Czy rezygnować z 3-letniej gwarancji?

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.

Czy mam zrezygnować z gwarancji?

TAK
19
48%
NIE
18
45%
trudno powiedzieć
3
8%
 
Liczba głosów: 40

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Czy rezygnować z 3-letniej gwarancji?

Post autor: pyra »

Gdybym miał wątpliwości, czy ASO wymieniło mi olej, chętnie dałbym się wykazać moim kolegom, lub w ostateczności sam bym olej wymienił jeszcze raz. Święty spokój nie ma ceny.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
DL_naked_bike
A1
Posty: 86
Rejestracja: 04 lut 2022, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy rezygnować z 3-letniej gwarancji?

Post autor: DL_naked_bike »

Dokładnie tak, dlatego po 2,5 tys. km wpadła świeża oliwa (przez cały czas miałem wątpliwości). Po wymianie oleju w serwisie, jak dojechałem do domu (max.10km) to olej w okienku był cały czarny. Wczoraj zalałem moto świeżym, testy wieczorem czy nic nie kapie, dzisiaj jazda po mieście, wachlowanie biegami, ekspresówka i po powrocie do domu w okienku rewizyjnym nadal przezroczysty (lekko zabrudzony). Nie twierdzę że nie wymienili - na kłamstwie nie złapałem, bo od razu nie sprawdziłem (błąd). Dzisiaj moto mocno dostało i jest elegancko. Natomiast może być tak że jak szybko robią to do końca nie spuszczają, i stary miesza się z nowym - może nawet szklanka zużytej oliwy zostaje. Znajomy przyuczał się do pracy w serwisie jednej z marek premium - opowiadał historię że jak zlewany był olej i zaczynało już kapać, to zakręcano korek i lano już świeży. W zależności od modelu zostawało coś koło litra na handel w necie. Kilka takich aut i się uzbierało. Olej oczywiście z beczki. Tyle w temacie gwarancji. Nie każdy jest zły, zdarzają się nawet dobrzy fachowcy, ale prawda jest taka że z reguły robią szybko i nawet jeśli intencje mają dobre to różnie wychodzi. Popatrzcie co się dzieje tam na wiosnę - ruch jak w ulu.
Osobiście nie mam zaufania do serwisów i gwarancji, natomiast początki zawsze są trudne bo testerem nowego produktu zawsze jest pierwszy kupujący i to on odkrywa niedoróbki po fabryce. Myślę że kolega z wcześniejszego posta ma najlepszą metodę - gwarancja do kosza, a w razie czego rękojmia w ciągu 2 lat.


"naked jest dla prawdziwych facetów, którzy przyjmą wszystko na klatę" 8-)

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Czy rezygnować z 3-letniej gwarancji?

Post autor: Colto »

Może wymieniają olej w ASO na trzy, odkrecają korek liczą do trzech, zakręcają i dolewka nowego.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”