ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: staszek_s »

Tak podejrzewam ale dla motocykla to raczej ważne, bo jak mnie skutecznie strzeli to od tyłu a nie od przodu.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: Struna »

Niby racja.
O ile to akurat urządzenie strzelające w plecy - a to nie jest oczywiste ani pewne.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1183
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: f_ranek »

Ja przed zwykłym fotoradarem zwalniam (trochę), bo nawet jak mnie nie namierzą, to im w statystykach wyjdzie, że np. 80% motocyklistów przekracza o więcej niż 20 km/h, a to są konkretne pieniądze, i może by coś z tym zrobić, a takiej sytuacji wolałbym uniknąć. Natomiast jak jest fotoradar z tyłu, to zwalniam żeby nie przekraczać, bo nigdy nie wiadomo, czy ten jednak mnie nie ustrzeli...

Efekt w sumie jest taki, że zamiast patrzeć na drogę, to patrzę na zegary, czy nie przekraczam, więc chyba generuję nawet większe ryzyko, niż jak bym jechał zwyczajnie... Pora się nad tym zastanowić...


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: gorghu »

Był przypadek (w którymś z państw UE) że fotoradar zrobił fotkę motocykliście z przodu. I policja zadała sobie trud i gościa namierzyli dzięki monitoringowi ulicznemu (z jednej z kamer zaczytali numer rejestracyjny). I motocyklista został przez sąd ukarany mandatem. Tak więc pomimo że to nie u nas to ja jednak zawsze zwalniam przed radarami (nieważne czy jadę autem czy moto). Bo cholera wie na jakiego nadgorliwca się trafi. ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1183
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: f_ranek »

W Polsce motocyklistę też znajdą. Bo szybka i czysta sprawa, i kasa leci. Co innego jakby trzeba poważnych przestępców namierzyć - to nawet palcem nie ruszą, żeby nagrania z monitoringu zabezpieczyć. Przypadek znajomej mojej koleżanki z pracy.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 467
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: KroQ »

To tam kit. Ja czytałem na branżowym portalu (ale zawsze to też może być ściema), że polskie służby ITD były ostatnio na szkoleniu gdzieś za granicą i jednym z tematów było czip tuning w ciężarówkach. Niestety czasem chore przepisy będą tak ścigane, że aż będzie przykro.


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 16

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: PiotrEm »

f_ranek pisze:
27 paź 2022, 21:37
W Polsce motocyklistę też znajdą. Bo szybka i czysta sprawa, i kasa leci. Co innego jakby trzeba poważnych przestępców namierzyć - to nawet palcem nie ruszą, żeby nagrania z monitoringu zabezpieczyć. Przypadek znajomej mojej koleżanki z pracy.
Nie będzie im się chciało oglądać nagrań. Żadnych. Nawet tych najłatwiejszych, gdzie trzeba tylko nr rej. ustalić, a nie rysopis jakiegoś zakapturzonego zbira.
Mi ktoś w samochodzie zaparkowanym w garażu podziemnym pod hipermarketem cofając rozbił światło i uciekł. Przy pomocy mojej kamerki wyznaczyłem dokładnie czas parkowania - 35 minut (dzień i godzina od-do) oraz dokładne miejsce postojowe (żeby nie przeglądać wszystkich kamer). Nie chciało się pałom pobrać nagrań, po kilku tygodniach zadzwonili do żony (bo to jej sprawa była), że Leclerc niestety nie posiada już tych nagrań (30 dni i nagrania się zapętlają). Nic na piśmie, zupełna olewka, bo to za trudne, chociaż kasa całkiem niezła
https://autokult.pl/ucieczka-po-parking ... 348651137a
Ale prościej jest złapać kogoś w biegu na mieście, postraszyć sądem, wlepić kredytowy i po zabiegu.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1183
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: f_ranek »

To kończąc wątek jeszcze wczorajsza historia z radia, a propos tego, że telefon można obsługiwać, gdy jest w uchwycie, podobnie systemy pokładowe, a gdy się go trzyma centralnie przed sobą, patrząc trochę na drogę, trochę na ekran, to już nie. Więc dzwoni słuchacz, i mówi, że chcieli go ukarać mandatem za rozmowę przez telefon. On mówi, że tylko Google odklikiwał, i mandatu nie przyjmie - można sprawdzić billingi. Sprawa trafiła do sądu, sąd gościa uniewinnił.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”