Podrabiane oleje Motul

Oleje, płyny eksploatacyjne, smarowanie i mycia - opinie, testy, uwagi, ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Podrabiane oleje Motul

Post autor: Antyks »

Niedawno po raz kolejny usłyszałem czy przeczytałem że oleje Motul są najczęściej podrabianymi olejami w Polsce, w związku z tym nie opłaca się ich kupować bo trafienie na oryginał jest trudne.. :shock:
Zaciekawiło mnie to, ponieważ sam jeżdżę od "zawsze" na oleju tego producenta ( zmieniają się tylko symbole..) . Mam na co wydawać pieniądze i nie czuję ich nadmiaru - remontu silnika nie planuję, więc pogrzebałem trochę, popisałem, powysyłałem do różnych instytucji itd.
I wynik "dochodzenia" trochę mnie zaskoczył..
Okazało się że to jak z Yeti.. wszyscy o tym słyszeli ale nikt tak naprawdę nie widział. I nikt nie potrafi udowodnić że to prawda.. Nie będę przytaczał wszystkich zebranych odpowiedzi z serwisów, organów ścigania, itd..
Chyba najlepiej oddaje całość zagadnienia odpowiedź którą otrzymałem bezpośrednio z Centrali Motul Polska..
" Panie Jurku,

ustosunkowując się do Pana zapytania o podrabianie naszego oleju, zazwyczaj nie udzielamy oficjalnie odpowiedzi na ten temat ponieważ są to pomówienia i nie chcemy w ogóle uczestniczyć w tego typu dyskusjach.

Starannie monitorujemy rynek w Polsce od wielu lat i póki co nie znaleźliśmy ani jednej podróbki naszych produktów. Wbrew pozorom Motul jest nadal marką dość niszową w Polsce, jest wiele marek, które się podrabia i da się na tym zarobić, nasza do nich nie należy, skala jest nadal, dla tego typu oszustów, nieopłacalna.

Plotki/pomówienia lub też miejska legenda, można to nazwać wedle uznania, ale problem podrabiania produktów marki Motul w Polsce NIE ISTNIEJE.

Niemniej jednak zawsze prosimy o dokładne obejrzenie opakowania przed zakupem.
Oryginalne opakowanie posiada dwie etykiety: z przodu i z tyłu, etykieta z tyłu jest rozklejana, z opisami w wielu językach.
Pod przednią bądź tylną etykietą znajduje się numer partii produkcyjnej produktu, jeśli opakowanie nie ma tego numeru bądź jest zmazany/zdarty oznacza to, że ktoś przy opakowaniu manipulował i takiego oleju nie zalecamy kupować, bo nie obejmuje go gwarancja producenta.
Jeśli został kupiony polecamy oddać go do sprzedającego i zażądać opakowania pełnowartościowego z numerem partii bądź zwrotu pieniędzy.

Jeśli kupiony produkt budzi inne wątpliwości zawsze prosimy o kontakt z nami, zazwyczaj bardzo szybko je rozwiewamy.

Ten sam olej może się różnić kolorami w zależności od partii i nie jest to jego wadą.

Zawsze zachęcamy do zakupów w autoryzowanej sieci Motul, adresy sklepów dostępne na naszej stronie www: https://www.motul.com/pl/pl/resellers

Mam nadzieję, że moja wypowiedź jest dla Pana satysfakcjonująca i pomoże rozprawić się z wątpliwościami
No i sprawa dla mnie wyjaśniona. I zamawiam kolejną butlę bo jeszcze w czerwcu muszę wymienić..
Przy okazji pozdrawiam serdecznie przedstawicieli producentów innych olei - bo chyba tylko oni moga mieć cel w rozsiewaniu takich plotek :mrgreen:
Ocena: 5.88235%


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

Online
Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: crimson »

No i fajnie :) Obawy zawsze budziły dość spore rozbieżności w cenach np. na Allegro.
Ja też kolejną zmianę będę kontynuował na Motulu 7100 - bo jest ładny, krwiście czerwony :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Online
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: Centrino »

Ja również słyszałem opinię, że Motul jest najczęściej podrabianym olejem. Czy odpowiedź importera mnie usatysfakcjonowała ?? Nie wiem sam. Natomiast nie zamierzam zmieniać oleju na inny. Jednak podaruję sobie chyba zakup takiego na portalu aukcyjnym, mimo, że ceny kuszą.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: crimson »

Ja też kupuje w sprawdzonym sklepie w Krakowie


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
waldeman
A2
Posty: 234
Rejestracja: 07 lis 2016, 16:15
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: waldeman »

Jak dla mnie to odpowiedź Motula jest jak powrót do przeszłości . Pierwsze skojarzenie, to stanowisko Biura Politycznego Komunistycznej Partii Związku radzieckiego na problem prostytucji i narkomani w Związku Radzieckim - oficjalnie nie występuje.


Mniejszość Niemiecka 3

Awatar użytkownika
bzyku
A+B
Posty: 717
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:04
Lokalizacja: Stalowa Wola i okolice

Re: RE: Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: bzyku »

crimson pisze: Ja też kolejną zmianę będę kontynuował na Motulu 7100 - bo jest ładny, krwiście czerwony :)
Mnie też jego kolor przypadł do gustu i dlatego kupuje do swojego. :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Marcin
V-strom 1000 L6 YVB PINGWIN

Awatar użytkownika
Benek
A1
Posty: 80
Rejestracja: 19 paź 2016, 11:46
Lokalizacja: Bydoszcz

Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: Benek »

Kupowałem wczoraj 5100 jak zwykle w tym samym sklepie. Każda bańka ma na dole nr, a obecnie jest jakaś zabawa w rejestrację nr z opakowania i trudno żeby to były podróbki.



Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: JARON »

A ja kupuję zawsze motula na aledrogo i zawsze dobrze działa,ani go jakoś nie ubywa. Dla mnie osobiście to czcze gadanie. Olej ma być tłusty i tyle ;-)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Online
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: Centrino »

JARON pisze:A ja kupuję zawsze motula na aledrogo i zawsze dobrze działa,ani go jakoś nie ubywa. Dla mnie osobiście to czcze gadanie. Olej ma być tłusty i tyle ;-)

Margaryna też jest tłusta ;)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: JARON »

Mój mechanik, co mi robił kapitalkę w Junaku,zawsze tak odpowiadał (olej ma być tłusty) jak go ktoś pytał jaki stosować do danego motocykla :lol: A wtedy i tak wszyscy Lotos stosowali. ;)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: NIKT »

Moim zdaniem jest różnica między olejami.

Mam moto z interwałem oleju 2,5 tys. km.

Na serwisie przy przeglądzie wlali mi valvoline. Po wyjechaniu drugiego zbiornika paliwa czyli ok 800 km zacząłem mieć problemy z biegami bo albo sprzęgło kleiło i musiało potrwać zanim puści albo nie mogłem zmienić biegu. Pod domem zlałem olej - a raczej jakieś czarne góNwo..

Na Motulu przy 2500km, aż mi szkoda oleju wylewać bo jest prawie taki sam jak nowy z bańki z alledrogo.

Boso, ale w ostrogach



Hanys
A1
Posty: 41
Rejestracja: 02 mar 2019, 21:47
Lokalizacja: okolice Raciborza

Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: Hanys »

Ja jestem przypadkiem człowieka który trafił na podrobiony Motul. Kupiłem w sklepie motocyklowym,wlałem i pojechałem. I mało nie wróciłem z płaczem. Im dłużej jechałem tym koszmarniejsza była zmiana biegów,najpierw tylko jakby ciężej wchodziły,potem sie zdarzały zgrzytnięcia, a potem to istny sajgon. Jakbym wcale nie miał sprzęgła. Byłem pewny że to sprzęgło sie posypało czy to z racji zużycia czy też przez to że dostało nowiutki elegancki olej którym wszyscy sie zachwycają i wprost sikaja pod siebie słyszac tylko słówko Motul. Wróciłem cierpiąc przy każdej zmianie biegów nastawiony na konieczność rozbiórki i wymiany sprzęgła. ale najpierw oczywiście internet i przegląd zagadnień i trafiłem na wypowiedzi odnośnie podrabiania słynnego Motula. Niby prawdziwy ma specyficzny zapach, mi to niewiele pomaga bo mam taką przypadłość że niezbyt rozróżniam zapachy. Ale kumpel który podjechał stwierdził ze to co mi w bańce zostało nie pachnie tak jak to co ma w swojej. W ten dzień sklep w którym kupiłem motula był juz zamkniety więc na próbę w innym kupiłem najtańszy jaki mieli czyli półsyntetyk Orlena jakis Platinum Rider. Wlałem,przejechałem sie kawałek i kurła jakbym nowy silnik założył.po paru km nic nie zgrzyta, nic nie strzela cud miód i orzeszki. powrót do domu,znów zmiana i wlanie motula i znów ani 20 km i jakby mi ktoś sprzęgło wyłączył. W sklepie na początku nie chcieli nic na ten temat słyszeć ale w końcu przyjęli reklamacje po tym jak ich mechanik (obok maja servis) też potwierdził że to nie ma zapachu Motula,wypisując tonę papierków zabierając resztę oleju w ori bańce i to co zlałem w drugiej. A ja już do Motula nigdy nie wrócę. Tamto moto już do czasu sprzedarzy jedziło na tym Orlen Platinum a dwa kolejne na Castrolu. I pewnie trafienie drugi raz na podróbę jest praktycznie niemożliwe to ja już sie do Motula zraziłem i nie wróce choćby mi go dawali w gratisie przy kupnie filtrów.
ps. W tamtym roku druga osoba miała to samo. Trafiłem na gościa na jednym z for który opiswał prawie to samo co ja. A mieszka odemnie dobre 300 km i kupił go u siebie w sklepie stacjonarnym.
ps 2. DL tez nie dostał Motula i bankowo u mnie go nie dostanie
Ocena: 5.88235%


wreszcie Dl 650 :)

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: merc »

Ha ha.
Piszą, że ich olej nie jest podrabiany a inne tak.
Czyli sugerują zakup motula , a odradzaja inne.
Strasznie nieładnie.
Strzałem w kolano byłoby przyznanie z ich strony, że podrabiane są ich oleje.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: prebenny »

Każdy olej można podrobić. Motula podrabiają, bo jest 'chwytliwy'.

Dobre, popularne i drogie oleje - łakomy kąsek do podrobienia, dlatego ja jak motula kupowałem to u 'autoryzowanego' sprzedawcy.

Można ich znaleźć tu:
https://www.motul.com/pl/pl/resellers


null

Awatar użytkownika
pbird
A2
Posty: 285
Rejestracja: 16 sty 2019, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: pbird »

Hanys pisze:Niby prawdziwy ma specyficzny zapach, mi to niewiele pomaga bo mam taką przypadłość że niezbyt rozróżniam zapachy. Ale kumpel który podjechał stwierdził ze to co mi w bańce zostało nie pachnie tak jak to co ma w swojej.
Motul ma specyficzny zapach, więc można poprosić kogoś żeby porównał zapach np. resztek z poprzedniej wymiany z aktualnie zakupionym. Ja mam złe doświadczenia z podrabianym Mobil 1, podobno najczęściej podrabianym. Zajeździłem przez to silnik w Toyocie. Akurat taki miałem zalany i kupowałem na stacjach benzynowych na dolewki.




kouo
AM
Posty: 6
Rejestracja: 01 sie 2018, 02:51

Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: kouo »

W tamtym tygodniu kupowałem Motul'a 7100 na Allegro i mam wątpliwości co do oryginalności oleju choć sprzedawca na starcie nie budził wątpliwości. Napisałem do Motul'a w tej sprawie aby pomogli w ocenie. Otrzymali zdjęcia po czym poprosili o dowód zakupu i numer aukcji. Na razie cisza z ich strony. Sam natomiast nie będę ryzykował i olej odsyłam do sprzedawcy. W egzemplarzu, który otrzymałem nie ma rozklejanej, tylnej etykiety, z opisami w wielu językach.



Online
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: Centrino »

Dlatego ja mimo atrakcyjnych cen na portalach aukcyjnych wolę jednak kupić olej w sklepie stacjonarnym. Do tego prowadzony ten sklep przez znajomego, który wie, że lepiej mnie nie oszukiwać na oleju :)
Co do Twojego działania @kouo to bardzo popieram. Chwali się takie postępowanie, nie można dawać się oszukiwać.
Co do odesłania oleju z kolei nie wiem czy to dobry krok bo pozbywasz się dowodów. Natomiast przedstawiciele motula powinni poinstruować co w tym momencie należałoby zrobić.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

kouo
AM
Posty: 6
Rejestracja: 01 sie 2018, 02:51

Re: RE: Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: kouo »

@Centrino, teraz też już mam takie podejście i na dniach idę do jakiegoś sprawdzonego punktu w Krk. Co do zwrotu to również miałem i mam wątpliwości. Z jednej strony mógłbym poczekać na rozwój wydarzeń, ale jednocześnie potencjalnie bujać się ze sprzedawca, który się wyprze i np. powie że wysłał oryginał. Takie gdybanie. Na razie wyklikałem zwrot ze Smartem bez podania powodu aby odzyskać w łatwy sposób pieniądze. Olej nadal jest u mnie Jeśli faktycznie okaże się, że była to podróbka to liczę, że Motul odpowiednio już podziała w temacie.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka



Online
Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: RE: Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: crimson »

kouo pisze:i na dniach idę do jakiegoś sprawdzonego punktu w Krk.
W Krakowie polecam Motochemie, parę razy tam kupowałem i nie było problemów


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

kouo
AM
Posty: 6
Rejestracja: 01 sie 2018, 02:51

Re: Podrabiane oleje Motul

Post autor: kouo »

A dzięki za przypomnienie o Motochemii. Też coś od nich kiedyś brałem z racji, że są na północy Krakowa, ale akurat nie był to olej.
Pomijając brak tej "książeczki" z tyłu to przód oleju wygląda tak. Nie spotkałem się wcześniej z napisem Synthese-technolgie ester na tych olejach, ale może była taka seria. Poczekajmy na werdykt Motula, o którym dam znać.Obrazek

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Oleje, chemia”