Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Old Donkey »

@Mihnik
Mam teraz Battlax A40 i jak na moje potrzeby znakomite opony. Następne będą A41.
b1.jpg
b2.jpg
b3.jpg



Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 266
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: matt28 »

Mam A40 założone fabrycznie w moim Crossrunnerze, po przejechaniu 6000 km, przód nadaje się do wymiany. Na tylnej oponie zostało około 3mm bieżnika.
Po doświadczeniach z Bridgestone, kupiłem komplet Metzeler Roadtec 01 który czeka na założenie.


Old, grumpy man na DL-u 800

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Old Donkey »

moje Battlaxy A40 maja 12 800 przebiegu
mistrzem suwmiarki nie jestem ale o ile dobrze pomierzyłem to przód ma powyżej 3,5 mm a tył 6,3 mm
są w takim stanie :
t1.JPG
p2.JPG



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Lord »

Moje miały 27 tys i gdyby nie wyzabkowany przód ;)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Maarcel »

prebenny pisze:Co do Anakee Adventure - na suchym kleją tak, że jak na Transfogarskiej przywaliłem poszerzeniem albo centralką to chłopaki wkoło słyszeli. Opony bez problemu zamknięte żadnych dziwnych zachowań.

Na deszczu po transalpinie z Marcelem (on na Scorpion Trailach 2) goniliśmy prawie jak po suchym. Parę uślizgów było ale były one spowodowane albo dziurami na środku zakrętu albo naszym gonieniem (jednak padał deszcz jakby nie patrzeć). Te 2-3 uślizgi co ja złapałem w żaden sposób nie nadszarpnęły zaufania do gumy, bo po prostu zdawałem sobie sprawę, że na prawdę wolno nie jechaliśmy.

Co do nerwowości na podłużnych nierównościach - wydają mi się bardziej stabilne niż Metzelery Tourance Nexty.
Wcześniej miałem Metzeler Tourance Next, teraz Pirelli Scorpion Trail 2.
Metzelery "chyba" szybciej łapały klejenie w średnich temperaturach, jakby ciut bardziej miękka mieszanka (nie umiem tego wytłumaczyć - to jak audiofilizm :D ), natomiast Scorpion Trail 2 na mokrym są tak dobre, że można się zapomnieć, oj można zapomnieć, że jesteś na mokrym.
Na Transfogarskiej na mokrym asfalcie nie puściły ani razu, no dobra, raz na żwirku, 65 km/h w ciasnym winklu, aż mi noga do podpórki poleciała... ale natychmiast złapały... Są niebezpiecznie bezpieczne, można przegiąć. ;) trzeba się pilnować ;)
Kilka razy sprawdzałem je na dohamowaniach z redukcją przed zakrętem i ciężko było zgubić tylne koło...


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Luchow »

Po dzisiejszej jeździe przełajowej na Anakee Adventure mogę uzupełnić swoje spostrzeżenia na ich temat:
- przyczepność na szutrach świetna, w piachu zaskakująco dobra, zwłaszcza patrząc na stopień wypełnienia bieżnika. Stabilne przy jeździe na wprost na szutrze czy lekko zapadającym się szutro-piachu - też bardziej niż bym się spodziewał.
- lekkie błoto, a nawet wilgotna ziemia niestety natychmiast pokazują ich ograniczenia - oprócz oczywistej łatwości zaklejenia bardzo brakuje im agresywniejszych boków bieżnika, przez co łatwo uślizgują się na koleinach, trawersach itp.
Ocena: 5.88235%


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Lord »

No to jest tzw. kompromis czyli jeździ zaskakująco dobrze po asfalcie i dobrze w lekkim terenie to jest to coś czego brakuje Scorpionom w terenie. Dla.mnie na razie to złoty środek bo nie traci za dużo na czarnym a jednak zyskuje więcej w terenie. Dalej już mogłaby być tylko kostka ale wtedy czarne słabo. Jak dla.mnoe idealne do tego gdzie jeżdżę. Po za tym DL to nie lekki przecinak i tak samo jak uniwersalny jest ten motek to tak samo dobrze pasują do niego te opony.


DL650A L8

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Luchow »

Żeby było jasne - ja jestem z nich bardzo zadowolony. Na asfalcie są bardzo dobre, w deszczu jeszcze lepsze - i patrząc przez pryzmat manier na asfalcie trudno mieć do nich jakieś uwagi na nieutwardzonym - spisują się tam lepiej niż by się można spodziewać.
Krok dalej w stronę off-u mam już odłożone Tractionatory GPS, ale na razie chcę trochę zużyć Anakiny na wypadek, jakbym nie chciał do nich wracać. No i czekam co o GPS-ach napisze @dziadekH jak już na nich trochę pojeździ.


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Lord »

Tylko jak będziemy tak wychwalać te opony to @dziadekH założy te same i tyle się dowiemy...


DL650A L8

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: gorghu »

Luchow pisze: - lekkie błoto, a nawet wilgotna ziemia niestety natychmiast pokazują ich ograniczenia - oprócz oczywistej łatwości zaklejenia bardzo brakuje im agresywniejszych boków bieżnika, przez co łatwo uślizgują się na koleinach, trawersach itp.
W tamtym tygodniu miałem okazję przejechać przez taką błotną kałużę. Opony momentalnie straciły bieżnik, który został zalepiony przez błoto. Przez to koła zaczęły się ślizgać jak po lodzie. To nie są warunki dla tej opony.
Natomiast asfalt (suchy czy mokry) i te luźne szuterki - dla mnie rewelacja. Zobaczymy jeszcze jak z ich żywotnością, bo np Scorpiony potrafiły się dość szybko ząbkować.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Struna »

Rally STR wydają się mieć sensowny bieżnik również na takie sytuacje

Obrazek


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Luchow »

Wczoraj jeździł ze mną kolega na Multistradzie 950S na tych Pirelkach i rzeczywiście ślizgał się znacznie mniej. Ale za to narzekał na myszkowanie na szutrze tam, gdzie ja jechałem jak po sznurku. Zastanawia mnie też bardzo krytyczna opinia Oscara z przejażdżki Tenerą 700 na Pirelli STR - aż mi się nie chce wierzyć że są takie złe na asfalcie.


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Lord »

Zapewne tak, ale na czarnym wtedy bedzie mniej komfortowo, tu trzeba znaleźć pod siebie. Ile na czarnym a ile w OFF i jakim OFF :) Tutaj właśnie posiłkowałem się opinią Oskara bo nie miałem z nimi styczności więc poszły bardziej sprawdzone Michasie. Po z atym aby sie pakowac w błoto to juz samemu bym nie zaryzykował, żeby potem tego kloca wyciągąć :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Struna »

Również czekam na opinie z placu boju o Motoz-ach GPS.
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Maarcel »

Struna pisze:Również czekam na opinie z placu boju o Motoz-ach GPS.
I ja :roll:
Chociaż jak skończą się Scorpiony to te jestem w stanie założyć w ciemno ;)


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Struna »

GPS-y ?


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Maarcel »

Struna pisze:GPS-y ?
Si :) pół zimy czytałem i analizowałem pod kątem wyjazdu, który się nie odbędzie :D
chociaż są przebłyski na plan B i niewykluczone, że się przydadzą takie gumy - planu nie ujawniam, żeby nie zapeszyć ;)


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: gorghu »

kumpel na Tigerze 1200 miał te STRy. generalnie na czarnym narzekał tylko powyżej 100km/h. Głośne i telepalo. Męczył się na szybszych przelotach asfaltowych. Za to chwalił je tam gdzie nie było prędkości, asfalt był byle jaki, pojawialy sie kamyki, szutry, itp.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Lord »

No i to jest to o czym mowie ja potrzebuje delikatnego komfortu jednak na czarnym powyżej tych 120 dlatego u mnie taki a nie inny wybór kosztem grzebania się w błocie.


DL650A L8

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: bojaco »

Na tych STR goni jak szalony poza czarnym mój kumpel i jest generalnie zadowolony z całokształtu pracy tych opon. Ale ma chyba lżejszego niż Vstromy BMW GS 700.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”