lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 528
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: Colto »

prostyelektryk pisze:Mam wypróbowane Teltonika FMT100.
Małe, wodoszczelne (IP65), konfigurowalne, można ustawić pobór prądu < 2,5 mA w stanie spoczynku.
I nie chińskie.
To urządzenie także korzysta z 3G, więc za chwilę będzie tak samo użyteczna jak NotiOne.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: prebenny »

Urządzenia yanosika to są najtańsze chińskie chłamy.
Miałem dwa (XS i GT) oba w ciągu roku przestały działać.

Mam notione ten łącząćy się po bluetooth - był w aucie, które zostawiłem na serwisie a notione pokazał, że jest na drugim końcu miasta w którymś momencie... Poszedłem wkurwiony zjebać serwis a serwis mi pokazał nagranie z kamery, że auto było cały czas na warsztacie...
A producent na to, że takie coś może się sporadycznie zdarzać...


null

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1281
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: biblo »

Żeby nie zakładać nowego wątku... Czy ktoś z Was korzysta z Samsung SmartTag 2?

Pojawił się ten lokalizator na rynku kilka miesięcy temu i specyfikację ma niezłą... Bluetooth, NFC, Ultra Wide Band, IP67, do 500 dni na baterii, obsługa IoT i możliwość obsługi np. urządzeń Tuya... Do tego wykorzystuje do "współpracy" będące w pobliżu telefony Samsung, a ich jak wiadomo jest sporo 8-)


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Quarius
A2
Posty: 191
Rejestracja: 14 kwie 2017, 14:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: Quarius »

Mam dwa, jeden wpięty do "głównych" kluczy, drugi z kolei do słuchawek (po tym jak poprzednie zgubiłem). Odpukać na razie się nie przydały jeżeli chodzi o ich główny cel.

Natomiast wciśnięcie wbudowanego przycisku może aktywować dzwonek wybranego telefonu na potrzeby jego znalezienia (czyli tak jakby odwrócona funkcjonalność) i z tego już kilka razy skorzystałem gdy nie wiedziałem gdzie wpakowałem telefon :lol:


Suzuki DL 650 AL6 V-Strom

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1281
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: biblo »

Quarius pisze:
23 kwie 2024, 13:11
Natomiast wciśnięcie wbudowanego przycisku może aktywować dzwonek wybranego telefonu na potrzeby jego znalezienia (czyli tak jakby odwrócona funkcjonalność) i z tego już kilka razy skorzystałem gdy nie wiedziałem gdzie wpakowałem telefon :lol:
To jest bardziej rozbudowana funkcjonalność, bo w aplikacji SmartThings można zaprogramować działanie wywołane jednokrotnym, dwukrotnym lub dłuższym naciśnięciem przycisku na obudowie... Dodatkowo, z tego co widziałem na jakimś filmiku, można też tworzyć scenariusze - jeśli np. taki SmartTag leżący w garażu zostanie wykryty przez drugi taki przy kluczykach lub w aucie, to otworzy się brama uruchamiana sterownikiem Tuya 8-)

Ale mnie bardziej interesuje funkcjonalność lokalizatora z większej odległości... kluczyki zgubione gdzieś na mieście, lub moto/auto zaparkowane nie wiadomo gdzie ;) lub nawet porwane, czyli ukradzione :roll:


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Quarius
A2
Posty: 191
Rejestracja: 14 kwie 2017, 14:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: Quarius »

Zdaję sobie sprawę że możliwości są o wiele większe. Tyle że nie mam smart sprzętu z którym mógłbym je wykorzystać ;-)

Natomiast jakoś nie miałem chęci żeby zostawiać go gdzieś "zgubić" (jeszcze ktoś ukranie :lol: ) i sprawdzić jak to wygląda w praktyce. Chociaż w zasadzie wypadałoby...


Suzuki DL 650 AL6 V-Strom

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1281
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: lokalizator gps do motocykla z/bez abonamentu

Post autor: biblo »

Quarius pisze:
23 kwie 2024, 16:18
Natomiast jakoś nie miałem chęci żeby zostawiać go gdzieś "zgubić" (jeszcze ktoś ukranie :lol: ) i sprawdzić jak to wygląda w praktyce. Chociaż w zasadzie wypadałoby...
No właśnie o to chodzi :D Stąd moje pytania do użytkowników tego taga...


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”