Popychacz ( ośka ) wysprzęglika jaka długość .

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
cerat
AM
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:11

Popychacz ( ośka ) wysprzęglika jaka długość .

Post autor: cerat »

W Dl-1000 sprzęgło jest wypychane wysprzęglikiem hydraulicznym za pomocą popychacza ośki , nie wiem jak fachowo to nazwać . W moim Dl-1000 rocznik 2003 ta ośka ma długość 132,3 mm , zaraz za wysprzęglikiem wchodzi w silnik do sprzęgła . Może znacie jej nominalną długość . Przypuszczam że moja zbiegiem kilometrów lekko się już skróciła ( wytarła) i przez to biegi głośno wchodzą . Proszę o pomoc. Pozdrawiam .



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Popychacz ( ośka ) wysprzęglika jaka długość .

Post autor: Struna »

A kiedyś miałeś inaczej z wchodzeniem biegów ?
Jakby była za krótka to byś nie mógł wysprzęglić do końca, jeśli rozsprzęgla to nie szukałbym tutaj problemu.
Skrzynia w DL-ach nie należy do cichych.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

cerat
AM
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:11

Re: Popychacz ( ośka ) wysprzęglika jaka długość .

Post autor: cerat »

Mam wrażenie że nie wysprzęgla do końca. Koło nadal lekko się kręci. Więc potrzebuję wymiaru długości.



GregoryP
A1
Posty: 68
Rejestracja: 23 kwie 2017, 21:38
Lokalizacja: Gdansk

Re: Popychacz ( ośka ) wysprzęglika jaka długość .

Post autor: GregoryP »

Koło w powietrzu zawsze będzie się swobodnie obracalo po wysprzegleniu. Tarcze pracują w oleju, więc jeżeli zatrzymasz koło i nie czujesz że ciagnie to jest ok.



cerat
AM
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:11

Re: Popychacz ( ośka ) wysprzęglika jaka długość .

Post autor: cerat »

Wiem o co chodzi dzięki za dobre porady . Ale jeżeli nowa ośka będzie troszkę dłuższa od mojej starej to zamawiam wkładam i powinno pomóc , na pewno nie zaszkodzi . Wymiar tylko potrzebny aby nadaremno nie kupować .



Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Popychacz ( ośka ) wysprzęglika jaka długość .

Post autor: SimOn! »

cerat pisze:Wiem o co chodzi dzięki za dobre porady . Ale jeżeli nowa ośka będzie troszkę dłuższa od mojej starej to zamawiam wkładam i powinno pomóc , na pewno nie zaszkodzi . Wymiar tylko potrzebny aby nadaremno nie kupować .
Tak naprawdę tam są dwa wysprzęgliki. Drugi jest wewnątrz (niewyjmowalny).
To jest wykonane z bardzo twardej stali i pracuje na ściskanie, moim zdaniem nie ma się jak "wytrzeć". Prędzej gniazdo w cylinderku albo sam cylinderek wymaga uwagi.

Obrazek
Ocena: 5.88235%


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

cerat
AM
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:11

Re: Popychacz ( ośka ) wysprzęglika jaka długość .

Post autor: cerat »

SimOn! pisze:
cerat pisze:Wiem o co chodzi dzięki za dobre porady . Ale jeżeli nowa ośka będzie troszkę dłuższa od mojej starej to zamawiam wkładam i powinno pomóc , na pewno nie zaszkodzi . Wymiar tylko potrzebny aby nadaremno nie kupować .
Tak naprawdę tam są dwa wysprzęgliki. Drugi jest wewnątrz (niewyjmowalny).
To jest wykonane z bardzo twardej stali i pracuje na ściskanie, moim zdaniem nie ma się jak "wytrzeć". Prędzej gniazdo w cylinderku albo sam cylinderek wymaga uwagi.

Obrazek
Dzięki Wam bardzo , za fotkę również SimOn . Dorwałem wymiar popychacza , ma on 132,3 mm. czyli mój jest ok. Będę musiał szukać wymiaru głębokości gniazda tłoczka wyzprzęglika . Tak jak radzi SimOn . Jakbyście kiedyś robili cokolwiek w wyzprzęgliku np. czyszczenie , wymiana uszczelki przeciwpyłowej , wymiana węża klasycznego na w oplocie stalowym itp. ( prosta sprawa , fajna robota) to zmierzcie głębokość gniazdka tłoczka dla porównania . Dużo pomoże w diagnozie . Pozdrawiam.



Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Re: Popychacz ( ośka ) wysprzęglika jaka długość .

Post autor: Suszny »

Ja tylko uzupełnienie informacje na temat małego v-stroma.
Ostatnio również szukałem informacji na ten temat.
W starszej wersji DL V-strom 650 ten popychacz ma 108mm długości i 6mm średnicy. U mnie wytarł się nieco przy uszczelniaczu i pasuje go wymienić.


V-strom 650 K5

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Popychacz ( ośka ) wysprzęglika jaka długość .

Post autor: SimOn! »

Suszny pisze:Ja tylko uzupełnienie informacje na temat małego v-stroma.
Ostatnio również szukałem informacji na ten temat.
W starszej wersji DL V-strom 650 ten popychacz ma 108mm długości i 6mm średnicy. U mnie wytarł się nieco przy uszczelniaczu i pasuje go wymienić.
@Suszny ile Ty juz ponad 100 tysi masz nalatane?


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Re: Popychacz ( ośka ) wysprzęglika jaka długość .

Post autor: Suszny »

Ponad 130tys km. Właśnie jestem w trakcie przeglądu. Regenerowałem kosz sprzęgłowy i wymieniałem wysprzęglik więc jestem w temacie.
Motocykl w ciągłej eksploatacji, w każdych warunkach.
Przyjedź na BiwakOFF to zobaczysz ;)


V-strom 650 K5

Looseblues
A2
Posty: 120
Rejestracja: 22 sie 2020, 23:02

Re: Popychacz ( ośka ) wysprzęglika jaka długość .

Post autor: Looseblues »

Jeśli biegi głośno chodzą to na pewno nie wina za krótkiego pręta czy zbyt głębokiego gniazda w wysprzegliku. Bardziej kiepski olej, nie odpowietrzony wysprzeglik lub co gorsza skrzynia. Wysprzeglik po odpowietrzeniu zawsze dopasuje się do długości pręta.
Ja aktualnie mam problem z wrzuceniem na luz i głośne biegi.
Okazało się że zozszczelnil się delikatnie wysprzeglik, i dodatkowo przetarło się gniazdo w klamce sprzegla. W miejscu gdzie sprzęgło popycha pompę.


Wsk 125, Etz 250, Yamaha Virago 125, Honda Rebel 450, Honda Schadow 700 c, Yamaha Drag Star 1100, Kawasaki KLV 1000.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”