O co w ogóle chodzi między felgami szprychowymi a odlewami aluminiowymi

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
mrsojer
A2
Posty: 213
Rejestracja: 19 gru 2020, 22:04

Re: O co w ogóle chodzi między felgami szprychowymi a odlewami aluminiowymi

Post autor: mrsojer »

Nie wiem gdzie zadać to pytanie, więc spróbuję tutaj, tym bardziej że temat był tu poruszany. Chodzi o mycie szprychowych kół z anodowanymi obręczami. Czym umyć szprychy żeby nie uszkodzić obręczy. Czy chemia typu krwawa felga nie będzie zbyt agresywna?


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: O co w ogóle chodzi między felgami szprychowymi a odlewami aluminiowymi

Post autor: lukas76 »

mrsojer pisze:
20 cze 2021, 18:03
Nie wiem gdzie zadać to pytanie, więc spróbuję tutaj, tym bardziej że temat był tu poruszany. Chodzi o mycie szprychowych kół z anodowanymi obręczami. Czym umyć szprychy żeby nie uszkodzić obręczy. Czy chemia typu krwawa felga nie będzie zbyt agresywna?


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Ogólnie nie polecam stosować agresywnej chemii w stosunku do kół szprychowych w DL, bardzo słabe powłoki galwaniczne, które bardzo łatwo uszkodzić i wtedy nic już nie pomoże, a będą śniedzieć, wtedy pozostanie założenie nowych szprych a tanio to nie wychodzi


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

mrsojer
A2
Posty: 213
Rejestracja: 19 gru 2020, 22:04

Re: O co w ogóle chodzi między felgami szprychowymi a odlewami aluminiowymi

Post autor: mrsojer »

Rozumiem. Czyli tylko cierpliwość w myciu może mnie uratować. Myślałem że może da się to jakoś przyspieszyć.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka




rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: O co w ogóle chodzi między felgami szprychowymi a odlewami aluminiowymi

Post autor: rcs1 »

mrsojer pisze:
20 cze 2021, 19:00
Rozumiem. Czyli tylko cierpliwość w myciu może mnie uratować. Myślałem że może da się to jakoś przyspieszyć.
Przetestuj preparat K2 Akra. Pryskasz, spłukujesz wodą, szprycha jest czysta i lśni. Nie jest agresywny, nie szkodzi gumie, nie wymaga szorowania. Szprychy w ogóle nie musisz dotykać. Jest do kupienia w bańkach i w butelkach ze spryskiwaczem.


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”