Ubezpieczenie na czas podróży

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Barnaba
A1
Posty: 34
Rejestracja: 29 lip 2018, 12:57

Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: Barnaba »

Czy ktoś z zszanownych forumowiczów mógłby polecić dodatkowe ubezpieczenie na czas podróży po EU?

Znalazłem jakąś ofertę w Allianz ale jue wiem czy może jest coś innego?

https://assistance-motocyklowe.pl/produ ... -na-europe


DL 650 2006

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: delirium »

warta najlepsza, od lat korzystam.



Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: biblo »

Rozumiem, że chodzi Ci o Assistance?

Chyba każda firma ubezpieczeniowa oferuje Assistance, zawierane z reguły na rok przy okazji polisy OC lub OC/AC... Sprawdź, czy możesz je dokupić u swojego ubezpieczyciela.

Ja mam Assistance LUX w Compensie (roczny koszt 450 zł, suma ubezpieczenia 10 tys. €, holowanie w PL bez limitu, w Europie 1100 km). Na szczęście nie musiałem z tego nigdy korzystać :D

A dopiski typu "motocyklowe" to chwyt marketingowy, bo i tak w razie W obsługuje to zwykła laweta 8-) Pamiętaj tylko, że taki Assistance działa na drogach publicznych - czyli jak utkniesz gdzieś w krzakach, to musisz dowlec "zwłoki" do drogi ;)

Zastanawia mnie tylko to wyłączenie w ubezpieczeniu, które wskazałeś: Ugrzęźnięcie jednośladu w błocie. Przecież błoto może też być na drodze publicznej... No, ale to Allianz, a ja do tej firmy się dwukrotnie zraziłem z powodu dziwnie rozumianej "obsługi" klienta :roll:

P.S. A jeśli szukasz ubezpieczenia kosztów leczenia, to ja również mogę polecić polisę Warta Travel


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: JARON »

Tak jak Biblo pisze,assistance można dokupić do każdego OC,zapytaj na tę chwilę swojego obecnego ubezpieczyciela.Ja korzystam (na tę chwilę ) z PZU i tam można spokojnie dokupić Assistance tylko na terenie naszego kraju lub za granicami. Oczywiście lepiej jest brać na cały rok,bo to wtedy sporo mniej wychodzi. Niż to co pokazałeś. 9zł za dzień to sporo. Za cały rok w PZU za granicami,płaciłem około 120-150 zł nie pamiętam dokładnie. Na teranie kraju oczywiście taniej.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Barnaba
A1
Posty: 34
Rejestracja: 29 lip 2018, 12:57

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: Barnaba »

Ok. Dzieki. Sprawdzę jak te opcje wyglądają.


DL 650 2006

Barnaba
A1
Posty: 34
Rejestracja: 29 lip 2018, 12:57

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: Barnaba »

Sprawdziłem opcję:

1. PZU (mam tam OC) - nie ma możliwości dokupienia ubezpieczenia
2. Warta - nie ma możliwości wykupienia assistance bez posiadania tam polisy

Wydaje się, że na tę chwilę tylko allianz ma ofertę, która może pasować tj. ubezpieczenie assistance do motocykla/pojazdu + ubezpieczenie podróży, kosztów leczenia itp.


DL 650 2006

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: MrWaski »

Jest jeszcze PZMot. W tym roku znacznie podrożał, ale można dokupywać do wersji podstawowej lepsze opcje całkiem niedrogo. Niestety, trzeba to zrobić z bodaj dwutygodniowym wyprzedzeniem i na minimum 10 dni.
Fajna tu jest możliwość wyboru wykupienia assistance na konkretny pojazd lub na osobę i wtedy działa na wszystko czym jedziesz, nawet nie swoim pojazdem. Jak jeden kierownik ma kilka wozideł, to jest to spoko opcja.
Kiedyś się zastanawiałem, jaki jest sens brać na pojazd i wtedy moja synowa mówi, a co jak ja będę cię wieźć po imprezie? ;)


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: JARON »

Barnaba pisze:
20 kwie 2023, 10:59
Sprawdziłem opcję:

1. PZU (mam tam OC) - nie ma możliwości dokupienia ubezpieczenia

No to ja mam chyba jakiegoś super agenta,bo mi zawsze takie sprawy ogarnia i się da. :roll:


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

beszcz
A1
Posty: 49
Rejestracja: 31 sty 2017, 14:50
Lokalizacja: 3miasto

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: beszcz »

Kilka lat z rzędu kupowałem ten Assistance motocyklowy w Allianz na wszystkie dalsze wyjazdy. Na szczęście nigdy się nie przydał. Mimo to daje jakieś tam dodatkowe poczucie bezpieczeństwa wiec dalej tez będę to kupował.
Ocena: 5.88235%


Komar2 > Simson S51 > _ > Honda NC700X > DL1000 L6

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: biblo »

W PZU jest dostępny taki assistance - nazywa się PZU Pomoc w drodze. Mam to przy polisie na Honda Forza - skuter, ale motocykl ;)
Być może nie da się wykupić później, do istniejącej polisy... Nie wiem, nie znam się... 8-)

P.S. Assistance, to assistance, a ubezpieczenie kosztów leczenia, to inna kwestia... Nie wiem, jakie opinie ma w tej materii Allianz, ale ja przez wiele, wiele lat korzystałem najpierw z PZU, a teraz Warty - właśnie z powodu dobrych rekomendacji... I na tym nie warto oszczędzać.


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: biblo »

Pogadałem ze "swoim" agentem PZU i sprawa wygląda tak:

- jeśli polisa była wykupiona u agenta PZU, to przez krótki czas on od ręki może ją aneksować/modyfikować i dodać taki assistance. Jesli minie dłuższy czas, to sprawa jest ciut bardziej skomlikowana, ale też da się to zrobić za jego pośrednictwem,

- jeśli polisa była wykupiona przez internet (również w PZU) lub w tych "wielobrandowych" serwisach (Mubi, Rankomat, itp.) to jest praktycznie pozamiatane... Takiej polisy nie obsługiwał człowiek, tak więc nie ma ona opiekuna do którego można się zwrócić...


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3043
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: gorghu »

Ja na dalsze wyjazdy dokupowałem assistance w Allianz w wersji Adventure (czyli ta bardziej rozbudowana wersja o pojazd zastępczy cy koszty leczenia). Plus tego assistance jest taki ze wykupujesz na dokładnie taki okres jaki potrzebujesz a nie na cały rok.
na szczęście nie musiałem nigdy z tego korzystać.
A jakiś tam assistance mam w zestawie z OC+AC w Warcie. Nie pamiętam teraz szczegółów (ale w PL chyba mam holowanie bez limitu a w EU 400 km).


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Janek-2004
A
Posty: 378
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: Janek-2004 »

Ja też mam wykupioną u nich (Allianz) polisę ważną prawie do końca czerwca tego roku więc na planowaną wycieczkę w Alpy jeszcze obleci, ale też wolałbym nie korzystać i wierzę mocno w to że tak będzie po doświadczeniach z tą firmą.
Jak to działa w realu miałem okazję poznać swoiste case study podczas wyjazdu do Rumunii w 2021 gdzie kolegi Yamaha zaliczyła wpadkę ze spalonym wentylatorem. Zaczęli już fatalnie bo babka przyjmująca zgłoszenie powiedziała, że terytorium poza RP jest wyłączone and see you next time. Po drugim telefonie i złożeniu reklamacji, że głupoty wygaduje bo jedyne wyłączenia wg zapisów polisy to były Gruzja i azjatycka część Rosji, kazali czekać na telefon aż znajdą rozwiązanie - tak minęły 2 doby gdzie w międzyczasie ogarnialiśmy temat we własnym zakresie i na szczęście awaria nie uruchomiła całkowicie motocykla - w przeciwnym razie "leżysz pan i robisz pod siebie" :D
Jak już serwis Yamaha w Cluj Napoca do którego dotarliśmy z małymi problemami ogarniał temat, zadzwoniła pani z Allianz assisstance, że już temat ogarnęła tylko musimy dotrzeć do innego serwisu zlokalizowanego 450 km tyle, że w kierunku przeciwnym i tam nam pomogą ale szczegółów nie zna - na miejscu się dowiemy więcej. Także tak nam pomogli wówczas :D



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: MrWaski »

To jakiś horror chyba...
Pytanie do uczonego w piśmie prawnika - jest jakiś sposób, by utrzeć im nosa? Taka masakra nadaje się co najmniej do prasy!


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: biblo »

Nie znam wszystkich szczegółów i niuansów działania firm ubepieczeniowych, ale akurat Allianz to w PL jest jakąś franszyzą i być może stąd bierze się ich takie podejście do klienta... Mnie kiedyś olali, jak na promie w Norwegii przewrócił się mój motocykl i zarysował stojący obok samochód. Sprawa była bardzo dyskusyjna, bo wg mnie winę ponosiła firma promowa i nawet prosiłem o wezwanie policji. Policja odmówiła przyjazdu, a ja nie uznałem swojej winy, tym niemniej przekazałem poszkodowanemu swoje dane. No i potem Allianz uznał mnie za sprawcę, bo nie chciał bawić się w prawną przepychankę w Norwegii - powiedzieli mi to wprost. W efekcie tego straciłem część zniżek na kilku na moto i klika samochodów... Potem miałem jakąś inną dyskusyjną sprawę, ale szczegółów już nie pamietam... W każdym razie od 10 lat omijam tę firmę szerokim łukiem...


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3043
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: gorghu »

dobra. przekonaliście mnie. nie kupuję już więcej ubezpieczenia czy assistance w Allianz :lol:


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: pyra »

biblo pisze:
20 kwie 2023, 20:31
Pogadałem ze "swoim" agentem PZU i sprawa wygląda tak:

- jeśli polisa była wykupiona u agenta PZU, to przez krótki czas on od ręki może ją aneksować/modyfikować i dodać taki assistance. Jesli minie dłuższy czas, to sprawa jest ciut bardziej skomlikowana, ale też da się to zrobić za jego pośrednictwem,

- jeśli polisa była wykupiona przez internet (również w PZU) lub w tych "wielobrandowych" serwisach (Mubi, Rankomat, itp.) to jest praktycznie pozamiatane... Takiej polisy nie obsługiwał człowiek, tak więc nie ma ona opiekuna do którego można się zwrócić...
To przeczytaj OWU "pomoc w drodze", motocykle są wyłączone z rozszerzonego holowania 🤣😠😭


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Ubezpieczenie na czas podróży

Post autor: biblo »

Hmmm... ale ja nic nie pisałem na temat "rozszerzonego holowania" w PZU... :? Chodziło tylko o wyjaśnienie zasad wykupienia/dokupienia Assistance w tej firmie...

Sam mam polisę w PZU na Honda Forza 350, ale na tym skuterze nie planuję dalszych podróży i wariant Super (150 km) mi wystarczy. Tigera ubezpieczyłem w Compensie, a tam mam w PL bez limitu i 1100 km w Europie.


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”