STOP w kufrze - Givi E135

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Online
Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

STOP w kufrze - Givi E135

Post autor: skibol83 »

Witam
Od dłuższego czasu chodzi za mną mała przeróbka oświetlenia tylnego.
Chce dołożyć sobie dodatkowy STOP w kufrze V47, do tego kufra jest dedykowany zestaw od Givi E135, w komplecie z przewodami stykami itp itd.
Czy ktoś to montował, używa? Jak to się spisuje w trakcie ekspoatacji? Jak z niezawodnością? :roll:

P.S.
Czy ma ktoś LED kierunki pływające (czy jak to się tam fachowo mowi), lub z dodatkowym STOP lub pozycją 8-)


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1250
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: STOP w kufrze - Givi E135

Post autor: MrWaski »

Mnie chodzi po głowie zainstalowanie w moim Suzuki ESS - awaryjne miganie stopu i kierunkowskazów przy mocnym hamowaniu. Z tego co pamiętam, to włącza się przy przy przyspieszeniu (hamowaniu) co najmniej 6m/s2. Kupiłem to kilka lat temu gdzieś w necie za jakieś 7 dych. Mam to w starym motórze, działa wyśmienicie do dzisiaj. Muszę kiedyś przełożyć to do V-Stroma.

PS
Kupiłem to od Rymi, ale nie wiem czy jeszcze to robi: https://www.motocykle.slask.pl/topic/12 ... hamowania/
Znalazłem, sprzedają to tutaj:https://sklephadron.pl/akcesoria-oswiet ... p-ess.html Nierstety, produkt niedostępny, ale jest jakiś kontakt.

Filmik nagrałem kiedyś zaraz po montażu, ale z racji małej długości garażu, jakieś 9 metrów, mignęło na filmiku tylko 2 razy.
.


Podłączenie niezbyt skomplikowane. Tak to zrobiłem w Romecie:
.
schemat ESS i awaryjnych IMG_20180126_204953.jpg
schemat ESS i awaryjnych IMG_20180126_204953.jpg (78.1 KiB) Przejrzano 455 razy


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Skwari
A2
Posty: 221
Rejestracja: 09 lip 2019, 11:53
Lokalizacja: SC

Re: STOP w kufrze - Givi E135

Post autor: Skwari »

@skibol83 zerknij sobie tu: post77047.html#p77047


Skwari
Burgman125 --> V-Strom650 AL4 --> ???

Janek-2004
A
Posty: 376
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: STOP w kufrze - Givi E135

Post autor: Janek-2004 »

skibol83 pisze:
04 kwie 2023, 01:04
Witam
Od dłuższego czasu chodzi za mną mała przeróbka oświetlenia tylnego.
Chce dołożyć sobie dodatkowy STOP w kufrze V47, do tego kufra jest dedykowany zestaw od Givi E135, w komplecie z przewodami stykami itp itd.
Czy ktoś to montował, używa? Jak to się spisuje w trakcie ekspoatacji? Jak z niezawodnością? :roll:

P.S.
Czy ma ktoś LED kierunki pływające (czy jak to się tam fachowo mowi), lub z dodatkowym STOP lub pozycją 8-)
Cześć, przy zakupie w czerwcu w 2021 panowie w salonie założyli mi dodatkowy stop do kufra centralnego GIVI V47NNT. Co do zasady jest o dobre rozwiązanie bo masz dodatkowy stop i to dosyć wysoko, który np. w korkach jak wysokie auto dojeżdża do Ciebie to daje dodatkową sygnalizację. Mniej się brudzi przykładowo w deszczu gdy lampa jest ufajdana. W nocy też jest większa powierzchnia świateł stopu.
Plus w porównaniu do spiętego na kablu (tak miałem w poprzednim motocyklu) jest taki że jeżeli potrzebujesz ściągnąć kufer to odpinasz i nie musisz kombinować z wtyczkami, izolacjami, itp. Co do działania to jeszcze w pierwszym roku przy okazji kontroli przed wyjazdem stanu technicznego odkryłem, że stop w kufrze przestał działać. Winny okazał się jeden z plastików w klapie , który jak się okazało jest ruchomy - jest możliwość regulacji po takich prowadniczkach i po prostu zbyt daleko odsunął się od styków w kufrze. Trzeba było lekko poprawić fabrykę, bo ten element trochę żył jak chciał - ale to drobiazg. Teraz po założeniu kufra po zimie przed pierwszą przejażdżką znowu odkryłem, że stop w kufrze nie działa. Sprawdziłem ten dinks który poprzednio szwankował ale tym razem przyczyna jest gdzieś indziej - do sprawdzenia jak się zrobi cieplej i będzie bliżej kolejnej wycieczki. Osobiście uważam że generalnie to jest OK ale ocena 4 w skali 5 stopniowej.



Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: STOP w kufrze - Givi E135

Post autor: f_ranek »

Ja mam prawie od nowości, i póki co nic nie zawiodło. Czasem tylko przesmarowuję połączenie między kufrem a motocyklem.
Ocena: 5.88235%


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”