Zmywanie owadów

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Zmywanie owadów

Post autor: biblo »

No właśnie... Macie na to jakieś patenty lub sprawdzone preparaty?

Była niedawno w jakimś wątku dyskusja na temat szkodliwości płynu do naczyń, a przyznam się, że do "zmiękczania" rozpaćkanych owadów na szybie i plastikach go używałem 8-) Niestety po iluś tam myciach szyba jest już trochę zmatowiała i porysowana... Przez jakiś czas używałem też dedykowanego płynu Motula, a teraz spryskuję plastiki specyfikiem na owady z Lidla, zostawiam na parę minut, potem spłukuję i myję szamponem i delikatną gąbką.

A Wy macie na to jakieś tajemne sposoby? ;)
Ostatnio zmieniony 19 cze 2023, 21:46 przez biblo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Zmywanie owadów

Post autor: lukas76 »

Najlepszy jest pyn do naczyń, tylko musisz beac nie agresywny np. Palmolive albo Pril w trasie jak muchy nie sa za dlugo przyklejone moznanuzyc mokrych chusteczek delikatnych np. dla niemowlakow.


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
metalmanheh
A2
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:27

Re: Zmywanie owadów

Post autor: metalmanheh »

Ręczniki papierowe przylozyc i zalac ciepla woda np pod prysznicem, niech poleży jakieś 30 min i po kłopocie.


Suzuki V-Strom DL650 XT '21 & BMW R1200R '18

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1562
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmywanie owadów

Post autor: PiotrEm »

metalmanheh pisze:
19 cze 2023, 16:29
Ręczniki papierowe przylozyc i zalac ciepla woda np pod prysznicem, niech poleży jakieś 30 min i po kłopocie.
Nooo, jak się parkuje w łazience, to można przy okazji pumeksem opony domknąć :lol:
Ocena: 23.52941%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4513
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Zmywanie owadów

Post autor: Centrino »

Ja tam psikam jakimiś psikaczami na owady. Nie zwracam za bardzo uwagi jakiej firmy i w miarę działa. Choć ostatnio faktycznie mam motula i też daje radę.
Później gąbeczka, karcher i jak nowa ;)

Tylko fakt, mam (chyba już miałem bo dawno nakładana) ceramikę na szybie.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Zmywanie owadów

Post autor: biblo »

No to widzę, że stosuję podobne metody ;)

To znaczy w trasie (*) tak się tym nie przejmuję i myję moto dopiero po powrocie do domu. I najczęściej odkręcam szybę, wkładam do wanny, rozsmarowuję na niej jakiś płyn do naczyń na kilka-kilkanaście minut i potem spłukując zmywam delikatną gąbką. No ale niestety czasem te trupy były mocno zaschnięte i w końcu szyba troszkę się zużyła... :?

(*) w typowej trasie ;) bo jak jechałem przez Rosję do i z Mongolii, to tam musiałem kilka razy odwiedzić myjnię :lol:

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
metalmanheh
A2
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:27

Re: Zmywanie owadów

Post autor: metalmanheh »

PiotrEm pisze:
19 cze 2023, 16:35
metalmanheh pisze:
19 cze 2023, 16:29
Ręczniki papierowe przylozyc i zalac ciepla woda np pod prysznicem, niech poleży jakieś 30 min i po kłopocie.
Nooo, jak się parkuje w łazience, to można przy okazji pumeksem opony domknąć :lol:
Haha, no tak... zapominam czasem, ze nie każdy sztormiak ma szybe airflow, która sue wyciaga w 5sek. 🤣🤣🤣


Suzuki V-Strom DL650 XT '21 & BMW R1200R '18

Awatar użytkownika
metalmanheh
A2
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:27

Re: Zmywanie owadów

Post autor: metalmanheh »

biblo pisze:
19 cze 2023, 17:13
No to widzę, że stosuję podobne metody ;)

To znaczy w trasie (*) tak się tym nie przejmuję i myję moto dopiero po powrocie do domu. I najczęściej odkręcam szybę, wkładam do wanny, rozsmarowuję na niej jakiś płyn do naczyń na kilka-kilkanaście minut i potem spłukując zmywam delikatną gąbką. No ale niestety czasem te trupy były mocno zaschnięte i w końcu szyba troszkę się zużyła... :?

(*) w typowej trasie ;) bo jak jechałem przez Rosję do i z Mongolii, to tam musiałem kilka razy odwiedzić myjnię :lol:

Obrazek

Obrazek
Damn! Toż to jak po potrąceniu prosiaka wygląda 🤣


Suzuki V-Strom DL650 XT '21 & BMW R1200R '18

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Zmywanie owadów

Post autor: MrWaski »

Zawsze po myciu nacieram szyby olejem silikonowym, wystarczy kilka kropel. Owady tak mocno nie przywierają i można potem łatwiej odmoczyć i zmyć. Odmaczam ręcznikami papierowymi zmoczonymi w czystej wodzie.
Żadnych specyfików typu płyn Ludwik czy nie daj Boże WD-40. Tych dedykowanych też nie używam.

Tak samo traktuję szybę w kasku. Dodatkowo, po natłuszczeniu jej olejem silikonowym, w trakcie deszczu woda szybciej spływa i lepiej widać. Nie można przesadzić, by obraz nie był zniekształcony. Wystarczy dosłownie kilka kropel.
Litr czystego oleju silikonowego kosztuje na Alledrogo z 5 dych, starcza mi na kilka sezonów. Większość dedykowanych specyfików do konserwacji różnych rzeczy zawiera głównie olej silikonowy. Jest on całkowicie neutralny dla plastików, gumy, skaju, lakieru, felg i chromów. Świetnie zabezpiecza i łatwiej po nim zmyć brud. Ja stosuję też do skóry, choć puryści będą się krzywić. Natarte olejem silikonowym buty, dużo dłużej wytrzymują zanim przemokną. Naturalnie wszelkich wynalazków typu goretex nie nacieram, bo pewnie przestałyby wtedy oddychać, no i, póki co, nie mam jeszcze goretexowych butów...
Jest też rewelacyjny do konserwacji szprych po myciu. Ma właściwości konserwujące i w pewnym sensie antykorozyjne - odpycha wodę. Rewelacyjnie zabezpiecza tłumiki wydechowe przed rdzą. Wysoka temperatura nic mu nie robi.
Zawsze wożę ze sobą małą buteleczkę 20 ml tego oleum.

Jak ktoś widział Debeściaka, to potwierdzi, że wygląda jak z salonu. Od zawsze go tak czyściłem i konserwowałem. Zero rdzy.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Zmywanie owadów

Post autor: biblo »

metalmanheh pisze:
19 cze 2023, 17:35
Damn! Toż to jak po potrąceniu prosiaka wygląda 🤣
Tam na Syberii te ich "owady" to faktycznie spasione są jak świnie :lol: A gzów/bąków jest pierdyliard! Jak jechałem, to miałem otwartą szybę w kasku, czasem nawet szczękę podniesionądo góry, bo było gorąco, ale na stacjach benzywnowych, to kask całkiem zamykałem i nawet nie zdejmowałem rękawiczek, żeby mnie jakiś nie upieprzył. Nawet w budynku stacji były te muchy/gzy/bąki, a kasjerka miała oddzielony "kantorek" i tylko na moment otwierała swoje malutkie okienko, żeby wziąć kasę i od razu zamykała... chyba żeby przeżyć :lol:

1.jpg
1.jpg (662.17 KiB) Przejrzano 562 razy

Potem sobie kupiłem jakiś ichniejszy spray na muchy i komary i był wyjątkowo skuteczny, nawet u nas... Nie wiem jakiego świństwa oni dają do takich specyfików, ale przeżyłem i nie świecę w ciemności :twisted:

2.jpg
2.jpg (808.59 KiB) Przejrzano 562 razy

Na sobie, na kurtce też rozpaćkało mi się masę tych owadów i po miesiącu wyglądało to tak, jakbym sobie wtarł kostkę masła :twisted:
Ostatnio zmieniony 19 cze 2023, 19:48 przez biblo, łącznie zmieniany 2 razy.


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Zmywanie owadów

Post autor: biblo »

MrWaski pisze:
19 cze 2023, 18:03
Zawsze po myciu nacieram szyby olejem silikonowym, wystarczy kilka kropel. Owady tak mocno nie przywierają i można potem łatwiej odmoczyć i zmyć. Odmaczam ręcznikami papierowymi zmoczonymi w czystej wodzie.
Żadnych specyfików typu płyn Ludwik czy nie daj Boże WD-40. Tych dedykowanych też nie używam.

Tak samo traktuję szybę w kasku. Dodatkowo, po natłuszczeniu jej olejem silikonowym, w trakcie deszczu woda szybciej spływa i lepiej widać. Nie można przesadzić, by obraz nie był zniekształcony. Wystarczy dosłownie kilka kropel.
Litr czystego oleju silikonowego kosztuje na Alledrogo z 5 dych, starcza mi na kilka sezonów. Większość dedykowanych specyfików do konserwacji różnych rzeczy zawiera głównie olej silikonowy. Jest on całkowicie neutralny dla plastików, gumy, skaju, lakieru, felg i chromów. Świetnie zabezpiecza i łatwiej po nim zmyć brud. Ja stosuję też do skóry, choć puryści będą się krzywić. Natarte olejem silikonowym buty, dużo dłużej wytrzymują zanim przemokną. Naturalnie wszelkich wynalazków typu goretex nie nacieram, bo pewnie przestałyby wtedy oddychać, no i, póki co, nie mam jeszcze goretexowych butów...
Jest też rewelacyjny do konserwacji szprych po myciu. Ma właściwości konserwujące i w pewnym sensie antykorozyjne - odpycha wodę. Rewelacyjnie zabezpiecza tłumiki wydechowe przed rdzą. Wysoka temperatura nic mu nie robi.
Zawsze wożę ze sobą małą buteleczkę 20 ml tego oleum.

Jak ktoś widział Debeściaka, to potwierdzi, że wygląda jak z salonu. Od zawsze go tak czyściłem i konserwowałem. Zero rdzy.
Widzę, że olej silikonowy to Twoje panacum na wszystko :lol: A frytki też na nim smażysz? :D


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Zmywanie owadów

Post autor: MrWaski »

:lol:


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Zmywanie owadów

Post autor: lukas76 »

Airflow rysuje się od samego patrzenia, warto okleić :lol:


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
metalmanheh
A2
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:27

Re: Zmywanie owadów

Post autor: metalmanheh »

@biblo - szacun, bleeeee :lol:


Suzuki V-Strom DL650 XT '21 & BMW R1200R '18

Awatar użytkownika
metalmanheh
A2
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:27

Re: Zmywanie owadów

Post autor: metalmanheh »

lukas76 pisze:
19 cze 2023, 19:59
Airflow rysuje się od samego patrzenia, warto okleić :lol:
Poki co, odpukać juz drugi sezon i jest ok, ale faktycznie jest dosc miękka 😜


Suzuki V-Strom DL650 XT '21 & BMW R1200R '18

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Zmywanie owadów

Post autor: biblo »

To fakt... Jak zerwałem tę naklejkę z nazwą, to już jak zmywałem klej się w tym miejscu porysowała... A poza tym, mnie jakoś nie pasowała, a przede wszystkim strasznie mi się nie podobała :roll: Potem ją sprzedałem i wróciłem do oryginalnej Triumpha, tyle że tej wyższej 8-)


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Zmywanie owadów

Post autor: biblo »

MrWaski pisze:
19 cze 2023, 19:50
:lol:
Ja kiedyś często używałem oleju silikonowego (również takiego smaru) do innych celów i pamiętam, że on ma taką cechę, że wyłazi z butelki ;) Jakby nie była szczelna i jakbyś jej nie zakręcił, to zawsze jest z zewnątrz 'spocona" tym olejem... Tym samym on jest trochę "wędrujący", tzn. rozłazi się na boki... Dalej tak jest, czy jakoś go okiełznali? :P


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Zmywanie owadów

Post autor: Smerfciamajda »

Do zmywania owadów od jakiegoś czasu plyn Motul i gąbeczka z siatką.

Ta gąbeczka robi robotę bo siatka ściąga wszystko co przyklejone.

Aż se chyba kupie jeszcze z dwie szt.


Obrazek



Awatar użytkownika
MIREKs
A1
Posty: 95
Rejestracja: 04 lut 2021, 20:56

Re: Zmywanie owadów

Post autor: MIREKs »

Mi kolega kiedyś polecił taki specyfik od RR Custom, bardzo tani a działa naprawdę cuda. Pojemnik ma 1L pojemności więc wystarczy na długo. Popryskać , poczekać parę minut i spłukać (jeśli mocno zaschnięte to czynność powtórzyć). Używam też do auta. PozdroObrazek

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zmywanie owadów

Post autor: JARON »

A ja ostatnio spróbowałem najtańszych chusteczek nawilżanych z Lidla. Efekt zaskakująco dobry. Kupujesz paczuszkę chusteczek przy kasie ,chowasz do kieszeni czy tankbaga,i jak się tego ścierwa już sporo uzbiera to jedna sztuka załatwia i szybę i szybę w kasku.A dodatkowo super sprawa do przetarcia dłoni,przed i po jedzeniu,a nawet do .......(proszę sobie dopisać,co tam kto potrzebuje ;-) ) Dodatkowo można sobie zapach wybrać :D Chusteczek jest w paczce,około 24 a cena 2 zł


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”