Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
miczon
A2
Posty: 102
Rejestracja: 15 lip 2019, 18:56
Lokalizacja: Zabrze

Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: miczon »

Cześć wszystkim
powoli zbliża się czas wymiany opon - co prawda na fabrycznych "Bridżstonach" niecałe 12 tys. ale jakoś mi nie leża.
Potrzebuje opony 80/20.
Co sądzicie o MICHELIN ANAKEE ADVENTURE, a może ktoś ma?
Bardzo dobrze wypadły na mokrym w ostatnim numerze motocykla i na dodatek co wszyscy podkreślają kładą je do nowych GS 1250 lol.
A może jakieś inne propozycje?

P.S.
zastanawiam się czy zmienić przed końcem sezonu co by je dotrzeć i przezimować na nowych kapciach czy zmienić na początku sezonu - rocznik opony będzie pewnie ten sam.



Chromato
A2
Posty: 165
Rejestracja: 28 sie 2017, 08:26

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Chromato »

anakee adv to nowa opona, za wiele opinii nie da się znaleźć poza marketingowym zachwalaniem. rzeczywiście, wygląda solidnie i na filmach jakie można w sieci znaleźć radzi sobie z różnym terenem. planuję również zakup tych opon na następny sezon do tenery. chcę mieć na felgach coś co lepiej będzie się wgryzać w luźniejszy grunt, ale nie będzie brutalne na asfalcie jak typowa kostka. pozostaje przetestować na sobie.
obecnie pirelli scorpion trail II. jeśli szukasz 80/20 to weź ja pod uwagę. solidna, bardzo trwała opona ze świetnym trzymaniem na asfaltach tak suchych jak mokrych, na szuter też się nada, jednak nie licz, że pójdzie w błocie czy piasku. ma bardziej szosowy bieżnik niż ww. anakee adv


DL1000K6 >> XT1200Z

Awatar użytkownika
miczon
A2
Posty: 102
Rejestracja: 15 lip 2019, 18:56
Lokalizacja: Zabrze

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: miczon »

poszukałem jeszcze i znalazłem takie:
Mitas TerraForce R
Mitas E-08
może ktoś jeździł?



Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Luchow »

Jeżdżę na Anakee Adventure od połowy maja. Z dotychczasowych obserwacji:
- Na wprost są w miarę ciche, w pochyleniu wyraźnie buczą - na pewno głośniej od opon 95/5, ale od Anakee Wild, z których się przesiadłem, są nieporównywalnie wręcz cichsze w każdych warunkach;
- Oglądałem takie opony założone na Super Tenerze - miały przebieg ok. 7000 km i bieżnika było ciągle bardzo dużo, myślę że można liczyć na przebiegi zbliżone do Anakee 2 (15-20 tys. km);
- Na szutrze są naprawdę niezłe, kawałek przez piach też się przekopały bez wielkiego problemu, choć to oczywiście nie jest naturalne środowisko tych opon;
- W błocie nie miałem jeszcze okazji próbować, cudów się nie spodziewam;
- Na suchym asfalcie jest dobrze, jedyne zastrzeżenie jakie mam to duża nerwowość przy podłużnych nierównościach jak pęknięcia w nawierzchni albo przefrezowany asfalt;
- Faktycznie clou programu to zachowanie na mokrym asfalcie - to jest mistrzostwo świata. Zrobiłem na nich jakieś 500 km w różnych rodzajach deszczu, od mżawki przez regularny deszcz po oberwanie chmury w słowackich górach, na serpentynach. W tych ostatnich warunkach byłem w stanie jechać szybciej od wszystkich napotkanych samochodów, również w zakrętach. Próbowałem wyczuć moment kiedy tracą przyczepność coraz wcześniej odkręcając na wyjściach z zakrętów i przy ruszaniu, ale przez te kilka godzin nie udało mi się tego wymusić, zdrowy rozsądek się zawsze włączał wcześniej. Na wcześniejszych Anakee 2 i Wildach zdecydowanie łatwiej było ślizgnąć tył.


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: merc »

Luchow
Ile wytrzymały ci wildy i czy polecasz ?
Czy głośność na czarnym do wytrzymania czy raczej męczarnia?


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Luchow »

Anakee Wild - po przejechaniu 7000 km zdjąłem je bo skończyły mi się zaplanowane na ten rok rajdy terenowe.
Przebieg wyszedł de facto 90% asfalt 10% teren - bo jakoś na każdy rajd miałem długi dolot po drogach...
Na starcie miały 8 mm (przód) i 10 mm (tył).
Po 4000 km:
Przód 5,3 - 7,0 mm, tył 4,0-4,4 mm na środku.
Po 7000 km:
Przód 4,0 - 7,0 mm - wyraźnie wyząbkowana, ale na razie nie przeszkadza to w jeździe. Znam parę osób które zużywają 2 tylne na jeden przód.
Tył 3,0 - 4,0 mm. Wygląda że najmocniej się zużywa na pierwszych 2-3 tys. km, potem zużycie jest znacznie wolniejsze. Do końca w kopnym piachu robiła bardzo dobrze, ale na mokrym asfalcie jej właściwości się znacznie pogorszyły, tak że parę razy mnie nieprzyjemnie zaskoczyła przy odkręcaniu. Na razie mam ją odłożoną, jak się w przyszłym sezonie trafi jakiś rajd w piachu na początek sezonu to jeszcze bym ją użył, w błoto raczej już by trzeba nową.

A co do hałasu - wyją przeokrutnie, zwłaszcza przód. Po 15-20 km bez korków w uszach już miałem dość, od 70-80 km/h nie słychać silnika. To największa wada. W terenie są bardzo dobre, a jednocześnie, mimo dość ostrego bieżnika, pozwalają przycierać podnóżkami na asfalcie. Sporo ludzi na nich jeździ w rajdach - chyba więcej niż na TKC 80 (takie wrażenie, choć może bardziej na nie zwracam uwagę).
Ostatnio zmieniony 22 lip 2019, 11:03 przez Luchow, łącznie zmieniany 1 raz.
Ocena: 5.88235%


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
miczon
A2
Posty: 102
Rejestracja: 15 lip 2019, 18:56
Lokalizacja: Zabrze

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: miczon »

Dzięki Luchow o takie piękne rezime mi chodziło :) rozumiem że prędkości autostradowe da się wytrzymać bez korków? A jak w założeniach w zakręty?



Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Luchow »

Chyba nie jechałem na nich autostradą bez korków, ale tak do 120 km/h jest na pewno OK, nie głośniej niż na Anakee 2. Nie mam porównania do opon bardziej szosowych, ale przy tych prędkościach to już szum wiatru bardziej się daje we znaki niż hałas od opon.
W złożeniach naprawdę spoko, dopóki asfalt jest gładki można je zamykać bez problemu. Na nierówności reagują gorzej niż Wild-y (co zrozumiałe), ale ponownie - nie mam odniesienia do opon bardziej szosowych, a Anakee 2 miałem 2 lata temu i nie polegałbym na swojej pamięci aż tak żeby to porównywać. W każdym razie dla kogoś kto DL-em czasem chce pojeździć po szutrach czy polnych drogach, ale na co dzień jeździ po czarnym - myślę że to obecnie jedna z lepszych opon na rynku. No i dla mnie właściwości deszczowe są olbrzymim plusem, bo w tym roku jeszcze nie miałem dalszego wyjazdu w czasie którego by mnie nie zlało... :P


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
miczon
A2
Posty: 102
Rejestracja: 15 lip 2019, 18:56
Lokalizacja: Zabrze

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: miczon »

Super dzięki bardzo za pomoc przekonałeś mnie :) jak założę i pojeździe wrzucę opinie. Ważne że potwierdzasz dobre trzymanie na deszczu. 120 w zupełności wystarczy do sprawnego przemieszczania się zwłaszcza z plecaczkiem.



jacek.m
A2
Posty: 246
Rejestracja: 06 maja 2019, 21:35
Lokalizacja: Siecino k.Złocienica

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: jacek.m »

Mam założoną tą oponę na przodzie w tysiąca. Przejechałem już około 6000 km. I niewidacz zużycia . Motor trzyma się dobrze przy różnych warunkach i prędkościach. Moja jazda jest większość po czarnym ale nie boję wjechać na bezdroża. Mogę powiedzieć że jestem zadowolony z nich i planuje ją na tył.



Awatar użytkownika
miczon
A2
Posty: 102
Rejestracja: 15 lip 2019, 18:56
Lokalizacja: Zabrze

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: miczon »

Fajnie że dałeś znać każda opinia się liczy :-) daj znać jak wrzucisz na tył.



Awatar użytkownika
Benek
A1
Posty: 80
Rejestracja: 19 paź 2016, 11:46
Lokalizacja: Bydoszcz

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Benek »

Mam na tyle. Zrobiłem 12 tyś po różnej jakości drogach i jest niewiele zużyta. Świetnie trzyma nawet na frezowanym asfalcie w deszczu, ciałem 120 -130 i nic nie myszkowała. W lekkim szutrze też jest bardzo dobra. Moim zdaniem świetna opona i nie jest w cale głośna.
fotka pod tym linkiem:
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-tdm-90 ... 6d30f2bfb6



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: gorghu »

Właśnie dotarły do mnie nówki Anakee ADV.
Fotka z porównaniem bieżnika Bridgstone Battle Wing do Anakee ADV.
opony.jpg


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 794
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Pawian »

@gorghu czy Ty masz w garażu parkiet czy też trzymasz Tereskę w dużym pokoju? :)


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Luchow »

@gorghu - dałbyś radę zmierzyć głębokość bieżnika tych nowych opon? Zapomniałem to zrobić zanim zacząłem na nich jeździć i teraz nie wiem, ile było na starcie.


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: gorghu »

hehe. stare linoleum podłożyłem tam gdzie moto stoi. :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: gorghu »

@Luchow
Tylna opona:
- na środku - ok 8,5 mm
- ok 1-1,5 cm od krawędzi - 5,50 mm

Przedniej jeszcze nie mam (dotrze dopiero w poniedziałek)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: Luchow »

Dzięki!


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
miczon
A2
Posty: 102
Rejestracja: 15 lip 2019, 18:56
Lokalizacja: Zabrze

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: miczon »

Całkiem fajny bieżnik chyba ta fota mnie ostatecznie przekonała do ich zakupu dzięki:)



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Opony MICHELIN ANAKEE ADVENTURE

Post autor: prebenny »

To zamówiłem i ja... :P


null

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”