Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: Centrino »

Nie wiem jak jest w branży motocyklowej, natomiast w samochodowej diler ma na aucie 5% (oczywiście minus podatki), tak naprawdę zarabia na akcesoriach i serwisie (mechanicznym i blacharskim). Na akcesoria może mieć swobodnie 50%narzutu, więc zejście o 30% i tak da mu zysk a klient będzie szczęśliwy ;)
Podejrzewam, że w salonie motocyklowym ten narzut na nowym motocyklu może być większy niż te 5% bo jednak motocykle sprzedają się rzadziej - choć sytuacja powoli się poprawia.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

motokras
A2
Posty: 168
Rejestracja: 10 sty 2017, 09:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: motokras »

czytam te wszystkie teorie, ceny, procenty i powiem Wam tylko tyle... nikt nie ma racji... nic się nie zgadza... a szczególnie marża na akcesoria w wysokości 50%...
o jakim obstawianiu podwórek mowa...? jak ktoś chce to zadzwoni i zapyta o cenę, o dostępność... nie jeden u mnie kupił nie z Białegostoku i był zadowolony... ale lepiej siedzieć przed kompem i snuć teorie jak to dealerzy kokosy zarabiają i jak dymają biednych klientów...
brak cen w cennikach bierze się z tego że akcesoria nie są kupowane za złotówki a za euro... większa zmiana kursu waluty i trzeba drukować katalogi z akcesoriami na nowo... kto za to zapłaci? zawsze korzystam z cennika SMP i nikt mi nigdy nie zarzucił że zawyżam ceny. jak ktoś jest konkretny to zawsze się dogada.



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: staszek_s »

Ja kupowałem, z drugiej strony Polski, i jestem (nadal) zadowolony :)
Inna sprawa, że ceny są wysokie, nie zależy to pewno od Was więc możemy się pożalić i tyle..


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: pyra »

motokras pisze:czytam te wszystkie teorie, ceny, procenty i powiem Wam tylko tyle... nikt nie ma racji... nic się nie zgadza... a szczególnie marża na akcesoria w wysokości 50%...
o jakim obstawianiu podwórek mowa...? jak ktoś chce to zadzwoni i zapyta o cenę, o dostępność... nie jeden u mnie kupił nie z Białegostoku i był zadowolony... ale lepiej siedzieć przed kompem i snuć teorie jak to dealerzy kokosy zarabiają i jak dymają biednych klientów...
brak cen w cennikach bierze się z tego że akcesoria nie są kupowane za złotówki a za euro... większa zmiana kursu waluty i trzeba drukować katalogi z akcesoriami na nowo... kto za to zapłaci? zawsze korzystam z cennika SMP i nikt mi nigdy nie zarzucił że zawyżam ceny. jak ktoś jest konkretny to zawsze się dogada.
Ty mi odpowiedziałeś na pytanie o cenę, a Wache nie.
Tylko dlaczego w samochodach Suzuki może być cennik na stronie, a w moto nie ? Skąd wiem że dostanę w ramach promocji prawdziwy upust na akcesoria, a nie wcześniej ich cena zostanie podniesiona ?
W marże w ogóle nie wnikam i nikomu nie liczę.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: SimOn! »

Ale co Ty się tu unosisz? Ktoś Ci coś personalnie zarzuca? No nie! :roll: Daj na luz i jako człowiek z branży przybliż nam jakimi zasadami się to rządzi. :)
motokras pisze: czytam te wszystkie teorie, ceny, procenty i powiem Wam tylko tyle... nikt nie ma racji... nic się nie zgadza... a szczególnie marża na akcesoria w wysokości 50%...
Nie 50% czyli ile? 8-)
motokras pisze:
o jakim obstawianiu podwórek mowa...?.
O takim, że jak nie ma publicznego cennika to przeciętny klient w poszukiwaniu czegoś z akcesoriów raczej nie dzwoni z pytaniem o ceny po 5 dealerach w kraju, szukając najlepszej ceny. Idze do "lokalnego" i tyle. Motocykle to już co innego.
motokras pisze:
ale lepiej siedzieć przed kompem i snuć teorie jak to dealerzy kokosy zarabiają i jak dymają biednych klientów...
brak cen w cennikach bierze się z tego że akcesoria nie są kupowane za złotówki a za euro... większa zmiana kursu waluty i trzeba drukować katalogi z akcesoriami na nowo... kto za to zapłaci? zawsze korzystam z cennika SMP i nikt mi nigdy nie zarzucił że zawyżam ceny. jak ktoś jest konkretny to zawsze się dogada.
Hmm zgadnijmy skąd się to bierze (domysły i teorie)...? 8-) Jak by był normalny powieszony cennik w € na stronie to by nie było problemu. Kto tu mówi o drukowaniu katalogów z cenami.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

VALDI62
A1
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:49
Lokalizacja: Żory

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: VALDI62 »

motokras pisze:czytam te wszystkie teorie, ceny, procenty i powiem Wam tylko tyle... nikt nie ma racji... nic się nie zgadza... a szczególnie marża na akcesoria w wysokości 50%... .
Kolego to że czytasz, to dobrze, może wyciągniesz z tego jakiś wniosek, zamiast się obruszać na kolegów z forum :D .
Nie wiem ile jest na akcesoria, a ile na samochody czy motocykle. Wiem tylko tyle, że skoro dilerowi opłaca się robić promocje 12 tys, lub 25 tys na aucie, to coś mi tu nie gra ;) . Czyżby podczas tej promocji rozdawali za bezcen, a może mi powiesz, że jeszcze dopłacają ?.
Przykład może z innej bajki, ale w temacie.
Kupowałem kiedyś, bardzo bardzo dawno temu nowy z salonu "samochód" TICO za cenę u dilera 21,500 zł (drogi był, bo miał spojler i światło STOP w nim :D ).
Niby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że przez pomyłkę w moich dokumentach auta znalazła się faktura zakupu tego "cuda techniki" przez dilera na sumę 13,700 zł, jakoś nie wygląda mi to na 5 % marży :D .
Oczywiście czasy się zmieniły, w tym pewnie i marża, ale nie uwierzę w 5 % :roll: :D .
Ostatnio zmieniony 29 sty 2018, 18:35 przez VALDI62, łącznie zmieniany 2 razy.


JAWA 350, BURGMAN 400, HONDA DN01

Awatar użytkownika
SebaR
A1
Posty: 95
Rejestracja: 11 lut 2017, 20:06

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: SebaR »

Panowie - Logicznie.
Ile motocykli musiał by sprzedać salon przy 5% marży aby utrzymać się na rynku.
Taki salon ma przecież koszty stale, zatrudnia pracowników i ma wszelkiego rodzaju opłaty, od podatków, poprzez ogrzewanie, prąd itp.
Musi jeszcze zarobić.
Jeśli motocykl kosztuje 50000 to marża przy 5% wychodzi 2500 zł.
A jakie mogą być koszty stałe utrzymania salonu? Kilkanaście, czy kilkadziesiąt tysiaczków na miesiąc ?
A ile taki salon sprzeda motocykli w ciągu miesiąca zarabiając na jednym powiedzmy 2500 zł ?
Jestem przekonany że 50% marży to taki start.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2018, 19:02 przez SebaR, łącznie zmieniany 2 razy.



VALDI62
A1
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:49
Lokalizacja: Żory

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: VALDI62 »

SebaR pisze:Jestem przekonany że 50% marży to taki start.
Pewnie nie wiele się pomyliłeś.
Mam ostatnio wrażenie, że większość handlowców klienta postrzega jak imbecyla :D .
Błędem komuny było to, że nauczyli ludzi pisać i czytać, teraz swobodny dostęp do netu i okazuje się, że coraz trudniej robić nas w jajo :D .
Pod koniec tego roku, jeszcze przed oficjalnymi promocjami zacząłem się rozglądać za autem na VAT do firmy. Coś tam sobie upatrzyłem i przy cenie ok 80.000 zł diler bez wahania zrobił rabat 10 %, przy czym nie zakończył rozmowy o cenie końcowej, kiedy zacząłem mówić o podobnym aucie u konkurencji, nadal był otwarty na negocjacje, prezenty, zniżki w ubezpieczeniach, itp. Nie mam pojęcia na jakiej sumie byśmy stanęli, bo zrezygnowałem z zakupu tergo modelu, ale już na samym początku pozbawił się marży, a nawet dopłacił do ceny zakupu :roll: . Po dwóch miesiącach gdy ruszyły promocje cena tego modelu spadła o ok 12 tys oczywiście do negocjacji na miejscu w salonie.
Oczywiście jak większość z Nas nie kumam tego, ale skoro uważasz, że piszemy bzdury, to może warto uświadomić kolegów, o co chodzi z tymi promocjami i procentami ;) .


JAWA 350, BURGMAN 400, HONDA DN01

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: pyra »

przestańmy ludziom do kieszeni zaglądać, bo nie o to chodzi w tym temacie, a jeżeli już martwimy się o marże podatki i inne narzuty, to czas przestać pić wodę ognistą tam jet dopiero przybitka..... z tym,że tam kasę goli fiskus :lol:


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

motokras
A2
Posty: 168
Rejestracja: 10 sty 2017, 09:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: motokras »

pyra pisze:
motokras pisze:czytam te wszystkie teorie, ceny, procenty i powiem Wam tylko tyle... nikt nie ma racji... nic się nie zgadza... a szczególnie marża na akcesoria w wysokości 50%...
o jakim obstawianiu podwórek mowa...? jak ktoś chce to zadzwoni i zapyta o cenę, o dostępność... nie jeden u mnie kupił nie z Białegostoku i był zadowolony... ale lepiej siedzieć przed kompem i snuć teorie jak to dealerzy kokosy zarabiają i jak dymają biednych klientów...
brak cen w cennikach bierze się z tego że akcesoria nie są kupowane za złotówki a za euro... większa zmiana kursu waluty i trzeba drukować katalogi z akcesoriami na nowo... kto za to zapłaci? zawsze korzystam z cennika SMP i nikt mi nigdy nie zarzucił że zawyżam ceny. jak ktoś jest konkretny to zawsze się dogada.
Ty mi odpowiedziałeś na pytanie o cenę, a Wache nie.
Tylko dlaczego w samochodach Suzuki może być cennik na stronie, a w moto nie ? Skąd wiem że dostanę w ramach promocji prawdziwy upust na akcesoria, a nie wcześniej ich cena zostanie podniesiona ?
W marże w ogóle nie wnikam i nikomu nie liczę.
może dlatego że ja traktuję klienta jak klienta a nie jak pytacza... nie wiem. to pytanie do Wache...
a to ze cennik akcesoriów samochodowych jest na stronie to tez pytanie nie do dealera a do importera... to on jest właścicielem strony. mi tez to ułatwiłoby pracę .
co do ceny promocyjnej... pamiętasz naszą rozmowę o uczciwości ludzi...? jest takie słowo "uczciwość" które kiedyś miało rację bytu a dziś niestety traci znaczenie...
SimOn! pisze:Ale co Ty się tu unosisz? Ktoś Ci coś personalnie zarzuca? No nie! :roll: Daj na luz i jako człowiek z branży przybliż nam jakimi zasadami się to rządzi. :)
motokras pisze: czytam te wszystkie teorie, ceny, procenty i powiem Wam tylko tyle... nikt nie ma racji... nic się nie zgadza... a szczególnie marża na akcesoria w wysokości 50%...
Nie 50% czyli ile? 8-)
motokras pisze:
o jakim obstawianiu podwórek mowa...?.
O takim, że jak nie ma publicznego cennika to przeciętny klient w poszukiwaniu czegoś z akcesoriów raczej nie dzwoni z pytaniem o ceny po 5 dealerach w kraju, szukając najlepszej ceny. Idze do "lokalnego" i tyle. Motocykle to już co innego.
motokras pisze:
ale lepiej siedzieć przed kompem i snuć teorie jak to dealerzy kokosy zarabiają i jak dymają biednych klientów...
brak cen w cennikach bierze się z tego że akcesoria nie są kupowane za złotówki a za euro... większa zmiana kursu waluty i trzeba drukować katalogi z akcesoriami na nowo... kto za to zapłaci? zawsze korzystam z cennika SMP i nikt mi nigdy nie zarzucił że zawyżam ceny. jak ktoś jest konkretny to zawsze się dogada.
Hmm zgadnijmy skąd się to bierze (domysły i teorie)...? 8-) Jak by był normalny powieszony cennik w € na stronie to by nie było problemu. Kto tu mówi o drukowaniu katalogów z cenami.
nie unoszę się tylko wypowiadam swoje zdanie... nigdzie nie napisałem ze chodzi o mnie. Jeżeli chodzi o zasady to jest coś takiego jak warunki współpracy pomiędzy importerem a jednostką dealerską i nie mogą być nigdzie rozpowszechniane - myślę ze rozumiesz o czym mówię.
to że próbujesz się dowiedziec na jakiej marży pracuje dealer to sie nie dziwię ... ale jezeli myslisz że ja Ci zdradzę tę cyfrę to się bardzo dziwię :)
odnoście cennika akcesoriów juz napisałem... to leży w kwestii importera a nie dealera...

VALDI62 pisze:
motokras pisze:czytam te wszystkie teorie, ceny, procenty i powiem Wam tylko tyle... nikt nie ma racji... nic się nie zgadza... a szczególnie marża na akcesoria w wysokości 50%... .
Kolego to że czytasz, to dobrze, może wyciągniesz z tego jakiś wniosek, zamiast się obruszać na kolegów z forum :D .
Nie wiem ile jest na akcesoria, a ile na samochody czy motocykle. Wiem tylko tyle, że skoro dilerowi opłaca się robić promocje 12 tys, lub 25 tys na aucie, to coś mi tu nie gra ;) . Czyżby podczas tej promocji rozdawali za bezcen, a może mi powiesz, że jeszcze dopłacają ?.
Przykład może z innej bajki, ale w temacie.
Kupowałem kiedyś, bardzo bardzo dawno temu nowy z salonu "samochód" TICO za cenę u dilera 21,500 zł (drogi był, bo miał spojler i światło STOP w nim :D ).
Niby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że przez pomyłkę w moich dokumentach auta znalazła się faktura zakupu tego "cuda techniki" przez dilera na sumę 13,700 zł, jakoś nie wygląda mi to na 5 % marży :D .
Oczywiście czasy się zmieniły, w tym pewnie i marża, ale nie uwierzę w 5 % :roll: :D .
na nikogo się nie obruszam...
promocji nie robi dealer... promocję ogłasza importer. zapytaj importera ile na tym zarabia. może odpowie;)
na temat marży juz pisałem... Twoja sprawa w co wierzysz a w co nie :) to jeszcze ciągle wolny kraj i masz do tego prawo :)

SebaR pisze:Panowie - Logicznie.
Ile motocykli musiał by sprzedać salon przy 5% marży aby utrzymać się na rynku.
Taki salon ma przecież koszty stale, zatrudnia pracowników i ma wszelkiego rodzaju opłaty, od podatków, poprzez ogrzewanie, prąd itp.
Musi jeszcze zarobić.
Jeśli motocykl kosztuje 50000 to marża przy 5% wychodzi 2500 zł.
A jakie mogą być koszty stałe utrzymania salonu? Kilkanaście, czy kilkadziesiąt tysiaczków na miesiąc ?
A ile taki salon sprzeda motocykli w ciągu miesiąca zarabiając na jednym powiedzmy 2500 zł ?
Jestem przekonany że 50% marży to taki start.
fajnie że ktoś to w końcu zauważył... koszty utrzymania... duże.
nigdzie nie napisałem że marża na motocykle jest 5%...
gdybyśmy sprzedawali tylko motocykle to dawno nie byłoby nas na rynku... zerknij który z dealerów motocyklowych ma jedną markę lub zajmuje sie sprzedażą motocykli... my zajmujemy sie sprzedażą motocykli, samochodów i silników zaburtowych. do tego jest jeszcze serwis i blacharstwo - lakiernictwo.
Skoro aż taki przekonany jestes że 50% marzy na motocyklu jest na start to mam dla Ciebie propozycję... pokażę Ci cennik zakupu dealera i za każdy 1% poniżej 50% dasz mi 100zł :) a ja Ci dam 1000zł za każdy 1% powyżej 50% :) co Ty na to? :) - to żart ale niech da ci do myslenia to co napisałem odnośnie marż...
VALDI62 pisze:
SebaR pisze:Jestem przekonany że 50% marży to taki start.
Pewnie nie wiele się pomyliłeś.
Mam ostatnio wrażenie, że większość handlowców klienta postrzega jak imbecyla :D .
Błędem komuny było to, że nauczyli ludzi pisać i czytać, teraz swobodny dostęp do netu i okazuje się, że coraz trudniej robić nas w jajo :D .
Pod koniec tego roku, jeszcze przed oficjalnymi promocjami zacząłem się rozglądać za autem na VAT do firmy. Coś tam sobie upatrzyłem i przy cenie ok 80.000 zł diler bez wahania zrobił rabat 10 %, przy czym nie zakończył rozmowy o cenie końcowej, kiedy zacząłem mówić o podobnym aucie u konkurencji, nadal był otwarty na negocjacje, prezenty, zniżki w ubezpieczeniach, itp. Nie mam pojęcia na jakiej sumie byśmy stanęli, bo zrezygnowałem z zakupu tergo modelu, ale już na samym początku pozbawił się marży, a nawet dopłacił do ceny zakupu :roll: . Po dwóch miesiącach gdy ruszyły promocje cena tego modelu spadła o ok 12 tys oczywiście do negocjacji na miejscu w salonie.
Oczywiście jak większość z Nas nie kumam tego, ale skoro uważasz, że piszemy bzdury, to może warto uświadomić kolegów, o co chodzi z tymi promocjami i procentami ;) .


VALDI62 masz chęć też skorzystać z mojej propozycji danej SebaR? ;)
imbecyla? to Twoje zdanie... nie mierz wszystkich swoją miarą ;) ja nikogo tak nie traktuję. klient to klient i nie ważne jest dla mnie czy jest w garniturze czy w dresie. mój szef nauczył mnie jednego: wszystkich traktować tak samo z szacunkiem.
a propos cen samochodów i motocykli i marż na nich... nigdy tego nie porównuj - to nie jest to samo. równie dobrze możesz porównac marże na rowerze i samochodzie...
tak jak pisałem wcześniej promocje i procenty ustala importer. my jako dealer jesteśmy takim swego rodzaju podwykonawcą. dealer jest to oddzielny od importera podmiot prowadzący działalność gospodarczą... i tak jak napisałem wcześniej warunki handlowe pomiędzy importerem a dealeram sa tajne.
pyra pisze:przestańmy ludziom do kieszeni zaglądać, bo nie o to chodzi w tym temacie, a jeżeli już martwimy się o marże podatki i inne narzuty, to czas przestać pić wodę ognistą tam jet dopiero przybitka..... z tym,że tam kasę goli fiskus :lol:
pyra wiesz jak jest... nasza polska przypadłość to zaglądanie ludziom do kieszeni:) to się nie zmieni:)

mam nadzieję ze chociaż trochę wyjaśniłem co i jak wygląda. więcej niestety nie mogę i mam nadzieję ze to zrozumiecie.
kilku zadowolonych klientów na tym forum mam. żaden klient nie powiedział o mnie jeszcze złego zdania - a przynajmniej nic takiego do mnie nie dotarło choc jestem otwarty na krytykę bo to tez jest potrzebne.
i mam prośbę... nie wrzucajcie wszystkich dealerów do jednego wora bo to niesprawiedliwe...



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: staszek_s »

Zwróćcie uwagę, że koszty wykonania danego produktu już dawno przestały decydować o cenie detalicznej. Większość z nas daje się zdrowo narżnąć w sklepach odzieżowych, ciesząc się jak dzieci z 30% "wyprzedaży". Smutne ale taki jest ten świat...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: Centrino »

Wywołała się troszkę zła dyskusja. Dużo osób przeciwko 1.
Ja napisałem o 5% bo wiem, że tyle dostaje diler samochodów (co również o ile pamiętam napisałem) ale samochodów sprzedaje się więcej stąd może inna marża. Być może na motocykle jest większa a być może nie.
Co do akcesorii napisałem 50% i będę się tego trzymał aczkolwiek nie jest to podparte żadnymi dowodami. Dlaczego strzeliłęm 50%?? Ano dlatego, że taki sam produkt markowy wychodzący z logiem zamiast np SUZUKI np GIVI jest dużo, dużo tańszy. I na tym się opieram.

Natomiast nie można wieszać wszystkiego na dilerze bo nie on faktycznie dyktuje ceny a importer.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

VALDI62
A1
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:49
Lokalizacja: Żory

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: VALDI62 »

Dla mnie to koniec dyskusji, nikt Cie do niczego nie porównywał i nie oceniał.
Uderzyłeś w stół nożyce się odezwały, normalka.
Pisałeś o sposobach ustalania marży wielu tu nie znanych, więc była prośba o wyjaśnienie, być może dlatego żeby nikt Cię tutaj nie oceniał negatywnie.
Odpowiedziałeś kilkoma wycieczkami osobistymi i dla mnie to koniec dyskusji, nie mój poziom, przepraszam.

Pozdrawiam i życzę powodzenia, z propozycji nie skorzystam, dla zasady ;) .


JAWA 350, BURGMAN 400, HONDA DN01

Awatar użytkownika
SebaR
A1
Posty: 95
Rejestracja: 11 lut 2017, 20:06

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: SebaR »

Ostatnie 5 groszy bo widzę że tu zostałem wyciągnięty do tablicy i cytowany,

Kolego MOTOKRASie
1. Jeśli byś na tym nie zarabiał to byś tego nie robił, no chyba że jesteś od tych co to robią "dla pasji".
2. Nie "piję" do ciebie że się tym zajmujesz. To jest twoja robota, jest jak każda inna, ty ją wybrałeś.
3. Twój "czelendż" daje mi już bardziej wyobrażenie o przedziale narzutów cenowych (<50%)
4. Nie, nie będę się zakładał o kasę, założył bym się jednak , albo lepiej, zaprosił bym cię na dobrą flaszeczkę, żeby ją razem wspólnie wypić i pogadać.
Niestety ja siedzę po przekątnej na drugim końcu Polski wiec prawdopodobnie się nie spotkamy.

5. Każdy się pewnie ze mną zgodzi, że fajnie by było wszytko robić w ASO. przeglądy, wymiany, serwisowania, naprawy itp ale....
niestety, ceny usług, (podkreślam) w każdym ASO, są jak dla mnie wręcz ordynarne.
Obraz ASO kreuje mi się jednoznacznie:
Masz nówkę, to dostajesz super gwarancje, masz tę super gwarancja to musisz mieć obowiązkowe przeglądy, a jak masz te pierd... obowiązkowe przeglądy to niestety musisz za nie słono płacić i ewentualnie możesz po cichu płakać.
W większości przypadków przygoda z ASO kończy się lekkim niesmakiem, i to tuż po ostatnim przeglądzie obowiązkowym, no chyba że potrzebujesz części którą tylko ASO może zamówić, wtedy pokornie wracasz.
Notabene, KIA daje 7 lat gwarancji - orgazm dla ich ASO.

Jako osoba prywatna, nie będę planował zakupu żadnego nowego pojazdu właśnie między innymi dlatego, żeby nie mieć do czynienia z takimi przymusowymi i czasami bez sensowymi przeglądami (choćby i np w DL-kach. po każdych kolejnych 6k).
To raczej dla mnie taki przegląd bardziej dla ASO, niż dla sprawdzeniu sprzętu klienta.

Co do części/akcesoriów to już się nie wypowiadam, ale dziób do DL-650 AL3, dwa kawałki plastiku, wyjściówka 360 ?



Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: SimOn! »

motokras pisze: mam nadzieję ze chociaż trochę wyjaśniłem co i jak wygląda. więcej niestety nie mogę i mam nadzieję ze to zrozumiecie.
kilku zadowolonych klientów na tym forum mam. żaden klient nie powiedział o mnie jeszcze złego zdania - a przynajmniej nic takiego do mnie nie dotarło choć jestem otwarty na krytykę bo to tez jest potrzebne.
i mam prośbę... nie wrzucajcie wszystkich dealerów do jednego wora bo to niesprawiedliwe...
@motokras O i to jest dobre podejście, fajnie, że odpisałeś a nie np. obraziłeś się n nas :) . Ja nikomu "do kieszeni" nie zaglądam, to że masz umowę z importerem i jest ona poufna to jest jasne, dzieckiem nie jestem ;) znasz chyba tego emota co? 8-)
Widzisz, jak wiadomo to zawsze posłaniec dostaje po uszach za błędy swego mocodawcy ;) W tym wypadku (wątku) padło na Ciebie abyś choć trochę wytłumaczył dlaczego ceny w ASO są z innej odległej galaktyki :lol: Wiesz, ciężko też nie wrzucać wszystkich dealerów do jednego worka z napisem... Suzuki skoro jesteście przedstawicielami jednej marki. ;)
Inna sprawa, że ja osobiście nie lubię jak ktoś ze mnie robi wariata lub mnie olewa, a tak mi się zdarzyło u pewnego dealera.
Pytam o możliwość (termin) jazy próbnej nowym DLem... od czerwca nie doczekałem się odpowiedzi :lol: Ja ludzi traktuje poważnie, nie będę dzwonił i się napraszał... Mają w ofercie kaski SHOEI ale z ww. powodów nawet nie próbowałem negocjować cen, kupiłem gdzie indziej. Wiem, że jak przyjdzie do kupowania motocykla to mojej gotówki nie zobaczą i już.
Pisanie maili z prośbami o cenę części, odpowiedź czasem po 2 czasem po 5 dniach (poza sezonem)... a podobno słaby ruch w interesie i znów w zeszły roku mniej nowych motocykli zarejestrowano. Wiadomo, że nie sprzedaż maszyn ciągnie salon i dlatego przez takie podejście jak pisałem wyżej po kask poszedłem gdzie indziej :)
Oczywiście nie proszę Ciebie o tłumaczenie się za kolegów z branży, tylko tak ilustruje skąd mam takie a nie inne podejście do sieci dealerskiej Suzuki ;)
Kolejna prawa, ceny tychże części. Nie mam poczucia, że jak jest promocja na cokolwiek to nie jest z 5 zł na 6 ;) jak to lubią handlowcy w naszym kraju nam zafundować :lol:
Centrino pisze:Wywołała się troszkę zła dyskusja. Dużo osób przeciwko 1.
Ja napisałem o 5% bo wiem, że tyle dostaje diler samochodów (co również o ile pamiętam napisałem) ale samochodów sprzedaje się więcej stąd może inna marża. Być może na motocykle jest większa a być może nie.
Co do akcesorii napisałem 50% i będę się tego trzymał aczkolwiek nie jest to podparte żadnymi dowodami. Dlaczego strzeliłęm 50%?? Ano dlatego, że taki sam produkt markowy wychodzący z logiem zamiast np SUZUKI np GIVI jest dużo, dużo tańszy. I na tym się opieram.

Natomiast nie można wieszać wszystkiego na dilerze bo nie on faktycznie dyktuje ceny a importer.
@Centrino. No jak by inni dealerzy byli choć odrobinę zainteresowani to było by bardziej wyważenie ;)

Samochodów bym nie mieszał, bo to jest inna bajka. Nas w akcesoriach motocyklowych (szeroko pojętych) ładuje się o extra % od hobby :evil: Zasada dotyczy wielu innych hobby nie tylko motocykli. Same maszyny to juz raczej kwestia wolumenu jaki jest produkowany i przy samochodach wychodzi, ze niemal manufaktura je robi ;) Dodatkowo samochody to raczej albo wozidła albo % o luksusu i prestidżu :lol: (wyłączając np. auta sportowe).
staszek_s pisze:Zwróćcie uwagę, że koszty wykonania danego produktu już dawno przestały decydować o cenie detalicznej. Większość z nas daje się zdrowo narżnąć w sklepach odzieżowych, ciesząc się jak dzieci z 30% "wyprzedaży". Smutne ale taki jest ten świat...
:)
OK ale jaki to ma związek? To nie jest tak do końca. To u nas ciągle jest "dziki kraj". Ja się nie cieszę z 30% 8-) moja kobieta np. 90% zakupów robi on-line w teoretycznie drogiej W. Brytanii i wydaje duuuużo mniej niż w naszych sklepach.
Tak jak psiałem wcześniej. Wiadomo, że często płaci się za znaczek który jest symbolem tego na czym komuś zależy ;)


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: staszek_s »

SimOn! pisze:OK ale jaki to ma związek? To nie jest tak do końca. To u nas ciągle jest "dziki kraj". Ja się nie cieszę z 30% 8-) moja kobieta np. 90% zakupów robi on-line w teoretycznie drogiej W. Brytanii i wydaje duuuużo mniej niż w naszych sklepach.
Tylko taki, że kupujemy od Suzuki kawałek plastiku za kilkaset złotych, przy kosztach produkcji (tak przypuszczam) na poziomie kilkukrotnie mniejszym.
Z drugiej strony w BMW za ten sam kawałek pewno zapłacilibyśmy jeszcze więcej.
Oczywiście trudno tu porównywać branże, inna skala, koszty przygotowania nowego modelu, promocji itp. Wyścig trwa, ostatnich gryzą psy, trzeba walczyć o kasę. Może coś podobnego jest na rynku telefonów, które też osiągają horrendalne ceny (flagowce) ale to już zupełnie nie na temat.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: SimOn! »

staszek_s pisze:
SimOn! pisze:OK ale jaki to ma związek? To nie jest tak do końca. To u nas ciągle jest "dziki kraj". Ja się nie cieszę z 30% 8-) moja kobieta np. 90% zakupów robi on-line w teoretycznie drogiej W. Brytanii i wydaje duuuużo mniej niż w naszych sklepach.
Tylko taki, że kupujemy od Suzuki kawałek plastiku za kilkaset złotych, przy kosztach produkcji (tak przypuszczam) na poziomie kilkukrotnie mniejszym.
Z drugiej strony w BMW za ten sam kawałek pewno zapłacilibyśmy jeszcze więcej.
Oczywiście trudno tu porównywać branże, inna skala, koszty przygotowania nowego modelu, promocji itp. Wyścig trwa, ostatnich gryzą psy, trzeba walczyć o kasę. Może coś podobnego jest na rynku telefonów, które też osiągają horrendalne ceny (flagowce) ale to już zupełnie nie na temat.
O i tu się w pełni z Tobą zgadzam! :)
Ocena: 5.88235%


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: prebenny »

Tylko weźcie tez pod uwagę, że 'cena części' to nie jest tylko koszt materiału.

'Ukrytym' kosztem zawsze jest projektowanie danej części, testowanie jej, wszelkie narzędzia potrzebne do jej testów i homologacje. Nie żebym bronił tutaj Suzuki, bo absolutnie się zgadzam, że za niektóre rzeczy jest gruba przesada ale wyprodukowanie kawałka plastiku to 5 zł a koszt 'ogólny' dla producenta jest trochę wyższy jednak.


null

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: SimOn! »

prebenny pisze:Tylko weźcie tez pod uwagę, że 'cena części' to nie jest tylko koszt materiału.

'Ukrytym' kosztem zawsze jest projektowanie danej części, testowanie jej, wszelkie narzędzia potrzebne do jej testów i homologacje. Nie żebym bronił tutaj Suzuki, bo absolutnie się zgadzam, że za niektóre rzeczy jest gruba przesada ale wyprodukowanie kawałka plastiku to 5 zł a koszt 'ogólny' dla producenta jest trochę wyższy jednak.
OK ale... projektujemy raz a sprzedajemy X razy ;) I ciekawe po której sztuce badani a i rozwój się zwracają ;)


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
polokokt
A
Posty: 300
Rejestracja: 09 lis 2017, 23:00
Lokalizacja: Legionowo

Re: Obniżka suzuki na części i akcesoria - Wiosna Suzuki w Lutym :)

Post autor: polokokt »

Czyli.. nic tylko zająć się tworzeniem czegoś (części, pisanie kśążek, tworzenie muzyki...). Robi człowiek raz za sprzedaje X :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”