Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Xj6
A+B
Posty: 538
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: Xj6 »

Jak w temacie? Czy Suzuki robi takie coś? Orientuje się ktoś? Wiem, że kiedyś było coś takiego. Ale czy ktoś może coś wie czy się w tym roku pojawi?


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

K@mil
A2
Posty: 145
Rejestracja: 31 mar 2022, 02:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: K@mil »

Z tego co widzę jest obniżka cenowa motocykli.
Ja za 1050XT płaciłem 62900 zł, a teraz widzę jest 59900 zł :)



Xj6
A+B
Posty: 538
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: Xj6 »

K@mil pisze:
12 lis 2022, 21:47
Z tego co widzę jest obniżka cenowa motocykli.
Ja za 1050XT płaciłem 62900 zł, a teraz widzę jest 59900 zł :)
Ale to nie black . Ta obniżka już trochę trwa.
Mam pytanie. Ile żeście faktycznie płacili za swoje moto? Czy była możliwość negocjacji? Czy płaciliście cenę z wywieszki?
Jakie są możliwości negocjacyjne w Suzuki?


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1576
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: PiotrEm »

Negocjować możesz zawsze i z każdym. Nawet w Media Markcie (tak, urwałem trochę, jak kupowałem laptopa z ekspozycji + ubezpieczenie gratis).

Jak kupowałem motocykl, to już nie pamiętam, ile w końcu dostałem rabatu na grzanetki i gmole, bo jak gość usłyszał, że chcę założyć oxforda i givi, to aż łzę uronił :-)

A potem przyszedł cowid, podaż spadła z powodu kryzysu elektroniki i pourywanych łańcuchów dostaw i pojazdy (nie tylko motocykle) zaczęły iść jak woda, w takich okolicznościach trudno coś wytargować.

W połowie roku będzie transalp, mam na niego ochotę, właśnie mi się leasing skończy. Ale to jest nowość, w dodatku na wygrzanych podzespołach (nie jak v-strom 800), jak będzie hitem, to bonusem będzie czas realizacji poniżej kwartału :-)

A w Suzuki masz okresowo akcje -10% na usługi i -30% na części. Najbliższa chyba w lutym. Zadzwoń i zapytaj. Warunkiem jest kupno w pakiecie. Niestety, nie przejdzie już taki numer, że kupujesz świece, filtry i olej -30%, a z usług to tylko pompowanie kół :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Xj6
A+B
Posty: 538
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: Xj6 »

PiotrEm pisze:
13 lis 2022, 00:20
Negocjować możesz zawsze i z każdym. Nawet w Media Markcie (tak, urwałem trochę, jak kupowałem laptopa z ekspozycji + ubezpieczenie gratis).

Jak kupowałem motocykl, to już nie pamiętam, ile w końcu dostałem rabatu na grzanetki i gmole, bo jak gość usłyszał, że chcę założyć oxforda i givi, to aż łzę uronił :-)

A potem przyszedł cowid, podaż spadła z powodu kryzysu elektroniki i pourywanych łańcuchów dostaw i pojazdy (nie tylko motocykle) zaczęły iść jak woda, w takich okolicznościach trudno coś wytargować.

W połowie roku będzie transalp, mam na niego ochotę, właśnie mi się leasing skończy. Ale to jest nowość, w dodatku na wygrzanych podzespołach (nie jak v-strom 800), jak będzie hitem, to bonusem będzie czas realizacji poniżej kwartału :-)

A w Suzuki masz okresowo akcje -10% na usługi i -30% na części. Najbliższa chyba w lutym. Zadzwoń i zapytaj. Warunkiem jest kupno w pakiecie. Niestety, nie przejdzie już taki numer, że kupujesz świece, filtry i olej -30%, a z usług to tylko pompowanie kół :-)
No tak, rozumiem. Z tym, że mi nie chodzi o części i usługi tylko o możliwość negocjacji nowego 1050xt i czy od tej ceny 59900 można coś urwać np. 2000.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Online
Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 543
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: Colto »

Jak Ci się uda zejść te 2000 zl, to napisz jak to zrobiłeś. Jestem bardzo ciekawy jak wygląda "przepis" na takie targowanie w obecnych czasach...

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
raduch85
A+B
Posty: 692
Rejestracja: 21 mar 2018, 11:17
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: raduch85 »

Nie wiem jak w Suzuki ale w yamaha kolega właśnie zakupił t700. Cena 50k właściwie nie do ruszenia, ale wytargował gmole i stelaż kufrow bocznych w cenie. Także jak nie drzwiami to oknem

Wysłane z mojego SM-M526BR przy użyciu Tapatalka



Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

HOSS
A1
Posty: 49
Rejestracja: 04 paź 2022, 09:52

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: HOSS »

Do mojego XT650 na koniec września przy cenie 39 500 udało mi się wytargować stopkę centralną RNG, tankpad i naklejki ochronne na zbiornik w cenie motocykla.



Xj6
A+B
Posty: 538
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: Xj6 »

HOSS pisze:
13 lis 2022, 09:40
Do mojego XT650 na koniec września przy cenie 39 500 udało mi się wytargować stopkę centralną RNG, tankpad i naklejki ochronne na zbiornik w cenie motocykla.
Dzięki za info. Ktoś coś jeszcze?


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: f_ranek »

Ja w zeszłym roku za 693 zł (formalnie 503, ale jeszcze 190 za montaż policzyli) dostałem gmole, stopkę centralną, oraz podniesienie kierownicy (twz. risery). Więc bez szalu jaki widać.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: karacz »

Kiedyś ludzie pisali, że dzwonili do dealerów z całej Polski i ceny różniły się nawet o kilka tys



Xj6
A+B
Posty: 538
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: Xj6 »

karacz pisze:
13 lis 2022, 11:50
Kiedyś ludzie pisali, że dzwonili do dealerów z całej Polski i ceny różniły się nawet o kilka tys
No właśnie dlatego pytam czy takie rzeczy to prawda. Nie trudno pójść, położyć kasę na stół i wyjechać na moto. Interesuje mnie czy ktoś dostał jakoś większy rabat pieniężny.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1576
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: PiotrEm »

Ale od samego Twojego pojawienia się w salonie sprzedawca nie obniży ceny. To nie są samochody, których potrzebuje w zasadzie każdy, których podaż jest mimo wszystko wysoka, a sprzedawcy często pod koniec roku są zdesperowani, aby wykonać plan sprzedaży.
Motocykle to są drogie zabawki, z akcentem na drogie i na zabawki. I oni o tym wiedzą. Ale warto próbować. Jak sam nie masz talentu do negocjacji, to rozejrzyj się, może masz znajomka, który jest handlowcem, zna psychologię sprzedaży i najlepiej, jakby miał już swój motocykl, przyjechał nim do dealera, żeby ściema była wiarygodna i udając, że "ewentualnie kupiłby sobie trzeci, gdyby cena była niższa", zafiksował transakcję dla Ciebie :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
drrobi
A1
Posty: 55
Rejestracja: 27 maja 2022, 20:56

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: drrobi »

Proponuje konkretne zapytanie wysłać do kilku salonów, ja tak robię przy pomocy otomoto, wysyłam to samo zapytanie konkretne o maszynę i wyposażenie do wszystkich sprzedawców którzy sprzedają daną markę. I to działa zarówno w przypadku samochodów jak i motocykli.
Ceny cenami a zawsz coś mi się udaje urwać.
W przypadku samochodów od kilku do kilkudziesieciu a przy motorze około 7000.
W brew pozorom od września wcale tak cudownie się nowe motocykle nie sprzedają.
W tym roku, sztywne ceny a w Szczecinie dali fajny upust, Gorzów też dał upust.
Ostatecznie urwałem z okazji 20 lecia modelu, a potem urwałem dodatkowo i w zasadzie mam nowego w cenie używanego :geek: .
Uwierzcie mi da się.


CLR125->Varadero125->DL650-> :D DL1050XT + 8-) HD 883

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: pyra »

Aktualnie największym bonusem jest gwarancją ceny. O upustach można zapomnieć. Ale akcesoria i robocizna przy nich to już jest pole do popisu. Można też negocjować serwisy okresowe i materiały do nich


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

delirium
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: delirium »

na razie nie ma motocykli na salonach wiec trudno mówić o upustach ale niedługo ludziom braknie pieniedzy i bedą zalegały,
wtedy sie kupi je nawet za pół ceny.



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: MrWaski »

Jak kupowałem w tym roku swoją sześćset pięćdziesiątkę, to V-Stromów od ręki było zero sztuk. Prawie dwa miesiące czekania. Da się coś wyrwać na akcesoriach, ale nie na cenie motóra.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: pyra »

delirium pisze:
13 lis 2022, 20:48
na razie nie ma motocykli na salonach wiec trudno mówić o upustach ale niedługo ludziom braknie pieniedzy i bedą zalegały,
wtedy sie kupi je nawet za pół ceny.
Nikt nie będzie sprowadzał na zapas, tylko na zamówienie. I problem z głowy.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

delirium
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: delirium »

pyra pisze:
13 lis 2022, 21:46
delirium pisze:
13 lis 2022, 20:48
na razie nie ma motocykli na salonach wiec trudno mówić o upustach ale niedługo ludziom braknie pieniedzy i bedą zalegały,
wtedy sie kupi je nawet za pół ceny.
Nikt nie będzie sprowadzał na zapas, tylko na zamówienie. I problem z głowy.
tyle że zamówienie nie jest wiążące, można zrezygnować i zaliczkę wracają.
Zreszta Polskie salony z reguły dostają mniej sztuk na Polske niż np Niemcy na swój kraj
więc zamwiaja raczej tyle ile dają.



Xj6
A+B
Posty: 538
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Jest takie coś jak Black friday w SUzuki?

Post autor: Xj6 »

drrobi pisze:
13 lis 2022, 18:09
Proponuje konkretne zapytanie wysłać do kilku salonów, ja tak robię przy pomocy otomoto, wysyłam to samo zapytanie konkretne o maszynę i wyposażenie do wszystkich sprzedawców którzy sprzedają daną markę. I to działa zarówno w przypadku samochodów jak i motocykli.
Ceny cenami a zawsz coś mi się udaje urwać.
W przypadku samochodów od kilku do kilkudziesieciu a przy motorze około 7000.
W brew pozorom od września wcale tak cudownie się nowe motocykle nie sprzedają.
W tym roku, sztywne ceny a w Szczecinie dali fajny upust, Gorzów też dał upust.
Ostatecznie urwałem z okazji 20 lecia modelu, a potem urwałem dodatkowo i w zasadzie mam nowego w cenie używanego :geek: .
Uwierzcie mi da się.
No wysłałem dziś zapytania. No 7000 na 1050XT? Heh wierzę, się naprawdę aż trudno uwierzyć. Musiałeś mieć chyba jakieś inne argumenty:) albo masz wybitne umiejętności negocjacyjne.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”