Prośba o pomoc :
Medycy na ulicy
Pomożecie?

Dolomity - praktyczne informacje

Co jak gdzie i za ile w dalekich stronach
patryk
A1
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Dolomity - praktyczne informacje

Postautor: patryk » 20 kwie 2017, 08:14

zakładam temat, chociaż jest już podobny dotyczący całych Alp. Te jednak są tak rozległe, że może warto wydzielić wątek o samych Dolomitach, w których jest pewnie mnóstwo pięknych tras.
Wybieram się na moto w tamte rejony na początku maja i chciałbym zapytać mających jakieś doświadczenia o kilka spraw.

Noclegi - macie jakieś sprawdzone miejsca? Pytam o kempingi (z dostępnymi namiotami oraz samym placem pod swój namiot), motele/hostele, kwatery prywatne/pensjonaty. Zależy mi oczywiście, żeby spać obok motocykla lub żeby nocował w jakimś bezpiecznym miejscu. Jakie są koszty?

Atrakcje/trasy - co koniecznie warto zobaczyć? Którą przełęcz wybrać jako połączenie z Austrią - biorę pod uwagę Nassfeld, Plockenpass, Silian - Innichen, Staller Sattel?

Po drodze chciałbym zahaczyć o Pragę. Tu też potrzebuję taniego noclegu - może być akademik lub hostel lub kemping z bezpiecznym parkingiem dla moto i dobrą komunikacją z centrum miasta.

Awatar użytkownika
QraC
A+B
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: Dolomity - praktyczne informacje

Postautor: QraC » 20 kwie 2017, 11:25

Trasy --> Ósemka Sella --> https://goo.gl/maps/GV2k1KVui5u tzw. must see :-)
Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->> Suzuki V-Strom 650 XT

Ride Through Life

mowso
A1
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Postautor: mowso » 20 kwie 2017, 11:37

Polecam ogólnie
http://www.alpen-journal.de/alpenservic ... aesse.html

Widać na bieżąco co otwarte a co zamknięte :)
--
Pozdrawiam
Mowso
ER5->DL650->Stelvio->DL650->F800GT->ST1200->AN400->1200GS->empty

Awatar użytkownika
dawidek
A2
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Postautor: dawidek » 20 kwie 2017, 22:51

Tutaj znajdziesz parę filmów z przełęczy. Są i Alpy i Dolomity. Może się przyda.

patryk
A1
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: patryk » 20 kwie 2017, 23:55

dawidek pisze:Tutaj znajdziesz parę filmów z przełęczy. Są i Alpy i Dolomity. Może się przyda.

Bogata kolekcja. Napisz na które filmy powinienem zwrócić szczególną uwagę.

Awatar użytkownika
dawidek
A2
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Postautor: dawidek » 21 kwie 2017, 00:36

patryk pisze:Bogata kolekcja. Napisz na które filmy powinienem zwrócić szczególną uwagę.

Yyyy? Bogata?
Dobre sobie :) Jakbym miał czas i cierpliwość na obrobienie wszystkich materiałów, które zalegają, to tak, wtedy byłoby bogato ;)

patryk pisze:Napisz na które filmy powinienem zwrócić szczególną uwagę.

To zależy gdzie chcesz jechać ;) Każdy z filmów ma tytuł, który jasno mówi co w nim jest ;) Każdy ma też opis, dość szczegółowy. Przeleć, przeczytaj, a nuż, coś Ci podejdzie.
Z trasy, co link Qrac wrzucił masz dwie przełęcze: Giau i Falzarego (jakość tego drugiego jest średnia).
Z tego, co Ty wymieniłeś, osobiście wybrałem Staller Sattel - nic nie nagrałem, ale ją i całe przejechane Dolomity opisałem i zilustrowałem fotografiami tutaj.
Miłego!

Wróć do „Informacje dla podróżników”