Nowe forum - informacje .

Tu poszukaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania...
admin
Administrator
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:02
Kontakt:

Nowe forum - informacje .

Post autor: admin » 26 wrz 2016, 09:51

II Forum Suzuki V-strom Club. Forum powstało w celu uniezależnienia się od platformy "fora.pl" - jako tak naprawdę pierwsze forum w pełni zarządzane i tworzone przez społeczność miłośników i sympatyków motocykli Suzuki V-strom . Nowa platforma posiada ogromne możliwości - jak bezpośrednie dodawanie zdjęć, shoutbox umożliwiający bezpośrednią rozmową użytkowników , możliwości edycji szaty graficznej i wielu modernizacji - niedostępnych na starym forum.
1) Aktualnie dodana funkcjonalność nowego forum (już uruchomiona i przetestowana) :
- Możliwość wklejania zdjęć bezpośrednio do forum. Poza uproszczeniem obsługi jest jeszcze jeden cel - wiele zdjęć zamieszczonych jako linki do zdjęć jak to było do tej pory, już nie istnieje.
- Uruchomiona wtyczka Tapatalk - uproszczone i przyjazne korzystanie z forum przez smartfony i urządzenia mobilne.
- Przeglądanie swoich postów, nowych postów, nie przeczytanych postów, tematów bez odpowiedzi, aktywnych tematów, możliwość dołączania małych załączników (w tym zdjęć) w prywatnych wiadomościach,
- Możliwość reklamowania naszych sponsorów na zasadach opisanych poniżej.A możliwość własnego zarządzania reklamami może dać wiele korzyści np. w postaci pozyskania sponsorów na Zloty, rabatów dla klubowiczów do sklepów lub zniżek na ubezpieczenia.
- Możliwość pełnego decydowania co, jak i kiedy może ukazać się na naszych stronach.
- Możliwość zamieszczania poradników, instrukcji, plików do pobrania.
2 Tematy drażliwe
Biorąc pod uwagę głosy w dotychczasowej dyskusji na starym forum - te przyjazne, ale też te nieprzyjazne - widzę, że dla klubowiczów bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa dotyczące działania forum. I dlatego :
a) Reklamy.
Możliwość własnego zarządzania reklamami może dać korzyści w postaci pozyskania sponsorów na Zloty, rabatów dla klubowiczów do sklepów lub zniżek na ubezpieczenia. Dla zachowania przejrzystości Ani ja ani nikt inny nie będzie nigdy samodzielnie umieszczał na forum reklam. Umieszczenie reklamy na forum będzie wymagało zgody minimum 3 osób : 1 administratora + 2 moderatorów . Reklamy mogą zostać umieszczone na forum w następujących przypadkach :
- przyznania przez partnera specjalnych upustów dla zarejestrowanych członków forum
- umieszczenia reklamy naszych sponsorów zlotowych w zamian za wsparcie organizacji zlotu ( na wniosek organizatora zlotu).
- umieszczenia reklamy w zamian za nagrody rzeczowe - które moglibyśmy wykorzystać w konkursach organizowanych przez forum ( czemu nie skorzystać i nie zrobić konkursu na najlepsze zdjęcie, najlepszy reportaż, najlepszy opis problemu itp..???)
- umieszczenia reklamy w zamian za pokrycie kosztów istnienia forum . Myślę że jedna taka reklama na rok wystarczy.

b) Koszty utrzymania witryny : Ubiegając pytanie tłumaczę :
-Będą wynosiły ok. 200 zł/ rok. Opłaci te koszty jedna reklama lub zrzucimy się po 1 zł :)
-Do wglądu dla zainteresowanych rachunki i faktyczne koszty ponoszone przez witrynę ( mail na priv please)

c) Własność forum.
- W założeniu ma to być forum społeczności a nie właścicieli ( jak poprzednie).
- Aby zapewnić ciągłość działania i bezpieczeństwo forum - poza mną dostęp do pełnej administracji forum wraz z danymi logowania do serwera będzie miał jeszcze jedna osoba . Aby uniknąć kolejnych zarzutów o kolesiostwo - przekażę pełne dane osobie godnej zaufania pełniącej na obecnym forum funkcję administratora lub moderatora.
Osoba ta będzie miała możliwości takie jak ja : przeniesienia forum, pobrania i przechowywania kopii zapasowej, pełnych zmian we wszystkich zakresach jego działania. Do niestety skasowania forum. Nie będzie mogła jedynie skasować kopii zapasowej by na wypadek "w" móc odtworzyć forum.
- Istniała tu propozycja dla administratorów i moderatorów starego forum by wraz z przeniesieniem go przejęli te same obowiązki i funkcje. Odrzucili jednakże jakiekolwiek negocjacje związane z przenosinami, dlatego też uważam że członkowie tego forum samodzielnie wybrać spośród siebie osoby którym ufają, i którym będzie się chciało dbać o forum.

d) Przeniesienie postów ze starego forum
Stanowczy sprzeciw administratorów i właścicieli starego forum w temacie przeniesienia wszystkich postów ze starego forum uniemożliwia zrobienie tego bez skakania sobie do gardeł.
- Dlatego myślę że lepiej będzie jak każdy uczestnik forum samodzielnie podejmie decyzję o przeniesieniu tutaj starych wiadomości wnoszących merytorycznie coś do do nowego. Do czego zresztą serdecznie zapraszam.

Nicki ze starego forum.
Bez przeniesienia forum nie jestem w stanie zabezpieczyć nicków ze starego forum z "automatu". Przez pierwsze pół roku działania witryny pierwszeństwo w zajęciu nicka jednak będą miały osoby które na starym forum są zarejestrowane. Jeżeli okaże się że ktoś zajął nick starego forum - po potwierdzeniu na starym forum tego faktu - nick ten zostanie przeniesiony na "prawowitego" właściciela, a nowy właściciel otrzyma dowolny nick zmodyfikowany.ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości