oskar zmaiana motocykla

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: Oskar »

A jakby tak wp. Amorki do przodu wsadzić następna nasi koledzy z Czech jak pewnie wiecie sprzedają fajne ustrojstwo a mianowicie przedłużenie amortyzatora do v stroma 650 firma marselus kiedyś coś do hondy unich kupowałem skoro to produkują i sprzedają jest coś na rzeczy z tymi amorkami


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: Oskar »

PAnowie firma marselus z Czech sprzedaje. Przedłużenie końcówek amorkow do v stroma 650 ktoś wkładał coś takiego do swego skoro sprodukuja coś takiego.?


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: lukas76 »

Jeździsz tenerką, wiesz najlepiej będzie jak pożyczysz sobie dl 650 i pojeździsz jedn dzień.Myślę że będzie u Was gdzieś wypożyczalnia


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: prebenny »

Jak dobrze pogada u dilera to ze spokojem na 1-2h jazdę próbną załatwi.


null

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: Oskar »

No i na 90 pro decyzja zapadła Tiger 800 chociaż jest dużo droższy daje też dużo wiecej tylko szprychy czy alusy dlaczego Tiger większą moc wygląd lepsza pozycją za kierownicą zawieszenie tempomat manetki kanapa w standardzie podgrzewane . lepszy w teren to co mi chodzi czemu szprychy a a nie alusy szprychy i dętki to misie niezabardzo podoba ale w teren jest lepszy promocja 10pr tańszy teraz coś czuję że zaprzyjaźnimy się na dłużej z tygrysem


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: Lord »

Najpierw się przejedź


DL650A L8

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: prebenny »

Ja Tigera z czystym sumieniem mogę polecić ale zgodzę się też z Lordem (nie - nadal będę uparcie twierdził, że Tiger 800 nie grzeje :) ) - najpierw się przejedź.


null

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: motif »

Tiger 800 za słaby, nie wyprzedzisz nic, nie ma też hamulcy...


przejdź się tigerem 1200 adventure :lol:



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: prebenny »

100 koni w Tigerze wystarcza w zupełności (95 z oryginalnym tłumikiem) więc wyprzedzisz z zapasem a hamulce ma dobre ;) Przetestowane ze 120 zamiast zastanawiać się czy zaraz skończę na czyimś tyłku patrzyłem w luterka czy ktoś na moim tyłku nie skończy.

A Tiger 1200 za wysoki, za ciężko i za mocno się grzeje.


null

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: motif »

prebenny pisze: A Tiger 1200 za wysoki, za ciężko i za mocno się grzeje.
w zimie masz ogrzewanie za darmo :idea:



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: prebenny »

A latem jajka smażone.... własne jajka :D


null

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: Lord »

Co to grzaznia to moje zdanie na temat 800 znacie, na lato równiez 800 bym nie polecił, ale to moje własne odczucia :)


DL650A L8

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: lukas76 »

Lord przejedź sie :P :lol:


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: Lord »

A co ja zrobiłem przejechałem sie w 30 stopniach po miescie, prawo udo mokre, a juz mysłałem ze znalazłem dla siebie moto idealne, nie nie ma niestety więc w obliczu dopłacenia do grzanego uda zostałem ze swoim sztormiakiem bez tempomatu :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: motif »

Ja testowałem tigera 800 rok temu i silnik mi nie przypadł do gustu wcale, słaby moment z dołu
oraz denerwujące wysokie "zawodzenie" silnika, o grzniu już nie wspomnę tak że z mojej listy wypadł.



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: prebenny »

Zrobiłem Tigerem prawie 5kkm i w tym w 30-35 stopniach po mieście. Dla mnie to jest delikatne ciepełko idące od silnika.
Z zaznaczeniem delikatne. Chcesz poczuć grzanie wsiądź na KTMa 1190 albo Tigera 1200 - tam smaży :)

Silnik tak jak mówiłem moc ma na górze tak powyżej 5-6 tysięcy obrotów za to w przeciwieństwie do v2 nie szarpie od dołu - taka charakterystyka i coś za coś. Mi to pasuje a komuś innemu nie dlatego ważne samemu się przejechać i ocenić. Nie wiem co mówisz o wysokim zawodzeniu silnika więc jak możesz to rozwiń myśl.


null

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: lukas76 »

Na pewno V w dl to taki traktor, wibracje, bardzo słaba kultura pracy, słaba moc, wcale nie ma takiego dołu jak tu piszą, a góry to już w ogóle ;) Gdyby ten silnik był lepszy nie zmieniałbym tego moto.
Oskar spróbuj tenere 700 , w teren lepsza od dl i Tigera


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: Oskar »

Witam Ponownie trochę z innej bajki leciałem wczoraj samochodem ósemka z białego bo w tym sledzikowie mieszkam do Augustowa do klijeta i moim oczom ukazały się dwie bmki z Łotwy lub Litwy jechali 2 st snieg ku........a jak miło zobaczyć większych idiotów odejmnie ja latałem przy 6 8 st wszyscy się śmiali a tu jeszcze więksi oszolomy niż ja ..ja mam nierówno pod kopułą ale są lepsi uch
Teraz na temat byłem dzisiaj w gresie salon yamahy bo w tym pięknym mieście mamy tylko salon Yamahy i suzuki trochę porozmawiałem na temat małej tenerki jeszcze nie mają ale lada dzień ma sie pojawić a wiedza mniej odemnie umówiłem się że jak przyjedzie do nich zadzwonią dadzą pojeździć ciekawo jak chyba na wiosnę unas na ścianie wschodniej już zima dużo mniej czytałem oglądałem kurde jakby była kasa fajnie by było mieć dwie tenerki w zagrodzie ale niema i muszę to obejrzeć podotykac pojeździć wysoka jest opony z detkami rzędówka w korkach trzeba wysprzeglac delikatnie silnik 700 już sprawdzony kurde cena może być rzędnej trakcji trakcja w manetce poradzimy abs wyłaczalny do magadanu by się nadawała i Mongolii ale koledzy nigdy nie kupuje nowej wersji samochodu dopuki nie wyjdą błędy młodości tak samo z motocyklem chyba pamiętamy co się stało z afrika bak 15 litrów jak nic za dwa lata wszystko pozmieniaja wczoraj kumplem rozmawiałem na temat tigera modrzejszy odemnie i mówi Oskar musisz się tym przejechać no i tyle silnik ma sprawdzony to już od lat ten sam jak w dl a reszta zobaczysz czy Ci podpasoje i tak siedzę i dumam


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: Oskar »

Ale z tą waga tigera i mocą w tej cenie co jeszcze jest podobnego tylko... GS 800 i KTM 950 i to wszystko czy coś pominolem


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: oskar zmaiana motocykla

Post autor: prebenny »

Na GSie tylko siedziałem ale momentalnie w salonie jak dosiadłem to poczułem, że ma potężnie wysoko punkt ciężkości i dosłownie wali się na ziemie także już na 1 przymiarkę wiedziałem, że to nie motocykl dla mnie.


null

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”