Odzież termoaktywna

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: delirium »

karacz pisze:
20 mar 2022, 13:40
Co macie w szafach w 2022?
Obrazek



a na poważnie to mam starą "bidę" :mrgreen:



Tags:

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: JARON »

u mnie Brubeck,kompecik


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

monikab
AM
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2022, 09:17

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: monikab »

Witam,

sporo osób ma problem z podjęciem decyzji odnośnie Brubecka. DRY, czy Cooler. Co będzie lepsze? Otóż zdecydowanie lepszy na lato będzie Cooler, ponieważ ma w sobie przędzę chłodzącą i struktura materiału jest zupełnie inna, niż w DRY. Bluzy i kalesony DRY wolniej odprowadzą pot na zewnątrz i materiał jest mniej przyjemny dla skóry. Nie można powiedzieć, że jest szorstki, bo również jest przyjemny, ale Cooler zdecydowanie milszy. W Coolerze jest ta rewelacyjna przędza chłodząca Nilit Heat. Jeżdżąc wokół komina skuterkiem nie odczuje się różnicy i na wolniejszy motor po mieście może też wybrałbym DRY, ale na trasę latem Cooler jest niezastąpiony. W ubiegłym roku jeździłem po Chorwacji motorem przy +40. Muszę powiedzieć, że skóra była sucha, nic nie przyklejało się do skóry. Różnica w cenie nie bierze się znikąd !!!!

I najważniejsze ROZMIAR. Cooler niestety jest nieco zawyżony i jeżeli standardowo nosi się rozmiar L, Coolera powinno się wybierać M

Pozdrawiam

Marcin

EDIT by Centrino
Pozwoliłem sobie usunąć link do sklepu. Pierwszy post i od razu reklama?? Ładnie to tak??
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1259
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: MrWaski »

Dziś kupiłem sobie i plecaczkowi Brubecka. Też ma nitkę chłodzącą. Właśnie chodzimy w nich po domu i jest aż zimno... ;)
Poprzednie termoaktywne, kupione w sklepie żeglarskim, mają już 5 lat i chyba się zużyły, bo takiego efektu chłodzenia nie ma. Były dużo tańsze i pieron wie jakiej firmy. Pot odciągały i w pewnym stopniu spełniały swoją funkcję. Ale przyszedł wreszcie czas, by do nowiutkiego motóra zaszaleć z nowym sprzętem.

PS
Jak się sprawdzą, to jeszcze nowe kalesonki trza będzie zakupić.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

reactor
A1
Posty: 82
Rejestracja: 30 sie 2018, 00:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: reactor »

No to znów poproszę o przewalutowanie tematu... Ja jestem o tyle dziwny, że nigdy nie stosowałem takiej odzieży a ciekaw jestem jak mi z nią będzie. Co proponujecie na lato i upały? Czytałem cały temat. I głównie w nim jakiś redline, którego nie mogę znaleźć oraz Brubeck (tanio nie jest)... A co z Rebelhorn? Może ktoś miał? Albo co innego wybrać?


O cokolwiek bym nie pytał na forum to dotyczy Suzuki DL650 K5 niebieski (Lak. YC2) 8-)

Awatar użytkownika
Kaśka
A1
Posty: 70
Rejestracja: 04 paź 2016, 13:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: Kaśka »

reactor pisze:
14 kwie 2023, 00:40
No to znów poproszę o przewalutowanie tematu... Ja jestem o tyle dziwny, że nigdy nie stosowałem takiej odzieży a ciekaw jestem jak mi z nią będzie. Co proponujecie na lato i upały? Czytałem cały temat. I głównie w nim jakiś redline, którego nie mogę znaleźć oraz Brubeck (tanio nie jest)... A co z Rebelhorn? Może ktoś miał? Albo co innego wybrać?
Redline szczerze polecam https://redline.com.pl/pl/ (nie mam z tego tytułu żadnych korzyści - jestem mega zadowolona z ich odzieży). Swoją koszulkę mam już 4 albo 5 lat i na moto, na do górskich wędrówek w zimie, na ognisko jak chłodniej.
W wielu sklepach motocyklowych są dostępne więc można pomierzyć i znaleźć coś dla siebie.
Aaaa i jeszcze kiedyś na targach we Wrocku napotkałam markę Bodydry - mam kominiarkę, koszulkę i bokserki od nich. Też polecam, szczególnie że to polski producent.

A jak jest mega gorąco to stosowałam cienkie koszulki kupione w decathlonie czy innym martesie, takie do ćwiczeń i na to kurtka letnia motocyklowa. A żeby się głowa nie gotowała to kominiarkę moczę w wodzie i mam klimatyzację podczas jazdy :)


Nieważne gdzie byłam, ważne gdzie pojadę!!
Kawa EN500 --> CBF 500N --> CBF600 S --> DL650 AL2 --> BMW F800GS --> Honda Africa Twin CRF1000 DCT --> BMW F750GS --> HONDA CB500X 2022

reactor
A1
Posty: 82
Rejestracja: 30 sie 2018, 00:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: reactor »

Obawiam się, że nie będzie tam mojej rozmiarówki ;P Widzę max XXL, a ja teraz kurtkę na moto musiałem kupić XXXXL... Tak wiec redline odpada.. ;(


O cokolwiek bym nie pytał na forum to dotyczy Suzuki DL650 K5 niebieski (Lak. YC2) 8-)

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odzież termoaktywna

Post autor: Lord »

Ja mam EBELHORN FREEZE i o ile nie ma porównania do Brubecka coolera to mogę porównać do Brubecka DRY gdzie różnica jest kolosalna jeżeli właśnie chodzi o jazdę w wyższych temperaturach. Freeze plus mesch latem robią robotę czuć fajnie wiaterek


DL650A L8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”