Uchwyt na bidon/wode

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
mjaczyn
AM
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2022, 19:26

Uchwyt na bidon/wode

Post autor: mjaczyn »

Hej, czy mozecie polecic jakies sprawdzone uchwyty najlepiej mocowane do gmoli, zeby byly pod reka i zeby weszla do nich duza butla wody? Przeszukalem portal aukcyjny ale nic nie znalazlem sensownego.



Awatar użytkownika
Skwari
A2
Posty: 221
Rejestracja: 09 lip 2019, 11:53
Lokalizacja: SC

Re: Uchwyt na bidon/wode

Post autor: Skwari »

na alim takie wynalazki widziałem...ale nie na butle 1,5L
Większe pojemności to chłopaki wożą na półkach kufrów bocznych.
ja zacząłem uzywac ostatnio camelbaga....


Skwari
Burgman125 --> V-Strom650 AL4 --> ???

Awatar użytkownika
zwierzak
A1
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2021, 16:03
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Uchwyt na bidon/wode

Post autor: zwierzak »

Kupiłem i używam czegoś takiego:
https://allegro.pl/oferta/uchwyt-motocy ... NWRhN2Y%3D
1.5litra się nie mieści, ale 0.5-07 jak najbardziej - więcej na drogę pomiędzy postojami/tankowaniami mi nie trzeba.


Marcin (zwierzak)
----------------------
Szary DL1000 2016

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Uchwyt na bidon/wode

Post autor: Smerfciamajda »

Moje doświadczenie mówi mi ze cokolwiek przypniesz do gmoli wcześniej czy później będzie upierdzielone błotem i owadami.

Od czasu jak kupiłem torby na gmole problem jest rozwiązany.
Na wyprawę do Włoch to było najwygodniejsze podręczne rozwiazanie dla butelek z piciem i podręcznych przydasiów - ścierka i spray do kasku etc.



August
A2
Posty: 250
Rejestracja: 02 sie 2020, 09:01

Re: Uchwyt na bidon/wode

Post autor: August »

Cokolwiek przykręcisz do gmoli przy paciaku może zrobić wgniecenie w baku lub uszkodzić okoliczne plastyki. Ja miałem cienki delikatny uchwyt rowerowy (tańszy niż motocyklowy) który dość szybko się urwał ale nic nie uszkodził.



dariuszbau
A2
Posty: 226
Rejestracja: 13 gru 2021, 19:33
Lokalizacja: Augustów

Re: Uchwyt na bidon/wode

Post autor: dariuszbau »

Prostych uchwytów szukaj w rowerowych sklepach. Miałem na gmolu chwyt za 40 Zeta i się sprawdzał.



haqqax
A2
Posty: 231
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Uchwyt na bidon/wode

Post autor: haqqax »

Ja sobie kiedys kupilem na Aliexpressie taki maly klips ktorym przypinam mala butelke do paska od spodni. Jest to zadziwiajaco praktyczne i wygodne - pasuje do butelek z wodą, napijami gazowymi, sokiem. Butelek nie musze pilnowac ani myc - jak zgubie albo zniszczę (np. wlewajac cos gorącego) to na nastepnym postoju kupuje napoj w malej butelce i mam nową. Zwykle kupuje napoje w duzych butelkach i przelewam, zeby na postoju nie wyciagac butelki z bagażu. W poruszaniu sie na nogach czy siedzeniu na moto taka butelka przy pasku nie przeszkadza zupelnie, zwykle nawet nie pamietam ze tam jest. Mialem z taka butelka wypadek - po prostu oderwala sie od paska i tak stracilem jeden klips, ale to kosztuje grosze. Moge polecic takie rozwiazanie.

Camelbaga probowalem uzywac, ale tez zaczalem od produktu z Aliexpressu i tego nie moge polecic - niby wygladał dobrze, ale ta rurka jakos sie zaginała i ciezko sie pilo wode, a jak mi raz ustnik sie "odmontowal" w czasie jazdy i przejechalem ze 150 km trzymajac go w ustach to wiecej nie probowalem go uzywac. Kupilem później camelbaga Kriegi, ale w tym roku nie mialem czasu i kasy na dalszy wyjazd, wiec go jeszcze nie wyprobowalem.


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Uchwyt na bidon/wode

Post autor: JARON »

Albo idź w rozwiązanie z motocykli z pod znaku armatury ;-) czyli wyroby ze skóry.Ja taki miałem na gmolu zapięty i też się sprawdzał i to z nawiązką,bo przy paciaku nie uszkadzasz nic,oprócz butelki lub termosu :-) Myślę ,że znajdziesz i takie mocowanie na dużą butelkę.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”