Kamerka na kask - co polecacie?

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Gaspar75
A+B
Posty: 615
Rejestracja: 04 lut 2019, 18:39

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Gaspar75 »

Czy ktoś z kolegów użytkuje lub może ocenić parametry tej kamerki :https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamer ... 7MQAvD_BwE
Z góry dziękuję.


Suzuki DL 650 AK8 --> Dl 1000 AL8--> DL1050

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1319
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Oskar »

też sie przyłacxam do pytania co ten niski Prokop miał na wysiegu za kamerke na TYGRYSIE . PO LEWEJ STRONIE .


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Gaspar75
A+B
Posty: 615
Rejestracja: 04 lut 2019, 18:39

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Gaspar75 »

Jak dobrze zobaczyłem to najprawdopodobniej miał;
https://allegro.pl/oferta/insta360-x3-13015011287
Ocena: 5.88235%


Suzuki DL 650 AK8 --> Dl 1000 AL8--> DL1050

Awatar użytkownika
Venom
A2
Posty: 185
Rejestracja: 17 paź 2021, 23:05
Lokalizacja: Mogielnica

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Venom »

Gaspar75 pisze:
18 sty 2023, 09:59
Czy ktoś z kolegów użytkuje lub może ocenić parametry tej kamerki :https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamer ... 7MQAvD_BwE
Z góry dziękuję.
Jak oglądałem materiały z tego na tubie, jak beznadziejnie działa stabilizacja w tej kamerze, to nie wydałbym na nią tyle pieniędzy. Z tak działającą stabilizacją, to kupiłem za 100zł kamerę Rollei i myślę że nawet ta 100 za nią to za dużo...
Zdecydowanie wolałbym kupić używane GP7.
Ocena: 5.88235%


Romet ADV 125 FI PRO -> DL650 AK8 Czarny Mat :twisted:

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 525
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Colto »

Odświeże temat kamerki na kask, bo jest fajna promka na GoPro 11, ale też na 8 w sklepie: https://gopro.com/en/pl/

Za GoPro 11 cena jest 400€ (po kursie z Revolut 4,689 zl) daje kwotę 1876 zł

Za GoPro 8 cena jest 250€ (ten sam kurs waluty) daje kwote 1173 zl.

W cenie jest roczna subskrypcja konta GoPro (dostajemy za to miejsce w chmurze, do 50% upustu na akcesoria oraz co fajne - wymiana kamerki na nowa w przypadku jej zdegradowania).

Mozna wypisac sie z subskrypcji przed uplywem roku i wtedy nie zostanie pobrana oplata w wysokosci 50€ zs kolejny rok.

Ja zamowilem GoPro 11 wraz z karta pamieci (koszt karty to 9€ za wersje 64GB).


Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 525
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Colto »

Uzupelniajac - magazyn GoPro jest na terenie UE, wiec nie bedzie dodatkowych kosztow (np. VAT).


Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 199
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: motostopem »

Aktualnie to chyba DJi Action 3 może się równać z GoPro ze względu na to, że łatwo podłączyć zewnętrzny mikrofon


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: pyra »

GoPro można w czasie nagrywania połączyć do zasilania ? Czy tylko na baterii?


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 525
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Colto »

pyra pisze:GoPro można w czasie nagrywania połączyć do zasilania ? Czy tylko na baterii?
Z tego co wyczytałem to tak, a bateria nie musi być włożona.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Online
Awatar użytkownika
pbird
A2
Posty: 286
Rejestracja: 16 sty 2019, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: pbird »

pyra pisze:GoPro można w czasie nagrywania połączyć do zasilania ? Czy tylko na baterii?
Używam w ten sposób. Powerbank w wewnętrznej kieszeni kurtki i czas nagrywania na karcie 256GB jakieś 8 godzin.



pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: pyra »

Dziękuję


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4442
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: lukas76 »

No to dylemat mam co wybrać, kamera gopro mini 11 czy gopro 12, cena przepaść bo 11 mini w promocji w MM 999 zł 12 kosztuje nadal powyżej 2 tyś. Na pewno minusem 11 mini w stosunku do 12 to brak wyświetlacza (nie przeszkadza mi to) , w 11 nie da się wymienić baterii, w razie zacięcia musisz czekać aż bateria się całkowicie rozładuje (bardzo to przeszkadza) brak możliwości robienia zdjęć, no nie przeszkadza mi to bo gopro zawsze używam do nagrywania filmów, nie foce tym. W 12 jest już inna matryca i obraz jest lepszy, tak samo jak nagrywanie w nocy oraz kamera nie przegrzewa się tak bardzo.


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1319
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Oskar »

lukas76 pisze:
02 sty 2024, 09:50
No to dylemat mam co wybrać, kamera gopro mini 11 czy gopro 12, cena przepaść bo 11 mini w promocji w MM 999 zł 12 kosztuje nadal powyżej 2 tyś. Na pewno minusem 11 mini w stosunku do 12 to brak wyświetlacza (nie przeszkadza mi to) , w 11 nie da się wymienić baterii, w razie zacięcia musisz czekać aż bateria się całkowicie rozładuje (bardzo to przeszkadza) brak możliwości robienia zdjęć, no nie przeszkadza mi to bo gopro zawsze używam do nagrywania filmów, nie foce tym. W 12 jest już inna matryca i obraz jest lepszy, tak samo jak nagrywanie w nocy oraz kamera nie przegrzewa się tak bardzo.
Siema ja mam od 2 tyg. 12 gopro i hm trudno coś opisac bo innych niemiałem tzn kolega z forum mi podarowłą chinczyka którego tez uważam za niezły sprzet ale ta 12 to lexus tyle że ja jako taka sierota zyciowa technicznie i . formuowa musze dłużej ten sprzet rozkminać ..
ogólnie chyba bym pozostał przy 9 ale wziołem tą 12 dlatego jako jedyna ma blututa i łaczysz sie bezposrednio z interkomem bez żadnych kabli a jak zauważyłem filmy motocyklowe nagrywane bezposrednio z dialogiem to inna pólka .. a pepela jestem ... a czasmai rozmowa ze soba to nie choroba tylko dialog z kims kulturalnym ..
aplikacja jest reewlacyjna możesz np na bierzco wrzucac filmy prawdopodobnie na bierzocą może pewna grupa osób Cie obserwowoac na ytube gdzie jezdzisz co robisz sama tego do konca nierozkmieniłem ale robi Ci filmik w rzucasz zdjecia masz po chwili zrobiony film to juz zrobiłem tak jest

110 zł roczna abonamenet aplikacja Quik i masz ...
na 2024 ROK POSTANOWIŁEM na grac film na ytube zobaczymy jak to wyjdzie fajnie mieć jakis cel... teraz rozkminam sam powoli wszystko
za 12 zapłaciłem netto bo tak. mnie intersuje 1500 zł
ale sprzet jest technicznie rewelacyjny nagrywa filmy ze stabilizacja wyrażnie czysto kolory autentyczne tylko te ustawienia a jest tam tyle że ucze sie... teraz troche ubrać bateri dokupic '' i oskar zrobi obciach na yotube ..
Ocena: 5.88235%


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1319
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Oskar »

aa zapomniałem po naładowaniu bateri około godziny mam nagrywania dla mnie to dużo to zalezy jak ustawisz .. a afajne sa pałerbanki do tej kamery można kupić i też zanim kupiłem zależało mi jak jest z głosnikiem oczywiscie można podłaczyc mysz pod nos ale niezawsze to jest potrzebne ,, słuchac na pare metrów bez problemu .. be z zadnych dodtakowych głosników


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4442
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: lukas76 »

Dzieki @Oskar Myślę że minimalnie 12 ma większe możliwości niż 11, ale czy warto dodać te 1 tyś zł


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3075
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: staszek_s »

Oskar pisze:
02 sty 2024, 10:30
zauważyłem filmy motocyklowe nagrywane bezposrednio z dialogiem to inna pólka .. a pepela jestem ... a czasmai rozmowa ze soba to nie choroba tylko dialog z kims kulturalnym ..
... i inteligentnym, potwierdzam ;)
Myślę że oglądających Ci nie zabraknie, działaj!
@lukas76 - jak za 2 koła to nie myślałeś o Insta 360? Mnie kusi, efekt jest obłędny i odpada główna wada kamerki na kasku - złe kadrowanie i szarpanie obrazem przy kręceniu głową, to mnie bardzo wkurzało.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4442
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: lukas76 »

staszek_s pisze:
02 sty 2024, 11:55
Oskar pisze:
02 sty 2024, 10:30
zauważyłem filmy motocyklowe nagrywane bezposrednio z dialogiem to inna pólka .. a pepela jestem ... a czasmai rozmowa ze soba to nie choroba tylko dialog z kims kulturalnym ..
... i inteligentnym, potwierdzam ;)
Myślę że oglądających Ci nie zabraknie, działaj!
@lukas76 - jak za 2 koła to nie myślałeś o Insta 360? Mnie kusi, efekt jest obłędny i odpada główna wada kamerki na kasku - złe kadrowanie i szarpanie obrazem przy kręceniu głową, to mnie bardzo wkurzało.
Myślałem, ale trochę się boję obróbki takiego materiału i boję się że będzie to bardzo czasochłonne


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1319
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Oskar »

staszek_s pisze:
02 sty 2024, 11:55
Oskar pisze:
02 sty 2024, 10:30
zauważyłem filmy motocyklowe nagrywane bezposrednio z dialogiem to inna pólka .. a pepela jestem ... a czasmai rozmowa ze soba to nie choroba tylko dialog z kims kulturalnym ..
... i inteligentnym, potwierdzam ;)
Myślę że oglądających Ci nie zabraknie, działaj!
@lukas76 - jak za 2 koła to nie myślałeś o Insta 360? Mnie kusi, efekt jest obłędny i odpada główna wada kamerki na kasku - złe kadrowanie i szarpanie obrazem przy kręceniu głową, to mnie bardzo wkurzało.
tak ta kamera jest swietna Prokop chyba z niej korzystała na Bałakanch ale poszedłem w gorpo chociaż Staszek po obserwacji stwierdzam że dwie kamerki to minimum żeby miec czesciej zmieniajace sie klatki i obraz no i dron . i wtedy chłopaki mozna juz cos wykombinowac ..
ładna dziewczyna i fajny motocykl i moje klimaty .. i dwie kamerki ..
a Lukas przypomniałem 12 gopro cos też maja nowego że mozesz je ze soba parowac jeszcze nierzkmieniłem oco kaman .


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1319
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Oskar »

chyba 11 minuta tez dziewczyna ma gopro ale zaczoł padac deszcz i musiałą odpiac kabelki w 12 takich problemów juz niema .


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Janek-2004
A
Posty: 374
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Kamerka na kask - co polecacie?

Post autor: Janek-2004 »

Ja właśnie się skusiłem na DJI Action 3. Oglądałem sporo filmów na YT z porównania tych kamer (Gopro vs DJI). DJI action 3 to bardziej odpowiednik gopro 11. Cena gopro nawet jest niższa symbolicznie niż DJI ale głównym powodem wyboru DJI były powtarzające się opinie na zacinające się GoPro w wersji 11 i sporo gorsza jakość obrazu w gorszych warunkach oświetleniowych niż DJI. W słoneczny dzień Gopro robi w cyc, podobnie jak DJI. Dodatkowym plusem który mnie skusił jest magnetyczne mocowanie na klik w DJI i możliwość szybkiego przepięcia z jednego uchwytu na inny bez konieczności wykręcania i wkręcania śruby zaciskowej w uchwycie.
Kupiłem nawet zakrzywiony uchwyt na kask i tu zonk. Zapomniałem, że mój nowy szczękowiec ma na czubku dyńki i na szczęce wloty powietrza i uchwyt musi powędrować gdzie indziej, co komplikuje montaż bo trzeba jakiś dodatkowy dinks dołożyć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”