Zabezpieczenie kasku

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabezpieczenie kasku

Post autor: PiotrEm »

Szukam sobie właśnie długiej linki i się zastanawiam, czy 8 mm nie będzie za gruba (Abus Cobra, z dwoma uszami są różnej długości i grubości). Poszedłem zmierzyć tę moją linkę z castoramy i widzę, że jednak spełniła swoją funkcję. Kuźwa, nawet nie wiem kiedy, ale takich nacięć ma 5 (słownie: pięć). Co za kraj :(
Załączniki
linka.jpg
linka.jpg (54.61 KiB) Przejrzano 518 razy


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Zabezpieczenie kasku

Post autor: karacz »

Pacsafe retractable cable lock
są też inne np. ABUS lub GIVI, ale Pacsafe dla mnie zaufany i 100cm linki.



Yarecki71
A2
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2022, 21:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Zabezpieczenie kasku

Post autor: Yarecki71 »

Mieli na bazarze kilka rodzaji linek ale jakoś mi się nie widziały, może na następnym wiosennym coś uda się kupić lub na allegro się zobaczy .



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabezpieczenie kasku

Post autor: PiotrEm »

Na YT jest masa filmów demonstrujących wytrzymałość linek na różnego rodzaju nożyce. Ktoś zdeterminowany (czyt. wyposażony w odpowiednie narzędzie zbrodni) jest w stanie przeciąć każdą linkę, nawet 4 zwoje na raz. Rowerzyści (bo to dla nich te filmiki) nie mają łatwo, my tu się martwimy o kaski, a oni o cały pojazd. Ja już się przekonałem, nawet najtańsza linka (za 9 zł) jest lepsza niż żadna :-)
A tak jeszcze merytorycznie: jak ktoś coś kradnie, czy dla siebie, czy na paserkę, to kradnie raczej nie uszkodzone, rozumując w ten sposób dobrym zabezpieczeniem powinno być chowanie zapięcia kasku pod kanapą, odcięcie kasku nożem czyni go bezwartościowym.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Zabezpieczenie kasku

Post autor: karacz »

Oczywiście, że takie zabezpieczenia to raczej chroni przed przypadkowymi złodziejami, tak samo jak disclocki na tarcze hamulcową, trzeba mieć to z tyłu głowy, ale taka linka to powinna wystarczyć w publicznym miejscu np. podczas zwiedzania obiektów



Yarecki71
A2
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2022, 21:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Zabezpieczenie kasku

Post autor: Yarecki71 »

Po przejrzeniu różnych ofert z zabezpieczeniami zamówiłem taką:https://allegro.pl/oferta/zapiecie-rowe ... bc6be0a0ec kask z kurtką obejmie,waży 1,250 kg,kawał żelastwa no i oby nie musiała się sprawdzić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”