Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
czekol
A2
Posty: 139
Rejestracja: 05 paź 2016, 23:15
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: czekol »

Iżu - proszę Cie, nie przesadzaj.
Nóżka boczna przy każdym stawianiu motocykla rysuje po betonie/asfalcie / szutrze / ....
Ten element z natury ma porysownay lakier - przynajmniej od dołu.

Ja dociołem sobie kawał blachy (stalowej), wywierciłem dwa otwory w stopce na motocyklu i docietej blaszcze, pomalowałem ją czarnym podkladem i przykręciłem to na 2 śruby - ot cała filozofia...

Ja Ci się porysuje i bedzie cie razić, to w zimę przejedź drobnym papierem ściernym i mąźnij farbą....

edit: widzę ze novy mnie wyprzedził z opinią - za bardzo sie rozpisałem :)



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: staszek_s »

Ja mam dokładnie tak samo tylko blacha aluminiowa. Polecam tylko śruby na butaprenie zakręcić albo jakimś "antyodkręcaczu" bo się luzują.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

czekol
A2
Posty: 139
Rejestracja: 05 paź 2016, 23:15
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: czekol »

ja mam nakretki samozaciskajace i sie nie luzują :)



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: Iżu »

czekol pisze:Iżu - proszę Cie, nie przesadzaj.
Nóżka boczna przy każdym stawianiu motocykla rysuje po betonie/asfalcie / szutrze / ....
Ten element z natury ma porysownay lakier - przynajmniej od dołu.

Ja dociołem sobie kawał blachy (stalowej), wywierciłem dwa otwory w stopce na motocyklu i docietej blaszcze, pomalowałem ją czarnym podkladem i przykręciłem to na 2 śruby - ot cała filozofia...
Kosa rysuje się od dołu i koroduje - to normalne, ale skoro ma być zamknięta w poszerzeniu z blachy stalowej lub aluminium to może warto ją oczyścić i zabezpieczyć antykorozyjnie, fajnie że masz czas i chęci zrobić to sobie samemu, mnie się nie chce i wolę wydać stówkę lub dwie na gotowca :mrgreen:
Tylko zastanawiam się jakiego kupić ?

Pozdrówko 8-)


Iżu

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: prebenny »

Ja mam od marselusa i swoje zadanie spełnia. Jedyne co czasami potrafi przytrzeć o centralkę jak najpierw złożę kosę a potem centralkę.


null

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: SimOn! »

Iżu pisze: Kosa rysuje się od dołu i koroduje - to normalne, ale skoro ma być zamknięta w poszerzeniu z blachy stalowej lub aluminium to może warto ją oczyścić i zabezpieczyć antykorozyjnie, fajnie że masz czas i chęci zrobić to sobie samemu, mnie się nie chce i wolę wydać stówkę lub dwie na gotowca :mrgreen:
Tylko zastanawiam się jakiego kupić ?

Pozdrówko 8-)
Ty chyba masz za dużo wolnego czasu :lol:
@Iżu nie kupuj ameliniowej bo jak już ktoś wspomniał będzie się szybciej niszczyć. Marselusowa jest OK, mam i jestem zadowolony. A estetyka... no jak by to powiedzieć... :roll: :lol:


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: Luchow »

Hmm, korozja być może i się pojawia... ale jest z dwóch stron zasłonięta nierdzewką (u mnie też Marselus), a czego oczy nie widzą tego sercu nie żal :) A moja kosa przez dość długi czas była używana bez płytki poszerzającej, więc od spodu to na niej lakieru już i tak nie było. Gdybym planował jeździć jednym motocyklem przez kolejne 15 lat, to może bym się tym przejmował, ale jestem przekonany że jednak szybciej najdzie mnie nieodparta chęć zmiany na coś innego. I podejrzewam, że mycie motocykla od czasu do czasu wystarczy, żeby ta zmiana nastąpiła szybciej niż ugnicie stopki :)


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: Iżu »

prebenny pisze:Ja mam od marselusa i swoje zadanie spełnia. Jedyne co czasami potrafi przytrzeć o centralkę jak najpierw złożę kosę a potem centralkę.
Biorę w takim razie Marselusa i puszkę biteksu :lol:


Iżu

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: JARON »

Ja mam SWmotecha i mogę powiedzieć o niej tylko same dobre słowa. Jest naprawdę dokładnie wykonana, wizualnie mi się podoba najbardziej, łatwy,kilku minutowy montaż, a śrubki są samozaciskowe i nic nie kombinowałem z klejeniem. A dodatkowy plus jest taki że doskonale rozciera ziarenka piasku na twardych powierzchniach, wydając wyraźne i głośne dźwięki :lol:


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: Iżu »

JARON pisze:Ja mam SWmotecha i mogę powiedzieć o niej tylko same dobre słowa. Jest naprawdę dokładnie wykonana, wizualnie mi się podoba najbardziej
Czyli nic się nie wygina? Mogę prosić fotkę Twojej kosy z tym SW-Motechem? :P


Iżu

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: JARON »

trochę zobaczysz w dziale "Nasze motocykle" a jutro zrobię jak jest na niej ustawiony motocykl


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: staszek_s »

Jak piszecie o gotowych poszerzeniach to dodajcie czy i jaką centralkę macie zamontowaną, u mnie do oryginalnej suzuki jest bardzo mało prześwitu i z jednej strony musiałem zeszlifować blachę praktycznie do samej stopki. Dlatego amelinowa fajna bo łatwiej zeszlifować ;) Fakt, że z dołu się zdziera, trzeba będzie wymienić pewno za jakieś dwa-trzy sezony. Co do zabezpieczenia to nic nie robiłem, jak będzie jakaś większa rdza to pomaluję. Staram się po soli nie jeździć ;)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: prebenny »

Ja mam poszerzenie marselusa i ori stopkę. 'Gryzą' się tylko jak najpierw złożę kosę a potem centralkę - wtedy kosa podchodzi 'nad' centralkę.


null

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: JARON »

Iżu pisze:Czyli nic się nie wygina? Mogę prosić fotkę Twojej kosy z tym SW-Motechem? :P
Załączniki
DSC_1193.JPG


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: SimOn! »

Ja mam Marselusa a centralkę HEED. Nie przeszkadzają sobie wzajemnie Obrazek Obrazek


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: Iżu »

Dzięki Panowie, już kupiłem poszerzenie SW-Motech, bardzo estetycznie i dokładnie wykonane, ale najważniejsze że nie koliduje z centralnym podnóżkiem z tej samej firmy, więc jest git 8-)

Szerokości


Iżu

Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: morhot »

Piszę tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu.
Czy ktoś widział albo wie czy występują w przyrodzie stopki centralne do starego DL1000 (2002 r)?
Barkuje mi centralki okrutnie... nie mogę nigdzie znaleźć mimo długich posukiwań...


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: Struna »

pewnie że występują - uderz do rm-g.pl
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: bojaco »

To jest poszerzenie stopki a nie mikroprocesor. Bierz taki, który Ci się podoba i nie przepłacaj.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
markflat
A2
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2017, 19:05
Lokalizacja: Złotów

Re: Podnóżek boczny podczas parkowania w terenie

Post autor: markflat »

Załączniki
WhatsApp Image 2019-02-15 at 12.43.10.jpeg
Ocena: 5.88235%


Suzuki Dl 650 AL0 2010 ABS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”