Schuberth 5C

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
PiW
A2
Posty: 212
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Schuberth 5C

Post autor: PiW »

Siemka,
miałem okazję wczoraj testować nowość od Schubertha, kask C5 i jako największy znany mi przeciwnik tej firmy (cierpię w Schubercie C3Pro już 5 sezonów) jestem w szoku - nowy model ma nawiew na szczęce, który fajnie działa poza nawiewem na szybę; jest z tyłu otwarty wywietrznik sporych rozmiarów, kask jest bardzo wygodny; są wreszcie wymienne bebechy w zależności od łba nosiciela; zamontowane jest już okablowanie od gadugadu :D wystarczy wpiąć pilota i "matkę" dedykowanego, również nowego zestawu Seny; waga ok 1640g więc też w miarę spoko. Jestem pod wrażeniem Cena monokolor 2.8tys i kolor ok 3.2tys. Myślę, że to 1 szubercik wart swoich pieniędzy.


Simson AVO, Suzuki 125 cross, Junak M16, Yamaha TMax 530, BMW F800GT, Suzuki Dl 1050XT

wojcimierz
A1
Posty: 43
Rejestracja: 03 kwie 2021, 19:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Schuberth 5C

Post autor: wojcimierz »

Dla mnie mniej więcej dwóch lat ceny przewyższyły wartość tych zabawek ale być może jeszcze do tego nie dorosłem dlatego zostanę przy swoim dobrym S2 i C3. Z tego samego powodu sprzedaję nówkę szczękę BMW evo (dla chętnych wisi na giełdzie). C3 co prawda trochę już trąci myszką porównując do nowych konstrukcji ale S2 to integral jak każdy inny. Lepsze wrogiem dobrego ;)

Wysłane z mojego V2046 przy użyciu Tapatalka




kawasaki versys 650 > honda vfr1200x crosstourer

addamlca
A
Posty: 387
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: Schuberth 5C

Post autor: addamlca »

Nie do konca wiem gdzie to info zamiescic wiec jakby co niech mod zrobi porzadek...dla Dolnoslazakow;
Na wiosne(kiedy dokladnie zalezy od pogody) wroclawski sklep
www.motorbiker.pl/index.php
bedzie wypozyczal na testy kaski Schuberth.


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Schuberth 5C

Post autor: karacz »

Zobaczymy jak więcej osób kupi i się wypowie po całym sezonie jazd :)



scyzor_2007
A+B
Posty: 802
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:50

Re: Schuberth 5C

Post autor: scyzor_2007 »

Jezdziłem 5 lat w Schubercie S1Pro był super . Teraz mam Neotec2 , nie powalił mnie , myślę nad powrotem do Schuberta .



Awatar użytkownika
DL_naked_bike
A1
Posty: 86
Rejestracja: 04 lut 2022, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Schuberth 5C

Post autor: DL_naked_bike »

Mierzyłem tydzień temu wszystkie wersje producenta i dopiero w C5 poczułem się komfortowo - najwyższa półka! Dodatkowo najcichszy kask ze wszystkich które mierzyłem, a zakładałem kaski chyba wszystkich producentów. Finalnie na swoje potrzeby zdecydowałem się na RPHA-11 (waga i malowanie Joker :o ), ale Schubert był tuż tuż :) Myślę że C5 to będzie hit tego roku, a że cena wysoka... wszystko bardzo zdrożało, a w klasie marek premium nie odbiega od średniej.


"naked jest dla prawdziwych facetów, którzy przyjmą wszystko na klatę" 8-)

PiW
A2
Posty: 212
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Schuberth 5C

Post autor: PiW »

DL_naked_bike pisze:Mierzyłem tydzień temu wszystkie wersje producenta i dopiero w C5 poczułem się komfortowo - najwyższa półka! Dodatkowo najcichszy kask ze wszystkich które mierzyłem, a zakładałem kaski chyba wszystkich producentów. Finalnie na swoje potrzeby zdecydowałem się na RPHA-11 (waga i malowanie Joker :o ), ale Schubert był tuż tuż :) Myślę że C5 to będzie hit tego roku, a że cena wysoka... wszystko bardzo zdrożało, a w klasie marek premium nie odbiega od średniej.
Jak stwierdziłeś że kask jest cichy skoro go tylko mierzyłeś?


Wysłane z mojego V2023 przy użyciu Tapatalka



Simson AVO, Suzuki 125 cross, Junak M16, Yamaha TMax 530, BMW F800GT, Suzuki Dl 1050XT

Awatar użytkownika
DL_naked_bike
A1
Posty: 86
Rejestracja: 04 lut 2022, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Schuberth 5C

Post autor: DL_naked_bike »

Żona do mnie gadała, a ja jej nie słyszałem, tylko widziałem jak ustami rusza :D Przy okazji, na domowe kłótnie idealnie się nadaje... :lol: a na poważnie to opisałem wyłącznie swoje odczucia po przymiarce kasków wielu marek i odbioru tego samego otoczenia w każdym z nich - wiadomo, że jazda zweryfikuje te odczucia intensywniej... niemniej, tak jak napisałem Schubert po prostu zrobił na mnie największe wrażenie. Na opinie użytkowników trzeba będzie chyba chwilkę poczekać :)


"naked jest dla prawdziwych facetów, którzy przyjmą wszystko na klatę" 8-)

Janek-2004
A
Posty: 367
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Schuberth 5C

Post autor: Janek-2004 »

DL_naked_bike pisze:
22 lut 2022, 14:20
Żona do mnie gadała, a ja jej nie słyszałem, tylko widziałem jak ustami rusza :D Przy okazji, na domowe kłótnie idealnie się nadaje... :lol: a na poważnie to opisałem wyłącznie swoje odczucia po przymiarce kasków wielu marek i odbioru tego samego otoczenia w każdym z nich - wiadomo, że jazda zweryfikuje te odczucia intensywniej... niemniej, tak jak napisałem Schubert po prostu zrobił na mnie największe wrażenie. Na opinie użytkowników trzeba będzie chyba chwilkę poczekać :)
Jak dla mnie to taki argument wart każdych pieniędzy. Ja bym od razu kupił 2 sztuki, bo:
po pierwsze primo, łeb mi raczej nie urośnie więc drugi kask za czas jakiś będzie ciągle pasował i ceny nie spadną,
po drugie primo, proces słowotoku będzie się z czasem nasilał w stopniu wprost proporcjonalnym do zapotrzebowania na święty spokój
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Schuberth 5C

Post autor: Smerfciamajda »

No i co z tego ze baby nie słychać jak potem blabla w interkom.
A jak wypije kawę to się jej buzia nie zamyka przez godzinę minimum.




Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Schuberth 5C

Post autor: Struna »

Kliknij w guzik interkomu - się rozłączy :D


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Schuberth 5C

Post autor: Smerfciamajda »

Struna pisze:Kliknij w guzik interkomu - się rozłączy :D
Taaa, odważny sie znalazł ObrazekObrazek



Janek-2004
A
Posty: 367
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Schuberth 5C

Post autor: Janek-2004 »

Wracając do tematu kasku, to jeżeli to rzeczywiście miałby być tak cichy kask, to patrząc przez pryzmat jak głośny kask degraduje słuch to i tak opłacalna inwestycja - aparat słuchowy na starość wyjdzie dużo drożej :)
Raz na jakiś czas można zainwestować w swoje bezpieczeństwo - btw, taki argument u mnie zawsze działa :)



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Schuberth 5C

Post autor: Struna »

Smerfciamajda pisze:
23 lut 2022, 06:51
Struna pisze:Kliknij w guzik interkomu - się rozłączy :D
Taaa, odważny sie znalazł ObrazekObrazek
No ba - stosuję w praktyce i jeszcze żyję ;)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Schuberth 5C

Post autor: karacz »

Jak tam ktoś miał go przez cały sezon najlepiej z wbudowanym interkomem?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”