego ale się zdziwił jak dostał mandat.
macias320 pisze:
08 cze 2021, 07:51
...ale najbardziej w tym irytujące jest to, że jak jedzie za tobą prędkością "gościu" w (bez urazy dla posiadaczy - nie wszyscy są tacy sami) audi a4 czy golfie.. no podjeżdża na metr i próbuje za wszelka cenę wyprzedzać... bo przecież motocykl powinien za......lać !!! a on się musi za mną wlec... i to są też niebezpieczne sytuacje... oczywiście jak wyprzedzi to odjedzie najpierw a potem go doganiam i jedziemy dalej razem 90km/h. :D

Takie ja mam odczucia...
Mam to samo, może na 90-tce jeżdżę ciut szybciej ale to i tak nie wystarcza.


DL650 AK7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”