przeciwdeszczówka

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Awatar użytkownika
KIERAS
A2
Posty: 212
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

przeciwdeszczówka

Post autor: KIERAS »

witam . Proszę o opinie na temat jakiej używacie odzieży dodatkowej przeciwdeszczowej. Czy kupowaliście w klepie czy przez neta? Wiadomo, że najlepiej jest iść i przymierzyć no ale niestety nie ma w okolicy sklepu aby iść. 2 rzecz to cena. Nie chciał bym wydawać za dużo kaski ( 500 zł) . Ktoś coś poleci? Dla jasności chodzi mi o komplet kurtka, spodnie, buty, rękawice.


Suzuki DL 1000 K4

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: Centrino »

No to powiem Ci, że sprawa będzie ciężka. Za 500zł się praktycznie ubrać od stóp do głów będzie ciężko.
Za buty z goretexem wydasz więcej niż masz na ten cel przedstawione.
W tym budżecie to praktycznie jesteś w stanie się zmieścić w przeciwdeszczówkę dwu lub jednoczęściową (dwuczęściowa wg mnie chyba praktyczniejsza, łatwiej się w nią wbić), jakieś nakładki na buty i rękawiczki i chyba tyle. Może się uda w budżecie zmieścić z rękawiczkami z goretexem


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
U-boot
A1
Posty: 51
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:21

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: U-boot »

Ja kupiłem sobie przeciwdeszczówkę za całe 40 zł. Zakupiona została w sklepie z odzieżą BHP i służy mi już trzeci rok. Wyposażona jest w odblaski i wentylatory. Mam wrażenie że jest lepsza od większości Przeciwdeszczówek ze sklepów motocyklowych i duuuuuuużo tańsza. Poprzednia była z Luisa i bardzo źle ją wspominam. Teraz jestem zadowolony.



Awatar użytkownika
KIERAS
A2
Posty: 212
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: KIERAS »

U-boot jakiej firmy kupiłeś tą tanią. Właśnie nie chce inwestować za dużo w coś co może się czasem w ogóle nie przydać. Jak możesz wrzuć jakieś foty no i jaki rozmiar pasuje na Ciebie, Może w necie coś znajdę.


Suzuki DL 1000 K4

Awatar użytkownika
DINO
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 12 lis 2016, 07:19
Lokalizacja: ZK
Kontakt:

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: DINO »

@KIERAS https://www.polstar.com.pl/katalog/odzi ... wdeszczowa sklep na Modrzejewskiej https://www.google.pl/search?q=Polstar+ ... e&ie=UTF-8


może faktycznie najpierw tam jedź a później w miejsca co Ci mówiłem


DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

Awatar użytkownika
U-boot
A1
Posty: 51
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:21

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: U-boot »




patryk
A1
Posty: 53
Rejestracja: 30 wrz 2016, 19:13
Lokalizacja: Głogów

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: patryk »

ja prawdziwy komfort jazdy w deszczu poczułem dopiero po doposażeniu się w ochraniacze butów i rękawic. Komplet od stóp do szyi kosztował mnie 300 zł



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: gorghu »

a ja zakupiłem przed wyjazdem 2-częściowy komplet Rebelhorna. Miałem to szczęście że mogłem przymierzyć w sklepie.
https://online4-biker.com/pl/p/KOMBINEZ ... ELLOW/1108

Generalnie użyłem go raz i się sprawdził.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: staszek_s »

Ja kupiłem kiedyś nakładki na rękawice, nie pamiętam już ile kosztowały ale nie polecam - bardzo osłabiają pewność chwytu. W deszczu jazda sama w sobie jest niebezpieczna a co dopiero z takimi nakładkami. Teraz zainwestowałem w rękawice z membraną held season, niestety tanie nie są. Na test w deszczu jeszcze przyjdzie czas ale ogólnie są bardzo wygodne. Problem tylko znowu z grzanymi manetkami, goretex przestaje wtedy działać więc nie wiem jak to w Norwegii by było..


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: novy »

Przeciwdeszczówkę kupisz za jakieś 200, do tego kondony na buty za 50 to samo na rękawice i 100 zostaje na dobrą rudą do zagrzania lub celów zdrowotnych


DL650 K5 Blue

Awatar użytkownika
dawidek
A2
Posty: 123
Rejestracja: 12 gru 2016, 23:42
Kontakt:

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: dawidek »

Z doświadczenia:
- buty goretex
- allegro.pl/kombinezon-przeciwdeszczowy-buty-rekawice(buty i rękawice wywal, albo daj plecakowi)
- zestaw foliowych rękawiczek lub rękawiczki z goretexem (przy handbarach najczęściej mokną palce i mankiety).

A reszta, to jak Ci tam wygodnie :)



Awatar użytkownika
KIERAS
A2
Posty: 212
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: KIERAS »

Na pierwszy wyjazd zakupię coś taniego ( myślę o tym co dawidek podesłał) i zobaczę czy będę przeklinał czy może w ogóle się nie będzie konieczności zakładaniatego ustrojstwa :lol:


Suzuki DL 1000 K4

Paszczak
AM
Posty: 12
Rejestracja: 12 lis 2016, 10:40

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: Paszczak »

Witam i odświeżam temat.
Chcę kupić przeciwdeszczówkę, dwuczęściową.
Mam dwie opcje w podobnym budżecie:
1- Kurtka przeciwdeszczowa Shima HydroDry + spodnie
2- Kurtka przeciwdeszczowa OXFORD + spodnie
Obie żółte, z odblaskami.
Podoba mi się bardziej ta pierwsza.
I jak jest z rozmiarówką? Jeżdżę w RST-ADV-2 rozmiar L.
Czy ktoś z Was używał tych ciuchów?

Pozdrawiam



paciks
A2
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2017, 17:57
Lokalizacja: Wrocław/Radomsko

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: paciks »

Mam OXFORDa i sprawdził się w ulewach, ja mam wersję góra i dół fluo ale kumpel kupił górę fluo oraz spodnie czarne i wygląda to lepiej :)


DL650 2012

warzyfko
A2
Posty: 169
Rejestracja: 30 cze 2019, 07:30
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: warzyfko »

Nie musisz kupować kompletu z jednej firmy. Pomyśl czy nie dołożyć do kurtki która będzie choć trochę oddychać (bez PCV w składzie) i do tego kupić tańsze spodnie - np. Seca Drop. Kurtkę będziesz mógł używać częściej, np. narzucisz jak Cię spotka wieczór na powrocie - ochroni przed wiatrem/zimnem a dzięki fluo będzie Cię lepiej widać.

Ja górę mam zawsze spakowaną na moto i używam właśnie w ten sposób. Narzucam zarówno na kurtkę jak też na zbroję kiedy odpalam o świcie lub jak mi się przedłuży wyskok i zapadnie zmrok.



Awatar użytkownika
Skwari
A2
Posty: 220
Rejestracja: 09 lip 2019, 11:53
Lokalizacja: SC

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: Skwari »

a czy brak PCV w składzie oznacza, że wcześniej czy trochę później jednak przepuści wodę ?


Skwari
Burgman125 --> V-Strom650 AL4 --> ???

warzyfko
A2
Posty: 169
Rejestracja: 30 cze 2019, 07:30
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: warzyfko »

Niekoniecznie. Moja się dotąd nie poddała a kilka razy jechałem po pół dnia w ulewnym deszczu. Mam revit cyclone 2 h2o. Nie wiem jak inne, trzebaby poczytać opinie w necie.



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: Smerfciamajda »

Ja mam jakiegoś Rebelhorna z siatką pod spodem co by oddychała.
Nie przemaka a kosztował komplet 100zl.



gaily
A1
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2017, 12:50

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: gaily »

Też mam komplet z revita acid spodnie i cyclone kurtka w wersji strój śmieciarza (fluo), ulewy objechane, pod spodem sucho, a do tego nie gotuje się tak w nich człowiek. :) A do tego nakładki na buty i rękawice rebelhorna.



warzyfko
A2
Posty: 169
Rejestracja: 30 cze 2019, 07:30
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: przeciwdeszczówka

Post autor: warzyfko »

U mnie kurtka revit cyclone 2 h2o fluo a spodnie seca drop czarne z fluo paskiem. Czuć różnicę ale akurat spodni używam rzadziej a jak już muszę to jakoś przecierpię parowanie, lepiej niech się gotuje dół niż góra. Chwalę sobie ten komplet. Kurtka kompresuje się do naprawdę małego rozmiaru.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”