Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
lotnik
A1
Posty: 36
Rejestracja: 07 sty 2017, 16:29

Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: lotnik »

Przepraszam, że w tym dziale ale liczę na dużo odsłon i wsparcie.

Dostałem wczoraj list z PZU, jakiś cwaniak ubezpieczył na mnie samochód a PZU chce kasy za przedłużenie polisy. Niestety nie wiem czy też jest na mnie zarejestrowany - dziś mam zamiar przejść się do urzędu może powiedzą.

Pytanie co teraz. PZU sprawę olało, dali tylko notatkę przy tym pojeździe. Nie zrobili żadnej oficjalnej reklamacji, więc jak przyjdzie windykacja to nie mam się na co powołać.

Idę dziś sprawę zgłosić policję. Co jeszcze można zrobić?


fzs600 -> dl650 -> xt1200z + xv750 -> cx500 + ??

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: staszek_s »

Chyba oficjalnie, pismem za potwierdzeniem odbioru, poinformować PZU że pojazd nie jest Twój a polisa jest wynikiem oszustwa. Wg mnie to powinno wystarczyć do jej unieważnienia polisy.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: prebenny »

Nie sądzę żeby to było takie łatwe, bo żeby wystawić na kogoś polisę muszą już mieć PESEL i numer dowodu.

Najpierw bym zaczął od wizyty na komendzie - powinni Ci powiedzieć po nr rejestracyjnych czy ten samochód 'jest Twój' i co z tym dalej zrobić.


null

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: Centrino »

Ale Ty miałeś ten pojazd kiedyś czy sobie ktoś na Ciebie zarejestrował??

Jeżeli zarejestrował to jakim cudem w wydziale komunikacji to przeszło??

Jeżeli miałeś i sprzedałeś to powinieneś mieć umowę kupna-sprzedaży i to powinno załatwić sprawę, choć bezpiecznie jest po sprzedaniu zgłosić do ubezpieczyciela, że auto zostało sprzedane w ciągu 30 dni od sprzedania.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
lotnik
A1
Posty: 36
Rejestracja: 07 sty 2017, 16:29

Re: Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: lotnik »

Dla jasności nigdy nie miałem tego pojazdu, nigdy go na oczy nawet nie widziałem, a wiem tylko stąd że dostałem pismo z PZU:
"Szanowny Panie,
kiedy stał się Pan właścicielem pojazdu marki **** do nr rej ******* przejął Pan obowiązkowe ubezpieczenie OC, które zawarł poprzedni właściciel ...."
Oczywiście by było ciekawiej wewnątrz jest blankiecik do zapłacenia za OC od dnia 04.04.2017 a pismo nadane 06.04.


fzs600 -> dl650 -> xt1200z + xv750 -> cx500 + ??

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: prebenny »

Lotnik to bardziej wygląda na próbę naciągnięcia, że musisz zapłacić (mimo, że nie musisz). Idź z tym na komendę.

Ja jak firmę założyłem to zostałem wpisany w państwowy rejestr CEIDG... A, że potem dostałem wezwanie do zapłaty za wpis do CEDIG (które nie jest wpisem państwowym tylko prywatnym) to już po prostu banda oszustów takie rzeczy robi i liczą, że ludzie nie będą wnikać za co to i zapłacą.


null

Awatar użytkownika
lotnik
A1
Posty: 36
Rejestracja: 07 sty 2017, 16:29

Re: Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: lotnik »

prebenny pisze:Lotnik to bardziej wygląda na próbę naciągnięcia, że musisz zapłacić (mimo, że nie musisz). Idź z tym na komendę.

Ja jak firmę założyłem to zostałem wpisany w państwowy rejestr CEIDG... A, że potem dostałem wezwanie do zapłaty za wpis do CEDIG (które nie jest wpisem państwowym tylko prywatnym) to już po prostu banda oszustów takie rzeczy robi i liczą, że ludzie nie będą wnikać za co to i zapłacą.
Niestety dzwoniłem do PZU i faktycznie taki pojazd jest przypisany do mnie, a że jest to obowiązek to trochę się martwię, głupio mieć komornika za niewinność


fzs600 -> dl650 -> xt1200z + xv750 -> cx500 + ??

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: Centrino »

Leć na Policję, tu już nie masz wyjścia, im szybciej pójdziesz tym lepiej.
Za chwilkę może się okazać, że będziesz dostawał do domku mandaty z fotoradarów.
Spróbuj przeanalizować komu mogłeś dać kopię dowodu osobistego.

Kolejna sprawa to w jakim wydziale komunikacji jest zarejestrowany ten pojazd??
Może trzeba wystosować odpowiednie pismo do wydziału komunikacji o udostępnienie dokumentów??
Choć tym być może policja się zajmie.

Niestety ze złych wiadomości to to, że prawdopodobnie trochę się tym zajmować będą, bo im się nie spieszy.

A i jeszcze jedno, (spytaj na Policji czy tak zrobić) wyślij do PZU oficjalne pismo, że nigdy nie byłeś właścicielem takiego pojazdu.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

arkadioo
A1
Posty: 25
Rejestracja: 12 lis 2016, 00:09

Re: Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: arkadioo »

Na pewno wysłał bym kopię zgłoszenia przestępstwa czy czegoś takiego, co na policji dostaniesz. To powinno wstrzymać ew. egzekucję komornicza etc. z ramienia PZU



Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: Antyks »

A co to za auto ? Jakieś fajne?
Po co od razu robić awanturkę ..
Może opłaca się po prostu je odnaleźć ( w końcu to twoje), zabrać ( twoje..) i jeździć ( swoim) lub sprzedać ( swoje).
Nikt przecież nie zabroni ci posługiwania się swoją własnością :)
Jak to jakiś maybach czy mesio AMG...:)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: QraC »

1. Zbierz jak najwięcej informacji które posiada PZU
2. Zgłoś na Policji
3. Przekaż PZU że sprawa została zgłoszona na Policję, gdyż nigdy nie byłeś i nie jesteś właścicielem takiego samochodu i zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa, wraz z numerem nadania sprawy przez Policję.

Oczywiście wszelakie pisma kieruj za potwierdzeniem odbioru.

arkadioo pisze:Na pewno wysłał bym kopię zgłoszenia przestępstwa czy czegoś takiego, co na policji dostaniesz. To powinno wstrzymać ew. egzekucję komornicza etc. z ramienia PZU
Nie wstrzyma, Od tego są inne przepisy w kodeksie postępowania cywilnego. Zanim jednak do tej egzekucji dojdzie, musi być wydany - najpewniej - nakaz zapłaty przez sąd i wysłany do Ciebie (skoro polisa przyszła na twój adres to ewentualne wezwanie do zapłaty i nakaz też powinien przyjść na ten adres) od którego można/trzeba się odwołać.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
lotnik
A1
Posty: 36
Rejestracja: 07 sty 2017, 16:29

Re: Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: lotnik »

Dzięki wszystkim za rady.
Pobiegałem wczoraj po urzędach, policji i PZU. Z tego co dało się ustalić.

Samochód jest zarejestrowany, na jakiegoś Pana Henryka. Nie podali mi jego danych, ale potwierdzili że nie ja jestem właścicielem.

W PZU dowiedziałem się, że poprzedni właściciel przedstawił umowę sprzedaży samochód mojej osobie. Na tej podstawie i mając pełne dane na umowie z automatu przepisało polisę na mnie. Udało się wymusić by przysłali mi kopię tej umowy - zobaczymy kiedy to nastąpi.
Po rozmowie z policjantem na pewno będzie to sprawa karna i o proroka też się otrę. Na razie zalecił mi zebrać jak najwięcej informacji, papierów itp.

Niestety jest jeszcze jeden temat do wyjaśnienia. Czy Poprzedni Właściciel (PW) tylko zrobił umowę do PZU by zaoszczędzić na OC. Czy też jestem, a raczej byłem "faktycznym" posiadaczem pojazdu. Innymi słowy czy w umowach stoi że:
1 - PW sprzedał auto mi
2 - ja następnie sprzedałem je Panu Henrykowi.
Wtedy wchodzi też paserstwo. A jeśli obaj będą zeznawać jednomyślnie, że brałem w tym udział to będzie jeszcze weselej.
Do tego mogę spodziewać się problemów z US ze względu na niezgłoszenie umowy kupna-sprzedaży pojazdu...

Także tego...


fzs600 -> dl650 -> xt1200z + xv750 -> cx500 + ??

arkadioo
A1
Posty: 25
Rejestracja: 12 lis 2016, 00:09

Re: Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: arkadioo »

Może kopsnij się do papugi to wkoncu nie tak wiele kasy i niech zerknie na to wszystko.



Adi
A2
Posty: 100
Rejestracja: 01 paź 2016, 19:21
Lokalizacja: Wisła Wielka/Wałbrzych/NL

Re: Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: Adi »

Znam przypadki lewych umów, robiło się na żula, żeby np auto na złom oddać i nie paprać się z ubezpieczeniami, żulik dostał działkę i po sprawie.
Przypuszczam ze w Twojej sytuacji mogło być tak, ze ktoś zrobił lewą umowę na Ciebie, żeby właśnie nie martwić się o ubezpieczalnie, może auto miało iść na złom, może to auto sprzedał dalej, pojazd wcale nie musiał być na Ciebie rejestrowany. A skąd ma Twoje dane? Proste... może sprzedałeś kiedyś jakis pojazd jego znajomemu, mając umowę jakąś mógł przepisać to co potrzebował... niestety znam takie przypadki z racji różnych znajomych...


Czarny Dl 650 urodzony w 2004

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: rasik »

Jakis progres? bo jakos autor zamilkł

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
lotnik
A1
Posty: 36
Rejestracja: 07 sty 2017, 16:29

Re: Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: lotnik »

Sorry masa rzeczy na głowie, a automat nie wysyła maili o nowych odpowiedziach :(

Temat rozwiązany, w skrócie.
PZU przypisało mi pojazd do konta na podstawie umowy, której nie posiadali.
Na moje pismo, pismo z jednostki terenowej czy policji nawet nie raczyli odpowiedzieć. Cały czas upierając się, że to w końcu mój pojazd.
Po wykorzystaniu wszystkich narzędzi jakie posiada policja, została sprawa zgłoszona przez policjanta prowadzącego do prokuratury.
Po kilku pismach z prokuratury w końcu PZU przyznało, że nastąpił błąd bo nie posiadają umowy kupna-sprzedaży.
Oczywiście jako, że nie było przestępstwa prokuratura i policja sprawę umorzyła.

Z ciekawostek, w trakcie trwania sprawy skończyło się ubezpieczenie i Pan Henryk przedłużył na kolejny rok - w tym czasie PZU dalej szło w zaparte...

Rada na przyszłość dla mnie i dla was, od razu policja i zakładać sprawę. Chwilę policji zajmie nim wykorzystają wszystkie dostępne narzędzia, jak będą iść w zaparte wkracza prokurator, dopiero pisma od niego coś znaczą.

Ostatecznie PZU też przeprosiło na piśmie i w ramach rekompensaty za zaistniała sytuacje dostałem 20% zniżki jakbym chciał ubezpieczyć mieszkanie :D


fzs600 -> dl650 -> xt1200z + xv750 -> cx500 + ??

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Wezwanie do zapłaty OC z PZU za pojazd którego nie posiadam!

Post autor: Antyks »

lotnik pisze:Sorry masa rzeczy na głowie, a automat nie wysyła maili o nowych odpowiedziach
Jeżeli automat nie wysyła informacji o odpowiedziach to prawdopodobnie tylko dlatego że tak masz zaznaczone w ustawieniach konta :)
To użytkownik decyduje czy chce dostawać powiadomienia mailem czy tylko przez na forum :)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”