Jaki motocykl na początek?

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
Mati!
A
Posty: 448
Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: Jaki motocykl na początek?

Post autor: Mati! »

addamlca pisze:
20 mar 2022, 07:18
delirium pisze:
18 mar 2022, 00:23
Najlepiej się uczy pływać wskakując do głebokiej wody więc...

Obrazek
Hehe.Ja zaczynalem od Yamahay XJ900.Mocy polowa ale waga jak u Hayki.
Nisko środek ciężkości i nie czuć ten wagi. Sztormiak nawet 650 "cięższy" pod tym względem. Poza tym co kto woli. Mnie Halina dużo szybciej się znudziła niż Vstrom. Po latach zamierzam wrócić na 650 bo to fajne moto jest:)


DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

Awatar użytkownika
kris02
A1
Posty: 62
Rejestracja: 31 maja 2022, 17:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki motocykl na początek?

Post autor: kris02 »

Od 10 lat jeździłem maxiskuterami. Ostatnim był Suzuki Burgman 650. Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem DL1050. Przejście z automatu na biegowca trochę trwało. Na dzień dzisiejszy stwierdzam, że jest to TO.


DL-1050 2021r

Destylant
A1
Posty: 53
Rejestracja: 24 lip 2021, 19:23

Re: Jaki motocykl na początek?

Post autor: Destylant »

Jaki motocykl na początek. Ano taki na jaki cię stać i jaki sobie wymarzyłeś .



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki motocykl na początek?

Post autor: PiotrEm »

Była już bardzo dobra rada, przypomnę: taki, żeby Cię było stać na paciaka albo jakiś fuckupowy remont.
Pierwszy rok leasingu jest stresujący, nawet jeżeli jest to drugi motocykl :-)
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Jaki motocykl na początek?

Post autor: Rommel »

Tak z ciekawosci, bo nigdy niczego nie leasingowalem i nie zamierzam raczej - ale czy w Polandii w razie wypadku gleby z AC nie pokrywa sie naprawy uszkodzonego motocykla? AC nie jest czasem obowiazkowe?


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki motocykl na początek?

Post autor: PiotrEm »

W leasingu AC jest obowiązkowe choćby ze względu na kradzież, możesz mieć szereg wykluczeń, np. możesz mieć bez zagranicy (tylko PL), albo z zagranicą incl. Rosja, ale cały "standardowy" pakiet (czyli OC+AC w EU) kosztuje jakieś 1600 zł rocznie za takie moto jak moje. Najtaniej wychodzi ubezp. albo w pakiecie dealerskim, albo w pakiecie leasingu (różnica pomiędzy oboma jest symboliczna, ale bank doliczy 100 zł za obsługę niekoszernego ubezpieczyciela, więc wygrywa bank).
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”