Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
sylwekb
AM
Posty: 11
Rejestracja: 01 sty 2021, 19:21

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: sylwekb »

Mam takie pytanie do kolegów.... Czy warto odpalić teraz silnik na 10 minut po niemal 3 miesięcznym nieużywaniu czy czekać z pierwszym uruchomieniem w sezonie do kwietnia ? Tak pomyślałem że dobrze zrobi silnikowi odparowanie wody i naoliwienie wnętrza silnika.... ale może się mylę?


DL 1050XT

Tags:

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5240
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Struna »

Za 10 minut nie odparuje
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3053
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: gorghu »

IMHO przepalanie motocykla zimą to mit. Może narobić więcej szkody niż się wydaje.
Pełny bak i ładowanie akumulatora. To jedyne o co trzeba zadbać. A jeśli moto stoi na zewnątrz lub w nieogrzewanym miejscu to wymiana oleju i filtra oleju na wiosnę. W jakimś ocieplonym czy ogrzewanym garażu nie ma to znaczenia.
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

sylwekb
AM
Posty: 11
Rejestracja: 01 sty 2021, 19:21

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: sylwekb »

Motocykl stoi w garażu w którym temperatura w tym roku raczej nie spadła poniżej 10 stopni....nawet nocą, ale dzięki za odpowiedzi.


DL 1050XT

Awatar użytkownika
major25
A1
Posty: 88
Rejestracja: 18 sie 2022, 11:04
Lokalizacja: Northampton, UK

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: major25 »

MrWaski pisze:
15 sty 2023, 17:56
Xj6 pisze:
15 sty 2023, 11:59
No ale jaki masz konkretnie model lokalizatora do moto?
W motorze ukryty NotiOne GPS Plus, a do kluczyków breloczek NotiOne. W kieszeni skórzany portfel NotiOne.

https://notione.com/sklep
mnie zastanawia tylko jak to dobrze schowac zeby nie bylo zbyt widoczene ale z drugiej strony zeby nie tlumilo sygnalu gps.... a moze to nie bedzie mialo znaczenia i urzadzenie bedzie widzialo sie z satelita mimo wszystko??


Suzuki V-Strom 650 2012
Obrazek

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1317
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

Pod siedzeniem widzi satelity rewelacyjnie i rysuje trasy na mapie bardzo precyzyjnie. W motorze nie ma dużych blach które ekranowałyby sygnał. Sądzę, że prawie w każdym miejscu będzie dobrze. Pod bakiem jest silnik, tam bym i tak nie dawał.
Ocena: 5.88235%


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

markali
A2
Posty: 248
Rejestracja: 20 lis 2021, 13:56
Lokalizacja: opolskie

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: markali »

gorghu pisze:
29 sty 2023, 01:00
IMHO przepalanie motocykla zimą to mit. Może narobić więcej szkody niż się wydaje.
Pełny bak i ładowanie akumulatora. To jedyne o co trzeba zadbać. A jeśli moto stoi na zewnątrz lub w nieogrzewanym miejscu to wymiana oleju i filtra oleju na wiosnę. W jakimś ocieplonym czy ogrzewanym garażu nie ma to znaczenia.

Jeszcze bym dorzucił obrót opon jeśli ma stać długo i zatkanie wydechu. Wilgoć jest wszędzie, może mniejsza ale wszędzie.
Ocena: 5.88235%


DL650XAL7

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 546
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Colto »

Czy ten Notione gps plus ma opcję monitorowania poza UE?

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1317
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

Niestety nie.
A więc w krajach: Szwajcaria, Albania, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia, Turcja, Mołdawia, Ukraina, Bośnia i Hercegowina, Gruzja i Kosowo, do czasu przyjęcia do UE nie będzie działało. Wiąże się to zapewne z horrendalnymi stawkami za roaming.
Każdy kto był w tych krajach wie, że nasze karty SIM należy tam wyłączać jak się nie chce zapłacić kokosów w najbliższym abonamencie. Lepiej na miejscu kupić lokalną kartę za grosze i se używać w smarkfonie jak się musi. Niestety, tej karty nie włożymy do NotiOne.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2023, 12:56 przez MrWaski, łącznie zmieniany 1 raz.
Ocena: 5.88235%


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1588
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: PiotrEm »

MrWaski pisze:
29 sty 2023, 12:42
Niestety nie.
A czemu nie? Mój nie działa, bo mam kartę prepaid (Play, odNowa) i 0 zł na koncie, dawno temu kupiony 1 GB transmisji i stan darmowy, więc w PL transmisja leci, SMSy przychodzą *), dzwoni do mnie za darmo.
Żeby działało za granicą wystarczy, że zasilę konto, bo ani transmisja danych, ani SMSy za granicą już nie będą za darmo. No, warunek dodatkowy jest taki, żeby sieć była 2G.


*) przed zmianą cennika taryfy odNowa przychodziły SMSy z treścią taką, jak zredagował GPS (rodzaj alarmu, współrzędne, link do googlemapy itd), teraz taryfa odNowa kosztuje piątaka miesięcznie, dostaję tylko info, że "GPS próbował się ze mną skontaktować, zasil konto", ale dane jeszcze lecą i będą pewnie lecieć, aż się ten 1 GB wyczerpie.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1317
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

PiotrEm pisze:
29 sty 2023, 12:56
MrWaski pisze:
29 sty 2023, 12:42
Niestety nie.
A czemu nie?
Bo tak działa darmowa* wieczysta** karta SIM zaszyta w urządzeniu. Tak to zrobili i już.

*darmowa - płacisz raz przy zakupie wersji Plus (w cenie urządzenia)
**wieczysta - zapewne do czasu dokąd będą działały sieci 2G

PS
O3wiście, mogę być w mylnym błędzie. Tak to zrozumiałem z opisów znalezionych przed zakupem.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1588
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: PiotrEm »

MrWaski pisze:
29 sty 2023, 12:58
PiotrEm pisze:
29 sty 2023, 12:56
MrWaski pisze:
29 sty 2023, 12:42
Niestety nie.
A czemu nie?
Bo tak działa darmowa* wieczysta** karta SIM zaszyta w urządzeniu. Tak to zrobili i już.
Hm. Urządzenie NotiOne kosztuje ok 400 zł (w porywach 600), w tym jest wieczyste użytkowanie.
Aktualna taryfa odNowa kosztuje 5/mc, czyli 30 rocznie, takie jak moje zwykłe urządzenie GPS kosztuje ~100, na transmisję zostaje 300 zł, czyli na 10 lat. Szybciej sieć 2G wyłączą, niż się Notione zamortyzuje.
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1317
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

Ciekawe kiedy mi się zamortyzuje zakup V-Stroma... :mrgreen:


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1588
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: PiotrEm »

MrWaski pisze:
29 sty 2023, 13:27
Ciekawe kiedy mi się zamortyzuje zakup V-Stroma... :mrgreen:
Za jeszcze jedną kadencję pisu.

Ale żeby trzymać się wątku, to polakierowałem stopkę centralną (jak zgubiłem jedną śrubę, to latała i obijała się o poszerzenie stopki bocznej). Polakierowałem czarnym błyszczącym. Jeszcze nie zamontowałem, stoi sobie na biurku i ładnie wygląda :-)
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 546
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Colto »

MrWaski pisze:Niestety nie.
A więc w krajach: Szwajcaria, Albania, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia, Turcja, Mołdawia, Ukraina, Bośnia i Hercegowina, Gruzja i Kosowo, do czasu przyjęcia do UE nie będzie działało. Wiąże się to zapewne z horrendalnymi stawkami za roaming.
Każdy kto był w tych krajach wie, że nasze karty SIM należy tam wyłączać jak się nie chce zapłacić kokosów w najbliższym abonamencie. Lepiej na miejscu kupić lokalną kartę za grosze i se używać w smarkfonie jak się musi. Niestety, tej karty nie włożymy do NotiOne.
Dziękuję za odpowiedź.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
bolekO
A2
Posty: 105
Rejestracja: 26 paź 2021, 19:55
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: bolekO »

Dzisiaj założyłem błotnik i poszerzenie stopki. Wszystko z aliex...
Poszerzenie ok. Przedłużka błotnika ok (przymierzałem ale jeszcze nie założyłem). Chcę to przykręcić na 3 śruby M5x10 czarne z samohamowną nakrętką. Błotnik pasuje dobrze lub prawie dobrze. Jest taki mankament że jedna strona osłony przewodów pod którą daje się błotnik trochę się podnosi. Osłona z tej strony z której nie jest przykręcana do wahacza.
Pod środkową śrubę dam mały czarny płaskowniczek i to załatwi sprawę.


Właśnie dzisiaj kliknąłem na ALI i zakupiłem ten błotniczek bo ostatnio na objazdówce mocno mi się co nieco pochlapało, jestem pewien że zda egzamin ten upgrade mojej Suzi. Teraz tylko czekać tylko nie wiadomo jak długo...
Załączniki
Błotnik.jpg
Błotnik.jpg (39.77 KiB) Przejrzano 946 razy



Awatar użytkownika
Venom
A2
Posty: 187
Rejestracja: 17 paź 2021, 23:05
Lokalizacja: Mogielnica

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Venom »

bolekO pisze:
29 sty 2023, 18:35
Dzisiaj założyłem błotnik i poszerzenie stopki. Wszystko z aliex...
Poszerzenie ok. Przedłużka błotnika ok (przymierzałem ale jeszcze nie założyłem). Chcę to przykręcić na 3 śruby M5x10 czarne z samohamowną nakrętką. Błotnik pasuje dobrze lub prawie dobrze. Jest taki mankament że jedna strona osłony przewodów pod którą daje się błotnik trochę się podnosi. Osłona z tej strony z której nie jest przykręcana do wahacza.
Pod środkową śrubę dam mały czarny płaskowniczek i to załatwi sprawę.


Właśnie dzisiaj kliknąłem na ALI i zakupiłem ten błotniczek bo ostatnio na objazdówce mocno mi się co nieco pochlapało, jestem pewien że zda egzamin ten upgrade mojej Suzi. Teraz tylko czekać tylko nie wiadomo jak długo...
Podziel się linkiem do błotnika jak możesz :)


Romet ADV 125 FI PRO -> DL650 AK8 Czarny Mat :twisted:

markali
A2
Posty: 248
Rejestracja: 20 lis 2021, 13:56
Lokalizacja: opolskie

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: markali »

bolekO pisze:
29 sty 2023, 18:35
Teraz tylko czekać tylko nie wiadomo jak długo...
Niedawno odebrałem następne zakupy. 10 dni. Ostatnie 3 zakupy to każdy 10-11 dni.
Zakupy wędkarskie tym razem. A błotniki się przydadzą tam gdzie uskuteczniam wędkarstwo.


DL650XAL7

Awatar użytkownika
bolekO
A2
Posty: 105
Rejestracja: 26 paź 2021, 19:55
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: bolekO »

Markali, dodałeś mi troszkę otuchy... co do oczekiwania na zamówienie ;)

a to dla kolegi Venoma :
https://pl.aliexpress.com/item/10050018 ... 4ecd671068
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 546
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Colto »

NotiOne - uzupełnienie tematu.

Napiałem maila do NotiOne odnośnie działania ich GPS Plus poza krajami EU i otrzymałem taką odpowiedź:


Pomoc notiOne <pomoc@notione.com>
09:09 (21 minut temu)
do mnie

Dzień dobry,

notiOne GPS PLUS posiada już wszelkie dostępne rozszerzenia jakie oferujemy w przypadku GPS'a. Nasz lokalizator funkcjonuje również poza granicami krajów europejskich, w tym również znajduje się np. Turcja czy Gruzja. Przesyłam mapkę, na której kolorem niebieskim zostały oznaczone kraje obsługujące notiOne 👉 Projekt-bez-tytulu-25.jpg (1080×720) (notione.com).

Pozdrawiam,


Nie wiem jak wstawić obrazek...


Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”