Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: Luchow »

To ja tylko podsunę zainteresowanym takim rozwiązaniem inny model - sprawiłem sobie telefon Doogee S88 Pro. Bateria 10000 mAh, dzięki której po 12 godzinach nawigacji z Calimoto i rejestracji trasy zostało mi jeszcze ponad 30% baterii. Sprzętowo jest niby trochę szybszy od Oukitela, ale nie miałem okazji porównać. Obudowa sprawdziła się w deszczu i przetrwała wywrotkę, gdzie telefon oberwał tak, że zgięło metalowy przycisk power.
Dla mnie to jest docelowe rozwiązanie nawigacji - ten ważny telefon siedzi bezpiecznie w kieszeni, a S88 na kierownicy daje wszystkie benefity Androida i łączności z Internetem.


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: kaloryferarz »

O, ciekawe. Ten moj oukitel to tylko przyklad. Takich telefonow jest sporo.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: Luchow »

Sporo, ale mnie zależało jeszcze na bezprzewodowym ładowaniu, a to mocno ogranicza asortyment. No i szukając trafiałem na marki o których nigdy nie słyszałem, a każda miała po kilka takich modeli. To mi tak uświadomiło, jak Chiny są dla nas obcym światem :)


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Lesres7.0
A1
Posty: 33
Rejestracja: 23 mar 2019, 07:48
Lokalizacja: Czeski Cieszyn

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi

Post autor: Lesres7.0 »

Cześć,
to ja również dodam dla przykładu jedną chińską markę, która robi dobre pancerne telefony. Mam sprawdzone, bo jeden model zjeździł ze mną na motocyklu kilkanaście tysięcy km, a teraz kupiłem nowy z ładowaniem indukcyjnym za niecałe 900 zł.
Ta marka to Blackview. Nowy model, który kupiłem to Blackview GBV5100. U mnie w Czechach chyba jest trochę tańszy niż w Polsce gdzie ma nazwę BV5100. Niedawno z nim zjeździłem Rumunię i nawet nie musiałem go ładować przez cały dzień nawigowania.
Używając taki tani telefon zauważyłem taką zaletę, że w porównaniu do drogiego Samsunga z IP68, którego kupił kolega, mój telefon ma ekran, który w deszczu nie reaguje na spływające krople wody. Kolega z Samsungiem musi włożyć go do dodatkowego opakowania, bo w deszczu ekran głupieje i nie da się jechać na motocyklu z działającą nawigacją. Jest zauważalna różnica w jakości ekranu pod kątem reagowania na dotyk. Ale akurat w tym przypadku jest to ogromna zaleta taniego chińczyka :D
Drogi Samsung kolegi przegrzał się podczas jazdy i ładowania kiedy było ponad 30 stC. A taki Blackview nic sobie nie robi z upału czy deszczu. Ten stary model ma 3 sezony na motocyklu i działa. Dałem go teraz córce, bo jej iPhone się przegrzewa podczas nawigowania na motocyklu.
Więc dla przykładu, to także jest alternatywa dla poszukujących takiego rozwiązania.
Ocena: 23.52941%


Leszek_DL650 / DL1000-XAL8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”