Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: haqqax »

W internecie często czytałem pozytywne opinie właścicieli V-Stromów o kufrze centralnym K-Max 50L.

Zakupiłem sobie taki, ale otwory w płycie montażowej nie pasują do fabrycznego bagażnika. Nie chcę wiercić dziur i zakładam, że muszę dokupić stelaż pod kufer.

Możecie napisać czego sami używacie i co polecacie (albo nie) do zamontowania kufra k-Max 50L?

Pytanie nr 2 to jaki stelaż do bagaży bocznych monokey polecacie? Jak się odkuję finansowo chciałbym dokupic sakwy GIVI GRT709 (pewnie przyszly rok), ale stelaż może bym kupił i zamontował w tym samym czasie co bagażnik pod kufer.


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: merc »

Masz tu dobre sakwy i dużo tańsze.
http://przezswiat.eu/produkt/bagaz/sakw ... lus-2x30l/


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: Centrino »

Ja dziury wywierciłem, to cieńka blaszka. Jedyne co trzeba to zabezpieczyć później nawiercone otwory jakimś lakierem.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: haqqax »

@merc: Dzięki za polecenie sakw, obejrzałem też filmik o ich montażu do motocykla
Jak dojdę do kupowania sakw, to będę jeszcze myślał. Te drogie sakwy wydały mi się atrakcyjne, bo zależy mi na szybkim montażu i demontażu, chcę uniknąć wiązania pasków do motka tak jak teraz mam z rollbagiem. Na filmiku nie wygląda to na uciążliwe, choć mam wątpliwości, np sakwę przypiętą na kluczyk do motka trzeba by ciąć, a te w 10 sek każdy może odpiąć gołymi rękami. No, ale będę jeszcze myślał - sakwy to przyszłość. Dobrze wiedziec, ze produkt istnieje i ktos go poleca.

Jaki stelaż do tych sakw polecasz montować?

@Centrino: wiercenie wykluczam - jakoś szkoda mi motka. Kupując go widziałem egzemplarz z dziurami wywierconymi pod kuferek - nie spodobało mi się to, choc rozumiem, ze to proste rozwiazanie, tańsze i pewnie by dzialalo :-). Płyta pod kuferek rozmiarem nie bardzo pasuje do bagażnika, te uchwyty po bokach troche przeszkadzają. Wole to ogarnąć odpowiednią płytą :-)

Jesli ktos ma taki kuferek na akcesoryjnej plycie której nie musiał przerabiac, to bylbym wdzieczny za opinie jak się plyta sprawuje i identyfikację co to za plyta.


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: merc »

https://www.olx.pl/oferta/grt709-givi-t ... xugHC.html

Zadzwoń do gościa i ci poleci stelaż , on ma chyba wszystko najtaniej.

Zgadza się, że sakw givi nie jest łatwo ukraść ale przecież można od góry otworzyć i wyjąć wszystko w ciągu kilku sekund..
Druga sprawa czy warto płacić za nie 1000 zł więcej?
Ja jeszcze nigdy nie przeczytałem ani nie słyszałem o kradzieży sakw z motocykla.
Zastanów się czy są ci potrzebne sakwy?
Jak jeździsz sam to wystarczy centralny i torba na tylne siedzenie - wtedy odpada też koszt stelaża.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: Old Donkey »

haqqax pisze: chciałbym dokupic sakwy GIVI GRT709 (pewnie przyszly rok), ale stelaż może bym kupił i zamontował w tym samym czasie co bagażnik pod kufer.
nie wiem czy to Ci pomoże ale jak chcesz Givi to na ich stronie masz konfigurator który wypluje jakie akcesoria pasują do Twojego moto
https://www.givi.it/my-motorcycle/bike/ ... rom-17--19
możesz załadować instrukcję stelaży ( PL3112, PLR3112, PLX3112, PL3112CAM) wybierzesz co Ci pasuje

na stronie jest też coś na temat jeżeli dobrze rozumiem, nowego projektu uniwersalnych stelaży, poklikaj po zdjęciach na dole :
https://www.givi.it/news/GIVI-PL-ONE-FIT-system-en
ale to (chyba) w fazie projektu, nie jestem pewien, ale skoro Ci się nie śpieszy z zakupem ...

ja mam Kappa KL3112 czyli to samo co PL3112 :)



Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: Pepo »

Mnie się udało wkręcić bez wiercenia podstawę K-Max 50 do oryginalnej płyty. Jest co prawda bliżej siedziska ale wszystkie moje plecaczki są szczuplutkie ;-)


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: haqqax »

Dzieki za porady. Wydaje mi się ze SR3112 powinna pasowac do plyty K-Maxa i będę w nią celował. Jesli ja kupię to napiszę, czy pasuje - na pewno ktoś jeszcze będzie miał podobny dylemat.

Odkrylem dziś, ze kolega ma identyczny kuferek, tez wiercil dziury w bagażniku Varadero. Sprzedawca mu deklarował pełną kompatybilność z jego motocyklem.

Givi rzeczywiscie drogie, ale dla mnie przypinanie na click to bardzo duży plus. Wkurza mnie koniecznośc walki z paskami, staram się unikać ich odwiązywania jesli sie da zostawić torbę na motku. Przetrawię w ciszy ile ta wygoda jest warta :-) Czas się chyba opamiętać :-)


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: merc »

Jeździsz sam?


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: haqqax »

Na razie sam (żeby nabrać trochę doświadczenia), ale mam zamiar jeździć z żoną. Gdybym jeździł tylko sam, chyba bym myślał o rogalu.


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Mikolaj
AM
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2018, 20:57

Re: Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: Mikolaj »

haqqax pisze:W internecie często czytałem pozytywne opinie właścicieli V-Stromów o kufrze centralnym K-Max 50L.

Zakupiłem sobie taki, ale otwory w płycie montażowej nie pasują do fabrycznego bagażnika. Nie chcę wiercić dziur i zakładam, że muszę dokupić stelaż pod kufer.

Możecie napisać czego sami używacie i co polecacie (albo nie) do zamontowania kufra k-Max 50L?
Witaj w klubie... Miesiąc temu miałem ten sam problem... Też nie chciałem wiercić w oryginalnym stelażu a nie usmiechało mi się kupować nowej płyty za 200zł (givi sr3101) gdzie kufer kosztował niecałe 300...
Poradziłem sobie w prosty sposób... Odrysowałem sobie na kartce kształt "wewnętrzny" naszego bagażnika... taki trapezik... naniosłem na niego oryginalne dziury pod otwory... Potem 1mm nierdzewki... wyciąłem kształt... zrobiłem otwory... pomalowałem sparyem na czarny mat i przykręciłem do bagażnika... Potem ustawiłem sobie na niej płyte od kmaxa... ustawiłem odległość od siedzenia i zaznaczyłem otwory... Wywierciłem i mam to zamontowane tak, że płyta kufra jest przykręcona do tej trapezowej płyty z nierdzewki a ta płyta jest przykręcona od oryginalnych otworów bagażnika...



haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: haqqax »

Fajny patent z tą płytą :-) Dla mnie wycięcie czegoś samodzielnie z metalowej płyty proste nie jest :)

Pocieszam się, że w płycie GIVI wartością dodaną jest to, że obciążenie przejmuje dedykowany metalowy stelaż, bagaż chyba nawet nie opiera się na tym plastikowym bagażniku :-) Niespodziewanie drogie te wszystkie dodatki są :)


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: haqqax »

Mogę już potwierdzić, że stelaż GIVI SR3112 i płyta od kufra K-Max 50L pasują do siebie i tworzą fajny zestaw. Kufer jest porządny, ale ma wadę - zawiasy od pokrywy sterczą prosto w plecy pasażera. Będę szukał jakiegoś miękkiego oparcia pasującego do tego kuferka. W drodze jeszcze nie testowałem - dziś był montaż :-)

Stelaż pod kufry boczne i sakwy na razie odpuszczam - drogo, zwiększą ciężar i tak zbyt ciężkiego motorka i nie mam pewności, że wyjazdy we dwoje spodobają się mojej żonie. A w pojedynkę wystarczy mi rollbag albo dokupię rogala i chwilowo będę się męczył z wiązaniem pasków.


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Lion
AM
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2019, 09:05

Re: Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: Lion »

Siema ja z Moim plecaczkiem Bałkany zrobiliśmy z kufrem k-max, oparcie które pasowało to https://allegro.pl/oferta/oparcie-uniwe ... 7741491334, bierzesz podwójne i zawiasy między oparcia i można śmigać 8-)
Ocena: 5.88235%



haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: haqqax »

Super, dzięki za polecenie oparcia. Trochę szkoda, że trzeba przewiercic kuferek przy montażu oparć, ale to chyba nie problem.
Z kuferka jestem bardzo zadowolony.

Pasażerka może się opierać o kuferekz oparciami? Nie ma problemów ze zbytnim obciążeniem płyty montażowej?


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: haqqax »

Może się komuś przyda: płyta montażowa monokey dostarczana razem z K-Maxem nie jest kompatybilna z kuferkiem GIVI TRK33A.
Mocowania są rozłożone w odpowiednich miejscach, kuferek da się zahaczyć (i przywiązać :-) ), ale mi się nie udało kuferka zablokować zatrzaskiem, mimo usilnych starań.
Do stelaża GIVI wszystko się przypina i zatrzaskuje bez problemu.
Trochę jest to słabe, że nie można mieć zaufania, że "standard" zapewnia jakąś kompatybilność.


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Polecane stelaże monokey i montaż kufra K-Max 50L

Post autor: haqqax »

Oparcie które polecił mi @Lion

Wersja z grubszymi poduszkami, dedykowana do K-Maxa.

Widok z zewnątrz:
KMax-zamkniety.jpg
Przy otwieraniu kufra dwie części oparcia nie dotykają się:
KMax-otwarty.jpg
Śruby od środka można zasłonić plastikowymi kapturkami, czego jeszcze nie zrobiłem, bo gwint jest za długi i trzeba go przyciąć:
KMax-wnetrze.jpg


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”