Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1255
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

W instrukcji z 2022 roku na stronie 6-22 jest podane 20 Nm.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2023, 12:59 przez MrWaski, łącznie zmieniany 2 razy.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Tags:

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Rommel »

Zawsze patrz na serwisowke. W zeszlym roku chyba 20 NM dokrecalem. ;) W internecie pisza ze ziemia jest plaska i wszystko to spisek. ;)

Dlatego najlepiej cos z gniazdem na klucz - w Subaruru jednym np nie zaloze takiego paska bo nie mam za duzej mozliwosci ruchu, wiec taki klucz, do tego przedluzka, i klucz na koncu. Dopasuje sie tez do roznych rodzajow filtrow :)


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1255
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

Ten Bahco jest fajny, bo pasuje do wielu rozmiarów, ale kosztuje majątek.
Na allegro jest taki Neo Tools 11-362 na 67 mm, czyli tyle ile ma filtr do V-Stroma, z gniazdem pod klucz dynamometryczny, i kosztuje 10 zeta.
Co kto woli.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Rommel »

Ja uzywam go na kilku roznych rozmiarach, wiec wole miec jeden klucz, niz kupowac potem kolejne, do tego jak masz pordzewialy lub uszkodzony, to bahco ma dluzsze lapy. Neo tools sie nie tykam. Co kto woli.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1255
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

Też preferuję narzędzia z wyższej półki. Ja tylko w temacie odkręcania filtra młotkiem i śrubokrętem. Szkoda śrubokręta i gwintu w silniku, skoro klucz który da radę można kupić za grosze. 8-)


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: PiotrEm »

A ja preferuję buszkraftowo :-) i filtr odkręciłem paskiem od spodni. Być może w DL1050 jest gorszy dostęp, ale w małym bez problemu. A dokręcałem wg instrukcji: jeszcze dwa obroty od momentu, gdy uszczelka dotknie silnika. Obrotów dałem radę prawie dwa, nic nie cieknie.
BTW, korek spustowy ma łeb nr 14.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Janek-2004
A
Posty: 376
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Janek-2004 »

Ja zakupiłem właśnie oleum Motul 7100 10W40 + filter i kończę tym samym póki co współpracę z ASO w kwestii dalszego serwisu gwarancyjnego. Sympatyczny skądinąd człowiek zaproponował mi serwis początkowo z rabatami 30% na części i 15% na robociznę ("wiosna w lutym w Suzuki") po 1300 ziko - strach pomyśleć co będzie jak się zacznie lato w kwietniu w Suzuki :D .
Po czym słysząc mój zachwyt opuścił na 950 pln eliminując wymianę świec (wymieniane na ostatnim serwisie 02.2022 i 9 000 km temu).
Co ważne ASO nie naciska na wymianę świec na siłę wg interwałów i daje bez problemu dalszą gwarancję i przedłuża ichniejszy program assistance otrzymany przy zakupie. Jaki z tego wniosek? Niech każdy sobie dopowie :D .

BTW - zakup oleju z filtrem to koszt 200 zł po cenach jednostkowych na alledrogo kupując olej nawet z dużym zapasem opak. 4 l, gdzie ASO korzysta z sieciowego dostępu do części i olejów, więc gdyby to było ok 500-600 to pewnie bym wysłał moto do serwisu za wpis i pieczątkę w książce, ale przy takich przebitkach to wolę przy kawce się pobawić w garażu jak będzie więcej celsjuszy niż dzisiaj rano.



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: staszek_s »

Ja przestałem kupować Motula na Allegro, jak się zrobiło głośno o podróbach. Pewno można znaleźć wiarygodnego sprzedawcę ale wolę nie ryzykować.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Janek-2004
A
Posty: 376
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Janek-2004 »

Korzystając z cieplejszej pogody zrobiłem serwis olejowy (olej+filter) "wbrew" instrukcji która zaleca wymianę filtra co drugą wymianę oleju.

Podczas zakręcania filtra oleju jest tam zaraz obok rurka odpowietrzająca (nie ta od baku) w której zauważyłem kropelkę zielonego płynu - który co prawda nie skapywał ale na szmatce pojawił się ślad.
Ktoś wie czemu to się pojawiło i czy oznacza jakiś problem ?????

BTW. Motocykl stał od czasu przyjazdu z zeszłorocznego wyjazdu z Zwiesel od połowy września aż do dzisiaj nie uruchamiany. Odpalił od strzała jakby to było wczoraj (bateria w domu, co miesiąc doładowana ).



Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1191
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: f_ranek »

Zielony płyn to pewnie płyn chłodzący, i być może przesącza się spod jakiejś uszczelki. Trzeba by sprawdzić, dokąd ta rurka prowadzi.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4509
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Centrino »

Stawiam na to, że rurka idzie od zbiorniczka wyrównawczego.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Janek-2004
A
Posty: 376
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Janek-2004 »

Ale czemu miałoby kropelkę płynu wycisnąć przez odpowietrzenie?



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Lord »

A mógł w tej rurce jeździć już dłużej, a znaleźć sie nie koniecznie w wyniku przedmuchu większej ilości do zbiorniczka zdawczego ale np podczas mocniejszego przechyły, gleby lub demontażu zbiorniczka celem np wymiany świec czy zdjęcia dekla do wglądu w zaworów. Sprawdzić płyn w chłodnicy ew .uzupełnić, sprawdzić w zbiorniczku ew uzupełnić, jeździ obserwować.


DL650A L8

Awatar użytkownika
macias320
A
Posty: 421
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:00

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: macias320 »

Odebrałem z warsztatu zregenerowaną stacyjkę, bo czasem zacinała.... teraz jest jak nowa, dziś montaż w motocyklu.... :D


Było : Honda CB500S 1999 -> Suzuki DL650 2006 ABS -> Honda ST1300

Awatar użytkownika
Skwari
A2
Posty: 221
Rejestracja: 09 lip 2019, 11:53
Lokalizacja: SC

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Skwari »

Wymiana olej+filtr
Zrobiłem regulacje luzów zaworowych. Czy teraz musze robić synchro przepustnic ?
DL650 2014

dzięki pozdr
Skwari


Skwari
Burgman125 --> V-Strom650 AL4 --> ???

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4509
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Centrino »

Wypadałoby
Ocena: 5.88235%


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: KroQ »

Przegląd zrobiony na stacji kontroli. Ładna pogoda, więc jeszcze przed robota podjechałem i luzik.


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 17

Awatar użytkownika
zwierzak
A1
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2021, 16:03
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: zwierzak »

Czy weszły już zmienione przepisy, że opłaca się robić przegląd do 30 dni przed terminem a ważność będzie nadal 12 miesięcy od wymaganego?


Marcin (zwierzak)
----------------------
Szary DL1000 2016

Online
Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: KroQ »

zwierzak pisze:
24 mar 2023, 14:38
Czy weszły już zmienione przepisy, że opłaca się robić przegląd do 30 dni przed terminem a ważność będzie nadal 12 miesięcy od wymaganego?
Ja robiłem 4 dni po terminie ( wypadał w niedzielę i dopiero w czwartek był czas to ogarnąć) i kary nie było (wiadomo, rok wyborczy to nie chcą tego teraz wprowadzać). Żonka w osobówce robiła dzień przed ( bo też na niedzielę przypadał) i wbił normalnie na rok od daty poprzedniej ( niedzielnej). Najlepiej jednak dopytać na stacji diagnostycznej.


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 17

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1255
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

zwierzak pisze:
24 mar 2023, 14:38
Czy weszły już zmienione przepisy, że opłaca się robić przegląd do 30 dni przed terminem a ważność będzie nadal 12 miesięcy od wymaganego?
Miały wejść ale nie weszły. Chyba że ostatnio. Ja temat rozkminiałem w ubiegłym sezonie. Pojechałem na przegląd w czerwcu kilka dni przed terminem i te kilka dni przepadło.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”